Új hozzászólás Aktív témák
-
Marcsello31
őstag
válasz
4Grider #8699 üzenetére
NA.. Erre voltam kíváncsi.
. Köszi a helpet! Valszeg az lesz hogy 1 hónapig nyomkodom tesztelem a saját simemmel az ottani mobilnetet, nekem nem kel hipersebesség, csak legyen. Voltam már vegetán, meg veterán több hónapig gprs kapcsolattal is
.
ami néha elérte a 1mega letöltést. Ezekre az infókra voltam kíváncsi.
letesztelem a kártyámon, ha nem válik be, vagy valami sz@rságvan hamar kiderül.
Vagy elballogok egy optikai kábellel felszerelt oszlophozés rá dugom magam..
. köszi a helpet.
-
4Grider
nagyúr
válasz
Marcsello31 #8698 üzenetére
A mobilneté meg garantált 0/0 Mbps. Nem véletlenül. De ki kell próbálni feltöltőkártyával mielőtt több 10e Ft-ot beleölsz abba, hogy fix helyen használd a mobilnetet. Mert simán előfordulhat, hogy fixen 10 Mbps fölött lesz az esténként rajta elérhető sebesség, sőt akár az is, hogy nyáron, a nyaralók megjelenését követően is. Mint ahogy az is, hogy szinte minden nap 2 Mbps alatt lesz...
-
Marcsello31
őstag
Sziasztok! Totron, És MaCS_70, köszi a választ! Na de melyik lehet a jobb, rossz időben is?
. Vagy ezt választom: az új helyünkön elérhető: [link] Szép és jó amit kínál, de ott van az az apró betűs sor a csomagok megnézésekkor.
Névleges letöltési sebesség: 20 Mbit/s
Garantált letöltési sebesség: 4 Mbit/s
Névleges feltöltési sebesség: 3 Mbit/s
Garantált feltöltési sebesség: 1 Mbit/s
1 éves hűségnyilatkozattal
Bruttó havidíj: 5.670 HUF
Belépési díj: 0 HUF
Névleges letöltési sebesség a 40. másodperc után: 12 Mbit/s
Egész jól hangzik csak hát.....Az 1 évet megse említem.
-
totron
addikt
válasz
Marcsello31 #8695 üzenetére
Térerő az lehet, de viharverésben vagy csak egy nyugalmas fluid időjárásban nagy sebességekre, nagy pingekre ne számíts.
-
válasz
Marcsello31 #8695 üzenetére
Szerintem nézz át a Mobilflották topicba!
MaCS
-
Marcsello31
őstag
Sziasztok! Ha nem ide illő, akkor elnézést érte! Van itt közületek olyan, aki konkrétan az ő szolgáltatásukat használja? őrájuk gondolok [link]. Volna lehetőség a net tévére is náluk,
Azt szeretném megkérdezni, hogy van e itt olyan, aki ezt a szolgáltatást használja?
A választ előre is köszi! Valszeg lemondok a mikrónetről, lehet jobban járunk a mobillal,
mert hogy szar időben is lenne térerő. A választ előre is köszi! -
bociusz
aktív tag
válasz
Zwodkassy #8685 üzenetére
A Telekom és Telenor 4G hálózatoknál lehetnek pontatlanságok. Ennek oka, hogy a közösen használt vidéki tornyok miatt nem ritkán kétszer is használatban van ugyanaz az eNodeB szám az ország két különböző pontján, a Cellmapper ugyanakkor egy pinba vonja össze ezeket a méréseket. Ilyenkor a userek önkényesen az egyik helyszínt választják ki, a kijelzett lefedettségi területek viszont a fél országon átnyúlnak a másik helyszínre. Pl. a 877-es toronyból is kettő van:
Próbáltam velük ezt lelevelezni, de nem nagyon érdekli őket a probléma. Pedig ez nem egyedi eset, Európa számos országában van ilyen hálózatmegosztás:
(Forrás: 14. dia) -
A "CellMappper" által mutatott adatok mennyire napra készek?
Egy ismerősnek, nem egészen olyan adatok látszanak, vagy csak benézünk valamit :-) -
-
-
4Grider
nagyúr
válasz
Zwodkassy #8673 üzenetére
De kell. Ha a tornyon csak egy freki van 4G-re, akkor nem tudja. Ha kettő vagy több, akkor jellemzően tudja.
Mondjuk Telenornál-Telekomnál az is fontos, hogy merre használnád, mert a Dunától keletre a Telenorosoknak jellemzően nincs CA-ja a közös cellákon, a Dunától nyugatra meg a Telekomosoknak nincs ugyanezeken. -
Azt honnan tudom kideríteni egy toronyról, hogy támogatja-e a CA- (Carrier Aggregation)?
-
Persze, nehéz olyan egyenlettel számolni, amiben sok az ismeretlen, fpleg, ha azok domináns változók, pl. igények / vételi lehetőségek.
Ennél fogva akár az LHG is LEHET ésszerű választás.
A beázástól én is általában tartok. Ezért a kültéri eszközöknél is törekszem arra, hogy közvetlen csapadék ne érje őket -- már ha ez lehetséges. De ahol nincs mozgó alkatrész, ott általában komoly pech kell a beázáshoz.
MaCS
-
totron
addikt
válasz
MaCS_70 #8659 üzenetére
Igen, de a csillapítás számolható, a reflexiók, árnyékolások meg jóval nehezebben. A teljesítmény, amit nevezzünk nyereségnek inkább, igazad van meg fontos, mert tárgyalható 2 eszköz viszonylata, de 1-nek is a nyeresége és az optimalizálóképessége. Értelemszerűen a vételi pont előtt történő, azon kívül eső okok, lassulások más lapra tartoznak. Bár optimalizálást tekintve nem is biztos, hogy annyira. Lehet jobb a Mikro család, de igazságos összemérésben legyen az. Az LHG többször nem kell, mint igen, ágyuval verébre. Nem ismerjük a cégméretet, költségvetést, tervezett használati időt, jelszinteket. SXT-t mondanám vagy Huawei külső 4G antennával, antennákkal. A kábelezés, antennaválasztás nem ördögtől való. Kültéri egybecuccnál meg csak ott van a beázás veszélye, még akkor is, ha nincs.
-
Teljesen mindegy, hogy egy eszköz "teljesítménye" mennyivel esik vissza, mivel ez egy félrevezető érték, hiszen nem tudhatom, hogy mennyit tud adni maga a hálózat. (pl. egy szép nyári hétvégére megtelik a környék üdülőkkel, de beüt a rossz idő, és strandolás helyett mindenki a mobiltelefonját nyomogatja, zenét hallgat, videósztrímet néz.)
Én a Mikrotik SXT-vel 35 Mbps alatti értéket még nem láttam, a Huawei 535-tel 10 Mbps-ot viszont igen
Én a külső antennáknak nagyon nem vagyok híve, irtózom a csillapítást okozó analóg kábelektől. A Mikrotikekben odatervezett, illesztett antennák vannak, pár centiméter kábel végén lógva.
MaCS
-
totron
addikt
válasz
MaCS_70 #8657 üzenetére
A külső Mikrotik eszköz teljesítménye mennyivel esik vissza az optimálishoz képest? Az 535 saját, belső antennájával szerepel ebben az összevetésben? Erre rengeteg eredmény születhet, mert millió reflexió, árnyékolás adódik elhelyezéstől függően. Fair külső tetőantennával lenne a Mikroval szemben.
-
válasz
SpaceJam #8655 üzenetére
Akkor röviden a Mikrotik LTE-szközeiről:
LTE-antennanyereség alapján emelkedő számsorrendben: wAP > SXT > LHG
A wAP egy hordozható, nem irányított antennás cucc, az SXT már irányított, az LHG pedig egy látványos parabolával fókuszált antenna.
Ami nagyjából közös bennük:
- Mehetnek kültérre, tehát nem kell az antennát kivezetni,
- Ugyan teljes értékű routerek, de a router részük pont nem a legerősebb. Viszont mivel Mikrotik eszközök, szénné konfigurálhatóak, és a grafikus felületű programjukban nagyon egyszerűen beállítható, hogy csak modemként funkcionáljanak. Ennek megfelelően a belőlük kijövő Ethernet kábel (ami PoE tápkábel is) simán mehet be a saját router WAN-portjába, mintha csak egy sima szolgáltatói netkábel lenne.Saját tapasztalat: én egy SXT-t használok, beltéren. A szomszéd egy Huawei 535 routert. A torony 1700 méter távolságra van. Optimális vételi és forgalmi viszonyok között nagyjából hasonló a net minősége: 80/50 Mbps, 30 ms. Viszont abban a pillanatban, hogy romlik a vétel (pl. eső, hó) vagy telítődik a cella, a sima beltéri router sávszélessége a Mikrotik eszköz felére-harmadára esik vissza, másfél-kétszeres pinggel.
MaCS
-
Marcsello31
őstag
LOL. Akkor rossz ötlet volt, elnézést. Marad a simkártyás router
,
-
SpaceJam
aktív tag
válasz
MaCS_70 #8652 üzenetére
Nem ismerem ezeket az eszközöket, csak puhatolózok, hogy végül a legjobb megoldást tudjuk választani.
Az teljesen jogos, hogy érdemes lenne megnézni első körben, melyik szolgáltató a leggyorsabb a helyszínen. De figyelemmel követem, hogy hova lukad ki a dolog, mivel eddig az összes felvetett eszköz ötletre érkezett negatívum is.
-
4Grider
nagyúr
válasz
Marcsello31 #8653 üzenetére
Nagyon rossz ötlet több okból is.
Hiányzik belőle a 800 MHz támogatása, tehát egy csomó helyen nincs vele 4G.
Másrészt egy szappantartót nem rakunk router elé, még akkor sem, ha tudja a bridge módot (az akkumulátor folyamatos használata és tönkretétele miatt). Ebből nem nézem ki, hogy tudná. -
cocka
veterán
válasz
4Grider #8650 üzenetére
Nálam az MR200 sem vált be. Tűzoltásra jó, de a SIM elhajigálás az problémás. Bár nekem még v1-es van, azóta lehet fejlődtek e téren. De szerintem már v1-es verziónál is vérgáz, ha egy alapvetően mobilnetezésre szánt routernek érintkezési gondja van a SIM-mel.
Filóztam is rajta, hogy hogy a túróban lehet az egyféleképp behelyezhető SIM-et ugyanazzal a módszerrel mégis többféleképpen behelyezni, hogy egyszer se forduljon elő, hogy benn van a SIM, de a router úgy viselkedik, mintha nem lenne benn.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Meta Quest 3 128gb - Garanciás 2025.10.16-ig
- Eladó! Azonnal indítható Sugar Daddy társkereső az angol piacra Készen áll a pénztermelésre
- Apple Watch Nike S6 44mm Space Gray LTE, ajándék új szíjakkal, üvegfóliával és ütésálló tokkal!
- BenQ MW523 3D DLP Projektor, 3000 ANSI lumen, 143 óra üzemidő + 2db 3D szemüveg + Ingyen posta
- 16" macbook pro m1pro.
- LG 34WK95U-W - 34" NANO IPS - 5120x2160 5K - DCI-P3 98% - HDR 600 - ThunderBolt 3.0/Type-C
- Intel Core i7-13700K Processzor
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Bomba ár! HP ProBook 430 G8 - i5-1135G7 I 16GB I 256GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest