Hirdetés
- Gaming notebook topik
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- VR topik
- Apple MacBook
- Befutott a régóta várt, sok P-maggal kitömött, LGA1700-as Core sorozat
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Projektor topic
Aktív témák
-
MacCaine
őstag
"A PC egy rendszer. Az egész rendszer fogyasztás kb kb 30%-al növekszik. KB. 30%-al jobban melegszik. Ez tény! Ki a fészkes fenét érdekli ezek után, hogy ott benn mi a fene történik pontosan?"
Eddig jó. Amit ezután írtál le, azt nagyon gyorsan felejtsd el. A 12V nem lesz 15,6V, és az 5V sem lesz 6,5.
A számítógép tápegysége képes leadni bizonyos mennyiségű teljesítményt, fix feszültség értékek mellett. Általában túl van méretezve, tehát nagyobb teljesítmény leadására képes, mint amennyire használják. Egészen addig lehet hardvereket belepakolni egy számítógépbe, amíg a táp bírja. Mindig, ha egy-egy új hw kerül bele, a táp egyre magasabb és magasabb teljesítmény leadására kényszerül, de fix feszültségen. Ezt természetesen úgy oldja meg, hogy magasabb áramot szolgáltat, de mivel több hw is van benne, ez a többlet áram arrafelé fog folyni.
És el is értünk a jelenlegi problémához. Ahogy ez a cikk is nagyon szépen leírja, az alacsony kihasználtságú PCIe foglalatok energiagazdálkodását nem kezeli rendesen a kernel. Ez lefordítva kb. annyit jelent, mintha több hardver lenne a gépben, ezért nő meg a fogyasztás. De ez a névleges feszültség- és áramértékeken történik, normális működés közben, nincs szó túláramról. A túláram rendellenes működésből adódik, és általában károsítja a hardvert.
Remélem most már érthető...
Többieknek: kb. egy órámba telt, mire megfogalmaztam, meg késő is van, szóval légyszíves ne kössetek bele minden szóba.

Aktív témák
- Gaming notebook topik
- Formula-1
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Battlefield V
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- VR topik
- Apple MacBook
- Befutott a régóta várt, sok P-maggal kitömött, LGA1700-as Core sorozat
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- MikroTik / hálózati eszközök több típus, készletről
- BESZÁMÍTÁS! AsRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB ZALMAN S2 TG Adata 600W
- AKCIÓ Dell Latitude 5420 - i5 1145G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Akko M1 fekete-szürke keycap szett
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


