Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AL

    addikt

    válasz dgyuri0123 #41242 üzenetére

    Szia! Én is így voltam a házimozikkal, egymás után váltogattam őket de egyiksem vált be. Volt olyan blu ray film, amit meg sem tudtam nézni, mert a zene teljesen elnyomja a beszédet. Angol nyelven természetesen jó volt, de az a h. Magyar szinkron semmit sem ért. Végül meguntam az egész állítgatást és egy Yamaha hangprojektorra cseréltek le az egész rendszert. Ez mindenféle állítgatás nélkül jobban kiemeli a beszédhangot és érthető minden szó. Az a baj, hogy a kedves Magyar hangmérnökök ilyen csodásat alkotnak. Többen azt mondják, hogy biztos a szoba akusztikájával van a baj, lehet hogy az is közrejátszott, de a fő bűnös a Magyar szinkron . Üdv.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dgyuri0123 #41242 üzenetére

    Én nem használom, nem tudom melyik milyen jól (vagy rosszul) működik, de sok AVR kínál valamilyen dinamikus hangerő szabályzás funkció, amit még ki lehet egészíteni a dinamikatartomány korlátozással (vagy más néven "éjszakai mód", vagy egyszerűen a sub csatorna kézi halkításával, a sub doboz teljes kikapcsolásával...), de akár külön ilyesmi szűrést is, ami a beszédhang tartományt hivatott kiemelni.

    Én is csak elvi szinten javasoltam próbaképp a center kézi erősítését.
    Sohasem értettem mögötte a logikát, hogy miért kéne oda korlátozni a beszédhangot egy térhangzású keverésnél, ahol követnie kéne a hangnak a száj pozícióját. Noha sok műfaj esetén (legalább is vízszintes értelemben) gyakran a képernyő közepén mozognak az ajkak, így akkor is oda kerül a center csatornára, ha a "helyére" teszik, nem fixen a center-re. De egy mozgalmas, több szereplőt egyszerre beszéltető jelenetben ez már messze nem igaz, akár még a kamera/hátunk mögül is kéne hallanunk beszédhangot...
    Lehet, hogy régen ez valami általános javaslat volt a hangmérnöknek, de gondolom mostanság az objektum alapú hang (Atmos, -X stb) ezt akkor is felülbírálta, ha valaha volt ilyen, és most a "helyén" van a beszédhang is.

    Én személy szerint sohasem használtam center-t, mert elvi szinten több kárt látok belőle (a magassági viszonyok miatt, minthogy otthon a TV nem akusztikailag transzparens, mint néhány vetítővászon), mint hasznot (és még plusz költség is). Az AVR szétdobja a front-okra a center csatornát.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák