- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- OLED monitor topic
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Melyik tápegységet vegyem?
- Projektor topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vezetékes FEJhallgatók
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
drkbli
tag
1. Nem lenne rossz, ha kommentelés előtt ezeknek utána néznél. Ez ugyanis egy teljes értékű desktop CPU. (Nálam pl. 1 éve szalad. Fontos volt a jó ár/teljesítmény arány, a sok év gari, meg az alacsonyabb fogyasztás.)
2. A felhasználók zöme úgy kb. soha nem 100%-on használja ezeket a kaliberű CPU-kat és éppen ezért baromira nem mindegy, hogy terhelés nélkül, általános használatnál, mennyit zabál alapon a CPU. AMD esetében ez majdnem a kétszerese. Ez felesleges energiafogyasztás és hő.
3. Van raktáron... igaz eddig csak 6 nagykerben néztem meg.
4. A tőzsdét se kéne erőltetned :-( Az Intel létezése óta, soha nem szárnyált 70$ fölé. (Akkor jártak ez alatt kicsivel, amikor éppen egy AMD fiaskó futott.) Jellemzően 20-40$ körüli árfolyamokkal léteznek cirka 40 éve, mióta betették a tőzsdére a lábukat. Beruházások, és gyárépítések jelenleg is gőzerővel folynak... nem találsz magadon kívül olyat a bolygón, aki ért a témához és azt merné őszintén mondani, hogy az Intel csődhelyzetben, vagy a közeli állapotban van. Nem mintha ez bármit is változtatna azon a tényen, hogy remek áron adnak, sok év garral, remek procikat.
Így van, nem tehetek róla, hogy fanboy vagy... én a számokért rajongok, azok meg fentebb szólottak.
Fontos volt a jó ár/teljesítmény arány,
Szóval legalább K-s procira az összehasonlításban sem tellett?
Amúgy szép is lenne, ha felakkora se base clockkal még fogyasztana is. -
Trailblazer
veterán
Ez az a csoda eger..?
https://aqua.hu/periferiak/havit-ms1017-gaming-eger-fekete-t1192322It's a must Havit!
-
nuke7
veterán
Ez az a csoda eger..?
https://aqua.hu/periferiak/havit-ms1017-gaming-eger-fekete-t1192322 -
4nick8
őstag
-
gpuco
tag
-
gpuco
tag
Nem! teljesen jo, olyan mint az elodje meretben, a lenyeg ne legyen inhuvely gyulladasom tole, es nincs. A mikrokapcsoloi sem mondjak fel az unalmast, a scroll sem dadog be, mar fel eve hasznalom az elsot.
-
gpuco
tag
-
nuke7
veterán
figyu, most ezzel pont azt mondod, hogy bajban van az intel, ugyanis amikor az AMD termelt veszteséget (mondjuk annyit sose vesztettek mint az intel most) és esett sokat a részvényárfolyama és leépítettek mondjuk 20%-ot akkor ott is arról beszéltek, hogy ki fogja megvenni a céget vagy részeit

Nem megy át, hogy valaki nem fanboy szemüveggel nézi a világot?

Most az intel szarban van, de évekig ők voltak nyeregben, csak lehet ellustultak vagy elszámolták magukat, tökmindegy 🤷♂️ a tények azok tények, nem kell mosdatni őket

#82 creathall : képzeld annyira jók az új core ultra mobil procik amúgy, hogy fejlesztő gépnek eggyel régebbi mobil i7-t meg i9-et kapunk, amik ugye annyira melegszenek, hogy terhelés alatt throttle-ölnek tehát kurva meleg, kevés akksi idő és sose fut a teoretikus maximális teljesítményen mert gyakorlatilag mindig túlmelegszik...
(de a core ultra-nál még így is gyorsabb amúgy) -
Reggie0
titán
Mindeközben évtizedek óta ilyen helyen melózok, notik, desktop, szerver gépek. Alap, hogy a legfrissebb BIOS megy rájuk és semmi, de semmi gond. 24h stressz teszt után kerül ki a kezeim közül bármi. Se bug, se fagyás, pedig aki ilyen procit vesz az nem Wordre használja...
Még egyszer: 5 év garancia. Mondom ÖT.
Akkor ti vagytok az egyetlen use case, amit az intel fel tud mutatni, hogy ne 100% buko legyen

