Hirdetés
- OLED monitor topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Gaming notebook topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Androidos tablet topic
- OLED TV topic
- AI fókuszú rendszerchipekkel köszönt be a Mediatek
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsepii
tag
Sziasztok!
Egy ismerősömnek szeretnék kialakítani vállalkozása három telephelyén megfigyelő rendszereket, amihez jelenleg az alábbi feltételek adottak a telephelyeken:
- TP-Link TL-SC3130 VOIP-kamerák, telephelyenként max. 3
- TP-Link TL-MR3420 v1 3G-routerek, 3G-s internettel (más megoldásra nincs lehetőség)Az eddigi megoldás az volt, hogy az egyik telephelyen elhelyezett asztali gépre fel lett telepítve a kamerákhoz biztosított szoftver, mely vette a telephelyeken lévő kamerák képét, amint azokon mozgás történt, úgy hogy a távoli telephelyeken elhelyezett kamerák képe a 3G-s internetkapcsolaton – dinamikus dns-el, a távoli routereken megnyitott portokon – keresztül lettek véve.
Ezzel a megoldással az volt a baj, hogy a kapcsolat néha-néha megszakadt a távoli telephelyeken, így az adott kamerák képéről nem mindig készült felvétel.Azért, hogy ezt a problémát kiküszöböljem az a terv, hogy minden telephelyen elhelyezésre kerülne egy gép, mely venné a kamerák képét, s ezekhez távolról csatlakozva lehetne visszanézni a felvételeket.
A tervem az, hogy a gépként vagy egy Raspberry Pi B+ kerülne bevetésre, erre (Micro-SDHC/XC-kártyára) rákerülne egy Raspbian, megfigyelő szoftverként pedig egy ZoneMinder, mellyel a felvételek egy 64/128GB-os USB-stickre készülnének.A félelmem a fenti megoldással kapcsolatban az hogy a Raspberry nem lesz elég erős ahhoz, hogy 3 kamera képét vegye egy időben.
Alternatívaként a Raspberry helyett egy CuBox-i2eX vagy egy CuBox-i4Pro vagy egy Banana Pi jöhetne talán szóba.Szerintetek a fent leírt megoldás kivitelezhető, vagy a Raspberry helyett érdemesebb valamilyen más, erősebb alternatívát választani, akár a fent leírtak egyikét vagy valamilyen más költséghatékony megoldást?
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Mikrotik routerek
- Klaus Duran: Panelkérdés.
- OLED monitor topic
- A karakterekre fókuszál a Marathon legújabb videója
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Kuponkunyeráló
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS (210-AZBV)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4062
- Apple iPhone 15 Pro 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Meta Quest 2 Virtuális valóság szemüveg! 128GB
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

