- Megjött a Razer DeathAdder egerek legfrissebb nemzedéke
- Ismét minimalista miditorony érkezett a Fractal Design műhelyéből
- Alakul a SpaceX Starlink európai ellenfele
- Digital Fingerprinting: Így buktat le a böngésződ a neten - Tech Percek #18
- Prezentálta PCI Express 6.0-s SSD-vezérlőjét a Silicon Motion
Új hozzászólás Aktív témák
-
#64791808
törölt tag
No akkor okosan.
Igenis a rambus lényege a dual channel. Való igaz, az írásomban két, egymásnak ellentmondó rész szerepelt, mely szerint az i820 single rambus, illetve a rambus csak dualban megy. Az utóbbi nyílván ökörség, belátom. Ettől függetlenül a rambus lényege továbbra is a dual. Az i820-on kívül tudsz olyan platformot, amelyik single módban hajtja? PC-re gondolok, mert erről volt szó. Nyílván minden memória single módban fut, hogy hány csatornát fogunk össze, az a mi dolgunk. Azér a LÉNYEGE a dual, mert így kompenzálják a 16 bites adatszélességet.
A disszipációról és a késleltetésről írott mondataid szó szerint igazak, tanítani kéne. Elméletben. Gyakorlatban viszont ezek a technológiák időbeli megjelenései nem fedik egymást. Érsd: a rambus AKKOR, AMIKOR AZ i850 RINGBEN VOLT, a legizmosabb volt, hasonlíthattad te akármilyen sd/ddr alapú platformhoz, azok hanyattestek. A másik kolléga is ennek megértésével van hadilábon. Persze, hogy egy i865 dual ddr400-zal klasszisokkal jobb, mint egy i850! Marha érdekes lenne, ha nem így lenne, mert jócskán telt el idő a kettő megjelenése között.
Az i850e + dual rd32 1066MHz-en. Embertelen teljesítmény, amit a p4 képtelen kihasználni. Először is mikor jött a képbe az, hogy hogyan lehet kihasználni? De ha erről beszélünk: egy 200-as alapórajelű (qdr800) p4 már ki tudná használni. Való igaz, ilyet nem gyártottak, no de ez nem a rambus hiányossága.
Summa summarum: a rambus leváltásának nem voltak teljesítménnyel kapcsolatos okai. A mai napig rambus rendszerű memóriaarchitektúra lenne, ha a rambus inc. nem játsza a kapzsi nagyfiút.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest