Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Vezetékes FEJhallgatók
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Fujifilm X
- Milyen TV-t vegyek?
- OLED monitor topic
- Apple MacBook
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
pepipapa
csendes tag
Asus...mi a meglepo a gagyi minosegen? Az lett volna meglepo, ha nem valami otvar szart dobnak piacra...A legtulhypeoltabb marka jelenleg es ez nem kis teljesitmeny olyanokkal szemben, mint pl Alienware, MSI...
-
wasd.hu
senior tag
Erre van valahol elérhető információ is vagy csak nv fikázás?
Redditten szoktam még olvasgatni, elég sok szakmai döntés cseng egybe és igén, egy NV szintű gyártó kb egy tollvonással fel tudna számolni akár hw szintű problémákat a következő szériától.
-
Dragon3000
nagyúr
-
wasd.hu
senior tag
Az nv vagy a szabvány lett ilyen elbaszott? Mert ezt szabványban kellett volna kötelezővé tenni és akkor nincs ennyi gond vele.
Benne van az nv keze
-
Dragon3000
nagyúr
-
Ribi
nagyúr
Látom nem érted, hogy ha nem lenne ilyen elb*szott a csatlakozó, a probléma sem létezne.
Igazi az lenne nem, ha 70 szálon 1 mm-es átmérőjű vezetékeken kapná a kraftot. De nem akarok ötleteket adni a tervezőnek.
És akkor johnson jóska meg tudná venni a 70 e ft-os , áram erősség elosztót hozzá.Azt nem érted, hogy hiába nyafogsz, hogy mit kellene csinálni a csatlakozóval ha egyszer az van rajta. Csak nyafoghatsz. Vagy csinálsz valamit hogy ne legyen baj. Nem azért nézik a kijelzőt mert annyira rohadtul szeretik ezt csinálni. Azért mert ha nem ezt teszik akkor lehet nagy baj.
-
wasd.hu
senior tag
Csáá Flash!
Azt is érdemes látni, hogy johnson jóska az előremutató megoldásokat keresi, nem a nosztalgiát. Az utcánkban mindenki megmosolyogja a 32 éves kadett-et, pedig eskü megkíméltebb, min a 21 éves H-astránk.Pedig én is vigyáztam rá a lehetőségekhez képpest, de az asszony lerúgja.
-
Zsohi
őstag
Az NV aki gátat szab nekik. A load balancing már régóta létezik, az első 12vhpwr alkalmazó kártyákon is rajta volt, sőt jóval korábban is létezett már.
-
dongettó
tag
Látom nem érted, hogy ha nem lenne ilyen elb*szott a csatlakozó, a probléma sem létezne.
Igazi az lenne nem, ha 70 szálon 1 mm-es átmérőjű vezetékeken kapná a kraftot. De nem akarok ötleteket adni a tervezőnek.
És akkor johnson jóska meg tudná venni a 70 e ft-os , áram erősség elosztót hozzá. -
Flashback
veterán
Látom leesett a lènyeg...

The current must not exceed 9.2 A at any of the contacts (plus 5% control tolerance).
The total power loss at the connector should be minimized respecting this specification; the current is then balanced accordingly. -
dongettó
tag
-
dongettó
tag
-
Flashback
veterán
-
Ribi
nagyúr
-
ledgeri
nagyúr
Azon túl, hogy megint egy youtube videóról van szó...
jobb áramerősségeket
Milyen a rossz áramerrősség, csakhogy a "jobb" lett kiemelve? -
dongettó
tag
A kondi nem hülyeség, de nem tudom mennyire van ott jelentősége.
Gyík gépházaknál ( noname iparihulladékok ) az usb előlapi panelre akasztottam annó 16v 220uF kondikat.
6.3-10V lenne az ideálisabb viszont azok sokkal hamarabb kihervadnak. / hiába az x ezer órás adatlap / lenovo is 16 osokat használt.
Emlékszek p4 korszakban egy p4 es ibm fekvő gépnél gyárilag az előlapon fel volt púposodva egy usb puffer táp kis kondi. És fordítva volt beforrasztva gyárilag
vagy 22 éve. -
E.Kaufmann
veterán
-
Ribi
nagyúr
Egy helyről vezetik át aztán jónapot. Normális iparibb tápoknál ahol van ilyen fém "merevítés " esetleg a nyákon, ott eleve nem használnak ekkora retek csatlakozót.
Egyébként ezzel a csatival az volt a koncepció, hogy a táp és a vga között megy egy kommunikáció, hogy a táp tud e pl 600 at vagy csak 450 et stb, vagy ha bármi gond lenne tudatja a kártyával és van egy stop. De erre már nem futotta, a bőrdzseki kdrága volt.Voltak olyan moduláris kábelek, aminél a kábel végén volt egy kis 16/25V 220uF? vagy a franc tudja milyen kondi, be zsugorcsövezve, ilyen pár milis, aztán sorra mentek tönkre idővel, kikellett őket vágni /cserélni

Retardáció ez a csati, amire csak még retardáltabb mélységek születnek. Mint vak kisgyerekre a szemüveg. Aztán nike sapka. Csak nem változik a probléma oka.
Amúgy minap gondolkoztam, hogy beletűzők a csati mellé kondit, hátha segít a vga ciripelésen, csak félek nem érintkezne normálisan. Forrasztani meg nem akarom a káblet gari miatt.
-
bteebi
veterán
Pedig ránézésre benne volt vagy +5 fps és 10%-kal több heccsat. És még csak nem is ez a poén. Hanem az, hogy 50 dollárért már teljesen jó tápokat lehet venni.
-
E.Kaufmann
veterán
A kártya oldalán a sönt ellenállásokon eső feszültség alapján (ami lehet bármennyire picike) kimérhető/számítható az áramerősség is, még ha a legvégén össze is van kötve a négy ág. De a csatlakozó erei mérhetőek akár Hall szenzorokkal is a nyákon lévő csatlakozóba építve.
-
dongettó
tag
Egy helyről vezetik át aztán jónapot. Normális iparibb tápoknál ahol van ilyen fém "merevítés " esetleg a nyákon, ott eleve nem használnak ekkora retek csatlakozót.
Egyébként ezzel a csatival az volt a koncepció, hogy a táp és a vga között megy egy kommunikáció, hogy a táp tud e pl 600 at vagy csak 450 et stb, vagy ha bármi gond lenne tudatja a kártyával és van egy stop. De erre már nem futotta, a bőrdzseki kdrága volt.Voltak olyan moduláris kábelek, aminél a kábel végén volt egy kis 16/25V 220uF? vagy a franc tudja milyen kondi, be zsugorcsövezve, ilyen pár milis, aztán sorra mentek tönkre idővel, kikellett őket vágni /cserélni

Retardáció ez a csati, amire csak még retardáltabb mélységek születnek. Mint vak kisgyerekre a szemüveg. Aztán nike sapka. Csak nem változik a probléma oka.
-
Ribi
nagyúr
Tápban eleve össze van kötve a 12V ág, oda nem kell külön sín.
Hacsak nem spec a táp és erre a csatira arra az oldalra tesznek sense ellenállásokat.
De ahogy tudom még nincs ilyen táp? -
Dragon3000
nagyúr
Én úgy látom, hogy a probléma lényege az, hogy az ATX szabványban a VGA egy meghatározott magasságú bővítőkártya kell legyen, és az ATX-ben meghatározott 12V-on kell kapja a naftát, ez a legnagyobb gond.
Eközben a hangsúly több mint egy évtizede a VGA-ra helyeződött át. Itt a legnagyobb a számítási teljesítmény növekedése, a VGA kártyák a legnagyobb elektromos fogyasztók a rendszerben, ezekre kell tenni a legkomolyabb hűtési szisztémákat. Ezt pedig egyre nehezebb megoldani az ATX jelentette korlátok között. Hatalmas kábelkorbácsot, és hűtésrendszert kell valahogy ráapplikálni ezekre a szerencsétlen "bővítőkártyákra", amire az ATX megalkotásakor még csak nem is gondoltak.
Ez a kényszer vezet ezekhez az egyre körülményesebb megoldásokhoz, és a bonyolult, körülményes megoldások vezetnek ezekhez a különféle túlmelegedési-, ill. egyéb problémákhoz.
A 3090ti ennek a szabványnak az első verzióját használta, de mivel nem volt spórolva a vga oldalon, ezért egyikkel sem volt gond, pedig használat közben többet fogyasztott, mint egy 4090, amivel jöttek a gondok is a spórolás véget...
-
dongettó
tag
-
wasd.hu
senior tag
Arra próbáltam rávilágítani, h a mindennek is ellenálló bizbaszokat építünk és ezzel párhuzamosan egy normális tápcsatit nem sikerül összehozni. Elég nagy a kontraszt, ráadásul ekkora amperekre is vannak már megoldások, gondolom licenc díjasok vagy valami ilyesmi okból lett kifejlesztve ez az új csati.
Így már adom, igen... de a mars még odébb lesz, időben, távban. Vicces, hogy kapaszkodót jelent bármilyen témában.
-
JohnyX
tag
"fő előnyének számító terheléselosztó híd nélkül" Ami az új ASUS tápegységekben található! Ez ki maradt a cikkből.
-
ViZion
félisten
Arra próbáltam rávilágítani, h a mindennek is ellenálló bizbaszokat építünk és ezzel párhuzamosan egy normális tápcsatit nem sikerül összehozni. Elég nagy a kontraszt, ráadásul ekkora amperekre is vannak már megoldások, gondolom licenc díjasok vagy valami ilyesmi okból lett kifejlesztve ez az új csati.
-
dongettó
tag
dehogy 4 dollárt, kb 0.2 fillért.
De ez egy életstílus, amikor nézed magasról, hogy tudod szivatni a pórnép feltörekvő tagjait.https://www.southparkstudios.com/episodes/rxb67x/south-park-the-entity-season-5-ep-11
13:28 tól
Totál nvidia
De sokak szerint ez tökéletes, és nincsen vele semmi probléma.
Ennél a videónál tökéletesebb körbeírása a jelenségnek nem létezik. -
LackoMester
addikt
legalább jól néz ki....
-
nevemfel
senior tag
Én úgy látom, hogy a probléma lényege az, hogy az ATX szabványban a VGA egy meghatározott magasságú bővítőkártya kell legyen, és az ATX-ben meghatározott 12V-on kell kapja a naftát, ez a legnagyobb gond.
Eközben a hangsúly több mint egy évtizede a VGA-ra helyeződött át. Itt a legnagyobb a számítási teljesítmény növekedése, a VGA kártyák a legnagyobb elektromos fogyasztók a rendszerben, ezekre kell tenni a legkomolyabb hűtési szisztémákat. Ezt pedig egyre nehezebb megoldani az ATX jelentette korlátok között. Hatalmas kábelkorbácsot, és hűtésrendszert kell valahogy ráapplikálni ezekre a szerencsétlen "bővítőkártyákra", amire az ATX megalkotásakor még csak nem is gondoltak.
Ez a kényszer vezet ezekhez az egyre körülményesebb megoldásokhoz, és a bonyolult, körülményes megoldások vezetnek ezekhez a különféle túlmelegedési-, ill. egyéb problémákhoz.
-
Dragon3000
nagyúr
Sokra nem mész egy másik csatlakozóval, ha a teljesítmény elosztás nincs megoldva, ilyen feltételek mellett a régi 8 pines megoldás is olvadna, mert ott is túl lenne terhelve a maradék ág, hiába van sokkal nagyobb ráhagyás ott...
-
wasd.hu
senior tag
-
Egon
nagyúr
A vga gyártóknak kellene pár filléres ellenállást rátenni pluszban a nyákra, és kezelve lenne a helyzet (a cikkben is írják).
Kellene valami hatósági kontroll, ami működésbe lép ilyenkor, vagy nem tudom. -
Gdi
senior tag
Korábbi cikknél már sejthető volt, aminek nem egy ember adott hangot.
Én azt nem értem, hogy az ASUS hogy adhatta ehhez a nevét? Az a minimál bevétel ennek a szutyoknak az eladásából nem ellensúlyozza a presztízsvesztést (már ha még maradt miből veszteni). Egy hobby-elektrós, akinek már volt dolga kicsit nagyobb áramú dolgokkal tudhatta ez hogy ez lepkefing a probléma megoldására. Mégis terméket csináltak belőle.
-
nevemfel
senior tag
Már rég le kellett volna cserélni ezt a csatlakozót valami olyanra, amelyik a kezdetektől fogva erre az áramfelvételre van tervezve. Ezek a monkey patching megoldások a meglévő csatlakozóra semmi másra nem jók, csak időhúzásra.
-
ViZion
félisten
2026-ban, amikor a Mars meg a Hold "meghódítása" a terv, a népeket meg szívatják egy fos csatival, mert spóroltak 4 dollárt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- GIGABYTE Radeon RX 9070 GAMING OC 16GB - INGYEN FOXPOST!
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 RED DEVIL Eladó!
- Asus RTX 4070 SUPER 12GB OC vadiuj allapot.
- PALIT RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 GamingPro-S - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- Inno3D RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 X3 OC White - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 Yoga Ryzen3 5400U Refurbished - Garancia Akció!
- ASUS ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI DDR5 Alaplap
- 275 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- GYÁRI TÖLTŐK: USB-C / DELL / LENOVO / HP / FUJITSU / TOSHIBA / Asus / Macbook /// Bp,/MPL/Foxpost
- ASUS Vivobook 16 M1605YA Ryzen 5 / 16GB RAM / WUXGA kijelző Kiváló ár-érték arány!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

vagy 22 éve.


