Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sapika65

    csendes tag

    válasz MLaca #27 üzenetére

    Mi fog itt kihalni?

    E pillanatban a minőségi kompaktok terén fantasztikus a fejlődés LX3, S90, ... XZ1 ... Nem tűnik úgy, mintha itt lenne várható bármilyen kihalás.

    Vennék én a topiktársak tanácsára az XZ1 helyett PEN gépet, vagy Panasonic M4/3-ot, ha lenne hozzájuk nagy fényerejű alapzoom. De nincs, csak a tükörreflexeshez Olympusokhoz találtam, és azt is 180.000 Ft-ért. A kérdés az, hogy miért a minőségi kompaktot fejlesztették, és miért nem a mikro 4/3 vonalhoz alkottak inkább sürgősen valami olyasmi objektívet, amelyet pl. Merkutio_ használ a Pentax tükörreflexesén (17-50mm/2.8). Úgy tűnik, ők is, meg a Panasonic is a minőségi kompaktversenyt érezték sürgetőbbnek.

    Persze az evolúció megy, így valaminek ki kell halnia majd, de ez a valami szerintem a belépő szintű tükörreflexes lesz. Úgy vélem, a tükörreflexes a félprofi és profi szinten virágzik majd továbbra is, de nekünk, plebsznek kényelmetlen a használata, mert többet kell vele hajlongani, térdelni, hasalni, és még csattog is ... Amellett minket az is zavar, hogy fényképezéskor a tükörreflexessel a valóságot látjuk a tükörben, nem pedig azt, hogy a gép ebből majd mit hoz ki.

    A fedélzeti számítógépek teljesítménye pedig szemlátomást még mindig duplázódik háromévente, van tere a fejlődésnek a kompakt és az M43 vonalon ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák