Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz SunMount3r #1 üzenetére

    Megfelel a... a német BGI-650 ergonómiára vonatkozó irányelveknek... -> Miért/mitől?

    Ezek a német munkavédelmi előírások.
    Billzetekre vonatkozó rész itt a 7.2.2 pontban.

    (Nem olvastam végig, de nem ebben van definiálva, hogy a billzetet egy méterről leejtve nem eshet le róla a kupakja? Amit persze mecha fronton Cherryn kívül senki sem vesz komolyan.)

    Aztaqrva ennek a szabályzatnak a billzetek 90%-a nem felel meg, szimplán azért mert elő van írva, hogy minimum 2.9, de inkább 3.2mm magas, JÓL OLVASHATÓ feliratoknak kell lennie a gombokon, világos alapon sötétebbel.
    Na meg a 2-4mm mélyen járó, taktilis visszajelzést adó gombok, meg a konkáv kupakfelszín sem triviális a mai szigetes laposbillzet mánia közepette.

    Mondjuk a 15 fokosnál kisebb billzet dőlésszöget nem értem, az már erősen a csukló hátrahajtásával jár, és RSI esélyes.
    (Mai mechák 5-8 fok körül szoktak lenni, plusz a kihajtható tappancsok.)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz SunMount3r #4 üzenetére

    Mondjuk ezek csak ajánlások, nem kötelező betartani...

    Divatvilág meg nem szokta betartani a praktikumot, ergonómiát.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz SunMount3r #6 üzenetére

    Nem ez a cert kell ahhoz, hogy a német hivatalok irodai felszerelés közbeszerzésein indulhassanak?

    Cherry meg túl kis hal a billzet piacon ahhoz, hogy elengedje a német hivatalokat, inkább csinál világosat is a modelljeiből.

    (Kiváncsi vagyok, önállóan mennyire maradnak életképesek, elvégre a fogaskerékgyár elnyelte az autóipari kapcsolós részleget, a veszteséges billzet+egér részleget meg 2016-ban kihajította.
    Mecha piacon nincs sok esélyük a végtelen pénzzel rendelkező kínaiakkal szemben.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    Senki nem tartja vissza a magyarokat adott custom billentyűzet építésétől vagy akár egyedi megrendelésétől.
    Tehát ha valóban lenne rá igény, amelyik hajlandó pénzt is áldozni, akkor létezne.

  • Lenry

    félisten

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    mi tart vissza, hogy megtanulj vakon gépelni, és akkor édesmindegy mit szitázott a billentyűk felületére a gyártó...
    a gépemhez egy orosz rádiós billentyűzet van, a laptopom meg francia. mégis ugyanúgy tudok magyarul gépelni.
    vagy vegyél 500Ft-ért egy szett billentyűmatricát. :U

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • dqdb

    nagyúr

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    Ezek a spéci/hack-elt/cutsom bill.-zetek mind szép és jók, csak sehol sincs belőlük magyar kiosztású.
    Ha valaki magyar nyelvű mechanikus billentyűzetet szeretne, akkor, ha akar, tud találni. Egyik opció sem lesz drágább, mint a kategóriájában elérhető nem magyar billentyűzetek egyike, és minőségben sem fog különbözni (kivéve a Duckynál, azt kifejtem lejjebb).

    Lássuk a készen kapható darabokat ... A kategóriájában olcsón ott van a CK550, mint kiváló ár-érték arányú billentyűzet magyar kiosztással, meglehetősen jó építési minőséggel és az elvárható minimumot hozó kupakkészletével (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia).

    Drágábban ott van a Ducky One RGB magyar változata, kiváló építési minőség, amit csak a magyar kupakkészlet húz le. Félreértés ne essék, kupakkészlet nem rosszabb, mint a magyar világítós mezőny (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia), csak a billentyűzethez képest lóg ki lefelé, és fájó látni, hogy a US/UK/DE változatokhoz egy ligával feljebb játszó kupakokat adnak (cserébe a magyar változat arányosan olcsóbb valamennyivel, ezért jár a jó pont a Ducky importőrének).

    Kicsit drágábban ott van Varmilo VA88M/VA105M magyar változata, kiváló építési minőség, kiváló minőségű magyar kupakkészlet, messze a legjobb magyar kiosztású billentyűzet a piacon, ha billentyűzetet szeretnél és nem diszkógömbökre gerjedsz.

    DIY rendelős-legózós vonalon, azaz külön veszel PCB-t, kapcsolókat, házat, stabilizátort, kupakokat, az összes 60%-os vagy nagyobb méretű billentyűzet rendelkezik ISO opcióval (ez alól a hotswap változatok lehetnek kivételek, azokból jellemzően csak ANSI van), erre mehet a Varmilo és a KPrepublic vastag dyesub PBT készlete közül valamelyik, és készen is van a DIY magyar kiosztású billentyűzet.

    A tényleg custom vonalon, mint a kizárólag a meredek szöge miatt linkelt billentyűzet, 60%-os és nagyobb méretben a billentyűzetek legalább fele támogat ISO-t (GH és /r/mk böngészése alapján vontam le ezt a statisztikailag nem megalapozott következtetést, pár perc alatt legalább 20-30 megfelelő darabot tudnék linkelni), azaz bármelyik népszerű méretkategóriában és akár ergonomikus vonalon is tudsz találni olyat, amire mehet a fenti két kupakkészlet egyike. Az ilyen group buy-ok úgyis csak a ház-nyák-plate hármast tartalmazzák, stabilizátorról, kupakról és kapcsolóról neked kell gondoskodni, így a renderelt képeken nem látható magyar felirat és ISO kiosztás semmit sem jelent, a végeredmény rajtad múlik.

    --------------
    Ahol tényleg probléma a magyar nyelv hiánya, az a jó minőségű ollós billentyűzet, mint Logitech MX Keys és társai. Oké, hogy kicsi rájuk a kereslet az áruk miatt és mindenkinek mechanikus csillámpóni kell manapság, de egy magyar nyelvű prémium lapos/halk/ollós modellt szerintem el tudna tartani a piac, ha akadna egy bevállalósabb gyártó.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • troviko

    senior tag

    válasz SunMount3r #1 üzenetére

    Egy ujjlenyomat olvasós, gyors vezeték nélküli kapcsolattal rendelkező, mechanikus billentyűzet kéne, de azt a végén még használná is valaki, szóval ezért nem gyártanak ilyet biztosan...

    https://www.oldtech.hu/

  • nyunyu

    félisten

    válasz SunMount3r #27 üzenetére

    Ez megint egy érdekes kérdés, mert én is sokat gépezek fotelben fetrengve, asztalon a lábammal, ölemben a billzettel.
    Erre még Y2K körül szoktam rá, amikor drótnélküli osztott billzetem volt. (L CDC), aztán az 2005-ben tönkrement, és a helyére vett MS Ergo4000-ből (akkor még) nem volt drótnélküli. (NED7000 az évekkel később jelent csak meg)
    Kábel problémát akkor úgy oldottam meg, hogy a monitor bal oldalához tettem egy USB hubot, és oda van bedugva a billzet, így billzetet ölbevéve a madzag pont az asztalra tett lábammal párhuzamosan fut, nem gabalyodok bele.
    Persze fotelből kikászálódás előtt a billzetet vissza kell tenni az asztalra, hogy ne essek át a madzagján.

    Aztán ez a szokás úgy is maradt, már nem hiányzik a drótnélküli billzet.

    A másik, hogy a tökéletes típus számomra: TKL, Wireless, fehér, könnyű, normális magasságú és nagyságú és nem összezsúfolt billentyűkkel, nagy Enter-rel, jól olvasható karakterekkel, full magyar kiosztással és világítás mentesen, MX Brown kapcsolókkal.

    Nemszeretem kínai brigád egyedi konfigurátorában már van wired-wireless dual mód opció, de azzal egy TKL 137,5$-ról indul fekete színben, fehér az valamivel drágább, 145,5$-re jön ki. (+szállítás+vám+áfa)
    De mivel az új drótnélküli billzeteikről nem nagyon vannak még tesztek, régi kékfogú TKLjükről meg elég vegyes vélemények voltak, nem merném látatlanban ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák