- 2,5 gigabites hálózati switch jött a QNAP gondozásában
- 360 Hz-et ígérő QD-OLED monitorral rukkolt elő a ViewSonic
- Nem a vámokra fogná, de felemelné az iPhone-ok árait az Apple
- Egymásra licitálnak a kiadók, hogy kihasználják a GTA VI késését
- A GEEEK új házainak nem lesz gondja a szellőzéssel, és az áruk sem vészes
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Bluetooth hangszórók
- Lítium-ion/Li-ion akkumulátorok
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- OLED TV topic
- Notebook hibák
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen TV-t vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
válasz
SunMount3r #27 üzenetére
Ez megint egy érdekes kérdés, mert én is sokat gépezek fotelben fetrengve, asztalon a lábammal, ölemben a billzettel.
Erre még Y2K körül szoktam rá, amikor drótnélküli osztott billzetem volt. (L CDC), aztán az 2005-ben tönkrement, és a helyére vett MS Ergo4000-ből (akkor még) nem volt drótnélküli. (NED7000 az évekkel később jelent csak meg)
Kábel problémát akkor úgy oldottam meg, hogy a monitor bal oldalához tettem egy USB hubot, és oda van bedugva a billzet, így billzetet ölbevéve a madzag pont az asztalra tett lábammal párhuzamosan fut, nem gabalyodok bele.
Persze fotelből kikászálódás előtt a billzetet vissza kell tenni az asztalra, hogy ne essek át a madzagján.Aztán ez a szokás úgy is maradt, már nem hiányzik a drótnélküli billzet.
A másik, hogy a tökéletes típus számomra: TKL, Wireless, fehér, könnyű, normális magasságú és nagyságú és nem összezsúfolt billentyűkkel, nagy Enter-rel, jól olvasható karakterekkel, full magyar kiosztással és világítás mentesen, MX Brown kapcsolókkal.
Nemszeretem kínai brigád egyedi konfigurátorában már van wired-wireless dual mód opció, de azzal egy TKL 137,5$-ról indul fekete színben, fehér az valamivel drágább, 145,5$-re jön ki. (+szállítás+vám+áfa)
De mivel az új drótnélküli billzeteikről nem nagyon vannak még tesztek, régi kékfogú TKLjükről meg elég vegyes vélemények voltak, nem merném látatlanban ajánlani. -
SunMount3r
nagyúr
Akkor ömlesztve válaszolok: A saját custom rendelésétől/építésétől leginkább az ára tart vissza, hogy még ha össze is lehetne hozni olyanra, amit "tökéletesként" elképzeltem (lásd alább). Aztán ott van, hogy ha nekem kell összeszerelni az egészet, azzal lehet gondban lennék tapasztalat híján és ilyen drága alkatrészekkel meg nem fogok kísérletezni. Jó, majd egyszer lehet eljön ennek is az ideje, de az még biztos soká lesz.
A másik, hogy a tökéletes típus számomra: TKL, Wireless, fehér, könnyű, normális magasságú és nagyságú és nem összezsúfolt billentyűkkel, nagy Enter-rel, jól olvasható karakterekkel, full magyar kiosztással és világítás mentesen, MX Brown kapcsolókkal.
Ha ilyet lehetne kapni "készen" max 20K körül, akkor rendben is lennénk.
Amivel jelenleg kompromisszumot kötnék: hogy lehetne fekete is és gumis/ollós, de akkor ne kerüljön többe kb. 10K-nál.
A Wireless most egy kritikus pont nálam, mert ölben gépelek és zavar a kábel.
Jobb híján azt hiszem az lesz, hogy veszek egy olcsóbb full-os Wireless Genius-t, ami azért még pár dologban közel van a feltételeimhez.
-
Tetsuo
őstag
Igen sajnos, tisztában vagyok azzal, hogy nekem nem lesz custom klaviatúrám, mert nincs rá pénzem, de azért sokan vannak, akiknek az ár egyáltalán nem szempont (vagy jóval kevésbé az).
Egy fanatikus meg simán rááldozhat x összeget, hiszen neki ez hobbi meg fétis... Mégsem alakultak ki az efféle műhelyek, szóval én ezt hiányolom.A személyes történetedet a kínaiakkal (vagy kikkel) ismerem, már olvastam és megjegyeztem, mert nem mindennapi.
-
Tetsuo
őstag
A srác éppen itt írta, hogy nagyon fontos a billentyű anyaga többek között. Neki nem érdekes a felirat, de nekem esztétikai szempont is a praktikusságon túl. Egy német, de legfőképpen egy angol billentyűzetet nem szívesen látnék az asztalomon. Mondjuk engem a márkajelzések is zavarnak, de ez egy msáik téma...
-
nyunyu
félisten
Senki nem tartja vissza a magyarokat adott custom billentyűzet építésétől vagy akár egyedi megrendelésétől.
Ma kértem árajánlatot egy custom billzet alkatrészeire, kapcsolók nélkül.
(MX Brownnal készre szerelve lenne 158$+szállítás+vámkezelés+ÁFA, de taktilisebb kapcsolót szeretnék bele.)(3 éve egyszer már próbáltam ugyanezzel a brigáddal üzletelni, de akkor elhajtottak, mint kezdő bába a magzatot.
Fél év levelezés után válaszhattam abból, hogy vagy ezt rendelem, vagy semmit, nincs varia.
De legalább ingyen lektorálhattam nekik a magyar kiosztást, amit most az aquában/iponban kapható billzeteiken látsz. (Azért van rajtuk az ANSI HU kiosztás alternatív í/Í-je, meg kacsacsőr párja, mert az eredeti kupakszett igényemre rárajzoltam...)) -
troviko
senior tag
válasz
SunMount3r #1 üzenetére
Egy ujjlenyomat olvasós, gyors vezeték nélküli kapcsolattal rendelkező, mechanikus billentyűzet kéne, de azt a végén még használná is valaki, szóval ezért nem gyártanak ilyet biztosan...
-
dqdb
nagyúr
A listából a billentyűk anyaga számít gépelés közben is, teljesen más érzés egy érdesebb felületű PBT-n, mint egy tükörsimára kopott, csúszós ABS-en gépelni, valamint az anyag (és az oldalfalak vastagsága) a hangot is erőteljesen befolyásolja.
A többi tényleg esztétikum, és az is számíthat az embernek, ezt el kell fogadni (bár szerintem egy színekkel játszó felirat nélküli kupakkészlet sokszor esztétikusabb lehet, mint egy feliratos darab). Ami az esztétikummal, pontosítva annak teljes hiányával kapcsolatban engem megdöbbent, hogy ezzel foglalkozó embereken ilyen orbitális igénytelenségek átmennek (nem a betűtípusra gondolok, hanem a felsorolt apróságokra). Ráadásul két körben is átment, mert a magyarítás minősége már csak hab a tortán, a problémák egy része a US változatban is megvan.
-
dqdb
nagyúr
válasz
SunMount3r #14 üzenetére
Ezek a spéci/hack-elt/cutsom bill.-zetek mind szép és jók, csak sehol sincs belőlük magyar kiosztású.
Ha valaki magyar nyelvű mechanikus billentyűzetet szeretne, akkor, ha akar, tud találni. Egyik opció sem lesz drágább, mint a kategóriájában elérhető nem magyar billentyűzetek egyike, és minőségben sem fog különbözni (kivéve a Duckynál, azt kifejtem lejjebb).Lássuk a készen kapható darabokat ... A kategóriájában olcsón ott van a CK550, mint kiváló ár-érték arányú billentyűzet magyar kiosztással, meglehetősen jó építési minőséggel és az elvárható minimumot hozó kupakkészletével (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia).
Drágábban ott van a Ducky One RGB magyar változata, kiváló építési minőség, amit csak a magyar kupakkészlet húz le. Félreértés ne essék, kupakkészlet nem rosszabb, mint a magyar világítós mezőny (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia), csak a billentyűzethez képest lóg ki lefelé, és fájó látni, hogy a US/UK/DE változatokhoz egy ligával feljebb játszó kupakokat adnak (cserébe a magyar változat arányosan olcsóbb valamennyivel, ezért jár a jó pont a Ducky importőrének).
Kicsit drágábban ott van Varmilo VA88M/VA105M magyar változata, kiváló építési minőség, kiváló minőségű magyar kupakkészlet, messze a legjobb magyar kiosztású billentyűzet a piacon, ha billentyűzetet szeretnél és nem diszkógömbökre gerjedsz.
DIY rendelős-legózós vonalon, azaz külön veszel PCB-t, kapcsolókat, házat, stabilizátort, kupakokat, az összes 60%-os vagy nagyobb méretű billentyűzet rendelkezik ISO opcióval (ez alól a hotswap változatok lehetnek kivételek, azokból jellemzően csak ANSI van), erre mehet a Varmilo és a KPrepublic vastag dyesub PBT készlete közül valamelyik, és készen is van a DIY magyar kiosztású billentyűzet.
A tényleg custom vonalon, mint a kizárólag a meredek szöge miatt linkelt billentyűzet, 60%-os és nagyobb méretben a billentyűzetek legalább fele támogat ISO-t (GH és /r/mk böngészése alapján vontam le ezt a statisztikailag nem megalapozott következtetést, pár perc alatt legalább 20-30 megfelelő darabot tudnék linkelni), azaz bármelyik népszerű méretkategóriában és akár ergonomikus vonalon is tudsz találni olyat, amire mehet a fenti két kupakkészlet egyike. Az ilyen group buy-ok úgyis csak a ház-nyák-plate hármast tartalmazzák, stabilizátorról, kupakról és kapcsolóról neked kell gondoskodni, így a renderelt képeken nem látható magyar felirat és ISO kiosztás semmit sem jelent, a végeredmény rajtad múlik.
--------------
Ahol tényleg probléma a magyar nyelv hiánya, az a jó minőségű ollós billentyűzet, mint Logitech MX Keys és társai. Oké, hogy kicsi rájuk a kereslet az áruk miatt és mindenkinek mechanikus csillámpóni kell manapság, de egy magyar nyelvű prémium lapos/halk/ollós modellt szerintem el tudna tartani a piac, ha akadna egy bevállalósabb gyártó. -
a billentyű anyaga, a feliratozás minősége sem mindegy sőt, a betűtípus is lényeges
a billentyűzet - mint gépírásra való céleszköz - szempontjából ezek 100%-ig lényegtelen dolgok.
olvasd el pl ezt a cikket, én a hajamat letettem a munkától, amit a csávó a billentyűzetépítésbe fektetett, de pont a feliratozás tökéletesen hidegen hagyta. -
Tetsuo
őstag
-
válasz
SunMount3r #14 üzenetére
mi tart vissza, hogy megtanulj vakon gépelni, és akkor édesmindegy mit szitázott a billentyűk felületére a gyártó...
a gépemhez egy orosz rádiós billentyűzet van, a laptopom meg francia. mégis ugyanúgy tudok magyarul gépelni.
vagy vegyél 500Ft-ért egy szett billentyűmatricát. -
Tetsuo
őstag
válasz
SunMount3r #14 üzenetére
Senki nem tartja vissza a magyarokat adott custom billentyűzet építésétől vagy akár egyedi megrendelésétől.
Tehát ha valóban lenne rá igény, amelyik hajlandó pénzt is áldozni, akkor létezne. -
SunMount3r
nagyúr
Ezek a spéci/hack-elt/cutsom bill.-zetek mind szép és jók, csak sehol sincs belőlük magyar kiosztású. Amíg magyar-ban élek és így (is) kell gépelnem (valószínűleg még elég sokat), akkor ez alap elvárás részemről. DE és UK "átszoktatós" fanatikusok kíméljenek...
-
Snowy_owl
őstag
Én csak azt nem tudom megérteni ma már, hogy hogyan lehet jól éreznie magát annak, aki még nem használ mechanikus billentyűzetet.
-
nyunyu
félisten
Story eleje az volt, hogy egy időben a Cherry jelentős autóipari beszállítóvá nőtte ki magát, 2000 körül minden negyedik Európában gyártott autóban volt legalább 1 Cherry alkatrész.
Ezért vette meg őket 2008-ban a ZF, hogy azoknak a német autógyáraknak is kínálhasson akciósan némi fogaskereket a világításkapcsolók, meg villanyablak végálláskapcsolók mellé, akik még nem tőlük vették az automata váltókat.
Aztán 2016-ban átnevezték a céget ZF Switches & Sensors-ra, és profiltisztítás címszóval a veszteséges számítógépes periféria részleget Cherry márkanevestől eladták egy befektetőnek.
Random kínzó kérdés, amit az egész felvet: Cherry egerekben akkor most ZF mikrokapcsoló van?
(Régen ez Cherry DG2-T85 néven futott.) -
-
nyunyu
félisten
válasz
SunMount3r #6 üzenetére
Nem ez a cert kell ahhoz, hogy a német hivatalok irodai felszerelés közbeszerzésein indulhassanak?
Cherry meg túl kis hal a billzet piacon ahhoz, hogy elengedje a német hivatalokat, inkább csinál világosat is a modelljeiből.
(Kiváncsi vagyok, önállóan mennyire maradnak életképesek, elvégre a fogaskerékgyár elnyelte az autóipari kapcsolós részleget, a veszteséges billzet+egér részleget meg 2016-ban kihajította.
Mecha piacon nincs sok esélyük a végtelen pénzzel rendelkező kínaiakkal szemben.) -
SunMount3r
nagyúr
Akkor, ha csak ajánlás és nem kötelező követni, hogy megkapják a cert-et, az úgy meg nem sokat ér. Mondjuk ebből legalább tényleg van világos verzió is.
-------
Azt hiszem, hogy a mecha-ról és a fehér alapról le kell mondjak, ha könnyű, wireless és normálisan magas és nem összenyomizott gombos és billentyűzetet akarok, lehetőleg TKL-ben, kb. 10K-ért. De lehet a TKL-t is be kell áldoznom. De mostanában nem nagyon láttam ilyet se sehol. -
nyunyu
félisten
válasz
SunMount3r #4 üzenetére
Mondjuk ezek csak ajánlások, nem kötelező betartani...
Divatvilág meg nem szokta betartani a praktikumot, ergonómiát.
-
-
nyunyu
félisten
válasz
SunMount3r #1 üzenetére
Megfelel a... a német BGI-650 ergonómiára vonatkozó irányelveknek... -> Miért/mitől?
Ezek a német munkavédelmi előírások.
Billzetekre vonatkozó rész itt a 7.2.2 pontban.(Nem olvastam végig, de nem ebben van definiálva, hogy a billzetet egy méterről leejtve nem eshet le róla a kupakja? Amit persze mecha fronton Cherryn kívül senki sem vesz komolyan.)
Aztaqrva ennek a szabályzatnak a billzetek 90%-a nem felel meg, szimplán azért mert elő van írva, hogy minimum 2.9, de inkább 3.2mm magas, JÓL OLVASHATÓ feliratoknak kell lennie a gombokon, világos alapon sötétebbel.
Na meg a 2-4mm mélyen járó, taktilis visszajelzést adó gombok, meg a konkáv kupakfelszín sem triviális a mai szigetes laposbillzet mánia közepette.Mondjuk a 15 fokosnál kisebb billzet dőlésszöget nem értem, az már erősen a csukló hátrahajtásával jár, és RSI esélyes.
(Mai mechák 5-8 fok körül szoktak lenni, plusz a kihajtható tappancsok.) -
nyunyu
félisten
Ahogy nézem ebben a billzetben csak az RF/NFC tagek olvasása az új.
Titkosított numpad bevitel már az előző KC 1000 SC-Z-ben is megvolt, smartcardokat meg az eredeti KC 1000 SC is olvasott, de ennek a fícsörnek Cherrynél már nagyon régi hagyománya van.
-
SunMount3r
nagyúr
Ha már itt tartunk, akkor olyan bill.-zet is jöhetne amin szimpla SD/MicroSD olvasó van, mert amúgy így az ötlet nem rossz. Én még nem láttam olyat amin lenne, pedig nagyon adja magát. Ha pedig ezt még vezeték nélkül is megoldják
, akkor jöhet a taps.
Megfelel a... a német BGI-650 ergonómiára vonatkozó irányelveknek... -> Miért/mitől? Ránézésre semmi különösebb eltérés nincs egy bármilyen másik átlagos bill.-zettől.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A billentyűzet vásárlói a Cherry-minőség élvezete mellett a dedikált RF/NFC és SmartCard olvasóik által elfoglalt helyet is felszabadíthatják.
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- Csere-Beszámítás! Huawei Matebook D15 R7 3700U / 8GB DDR4 / RX Vega 10 / 150GB SSD
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 480+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest