Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jinxx

    senior tag

    válasz Dtomi #753 üzenetére

    A tapasztalataimat írtam le, hogy más nehogy szívjon vele és inkább nézze meg gyanakodva mielőtt megveszi az adott darabot. Én eléggé szerencsétlenül fogtam ki ezt a 2-t. Az egyiknek a végtelen fókuszállása 24-35mm között 3m!! -nél volt, tehát mondjuk egy felhőre fókuszálva előtted éles volt a fű, 70mm-es végére érve tűrhető volt. A másikat elvileg a Camera Kft. megcsinálta frontfocus miatt, ez után 24-70mm közt végig back-es lett, de rekeszelve még használhatóan. Ezzel az obival voltak olyan gondok, hogy néha egyszerűen nem talált sehol élességet, főleg ''kevés'' fénynél (nappal erdőben). És mint az elsővel is, kipróbáltam mit tud manuálfókusszal nyitott rekesznél. Az eredmény emlékeim szerint nagyon rosz lett, de ezt sajnos nem tudom már alátámasztani képekkel. Valószínű azzal az obival történt valami ami miatt ez ilyen lett. Pl. szétszedték, leejtették, nem tudom, de hidd el, hogy nagyon szar, lágy képe volt, ami 5.6os rekesznél javult fel annyira mint az első képminősége lehetett. Lényeg a lényeg, fenntartásaim maradtak eziránt az obik iránt, viszont az első ami nálam volt 2.8on tényleg odaverte a kitobit, és gyönyörű képe volt. Ha nem lett volna fókuszproblémás eszembe sem jutott volna visszaadni, vagy valami mást venni helyette. Viszont miután a másodjára is hibás darab akadt a kezembe, besokalltam, és feladtam a keresgélést, pedig halomban állnak az aproneten az ilyen obik.

Új hozzászólás Aktív témák