Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pw12345

    aktív tag

    Üdv!
    LCD kijelző gondom lenne, ha valaki esetleg tud rá valami konstruktívat.
    Leszögezném, hogy nem vagyok műszerész, sem PC szerelő, sem TV szerelő, de még villamos mérnök sem.
    Netről összedobtam pár hobby áramkört, amik túlnyomórészt működtek, de ennyi, és az is rég volt már.
    Nem tudok jobb fotókat kérésre sem, Alcatel f0s, ennyit tud.

    Van egy retro laptop, szürkeárnyalatos kijelzővel. Sokat mondok, ha egy fél órát ment.
    Először csak időnként kissé sötétedett/világosodott a kép, meg kissé beégett volt koránál fogva, ezt betudtam az eltelt
    időnek, de aztán teljesen kifehéredett. Oldalról nagyon halványan lehet látni, hogy ad képet, bekapcsoláskor még párszor visszajött a kép, de már nem. :(
    Mi lehet a probléma?

    Külső monitorra ad színes képet, tehát nem VGA. A fénycső látszólag egyenletesen világít, tehát valószínűleg az LCDpanel fényesedik ki valami miatt. Szétkaptam, hogy hátha az elkók, de csak 1 db SMD elkó van az inverter panelen, meg egy műanyag (fólia?) kondi és fekete, téglatest (szilárdtest?) kondik.
    A szalagkábelek könnyen lejöttek, kimértem szakadás vizsgálóval, nem kontaktosak. Hogy a csatlakozókkal, forrasztásokkal mi a helyzet az már más kérdés, ezzel nem foglalkoztam, ránézésre nem látszik rajtuk semmi. Magát az inverter-LCDpanel kábelkorbácsot sikeresen eltörtem, ócska pöckös csatlakozóval volt rögzítve, egyik oldalt kijött, a másikon letört a csatlakozó műanyag része. Majd ragasztópisztollyal megpróbálom rendbe tenni. Hasonló szemét rögzíti a mostani laptopom tápaksiját is, azt is kínszenvedés levenni, de az masszívabb, nem ilyen kis xir-xar. Aki kitalálta, egész
    nap ilyet szereltetnék vele. :W Mellesleg, ha már szétkaptam a gépet, kipucoltam nagyjából a klaviatúrát, kidobtam a BIOS elemet, meg beforrasztottam és beragasztottam a hiányzó modem helyére egy CR2032-es elemtartót, csak úgy.

    Az LCD panelről nem sokat tudok mondani, nem kaptam szét, nem is tudnék hozzá szólni, ha az lenne a hibás.
    Magát az inverterpanelt jobban szemügyre véve, látszólag az SMD elkótól feketedés indul ki, mintha égett lenne, vagy megmarta volna valami a nyákot. Magán az elkón nem látszik semmi, nem púpos. Van vele szemben egy fekvő téglatest kondi (nem tudom mi lehet, szilárdtest kondi?), abból nem tudom folyhatott-e valami, vagy égethetett-e.
    Megpróbáltam alkohollal lemosni az "égést" a nyákról, de nem jött le, úgy néz ki, mintha magukat a nyákvezetékeket érintené a sérülés, hasonlóan, mint mikor a CMOS elem rohad rá a lapra. Majd kimérem, hogy egyáltalán vezetőképesek-e.
    Láttam már sokféle döglött elkót, gyárilag préshibást, nyomottat, puffadtat, cafatokra robbantat, olyat, ami kinyílt, mint egy virág, de, ilyen égésnyomost még nem. Lehet, hogy ennek cseréjével rendbe jön a kép, vagy ez a fénycsövet vezérli és inkább ne bolygassam, mert más a gond :F

Új hozzászólás Aktív témák