Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz sesomaru1989 #85335 üzenetére

    Szia,

    Az AX1500 -as router -ek (pl. TP-Link AX10, Asus AX55) nem arattak osztatlan sikert itt a topikban. Keress rá ezen típusokra itt. Igazából a lefedettségükre illetve egyesek pont a stabilitásukra panaszkodtak.

    Mindazonáltal AX3000 szint alatt korlátozott az előrelépés az AC -sekhez képest (itt most nem a legalsó kategóriás AC -kre gondolok értelemszerűen). Azaz az én véleményem, hogy amennyiben AX irányba szeretnénk menni, akkor ne AX1500/AX1800 irányba menjünk. Ugye ezek 2x2 MIMO -k, de nem tudják a 160 MHz -et - azaz a maximális üzemmódjuk 5 GHz -en: 1202 Mbps (vagy 1.2 Gbps -nek írják ki a mobilok pl.).

    Ezzel szemben AX3000 tudja 5GHz -en a 2x2 MIMO 160 MHz -el is - azaz 2404 Mbps (avagy 2.4 Gbps -nek írják a PC/laptopok) módot. Nem mellesleg Dual-Band AX (az AX1500 pl. csak 5 GHz -en az).

    A legolcsóbb AX3000: TP-Link AX50. Nekem volt szerencsém hosszú ideig tesztelgetni. Ezen mai hsz -em végén adtam meg két linket is tapasztalatokhoz ( [link] ), de van is még, ha rákeresel a topikban. Stabil, jó stb. Ugyanakkor 30K HUF, ami kiesik a keretedből.

    AC65P - sokan például dícsérték a WiFi lefedettség növekményt OpenWRT -vel. Ezen felül persze kinek mi - azaz lehet mást nem használnál ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák