Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPatrik

    aktív tag

    Nem értem miért van ez a téma így túllihegve. Egyrészről ha ugyanazt a kódot több alapjaiban különböző hardveren akarjuk futtatni az soha nem lesz olyan gyors, mintha mindhez külön megírtuk/optimalizáltuk volna.
    Szóval eddig erre mindenki legyintett, mert az xbox-hoz képest a pc egy erőmű volt. Most azonban ott állunk, hogy az egyező árú pc és a xb one teljesítménye nem összemérhető, így várható volt, hogy valamit fognak lépni. Akkor ki lépjen? AMD, NV, MS? MS-nek nem érdeke, mert ott az xb. NV-nek nem érdeke, övék volt a legerősebb kari sok ideig. Marad az AMD, szóval a Mantle sem meglepő. Az már inkább meglepő, hogy annak tudtában, hogy sok ember akkor fog AMD karit venni, ha a Mantle bemutatkozása sikeres lesz, az AMD mégis engedte kiadni a BF4 mantlis patch-ét... Mert a felhasználói visszajelzések alapján ez nem lett egy telitalálat. BF4+mantle előtt AMD karit vettem volna a Mantle miatt. Utána meg inkább NV-t... ( nézegettem a dolgokat elég sokat, mert nagyon gondolkoztam kártya vásárlásban. )
    Összeségében viszont a Mantle nem hozta még el azt a megváltást, amire vártunk. Valós eredményt nem sokat tud felmutatni, a játékok még készülnek rá. A DX12-re meg csakúgy átírnak egy Forza-t, tech demónak... Ez vagy túl egyszerű volt, vagy rengeteg pénzük van feleslegesen. Ha csak kicsit is egyszerű volt, akkor a DX12 már a kiadása előtt nyert. Mert jelenleg az MS tudná ezt a gondot legjobban megoldani, és remélem meg is fogják.

    A legfurább az, hogy bizonyos személyek hogyan tudnak isteníteni egyes api-kat, úgy hogy soha életükben nem használták ( mint fejlesztő). Így meg tényleg sok értelme vagyon mondogatni, hogy jajj a Mantle jajj de jó, világmegváltó meg minden. De gondoljunk bele, kell ez nekünk? Igen, ahhoz kellett, hogy felébressze az MS-t és az NV-t, de ha ennél tovább megy, az már rombolás lesz. Pl ha minden játékot pc-re Mantle-ben írnak majd, az NV meg kiesik a piacról... ez nekünk jó lesz? Hát persze, nem lesz többet NV vs AMD harc a fórumon. :W

Új hozzászólás Aktív témák