Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    válasz prolad #66 üzenetére

    Vásárold meg a játékot fizikai formában egy SD kártyán, egy fizikai boltba.
    Szerintem ez egy olyan üzleti stratégia, amit Európából vagy Amerikából se könnyű megérteni, de innen Magyarországról teljesen érthetetlen. Hozzá teszem szerintem egy nagyon is jogos döntés.
    Ma az a tendencia és a jelenlévők többsége is ebben él, hogy a bolt egy teljesen fölösleges elem az ellátási láncban. Vagyis a netről rendelünk. Kérdés az, hogy jó döntése-e gyártói oldalról ezt vakon támogatni.
    A Nintendo japán cég, az elsődleges piaca japán. Láthatóan még az amerikai piac sem mindig fontos, nemhogy Európa. A közép európai régiót meg főleg hagyjuk.
    Japánban erősebb a konzol boltok szerepe. Ráadásul a Nintendónak ezek a boltok fontosak. Ez amúgy nem olyan meglepő. Minden nagy márkának vannak saját boltjai. Az ember társas lény, szeretünk közösségbe járni. Internet ide vagy oda ez nem változik. Márpedig egy bolt közösségi tér. Ahol például hiteles eladóktól, vagy más független játékosoktól kaphatunk információkat. Persze lehet azt mondani, hogy blogerek és netes videók. Azt mondjuk nehéz megmagyarázni, hogy ha az eladó nem objektív, mert azért fizetik, hogy vásárolj. Akkor a bloger, aki komolyan támogatva van, mennyibben objektív. Ez az igazán organikus elérés.
    Ráadásul lejárok a boltba beszélgetni és így potenciálisan, akkor is vásárolok, ha amúgy nem tenném.
    Nyilván ez Amerikából vagy Európából nézve, ahol egyre kevesebb a bolt és egyre inkább a netes eladás a lényeg, nehezen érthető.
    Magyarországról nézve, pedig egyenesen kitolás a játékosokkal. Mi nem vásárolunk boltba, a bolti árak még a 27% áfát figyelembe véve is nagyon magasak. Ami egy dolog, mert ha megtehetem bemegyek. Viszont polcon sincs a legtöbb termék, ami meg van, az gyakran százéves. Ez egy ennyire aktív piacon megengedhetetlen. Ráadásul én pesti vagyok, abból a szerencsés helyzetből indulok, hogy van bolt. Vidéken messze nem ennyire jó a helyzet.

    Egyszóval van abban logikai, hogy kicsi a tárhely. Nem a netes bolt volt, ami először települt a gépre. Valamint, hogy a net elérése sem volt központi kérdés a tervezésnél. Ami nekünk itthon rossz. Más kérdés, hogy a teljes Magyarországi forgalom eléri-e egy nagyobb japán város forgalmát?

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #68 üzenetére

    A legtöbb kiadó olcsóbban adja digitális formában. Tehát 1., 2., fordítva nézed, mint kellene. Ha támogatod a fizikai hordozót, azzal támogatod a fizikai boltokat. Mert nem ölöd meg őket, azzal, hogy teremtesz egy olcsóbb beszerzési útvonalat. Valamint ezt támogatja a kisebb tárhely és a többi, amit említettem.
    Bár azt nem értem, hogy az elsőt miért írod le újra, mikor én is leírtam és hivatkoztam is rá. Főleg cáfolatként furcsa az, hogy ide hozod.

    3., Na és? Messze nem a eladás a legfontosabb szempont. Kérdés, hogy ebből mennyi lesz bevételük és mennyi lesz a profitjuk? De tegyük fel, hogy ez komoly pénz, szerintem ez nem indok, hogy alkalmazkodjanak. A Nintendo sokkal jobban ad a Japán piacara, ahogy az Apple is az amerikaira. Ott élnek, ott nőnek fel, ott szocializálódnak a vezetőik. Nem a mindenható pénz uralja a világot.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #71 üzenetére

    Kérlek olvasd el, amit írtam. Gondold át és utána reagálj.
    Ne linkelj be adatokat, aminek semmi köze ahhoz, amit írtam.
    Vagy tudod mit, inkább ne is reagálj. Elég ha megérted.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #73 üzenetére

    Lássuk, óvodás szinten és utoljára. Ha ezután se érted, akkor nem tudok segíteni.
    Tények:
    1. A kiadók olcsóbban adják a játékaikat digitálisan. Ha egyáltalán kiadják fizikai formában akkor is drágábban. Ez a jelenlegi tendencia, ritka kivételekkel.
    2. Ezt a Nintendo megakadályozza, az üzleti modelljével.
    3. Kifejezetten kisebb tárhelyet ad a konzoljához.
    4. Az internet (Wifi és 3G) támogatás elég lassan és döcögve volt megoldva, ha megvolt egyáltalán.
    5. A Nintendo Store messze nem volt olyan kiforrott és erős, mint más platformokon.
    Következtetés:
    Ez egy tudatos üzleti modell a Nintendo részéről, amivel a fizikai adathordozót támogatja.
    Vélemény:
    Ezt azért teszi, mert egy erősen Japán modell (Ami annyira nem is Japán és nem is csak Nintendo.) alapján a boltokat szeretné támogatni és rajtuk keresztül elérni a vásárlókat. Máshogy megfogalmazva, csökkenteni igyekszik a lejtést, ami a digitális eladások irányába viszi a vásárlókat.

    Tények a másik témában:
    1. Eladás != bevétel, bevétel != profit.
    2. Azért, mert Amerikában sokat ad el valamiből, attól még nem jön be több profit. A gazdasági és jogi rendszer erősen eltérő a különböző országokban.
    3. Azért mert egy piacon nagyobb profitot realizál még nem fontosabb neki az a piac. Hosszútávú üzleti stratégiák, politikai és társadalmi beágyazottság, csak, hogy néhány okot említsek, ami miatt egy piac fontos lehet.
    4. Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva. Nem véletlenül ez csak a bevételről van.
    Következtetés:
    Nem szükségszerű, hogy az adott piac fontosabb, azért mert több fogyott a termékből.
    Megjegyzés:
    Értem, hogy neked örömet okoz idézni, bizonyos hivatkozásokat. Az Indexes sok fogyott a Swift-ből cikket és a nagyon sok Nintendo játék fogyott statisztikát. Viszont logikailag, ezek a megfogalmazott állításokhoz nem köthetők. Nem cáfolják és nem támasztják alá azokat.

    Külön vélemény:
    Neked ez egy Nintendo fan VS Nintendo hater vita. Engem nem érdekel a Nintendo, sem pedig a Swift. A cikkben megfogalmazott téma érdekel. Vagyishogy milyen üzleti döntés lehetett amögött, hogy a Nintendo kevés memóriát rakott a konzolba. Ha nem tudsz ezen a témán belül maradni keres más beszélgető társat.

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #75 üzenetére

    “A profitot minden negyed évben közzéteszik és adott árbevételt adott földrészre is ha kíváncsi vagy rá.”

    “bevétel != profit”
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem látod mi a hiba, akkor nem látod. Azért csak olvasd ujra.

    Te nézed a gazdasági adatokat, csak minek.
    Az állításaim nem valótlanok, mert nem állítottam, csak felvetettem egy saját nézőpontot. Bár látom, hogy a vélemény és a kinyilatkoztatás nálad szinonima.
    A linkedet újra megnéztem, továbbra sem tartalmazza azokat az adatokat. Mondjam azt én is, hogy valótlanok az állításaid?
    Hagyjuk nem éri meg...

  • #92253184

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Attól, hogy te nem tudsz olvasni még nem a másik a hülye.
    “Statisztika nincs, mert a cégek a profitjukat ritkán teszik közé termékre és országra lebontva.”

    Ha nem tudsz egy PROFIT statisztikát országos bontásban mutatni. PROFIT statisztikát országos bontásban, amit a NINTENDO tett közzé. Ismétle országos bontásban PROFIT statisztikát, amit a NINTENDO tett közzé. Addig él az állítás és csak magadat járatod le ezzel.

    Az eredeti állításod:
    A Nintendonak azért fontos az USA, mert dupla akkora bevételt realizál ott.
    Ebből nem következik, hogy dupla akkora profitot is realizál.
    Viszont még, ha igaz is lenne, akkor sem támasztja alá az állításodat.

    Viszont elegem van belőle, hogy magamat ismételem...

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #82 üzenetére

    Igen, felvázoltam egy elméletet. Semmi több nem volt a cél. Vettem nehány premisszát és megfogalmaztam egy konklúzió. Egyszerű vélemény, egy logikai következtetésre építve.
    Ha valaki csáfolja valamelyik premisszát nagyon szivessen reagálok.

    Nem támasztják alá, az volt az állítás, hogy a Nintendo-nak fontosabb a Japán piac. Máskép a Japán piachoz igazodnak.
    Ezt próbálta azzal cáfolni, hogy USA-ban nagyobb a bevétel.
    A két állítás nem zárja ki egymást, az állítás nem bizonyítja a nézőpontját.
    Ezt árnyaltam azzal, hogy ráadásul a profit a lényeg. Márpedig a profit != bevétel. Azt nem tudjuk, hogy milyen a profit eloszlás Japán, USA viszonylatában. Viszont ez már csak egy mellék szál, amibe próbál kapaszkodni. Ehhez akármilyen bevételi statisztikát mellékelhet, én is mellékelhetem a Samsung eladásait a koreai piacon. Egy statisztika önmagában nem bizonyíték.

    “De konkrét profitszámoktól függetlenül is látható, hogy a cégnek egyre nagyobb a térnyerése. És mindegy hogy a háttérben épp az adósságból másznak ki, vagy további vagyont halmoznak. Pozitív a tendencia.”

    Na és? Erről nem beszéltünk.

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #84 üzenetére

    A cikk témája a Nintendo konzol limitált tárhelye. Nem foglalkoztam a Nintendo általános gazdasági helyzetével. Egy hipotézist állítottam fel arra, hogy szerintem miért limitált.
    A kolléga bejelentette, hogy úgy marhaság a mondandóm ahogy van, de ehhez semmi bizonyítékot nem csatolt. Egyedül a Japán piac VS USA piac fontossága vitába próbált kapaszkodni, ami önmagában nem igazán része a témának.
    Valamiért ehhez többször belinkelte a Nintendo bevételi statisztikáit, elképzelésem sincs, hogy miért.
    Mondjuk szerintem, ha vissza olvasol, akkor ezt magadtól is láthatod.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz elithun #86 üzenetére

    Látok logikát a te verziódban is.

    Szerintem az enyémnek a leggyengébb pontja, hogy nem ismerem pontosan a japán helyzetet. Meg persze a Nintendo stratégiáját, mármint ahogy eddig ehhez hozzá álltak.
    Itt csak a saját, nem digitális játék, kereskedői tapasztalatomra hagyatkozhattam.
    Mondhatjuk, hogy nagyon elengedtem a fantáziám. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák