Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz #74018560 #5 üzenetére

    A 4k / 144Hz hajnalán egy 1080Ti + 30% teljesítménytöbbletet a hajunkra kenhetünk. :)
    Ahhoz hogy a kijelzőméret duplázódást a VGA szegmens is lekövesse, ahhoz sokkal nagyobb teljesítménybeli ugrásokra lenne ám szükség VGA generációk között.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • b.

    félisten

    válasz #74018560 #5 üzenetére

    milyen tartalékról beszélsz? 30 % melyik GPU ban van ennyi tartalék?

    ITT azért figyelembe kell venni azt amit a másik oldal már évek óta hajtogat, hogy szükség van megfelelő szoftveres felzárkózásra. 30-40 % pontosan egy megfelelő fejlődés, ha egy teljesen új, még csiszolatlan architektúra első lépéseiről beszélünk, ami már kifejezetten fel van készítve a Vulkan és Dx 12 teljes körű kiszolgálására. Ráadásul még senki nem tud semmit.
    Csak hogy keltsem a flamet tom's hardver újságíró szerint megkapták a specifikációkat és annyit nyilatkozott, hogy nem mondhat mást, csak azt hogy ha igazak ezek a dogok akkor bajban lesz az AMD. Szerintem meg mi leszünk bajban, ha nagy lesz az ugrás, mert a 2-3 000 dolláros kijelzőkhöz majd jönnek az 1000 dolláros VGA-k a középkategóriának kikiáltva.... főleg ha AMD valóban a Navival már nem a desktop VGA piacot célozza, hanem Sony, Xbox és Apple lesz a piaci szegmens. Ezzel jó sok pénzt tolva Nvidia ölébe.

    Bocsánat szerkeszteni akartam/ kellett volna az előző Hsz-t...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • keembo

    tag

    válasz #74018560 #34 üzenetére

    Nem lehetetlen pedig. Ha a fizika/játékmechanikai kalkuláció több, mint 100x fut le másodpercenként és a játék olyan, hogy szigorúan szinkronban van az fps-sel, akkor lehetnek olyan lossjai az embernek, hogy pl. lassabb/lomhább a mozgás, vagy akármi. Eredhet belőle hátrány, persze aláírom, hogy valószínűtlen felállás ez a legtöbb játéknál.

  • Norb79

    őstag

    válasz #74018560 #34 üzenetére

    4K-nak 30" alatt meg nincs értelme. 27" 2K-nak még lenne, de ahhoz is már külön extra méretű asztal kell, hogy elég hátra tudj ülni. De akkor is minek?!
    Amikor ilyet ír valaki, akkor mindig eszembe jut, hogy az illetőnek vajon hány colos telefonja lehet és milyen felbontással? :D
    Nekem van 55 és 24 colos kijelzőm is otthon, mindkettő 4k természetesen, és mindkettő remekül teljesít a megfelelő távolságból nézve azokat.

  • bot1978

    senior tag

    válasz #74018560 #34 üzenetére

    Én Rift-tel játszom, amikor játszom és teljesen más kategória, mint bármilyen felbontású monitort nézni. 2018-ban a monitor már nem játékra való, hanem munkára. Alig várom, hogy olyan GPU legyen, ami szemenként ki tud szolgálni egy kijelzőt, azaz 2x4800x3840 képpontot tud számolni 75FPS-el. Hány százalékos fejlődés is lenne ez? Nem 30.

    Egyébként a TV-k felbontását növelni azért értelmetlen, mert nagyon kevesen rendezik át a nappalit készülékcsere után és ülnek közelebb, az emberi szem felbontóképessége miatt távolról nézve a látható különbség viszont vajnyi az árnövekedéshez képest úgy mint TV, lejátszó, rögzített tartalom, minden drágul szinte a semmiért.

    Projektornál oké, mert ott tudod növelni a képméretet, csak ott meg maga a technológia miatt korlátos a piac.
    Aki tudja mi a jó annak már van projektora és megvan a maga rugalmatlansága a cserének. A többi meg...

    A legtöbb tudatlan nézi az egér mozit hiába ecseteled, hogy gondolkozzál már, ha ülsz a TV-től 3 méterre és a panelen a színész arca 20cm magas akkor abból nem látsz semmit, amit játszik. Hiába jó színész észre sem veszed mennyire jó.
    Projektornál leülsz 4 méterre és a színész arca 80cm és emiatt látod is a filmet, nem csak nézed.

    "Nemmer" ... és kezdi a feketét magyarázni, a színeket magyarázni, most meg majd a felbontást magyarázza majd. Akkor nézze. Én látni szeretem a filmeket, nem nézni. Ha lehet választani még egy 720p projektorra is hamarabb mutatok, de habozás nélkül, mint egy 50"-os akármilyen TV-re.

    (#33) snecy20
    igazad van. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák