Hirdetés
- Mini PC
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Zeneszerkesztő és DJ topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Mégis mi értelme az Xbox PC-nek, ha limitálja a hardverválasztékot?
- Vezetékes FEJhallgatók
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
harry
veterán
Most kezdek ismerkedni a WiringPi könyvtárral, igen szimpatikus, mivel eléggé hajaz az Arduino sorosport kezelésére, azzal már némileg képben vagyok. Megjött a LogicLevelConverter is, egy alap soros kapcsolatot sikerült is kiépíteni az egyik Arduino és az RPi között (GPIO UART, és Arduino RX/TX). Most a cél az lesz, hogy a meglévő RS485 hálózatra kapcsolja, ehhez kicsit átírom az Arduinos kódot RPi-re. Ami macerás lehet talán, az az írás/olvasás közti kapcsolás időzítése, de szerintem nem lesz gond.
Megjött egy füstérzékelő is, van a chip-en egy kimenet, ami jelzés esetén magas jelet ad, ezt tudom majd figyelni. Mozgásérzékelő olvasás szintén rendben. A hőmérőket még várom.
Szintén arduinon van egy LCD és gombsor is, alap szinten már működnek, és megvan a kezelőpanel állapotgépének a váza is, majd ezt akarom megírni szépen.Raspberryn a nagyobb feladat majd a logolás, mail, web lesz. Ezek közül a naplózás az elsődleges, a többit majd meglátom, lesz-e rá időm, a téma szempontjából másodlagos, de persze idővel azért szeretném megcsinálni, de ott már felmerülnek biztonsággal és adattárolással kapcsolatban is összetettebb kérdések, amikbe lehetne időt ölni, de az alap rendszer a cél egyelőre.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mini PC
- Két butatelefon és egy 5G-s okos a HMD-től
- E-roller topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Drón topik
- Zeneszerkesztő és DJ topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- További aktív témák...
- Eladó INTEL i9-13900KF processzor + ASUS TUF Gaming H770-Pro WIFI alaplap
- RTX 4070/ Ryzen 5 9600X/ 32GB DDR5 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Workstation bazár - Lenovo, HP, Dell - számla, 6 hó garancia
- Eladó Konfig I5 8400 16GB DDR4 1TB SSD 1TB HDD RTX2060 6GB!
- Intel i7 10700K + ASUS PRIME Z590-P + Kingston HyperX FURY 16GB DDR4 CL 18
- AKCIÓ! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook- Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB SSD W11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Microsoft Surface Laptop 5 13.5" i5-1245U 16GB 512GB Alcantara 1év garancia
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Honor X7b 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest