Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tPedro_

    őstag

    Sziasztok!

    Rakerdezek itt is, valszeg megiscsak inkabb memoria tema. A következő lenne a problémám:

    Régi procimat (Athlon II X2 250) lecseréltem egy újabbra (Phenom II X4 965 BBE). Az alaplap egy Gigabyte MA770T-UD3P lap, amin régebbi BIOS volt, amit a procicsere miatt frissíteni kellett, így feltettem a legfrissebbet. Bekapcsolás után a gép újraindul/lefagy. A memóriára gyanakodtam, ezért elkezdtem játszadozni vele. Két modulom van, mindkettő DDR3-1333 2GB, egyik ADATA másik KINGMAX. Gondoltam kipróbálok minden slotot minden modullal, még nem értem a végére, de addig is lenne pár kérdésem:

    Elképzelhető, hogy az új BIOS miatt nem lett kompatibilis az eddig tökéletesen működő memória?
    Esetleg lehet köze a proci cseréhez? (BIOS-ban írja, hogy a Phenom processzor tud kezelni ganged/nganged módot.)
    Merre érdemes elindulnom a hibakereséssel?

    (Általában a Win7 felállása után 5 perccel már lefagy/újra is indul, de volt hogy már a Win betöltése közben produkálta a hibát. De olyan is volt mikor egész sokára, 15-20 perccel az indítás után fagyott csak le.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák