-
PROHARDVER!
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
valakky #95773 üzenetére
Azt mindannyian kihagytátok, hogy az usb-re lógatott eszközöket is el kell bírnia a tápnak, így ez miatt is túl van méretezve. Más eszközök esetében, ahol még akkumulátor is van még inkább túl kell méretezni a tápot, elvégre ha maxon terheli az ember és csak annyit bírna a táp, akkor közben semmit sem töltene az akkumulátoron.
-
baro32
aktív tag
válasz
valakky #95753 üzenetére
Köszönöm a reagálásodat de nem kötözködés képen írom de ezt figyeld:
Az általad küldött linken pl. az ASUS GT-AX11000-re ezt hozza :16.00 w22.00 w amit nem hiszek el mert rákerestem az Asus oldalán: [link] és ha megnézed ez hozza :19 V with max. 3.42 A current azaz = 64.98Watt!a maximum persze de akkor máris bomlott a táblázat ugye ha már egy hibát találtam is benne?
Még egyszer leíro ebből nem vitát szeretnék elindítani csak érdekesség képen felhoztam -
Cs1csó
titán
válasz
valakky #89595 üzenetére
Elhiszem, de sokan nem szeretnek használt terméket vásárolni. Plusz mezei használatnál nem tudom mennyi előnyt hoz. 1000 torrent futtatása mellett ha még akarja az ember pörgetni a családban lévő 3-4 telót és 2 PC-t esetleg egyéb eszközt akkor okés.
Fontos az, hogy mire lenne használva. Sok ember nem tudja és vagy akarja szórni a pénzt. Egy új 24k-ért vagy használtan ha épp talál 18k-ért vagy egy új ami megfelelő tudású 12k-ért.
-
dkess
őstag
válasz
valakky #89203 üzenetére
Igen, ez az AC -s MU-MIMO -ról szólna. E mellé odatenném ugyanezen gyártó (TP-Link) AX -s MU-MIMO -ról szóló magyar nyelvű írását: [link] .
lanszelot számára a terv ugye valami olyasmi lehet, hogy:
- 5 GHz -re odateszi a két meglevő AX -es mobilját. Valamint nem tudjuk mi az a rejtélyes 5. eszköz (pl. laptop?), de valószínűleg az is jöhet ide és AX -es lesz ...
- 2.4 GHz -re meg mehet a 2 pet camera ...Namost ennyi kliensre egy 2x2 -es AX -es router korrekt választás lehet. Sőt igazából az AX előnye általánosságban sok (több) kliens esetén tud igen előnyös lenni. Pláne, ha az általa kinézett router olcsóbb, mint az AC65P ...
Itt ugye csak annyi megjegyzésem volt, hogy ne a Global Quad-Core verziót vegye, mert ahhoz csak 1A tápot adni és a WiFi lefedettségét szidják, mint a bokrot (a Dual Core -t vagy a kínai verzióét nem).
Igazából szerintem, ha tényleg semmi extra igénye nincs - ahogy írta - akkor veheti a kinézett típust is akár ...
@Celithrandi, #89208
Amennyiben tényleg csak a hatótáv érdekel (és csak az), akkor tudunk megadni olyan típusokat, melyek akár 10-15 km -ig is jók. Igaz, ezek nemigazán arra valók, hogy otthon told a mobiloddal a facebook -ot, hanem mondjuk tök jó PtP illetve PtMP linkeket lehet velük lőni ...
Kérlek specifikáld egy fokkal jobban az igényeidet - akár tervezett költségkerettel egyetemben ...
-
lanszelot
addikt
válasz
valakky #89203 üzenetére
Pont ezt mondtam, a megadott linken:
"A MU-MIMO router feloldja a korábban fel nem használt kapacitást és 3 felhasználót szolgál ki egy időben."
Tehát 3 az a 4.
Még mindig nem értitek, mit csináljak a sebességgel, ha 100 a max, annak is örülnek ha 100 lenne.
Tehát mit érdekel engem, hogy micsoda hiper sebessége van, ha alapból nincs net sebesség.
A leosztás a lényeg.
Ne a kamerákat nézd, mert te ott leragadtál.
Ott a 3db wifi 6 -os eszköz is.
"az OFDMA segítségével egyszerre dolgozik minden kapcsolódó eszközzel"
Ez nekem egyértelmű, hogy nem csak a wifi6-os eszközökkel. -
btomi9
aktív tag
válasz
valakky #87865 üzenetére
Nem, amúgy tök igazatok van. Akkor kilyukadtunk oda, hogy a NAS -omat oltári szívások árán vagy sikerülne gigabit fölé bővíteni, vagy nem. Ha _majd_ lesz 4k -s tévém, akkor elvileg annak is elég a gigabit, nincsenek még gigabites switchek emberi áron. A DIGI 1000 az maximum 1000, de garantáltban talán 500. A telekom 2000-es csomagja garantáltan 300 lefelé. Akkor meg minek ezt erőltetni? A másik verzió, az AX58U, ami belsőre ugyanaz, mint a 82U. Ja, és van merlin támogatás, nem kell ddns szolgáltatót váltanom. Kütyüzésre meg ott lesz, ha veszek AX -es wifi antennákat a laptopokba stb.
-
blakey
titán
válasz
valakky #84864 üzenetére
Padavan firmware, USA, megvan? Nem a csatornák csesztetéséről van szó, mert azt hiába b@sztatod, EU marad, gyenge jelerősséggel.
LG TV 5 GHz-en a 36-48-as csatornákat biztosan látja, 100-ast biztosan nem, a többit nem tudom. Vannak alap csatornák amik biztosan működnek minden eszközön, 2,4 GHz-en 1-11, 5GHz-en 36-48. -
woodworm
veterán
válasz
valakky #84789 üzenetére
De itt nem arról van szó, hogy telepakolják plusz streamekkel vagy nem szabványos kapcsolati sebességgel, amihez nincs támogatás, hanem nem támogatja 2,4 GHz-en az ax szabványt. Ez pedig lakótelepi környezetben kimondottan hátrányos, mivel az ax pont ebben lépne előre. Az 5GHz-es sávban pedig fele sebességet tudnak az ax3000-eshez képest.
Tehát egyik esetben sem azt látom, hogy az N szabványon elért sebesség lenne eltérő, hanem azt, hogy részlegesen támogatják az ax szabványt. -
Real_Necro
veterán
válasz
valakky #84784 üzenetére
Érdekes, nekem az N18, lealázta teljesítményben az AX55öt 2,4GHz-en, pedig csak 80%on megy... Én ezt tapasztaltam, igaz nem kicsi a ház.
Az már nem számít, hogy melyik milyen antennával rendelkezik? Néztem mostanában sok adatlapot, nem nagyon láttam olyat, ahol 5dBi értékkel lenne szerelve.
-
woodworm
veterán
válasz
valakky #84784 üzenetére
Szerintem meg nem így van.
Biztos van több variáció az összetett sebességre, de ax1500 és ax1800 esetén pont az ax szabvány korlátozott támogatása miatt kisebb az elérhető sebesség. Ax1500 esetén csak 5GHz-en van ax szabvány, de csak 80MHz-es csatornaszélességgel, ax1800 esetén ugyan mindkét frekvencián támogatja az ax szabványt, de itt is csak a 80MHz-es csatornaszéleség érhető el 5GHz-en. -
válasz
valakky #84161 üzenetére
Mindig lehet feljebb menni árban. Ő eleve olcsóbbat keresett, ahhoz képest ez a következő lépés.
Megjegyzem, én a 160 MHz jelentőségét egy kicsit jelképesnek látom, egyáltalán nem mindenhol használható, különösen a kolléga által jelzett társasházi környezetben.
A 65P egyáltalán tudja az AC-jével???
MaCS
-
-
blakey
titán
válasz
valakky #83895 üzenetére
hát, ha elkezdjük az almát a körtével, akkor eljuthatunk végül is a szilváig akár.
de egyébként igen, gigabit közeli sebességet már hozza az AC is 160 mhz-en. - még 1X leírom, lebutítva hasonlítottam és pontosan ugyanolyan körülmények között, ugyanolyan beállításokkal, és 80Mhz-en is megy a gigabit. Nem hasonlítok almát körtével, te is pontosan ugyanolyan körülmények között, ugyanolyan beállításokkal és ugyanazokkal az eszközökkel tesztelj, nem lesz ekkora különbség.
Gondolom te is érzed, hogy az AX92U azért komolyabb cucc ahhoz hogy ne legyen jobb, de ha lebutítom és ugyanúgy használom ahogy az AC57U V1-et akkor nincs ilyen különbség mint amit te ide beírtál, 500/350 vs. 880/750. Olyan 30Mbps a különbség az AX92U javára. Ha az AX92U-t úgy használom ahogy "elő van írva" akkor meg brutális a különbség, de ez elvárható egy ilyen routertől. -
blakey
titán
válasz
valakky #83893 üzenetére
Nekem itt az AC57U V1 Padavan firmware-el és az AX92U, nyilván az utóbbit csak akkor érdemes az előbbihez hasonlítani ha azonos szintre "butítom" és akkor nincs olyan nagy különbség. Tehát ugyanazon a csatornán, ugyanolyan beállításokkal érdemes összehasonlítani. Egyébként az AX92U-val, AC-n, nálam megvan a gigabit is, igaz kell hozzá kliens is ami legalább 1300Mbps linksebességgel bír.
-
-
Soma01
veterán
válasz
valakky #83263 üzenetére
Ez a gyártónak szerintem nem szempont. De tény, hogy így van. Az AC57U v3-ra valóban nincs (még?) cfw. De ezt sem találtam sehol, hogy milyen chip van benne. De mint ahogy Multibit is írta, valószínű, hogy a verziószám növekedésével, csökken a proci teljesítménye. Szerintem is, de nem találtam ilyen infót, erre a modellre vonatkozóan és a ram méretét sem találtam meg. De ha az árból indulok ki, így kell lennie.
Multibit!
Nem találtam információt a procira és a ramra vonatkozóan. De valószínű, hogy az van, amit írsz. Csökkentik a cpu teljesítményét a verziószám növekedésével.
(AC57U v3 vs AC1200GU)
"Wifi sávszél": nem látok különbséget. Bár a honlapon fura infók vannak (4x4, 1x1 vs 2x2, 2x2, az 1x1 hogy lehet 867 Mbps AC-n?), de (vég)sebességre ugyan azt írják, AC1200.
"MIMO": MU-MIMO vs MIMO az AC57U v3 e szerint jobb.
"Lefedettség": Az Asus szerint nagy vs közepes. Tehát fordítva van. Persze lehet, hogy a valóság más.woodworm:
Most látom, hogy írtál... Akkor elvileg van/lehet van rá cfw. Megnézem ilyen szemmel is akkor, hogy a v1 = v3. Ezek szerint a v1 is tudott MU-MIMO-t. Nem figyeltem ezt eddig. Megnézem... -
válasz
valakky #77718 üzenetére
Gondolom, nagyobb nyereségű antennák esetén kérdezed, hogy hogyan lehet wifi-vétel tengelyirányban.
1. Egyrészt láttam már olyat, hogy ténylegesen az egy antennás router fölött pont gyengébb volt a wifi.
2. Az, hogy ez mégsem diszkréten jelentkezik így, annak köszönhető, hogy a rádióhullámok össze-vissza pattognak egy csomó felület között, így bejutnak kb. mindenhová -- csak az a kérdés, hogy milyen interferenciák torzítják őket ilyen kalandos utakon.
Ezt persze nem lehet kiszűrni, de érdemes a lehető legkisebb komplikációra bízni a működést.
MaCS
-
-
válasz
valakky #77189 üzenetére
az ap eleve nem tud sokat tenni a bt érdekében, mert a bt tud frequency hoppingot, a wifi meg nem:
Bluetooth Coexistence
An 802.11 device and Bluetooth can interfere with each other when the 802.11 device operates on the 2.4 GHz band. All Bluetooth devices operate at the 2.4 GHz band. If you experience wireless disconnects, decreased range or speed, and other connectivity issues when you turn on some of your Bluetooth devices, try to change this option to "Enable" (this will make the router and Bluetooth device to take turns in using the spectrum for communication) or "Preemption" (the router will inform the Bluetooth device about the channel it is operating on, and the Bluetooth device can preemptively disable communication on the respective Bluetooth channels).
Please note that this option requires your Bluetooth device to "cooperate". If the Bluetooth device doesn't implement the coexistence techniques, using this option will have no effect.
ha viszont a wifi leveri az egeret, akkor valószínűleg egy wifi eszköz túl hangosan kiabál az egér közelében (az egér meg valamiért nem veszi ezt észre). ha ez az eszköz a laptop, akkor használd 5 gigán, ha a router, akkor próbáld meg messzebb tenni ésvagy lejjebb csavarni a teljesítményét.
plusz lehetőség: állítólag a 13-as wifi csatorna frekijére már nem esik bt csatorna, ha oda állítod a wifit, elvileg nem ütköznek. viszont sajnos van pár eszköz, ami csak 11-ig látja a csatikat, nem tudom, mennyi ilyened van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Crypto Trade
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Milyen autót vegyek?
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Sweet.tv - internetes TV
- Autós kamerák
- LordAthis: AI (és másra is használt) Cluster építése - Második Cikk
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- További aktív témák...
- HP ZBook Studio G8 WorkStation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1200 15.6" FHD IPS 1 év garancia
- ÚJ Asus TUF Gaming F17 FX707 - 17.3"FHD IPS 144Hz - i7-13620H - 16GB - 1TB - RTX 4060 -3 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3039, 94% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3006, 90% Akksi
- DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest