Hirdetés
- Kompakt, mégis egyszerűen fejleszthető barebone géppel jelentkezett a Shuttle
- 100 Hz-et tud az ASUS dokkolóval kombinált, ultraszéles monitora
- Egyre inkább szoftverrel segítene a Core CPU-k teljesítményén az Intel
- A szuperintelligencia még odébb, a szuperapp már közel
- Ha Darwinra hallgat az AI, nehéz lesz megállítani
Új hozzászólás Aktív témák
-
#95092224
törölt tag
Szijasztok,
Akaratom ellenére csöppentem bele PLC programozási kérdésekbe, amikhez annyit se értek, mint tyúk az ABChez. Számítógépes vagyok. A segítségeteket szeretném kérni elvi dolgok megítélésében. Annyi a feladat, hogy ugassatok le, ha butaságokat írkálok.
A feladat (újabb típusú) PLC vezérlő összekötése számítógéppel adatok átküldése végett. PLC oldalon - amennyire tájékozódni tudtam - a digitális i/o modul az, ami legáltalánosabban mindenütt rendelkezésre áll, vagy olcsón beszerezhető még több. Erre tippeltem HW alapnak (jó? / rossz?). Fizikailag erről kellene kiküldeni elektromos jelet.
Az egyik tippem, hogy a kimeneti jeleket párhuzamos üzemben be lehet állítani 0/1 szintekre, és kvázi több bitet egymás mellé szervezve párhuzamosan el lehet küldeni egy bináris számot. Mondjuk ebből az egyik bit lenne a szinkron. A többit időben előbb beállítani, és ha azok stabilak, bebillenteni a szinkron bitet is, és úgy hagyni a biteket mondjuk 8-10 mS időre. A PC ebből tudná, hogy az adat most érvényes, aztán a szinkron bitet törölni, mielőtt a többi bit bármit is változna. Az eljuttatása PC-hez most nem fontos, csak a PLC oldali szoftvertechnika a kérdés.
Második tippem fogni egy ilyen i/o jelet, ami mondjuk 0.5 másodpercig nyugiban van, azután kb 3-400Hz-es frekivel (max ennyi használható) kapcsolgatva 0/1 állapotok között kiküldeni rá valahány impulzust, mondjuk max 100-at, és a másodperc másik 75%-ban már csöndben maradni. Az a szám 0-100 között a küldött adat valamilyen kódolásban.
Harmadik tippem, ugyanúgy egy jelvezetékes. Valamennyi ideig "csönd": 0 értéken a jelvezeték, azután pld 10mS időosztásokban számolva kiküldeni egy valamilyen hosszú impulzust a kimenetre: 1-be kapcsolni valamennyi időre, azután persze vissza 0-ba. Egy max tized másodperces impulzussal (100mS) át is lehet küldeni egy számot 1-10 értékkel.
Megvalósíthatóak ezek? Ha igen, sorrendbe kellene őket tenni, hogy kizárólag a PLC oldali egyszerű és hatékony programozás szempontjából, melyik mennyire egyszerű / bonyolult.
Köszi.
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 5th Gen. i7 10th, 16GB RAM 27% ÁFÁS (0329)
- BESZÁMÍTÁS! 1TB WD Black SN7100 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- 58.5 mm full fém tamper
- 170 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