Az 5 ev garancia meg megis kit erdekel? Nekem az kell, hogy ne kelljen cserelgetni a procit, nem arra, hogy allandoan cserelgetik amikor beszarik.
-
Crus
addikt
jólvan, úgy látom nem sikerült értelmezni amit írtam
(pont azt írtam, hogy nem sikerült mobil cpu-t találni
) - amúgy meg nézd meg képet amit küldtem #43 ha látszik a fanboy szemüvegen át, de lehet, hogy nem 🤷♂️Az interneten senki nem ért hozzá, csak te vagy helikopter, gondoltam

csak az első oldalas találatok:
Intel's stock plunged 60% in 2024 and the company ousted its CEO. That has left new CEO Lip-Bu Tan facing significant challenges, including how to fix the chip giant's business.04-25-2025NEWS
Intel layoffs: new CEO confirms job cuts. INTC stock sinks after earnings
The chipmaker’s new boss, Lip-Bu Tan, told employees that Intel needs to remove “organizational complexity” and become more engineer focused.Intel to announce a 20% workforce cut this week: ReportNewsBy Anton Shilov
published 3 days ago
More than 20,000 positions expected to be cut.Intel delivers disappointing forecast, moves to slash more jobsBy Bloomberg News
Published: April 24, 2025 at 4:28PM EDThttps://www.investing.com/analysis/intel-what-are-the-chances-of-a-restructuring-and-who-are-the-likely-benefactors-200657579 - 19.2 milliárdos veszteség 2024-ben, itt vannak, hogy kik nézelődnek a felvásárlásért (pl. Musk)
de persze nyilván minden rendben van, mindenki hülye
Köszönöm szépen, szép estét 
#82creathall: fúh, ne is mondd, lenovo meg dell szemetet kaptunk az aktuális cégnél, katasztrófa, lassú, meleg hangos, instabil... kb. lehetetlen rajta dolgozni, de megérte, ha windows a kötelező (mert arra van infra) akkor legalább vehettek volna normálisabb amd HX-es procival gépeket

Hány ilyen cikket hozzak az AMD történetéből? 10-et? 20-at?
-
nuke7
veterán
1. Nem lenne rossz, ha kommentelés előtt ezeknek utána néznél. Ez ugyanis egy teljes értékű desktop CPU. (Nálam pl. 1 éve szalad. Fontos volt a jó ár/teljesítmény arány, a sok év gari, meg az alacsonyabb fogyasztás.)
2. A felhasználók zöme úgy kb. soha nem 100%-on használja ezeket a kaliberű CPU-kat és éppen ezért baromira nem mindegy, hogy terhelés nélkül, általános használatnál, mennyit zabál alapon a CPU. AMD esetében ez majdnem a kétszerese. Ez felesleges energiafogyasztás és hő.
3. Van raktáron... igaz eddig csak 6 nagykerben néztem meg.
4. A tőzsdét se kéne erőltetned :-( Az Intel létezése óta, soha nem szárnyált 70$ fölé. (Akkor jártak ez alatt kicsivel, amikor éppen egy AMD fiaskó futott.) Jellemzően 20-40$ körüli árfolyamokkal léteznek cirka 40 éve, mióta betették a tőzsdére a lábukat. Beruházások, és gyárépítések jelenleg is gőzerővel folynak... nem találsz magadon kívül olyat a bolygón, aki ért a témához és azt merné őszintén mondani, hogy az Intel csődhelyzetben, vagy a közeli állapotban van. Nem mintha ez bármit is változtatna azon a tényen, hogy remek áron adnak, sok év garral, remek procikat.
Így van, nem tehetek róla, hogy fanboy vagy... én a számokért rajongok, azok meg fentebb szólottak.
jólvan, úgy látom nem sikerült értelmezni amit írtam
(pont azt írtam, hogy nem sikerült mobil cpu-t találni
) - amúgy meg nézd meg képet amit küldtem #43 ha látszik a fanboy szemüvegen át, de lehet, hogy nem 🤷♂️Az interneten senki nem ért hozzá, csak te vagy helikopter, gondoltam

csak az első oldalas találatok:
Intel's stock plunged 60% in 2024 and the company ousted its CEO. That has left new CEO Lip-Bu Tan facing significant challenges, including how to fix the chip giant's business.04-25-2025NEWS
Intel layoffs: new CEO confirms job cuts. INTC stock sinks after earnings
The chipmaker’s new boss, Lip-Bu Tan, told employees that Intel needs to remove “organizational complexity” and become more engineer focused.Intel to announce a 20% workforce cut this week: ReportNewsBy Anton Shilov
published 3 days ago
More than 20,000 positions expected to be cut.Intel delivers disappointing forecast, moves to slash more jobsBy Bloomberg News
Published: April 24, 2025 at 4:28PM EDThttps://www.investing.com/analysis/intel-what-are-the-chances-of-a-restructuring-and-who-are-the-likely-benefactors-200657579 - 19.2 milliárdos veszteség 2024-ben, itt vannak, hogy kik nézelődnek a felvásárlásért (pl. Musk)
de persze nyilván minden rendben van, mindenki hülye
Köszönöm szépen, szép estét 
#82creathall: fúh, ne is mondd, lenovo meg dell szemetet kaptunk az aktuális cégnél, katasztrófa, lassú, meleg hangos, instabil... kb. lehetetlen rajta dolgozni, de megérte, ha windows a kötelező (mert arra van infra) akkor legalább vehettek volna normálisabb amd HX-es procival gépeket

-
creathall
kezdő
2025-ben inteles gépet ajánlani... értem, hogy reklám meg minden, de közben meg azért mégiscsak szakmai lap valahol... vagy nem..?

(az 5070 12GB rammal meg szerintem említésre se méltó, nemhogy ilyen árakon...
)Nyilván az is gáz, hogy még mindig nincs a 7900 XT-nek útódja, dehát mit lehet tenni... :/
A sok hülye meg meg 90%-ban inteles üzleti gépeket használ, pedig te mint szagégő!
-
Crus
addikt
1) sikerült mobil cpu-t találni?

...
2) amit te olcsóbbnak titulálsz, az a TDP alapján számolt villany költség, amiről tudjuk, hogy valószínűleg teljesen vals, mert
---a) mindkét gyártó hazudik a tdp-ről
---b) nem 100%-on használod folyamatosan a procit
3) hiába van rá hosszabb garancia, hogyha nincs raktáron nekik mert annyit kell cserélniük![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
4) és ez mind még mindig nem változtat ez a cég helyzeténde amúgy köszi, én is ismerem a passmark-ot
(sose értettem miért jó fanboy-nak lenni, dehát van akinek bejön
🤷♂️ )1. Nem lenne rossz, ha kommentelés előtt ezeknek utána néznél. Ez ugyanis egy teljes értékű desktop CPU. (Nálam pl. 1 éve szalad. Fontos volt a jó ár/teljesítmény arány, a sok év gari, meg az alacsonyabb fogyasztás.)
2. A felhasználók zöme úgy kb. soha nem 100%-on használja ezeket a kaliberű CPU-kat és éppen ezért baromira nem mindegy, hogy terhelés nélkül, általános használatnál, mennyit zabál alapon a CPU. AMD esetében ez majdnem a kétszerese. Ez felesleges energiafogyasztás és hő.
3. Van raktáron... igaz eddig csak 6 nagykerben néztem meg.
4. A tőzsdét se kéne erőltetned :-( Az Intel létezése óta, soha nem szárnyált 70$ fölé. (Akkor jártak ez alatt kicsivel, amikor éppen egy AMD fiaskó futott.) Jellemzően 20-40$ körüli árfolyamokkal léteznek cirka 40 éve, mióta betették a tőzsdére a lábukat. Beruházások, és gyárépítések jelenleg is gőzerővel folynak... nem találsz magadon kívül olyat a bolygón, aki ért a témához és azt merné őszintén mondani, hogy az Intel csődhelyzetben, vagy a közeli állapotban van. Nem mintha ez bármit is változtatna azon a tényen, hogy remek áron adnak, sok év garral, remek procikat.
Így van, nem tehetek róla, hogy fanboy vagy... én a számokért rajongok, azok meg fentebb szólottak.
-
Crus
addikt
Tessék Dell, remélem az nem a "dzsunkarizs " kategória.
[link]
Egyébként kb. ugyan az a meghibásodás nálunk. Néhány ezer eladott CPU után, az elmult 3 éves RMA:Intel: 1,11%
AMD: 0,90%Szóval selejtben egyik sem jobb a másiknál, teljesen felesleges ezen összekapni.
Nagyságrendileg azonoa az Intel és az AMD fogyás.Igen... nem kevés ideje erről beszélgetünk. Welcome to the thread. Hál' égnek erre relatív elég gyorsan jöttek a BIOS update-ek. Persze mindig akad pár félhülye, akinek esze ágában sincs ezeket feltenni, mondván minden működik. Még.
Persze, ez azt hittem köztudott, hogy nagyjából u.a. még az Intel fiaskó ellenére is a CPU fail. 100 vasból 1 CPU hiba mind a 2 térfélen elfogadható, főleg, hogy 3 év vs 5 év.
Összekapás részemről nincs, de 60 éves cégeket feleslege leírni, még feleslegesebb az Intel fiaskót úgy feltüntetni, mintha az AMD történetében nem lett volna belőle kínosan sok.
-
nuke7
veterán
1) sikerült mobil cpu-t találni?

...
2) amit te olcsóbbnak titulálsz, az a TDP alapján számolt villany költség, amiről tudjuk, hogy valószínűleg teljesen vals, mert
---a) mindkét gyártó hazudik a tdp-ről
---b) nem 100%-on használod folyamatosan a procit
3) hiába van rá hosszabb garancia, hogyha nincs raktáron nekik mert annyit kell cserélniük![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
4) és ez mind még mindig nem változtat ez a cég helyzeténde amúgy köszi, én is ismerem a passmark-ot
(sose értettem miért jó fanboy-nak lenni, dehát van akinek bejön
🤷♂️ ) -
Mekiúr
tag
Tessék Dell, remélem az nem a "dzsunkarizs " kategória.
[link]
Egyébként kb. ugyan az a meghibásodás nálunk. Néhány ezer eladott CPU után, az elmult 3 éves RMA:Intel: 1,11%
AMD: 0,90%Szóval selejtben egyik sem jobb a másiknál, teljesen felesleges ezen összekapni.
Nagyságrendileg azonoa az Intel és az AMD fogyás. -
Crus
addikt
"Még egyszer: 5 év garancia. Mondom ÖT."
Az a helyzet, hogy kell is.
Épített PC-kkel (is) foglalkozunk, és bizony számottevően több garanciális probléma van a 13-14. gen Inteles konfigokkal mint az AMD-sekkel.
Volt aki a 3. garanciás ügyintézésnél jutott el addig, hogy oké, építsük át AMD alapokra. Azóta rendben van a gép. És ő csak egy a sok közül.
Van olyan kolléga aki a sok garis ügyintézés miatt egy időben le is vette volna a palettáról az Intel konfigokat, de hát azt nyilván nem lehet, hiszen bőven van rájuk kereslet. Ez egyébként az asztali vonalon van így, notis fronton nincs ilyen jellegű különbség a 2 gyártó között.Asztalinál sem a teljesítményükkel van probléma, még csak nem is az árukkal. Hanem hogy irtó instabilak. Remélem hogy 1-2 generáción belül ezt kikupálják, szükség van egy jó Intelre.
Igen, de egy szóval nem említetted, hogy a procikkal lenne gond... Az, hogy a 3rd party alaplapgyártó ilyen dzsunkarizs ASSrock, meg Gigabyte mit csesz el újra és újra, az ugye egy másik lapra tartozik.
-
Juhaszatti
addikt
Mindeközben évtizedek óta ilyen helyen melózok, notik, desktop, szerver gépek. Alap, hogy a legfrissebb BIOS megy rájuk és semmi, de semmi gond. 24h stressz teszt után kerül ki a kezeim közül bármi. Se bug, se fagyás, pedig aki ilyen procit vesz az nem Wordre használja...
Még egyszer: 5 év garancia. Mondom ÖT.
"Még egyszer: 5 év garancia. Mondom ÖT."
Az a helyzet, hogy kell is.
Épített PC-kkel (is) foglalkozunk, és bizony számottevően több garanciális probléma van a 13-14. gen Inteles konfigokkal mint az AMD-sekkel.
Volt aki a 3. garanciás ügyintézésnél jutott el addig, hogy oké, építsük át AMD alapokra. Azóta rendben van a gép. És ő csak egy a sok közül.
Van olyan kolléga aki a sok garis ügyintézés miatt egy időben le is vette volna a palettáról az Intel konfigokat, de hát azt nyilván nem lehet, hiszen bőven van rájuk kereslet. Ez egyébként az asztali vonalon van így, notis fronton nincs ilyen jellegű különbség a 2 gyártó között.Asztalinál sem a teljesítményükkel van probléma, még csak nem is az árukkal. Hanem hogy irtó instabilak. Remélem hogy 1-2 generáción belül ezt kikupálják, szükség van egy jó Intelre.
-
Crus
addikt
Mindeközben évtizedek óta ilyen helyen melózok, notik, desktop, szerver gépek. Alap, hogy a legfrissebb BIOS megy rájuk és semmi, de semmi gond. 24h stressz teszt után kerül ki a kezeim közül bármi. Se bug, se fagyás, pedig aki ilyen procit vesz az nem Wordre használja...
Még egyszer: 5 év garancia. Mondom ÖT.
-
Reggie0
titán
Mindekozben a 13. es 14. generacios intel cpu-kat ugy elszabtak, hogy toredeke az elettartamuk...
Mindezt termeszetesen fagyasokkal, bugokkal tarkitva. Ezert olcso, szorjak ki, mert nem kell senkinek se. -
Crus
addikt
kb. három éve ilyen setuppal tolom a REBAR miatt és bejövős, plusz ugye adott áron több VRAM-ot kapok ami meg a lokális modellek esetében jön jól 
#50 choosen : jól látod, az intel gyakorlatilag csődben van, kb. arról beszélgetnek, hogy kik és melyik részeiket veszik majd meg...

Az új core mobil cpu-ik akkora lemaradásban vannak hatékonyság és teljesítmény tekintetében az AMD és az Apple mögött hogy nem valószínű, hogy egyhamar újra versenyben lesznek...
#65 csakdzsó : szerintem amelyiket olcsóbban meg tudod venni, de jövőtállóság szempontjából én AMD-t vennék
Igen, akkora lemaradásban vannak, hogy olcsóbban, kisebb fogyasztással, több év garral ezt tudják... Fel kéne ébredni.

-
Trailblazer
veterán
-
drkbli
tag
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-(Én egy Marvo "touch wisdom" Scorpion "born for GAMING" M513 egérrel tolom hasonló bizniszben, két programozható gomb elég mindenre
Valahogy csuklótól az ujjhegyekig nem akarózik visszamenni Razer/Logitechre ... -
Reggie0
titán
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-(Az ilyenek miatt nem kapunk muanyag szivoszalat a moziban

-
nuke7
veterán
kb. három éve ilyen setuppal tolom a REBAR miatt és bejövős, plusz ugye adott áron több VRAM-ot kapok ami meg a lokális modellek esetében jön jól 
#50 choosen : jól látod, az intel gyakorlatilag csődben van, kb. arról beszélgetnek, hogy kik és melyik részeiket veszik majd meg...

Az új core mobil cpu-ik akkora lemaradásban vannak hatékonyság és teljesítmény tekintetében az AMD és az Apple mögött hogy nem valószínű, hogy egyhamar újra versenyben lesznek...
#65 csakdzsó : szerintem amelyiket olcsóbban meg tudod venni, de jövőtállóság szempontjából én AMD-t vennék
-
ilor14
aktív tag
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-(Életemben nem fogok 10 egeret venni szerintem, nem hogy 20-30-t

Btw programozáshoz billentyűzet kell, nem egér
-
Rowon
nagyúr
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-(Bármiben van RGB világítás, az egy plusz hibaforrás. Ezzel vagy együtt élsz, vagy ne vegyél ilyen terméket. Klasszikus példa, amikor a tápegységben is benne van az RGB ventilátor (ugyan minek, főleg, hogy nem is látod).
-
Mephike
őstag
-
csakdzsó
tag
Intel ajánlottabb?

Tehát inkább egy LGA-1700 mint AM5?Pl: Eszerint pl i5-12600k a Ryzen 5 7600X helyett?
Észerű érveket kérek erre. -
Csandi
addikt
Egyikünk sem a rgb-re gondolt, hanem minőségi szernzorra, switchekre, encoderre, anyaghasználatra, talpakra stb...
-
4nick8
őstag
"Ignorance is a bliss..."
-
HantekDSO
aktív tag
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-(Hagyd el! Vannak olyanok, akik az egeret (és a számítógépet) nem munkára, hanem szobadísznek használják. Nekik a lényeg, hogy csicsás legyen, piros-zöld-kék-lila színekbem villogjon és sokba kerüljön! (A PHP-t ne említsd nekik, mert azt hiszik, szitkozódol!
) -
gpuco
tag
Rohadtul nem. pontosan es celtudatosan vettem belole 10db-ot, nem veletlenul! Elotte 10 db VCOM DM418 egerem volt, de ezekbol ki kellett vagnom az rgb-s ledeket is, mert vannak ilyen b@zik, akiknek tetszik, hogy alvasnal is pulzal az eger kikapcsolt gepnel. Na ezek lassan meghaltak, volt veluk tobb gond.
A havittel pl semmi gondom eddig, nekem nagyon megfelelo minoseg a napi 12 ora programozasi munkamhoz, php stormhoz, ennyike, ja es a legjobb, h nem jon elo az kezemben a fajdalom a hasznalatatol. Lehet 20-at kellett volna vennem :-( -
partizanka
kezdő
Mekkora nagy dög ez a 9070
-
Trailblazer
veterán
A hasonlóság az, hogy a nap végén mégis van miért "szídni" őket, elvégre kárt okoztak. Persze, nyugati országokban könnyebben megy az RMA-zás (idehaza már lennének kétségeim), de ez azért csak bosszúság a tulajnak.
-
Rowon
nagyúr
Nem akartam lelőni a poént, hogy miért csak az Asrock subredditen megy a témázás a leégett procikról.
Mindegyik alaplapgyártó sorra kerül... tavaly vagy az előtt az Asust szidták, idén az Asrockot, holnap meg majd megint mást. -
hokuszla
senior tag
-
Csandi
addikt
Ha már ott vagy, nézz szét az ASRock subredditen, ami nem AMD specifikus, mégis hónapok óta tele van a szétégett procijaikkal. Napi szinten posztolnak oda a júzerek. Más téma hébe-korba fordul csak elő.
És annak mi közbe az amd vs intelhez? Asrock bios hiba, nem amd
-
Elmör
őstag
-
Trailblazer
veterán
Az egy főre jutó RMA-zott processzorok statisztikájában mindenképpen.
https://www.reddit.com/r/intel/comments/1f86w3n/intel_currently_out_of_replacements_for_defective/
Ha már ott vagy, nézz szét az ASRock subredditen, ami nem AMD specifikus, mégis hónapok óta tele van a szétégett procijaikkal. Napi szinten posztolnak oda a júzerek. Más téma hébe-korba fordul csak elő.
-
HantekDSO
aktív tag
AMD vs. INTEL harc helyett: Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!
-
Rowon
nagyúr
-
hapakj
őstag
-
choosen
tag
-
Killer01
őstag
-
palad
tag
Megamúgy hova lettek a szemüvegek?
-
palad
tag
Epic fail
Az AMD árfolyama tavaly tavasszal 207$ körüli csúcsokat is nyaldosta... aztán az elmúlt 1 évben vastagon több, mint a FELÉRE bezuhantak!
Amúgy részvényeket teszel a gépedbe? Azzal is elmegy? Ezen analógia mentén haladva akkor a Tesla is rom autókat gyárt, mert a részvényeik éppen bezuhantak a felére. Meg ugye nem azt akarod mondani, hogy az AMD-nél sose volt semmilyen fiaskó? Meg ugye azt se, hogy egy lassan 60 éves, Intel kaliber cégről álmodod, hogy megszűnik és aggódjunk itt a gar. miatt? Ugye, nem?
Szerintem is igazad van ,nem kéne temetni az intelt.
Ha az ár/ teljesítmény arányt nézzük , akkor a ryzen 5500-t nehéz elverni,
de ha mondjuk 2x gyorsabb proci kellene akkor bizony az intelnek sokkal jobb ajánlatai vannak. -
Crus
addikt
Epic fail
Az AMD árfolyama tavaly tavasszal 207$ körüli csúcsokat is nyaldosta... aztán az elmúlt 1 évben vastagon több, mint a FELÉRE bezuhantak!
Amúgy részvényeket teszel a gépedbe? Azzal is elmegy? Ezen analógia mentén haladva akkor a Tesla is rom autókat gyárt, mert a részvényeik éppen bezuhantak a felére. Meg ugye nem azt akarod mondani, hogy az AMD-nél sose volt semmilyen fiaskó? Meg ugye azt se, hogy egy lassan 60 éves, Intel kaliber cégről álmodod, hogy megszűnik és aggódjunk itt a gar. miatt? Ugye, nem?
-
nuke7
veterán
a 7900XT-n nem 20GB ram van..?

(annak nehezen lehet az utódja 16GB rammal valami, nem fér bele az előző modell ami a 7900XT VRAM-ba belefért akkor aztán senki nem fogja lecserélni
)#14 HantekDSO : maximálisan egyetértek

#15 Viktor77 : Bármelyik nagyobb lokális distilled model..?
ezeket a kártyákat már nem gaming szemüveggel kell nézni, az a piac töredéke lett... -
nuke7
veterán
megnéztem
:
(gyakorlatilag csődbe vitte őket a 14. gen fiasko... hajadra kenheted az 5év garit ha nem lesz cég ami betartsa neked...
)
AMD:
nuff said
-
Csandi
addikt
-
4nick8
őstag
Te 10 db értelmezhetetlen fost vettél tízszer. De a tízszer fos még mindíg fos marad.
-
Csandi
addikt
-
HantekDSO
aktív tag
Kb. ez az a kategória és ársáv, amit elvár az ember. A többi parasztvakítás és péniszfényezés!
-
Juhaszatti
addikt
Én egy MS1027-est nyúzok munkában. Azt nem mondom hogy otthonra is ilyen kéne, de az árához képest egész korrekt.
-
gpuco
tag
-
gpuco
tag
Egérpad 33 pénzért. Épp most vettem Hamát 1500-ért. Tudom, igénytelen vagyok, mert még a széle sincs levarrva.
En gamer egeret vettem (Havit MS107) 10 db-ot, darabjat 1600 Ft-ert
.Mondjuk a tobbi modellje, mert vettem vagy 4 fajtat, az hulladek. Ez meg igen jol fog jonni nekem a napi 12 ora meloban, hogy ne legyen inhuvely gyulladas a kezemben -
Csandi
addikt
-
b.
félisten
Artisan a legjobb nem üveg egérpad fps gamingre, ha komolyan játszol kompetitív játékokkal erősen ajánlott, nekem is az van már nem is az első. (Nem ment tönkre csak kipróbáltam másik modelljüket is)
De az egeres kommentre is, nem tudom mit problémázik mindenki ezeken az árok, flagship termékekről beszélünk amik amúgy rétegigény, vannak olcsóbbak amik bőven elegek a casualoknak. És egyébként a PC még mindig ezy rohadt olcsó hobbi pl. az autó/motorhoz képest akkor is ha mindenből csúcsot vesz az ember.
Én próbáltam, aztán eladtam gyorsan. Puretrak jobban bejött ,olcsóbban.
-
tray86
tag
Ja, minél több AI fütyfütyrütty be van kapcsolva annál több a VRAM fogyasztás. Sztem ráeresztenék egy frame gen-t simán megzabálná a 16 gigát.
Volt, hogy egyszer elérte a 16 giga felhasználást, akkor micro stutteringek jelentek meg. -
RobbyJr
addikt
-
#79470961
törölt tag
-
RobbyJr
addikt
-
#79470961
törölt tag
-
RobbyJr
addikt
És ez 1440p, sokan 4k-ba játszanak. Ha már ekkora felbontásnál ezt produkálja, 4k-ba visszább kell venni pár részletességet, hogy bírja a kártya.
-
tray86
tag
CP2077 1440p FSR4 quality/balanced-ban 9070XT-vel van, hogy 2-3 oras sessionben eléri a 13-14, de a 15 giga VRAM felhasználást is a játék.
Persze nem biztos, h az gyakori felhasználásnak minősül, mint nálam, hogy leülök és kilépés nélkül letolok 4 óra cyberpunkot. -
RobbyJr
addikt
-
ggbuffon1897
őstag
En nem vagyok hive ennek a memoria apokalipszisnek amit sokan lerendeznek ezek korul a vgak korul.
Epp azt mondtam h van par szo szerint technikailag optimalizalatlan f*shalmaz jatek (mint ahogy a CP kijott) aztan az a mérce. A jatekok 90%ban meg koszoni szepen, vigan ellehet lenni 1440pben is akar 8 giga rammal is, ha esszel hasznalja az ember es nem varja h a felsokategorias elmenyt kapja az alsokategorias arert.
-
Viktor77
titán
Az ugye megvan h vannak olyan jatekmotorok amelyek annyit kajalnak be amennyit csak alapakolsz? Ha 32t tennel oda akkor annyit.
Nem indulnek ki tovabbra sem altalanositas szintjen egy ket sz*rul megirt jatekbol.
Ok, én csak szeretnék látni egy videót, ahol az 5090 32 gigája ki van használva.
-
ggbuffon1897
őstag
Az ugye megvan h vannak olyan jatekmotorok amelyek annyit kajalnak be amennyit csak alapakolsz? Ha 32t tennel oda akkor annyit.
Nem indulnek ki tovabbra sem altalanositas szintjen egy ket sz*rul megirt jatekbol.
-
TeeBee73
veterán
A Skyrim, Fallout 4, szénné modolva, nálam is megette az RX6800-at, UWQHD-n.
Alapon meg elég lett volna az előző RX6600XT is.
Van 1-2 extrém eset, de 99%-ban nem jellemző.
Vannak szarul optimalizált játékok, (egyre több, ahol néhány év Patch-elés után talán játszható lesz), de ahol hozzáértő kódereket alkalmaznak, ott valamiért, jól fut a végtermék.
Másik topicban is leírtam, és rám is rontottak, hogy a 8GB VRAM FHD-re nem elég.
Alsópolcos, belőpő VGA-tól Utra beállításokat, könyörgöm, ne akarjon már senki.
Van ott High/Medium is. Ha meg kell a szemkifolyató látvány, akkor tessék kinyitni a pénztárcát.
Sokak szemében a látvány többet ér a játékélménynél.
Itt is várom a korbácsokat.
Jöhetnek, tűröm. -
HantekDSO
aktív tag
Sajnos nem vettem fel - de Budapest felett 20-as szinten egy A380-assal 94%-ra emelkedett a VRAM kihasználtság. (Videókat pedig nem nézek, mivel nem vagyok kíváncsi az eladhatatlan sz@rok reklámozására...
) Amúgy most néztem, VHHH-ról felszállva egy A320-assal is 81% a VRAM kihasználtság... -
Viktor77
titán
-
HantekDSO
aktív tag
-
Viktor77
titán
16 se kell szinte sehol erre a szintre es 1440pre de legalabb jo lazadni meg elmondani h a Szájberpánk nem fut rendesen.
Pont a CP-ot néztem én is, 4K, DLSS, Ultra, RT, akármi, de nem nagyon látok 12 gigánál többet (8 és 16K-n sincs több 20-nál).
Lehet nem jó játékot vagy videót néztem, ezért kérdeztem.
Nyílván, ha AI-ra kell, az más tészta, de akkor meg NV ha jól tudom. -
ggbuffon1897
őstag
-
Trailblazer
veterán
-
Viktor77
titán
-
HantekDSO
aktív tag
Egy 9070XT megérné az árát, ha minimum 32 GByte VRAM lenne rajta.
-
Csandi
addikt
No látod, nem játszok se komolyan, se kazuár jelleggel kompetitív semmivel, ez lehet a hiba.
Nem hiba, legalább spórolsz
Mindeki azt játssza ami neki jó -
Trailblazer
veterán
Artisan a legjobb nem üveg egérpad fps gamingre, ha komolyan játszol kompetitív játékokkal erősen ajánlott, nekem is az van már nem is az első. (Nem ment tönkre csak kipróbáltam másik modelljüket is)
De az egeres kommentre is, nem tudom mit problémázik mindenki ezeken az árok, flagship termékekről beszélünk amik amúgy rétegigény, vannak olcsóbbak amik bőven elegek a casualoknak. És egyébként a PC még mindig ezy rohadt olcsó hobbi pl. az autó/motorhoz képest akkor is ha mindenből csúcsot vesz az ember.
No látod, nem játszok se komolyan, se kazuár jelleggel kompetitív semmivel, ez lehet a hiba.
-
Csandi
addikt
Egérpad 33 pénzért. Épp most vettem Hamát 1500-ért. Tudom, igénytelen vagyok, mert még a széle sincs levarrva.
Artisan a legjobb nem üveg egérpad fps gamingre, ha komolyan játszol kompetitív játékokkal erősen ajánlott, nekem is az van már nem is az első. (Nem ment tönkre csak kipróbáltam másik modelljüket is)
De az egeres kommentre is, nem tudom mit problémázik mindenki ezeken az árok, flagship termékekről beszélünk amik amúgy rétegigény, vannak olcsóbbak amik bőven elegek a casualoknak. És egyébként a PC még mindig ezy rohadt olcsó hobbi pl. az autó/motorhoz képest akkor is ha mindenből csúcsot vesz az ember.
-
RobbyJr
addikt
1-2 modell méretesre sikerült, de vannak jóval visszafogottabb modellek is. Nyilván ott a hőfok nem lesz olyan jó és csendes, mint pl. a Nitro+.
-
RobbyJr
addikt
2025-ben inteles gépet ajánlani... értem, hogy reklám meg minden, de közben meg azért mégiscsak szakmai lap valahol... vagy nem..?

(az 5070 12GB rammal meg szerintem említésre se méltó, nemhogy ilyen árakon...
)Nyilván az is gáz, hogy még mindig nincs a 7900 XT-nek útódja, dehát mit lehet tenni... :/
7900XT-nek az utódja a mostani 9070XT. (Nyilván nem olyan nagy az ugrás, de gyorsabb, meg ez már tudja az FSR4-et.) AMD idén nem tervez csúcs kártyát, talán majd jövőre, de az se fix.
-
tibaimp
nagyúr
Az a Sapphire Nitro 9070 XT mekkora egy drabális állat. A 9070XT-nek is ekkora hűtés kell?
nuke7: A 9000-es Amd-k is füstölgetnek szépen ám, csak mondom...
-
laed
senior tag
Már csak azt nem tudjuk, hogy mit szívott a nyúl; hogy közel 60 ezres egeret ajánlgat.
-
perempe
veterán
Ötletes a cikk címe.
-
Crus
addikt
2025-ben inteles gépet ajánlani... értem, hogy reklám meg minden, de közben meg azért mégiscsak szakmai lap valahol... vagy nem..?

(az 5070 12GB rammal meg szerintem említésre se méltó, nemhogy ilyen árakon...
)Nyilván az is gáz, hogy még mindig nincs a 7900 XT-nek útódja, dehát mit lehet tenni... :/
Akkor ébredj fel és nézd meg pl. egy 14700 árát, teljesítményét, meg egy 9800X3D árát és teljesítményét... pluszban dobd bele a kalapba az 5 év garit a 3 év ellenében. Hupsz.
-
nuke7
veterán
Nem, majd ajánlanak önmegsemmisítő módba kapcsoló AM5-ös 9-es szériás AMD-t. Tele van az elpusztult egyedekkel a Reddit.
nyilván, azért lesz prohardveres tesztgépben is AM5 9xxx CPU

(és az intel értéke ezért van a padló alatt...)
-
Trailblazer
veterán
2025-ben inteles gépet ajánlani... értem, hogy reklám meg minden, de közben meg azért mégiscsak szakmai lap valahol... vagy nem..?

(az 5070 12GB rammal meg szerintem említésre se méltó, nemhogy ilyen árakon...
)Nyilván az is gáz, hogy még mindig nincs a 7900 XT-nek útódja, dehát mit lehet tenni... :/
Nem, majd ajánlanak önmegsemmisítő módba kapcsoló AM5-ös 9-es szériás AMD-t. Tele van az elpusztult egyedekkel a Reddit.
-
Trailblazer
veterán
Egérpad 33 pénzért. Épp most vettem Hamát 1500-ért. Tudom, igénytelen vagyok, mert még a széle sincs levarrva.
-
nuke7
veterán
2025-ben inteles gépet ajánlani... értem, hogy reklám meg minden, de közben meg azért mégiscsak szakmai lap valahol... vagy nem..?

(az 5070 12GB rammal meg szerintem említésre se méltó, nemhogy ilyen árakon...
)Nyilván az is gáz, hogy még mindig nincs a 7900 XT-nek útódja, dehát mit lehet tenni... :/
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Üzletből, garanciával, Dell 16 DC16250 Intel Core 5 120U 16GB DDR5 512GB SSD 16" WUXGA IPS
- Dell 15 PC Portable Modern, gyors és megbízható társ a mindennapokra!
- Lenovo Thinkpad X390 i5 -8265U 256SSD 8 GB
- iPhone 14 Pro Max 256Gb Silver - 100% akkumulátor, független
- 4K Gamer Szörnyeteg! RX 7900 XT Nitro+ + Ryzen 7 7800X3D + 32GB DDR5
- AKCIÓ! LENOVO Legion Pro 5 16 GAMER notebook - i9 14900HX 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 8GB
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- DESS C5 Pro projektor
- 27% - HEIGAOLA MiniPC - / 10.1" Érintőképernyő! Intel J4125 / 8GB RAM /128GB SSD
- Sony Playstation Okosítás és Szerviz - PS5 // PS4 // PS3 stb. - Konzolok és kontrollerek javítása
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Amúgy szép is lenne, ha felakkora se base clockkal még fogyasztana is.



(de a core ultra-nál még így is gyorsabb amúgy)


(sose értettem miért jó fanboy-nak lenni, dehát van akinek bejön
kb. három éve ilyen setuppal tolom a REBAR miatt és bejövős, plusz ugye adott áron több VRAM-ot kapok ami meg a lokális modellek esetében jön jól





