- Azonnali alaplapos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezetékes FEJhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- TCL LCD és LED TV-k
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
-
PROHARDVER!
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
MK VII
veterán
Szia.
Biztos, hogy teljesen ugyan olyan a memória? Nem lehet, hogy 1,65 voltos memóriát vettél 1,5 voltos helyett?Próbáld meg, hogy a memória feszültséget manuálisan beállítod 1,65 voltra a működő memóriával és utána csak az új memóriát tedd vissza és úgy indítsd el a gépet. Ha úgy elindul akkor ez lesz a baj.
-
tPedro_
őstag
Jelenleg meloban igy csak este lesz ra lehetosegem.
Viszont talaltam egy masik topikot itt a PH-n.
Tobbeknek van olyan lapja mint nekunk es eleg sokan hasznaljak Kingmax memoriakkal. Most ezt olvasgatom, vannak benne konkret tipusszamok es beallitasok, erdemes ezeket is kiprobalni. Sajnos regi topik, akkor meg nem voltak a mostani uj biosok, de atnyalazom, hatha talalok valamit.
(pl. "770T-UD3P lapban Kingmaxokat (FLFD45F-B8EE9 EAES) használok, (egyenlőre) 1333Mhz 6-6-6-18 1T beállításokkal, és tökéletesen működik." vagy "kingmaxom van(1600mhz-es, FLGE85F-B8MF7) és 1600mhz-n használom 7-7-7-20 1T időzítésekkel és tökéletesen működik.")
-
tPedro_
őstag
Meg az is lehet, mar nem emlekszem pontosan eleg regi a gep.
Azt tudom, hogy a ket rambol az egyiket joval kesobb vettem, nem hiszem, hogy ajanlas alapjan (a lapot, procit az lehet.)A RAM-ok eddig is auto beallitasokkal futottak, vagy a proci, vagy a bios a ludas. Mondjuk a proci az marad, a beallitasokkal lehetne szorakozni, de meg nem neztem utana mit merre kene.
Szerk.:
Tomshardware forumon az alabbi tanacsot kaptam:
Try raising the DRAM voltage + 0.05 and the CPU/NB voltage + 0.075, the guy with the 545 should prob be running the sticks at 1333, it normally takes at least a 965 Rev C# CPU to run 1600 comfortably/reliably.
Ennek a masodik fele rad vonatkozik (megemlitettem, hogy belefutottam valakibe akinek hasonlo gondja van). Bar ha jol olvasom mar igy is 1333MHz-en futnak a ramjaid.
-
tPedro_
őstag
Egyebkent meg a videokartyam is ATI HD 4850-es.
Nekem most az F12 van fent, ami a legfrissebb. Regebben F2-vel hasznaltam, az uj proci miatt kellett az F4, de ha mar amugy is frissitenem kellett, felraktam az F12-t.
A RAM beallitasokkal a BIOS-ban nem probalkoztam meg, ha netan rajonnel valamire, kerlek oszd meg velem is.
-
tPedro_
őstag
Szia!
Most kb. alig akartam hinni a szememnek, kérlek olvasd el a kettővel ezelőtti hozzászólásomat: #42128
Neked melyik BIOS fut a lapon?
Én most ott tartok, hogy a Kingmax ramot bármelyik slotba berakva a gép fagy/újraindul. A két memória együtt (nyilván érthető okból) ugyanezt produkálja. Memtest szerint is hibátlan mindkét modul.
Jelenleg csak az A-DATA van benn, volt telepítés, video és játék, egyelőre nincs gond. (kopp-kopp)
Új hozzászólás Aktív témák
- World of Tanks - MMO
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Matematika topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- Elektromos autók - motorok
- Renault, Dacia topik
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Kingston Fury Renegade rgb 32gb(2x16) KF436C16RB1AK2/32---aqua gari 2028.07.22
- 32GB 3200Mhz DDR4 RAM Kingston Fury Black CL16 2x16GB Garanciális
- Kingston FURY Impact XMP 32GB 6400MT/s DDR5 CL38 INGYEN FOXPOST
- Kingston Fury Beast 32GB 6000MHz DDR5 CL30 RAM (KF560C30BBE-32)
- Micron SO-DIMM laptop memória 4GB DDR4 3200MHz MTA4ATF51264HZ-3G2J1
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3253,100% Akkumulá
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest