- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Samsung LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Hobby elektronika
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Gaming notebook topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házi erősítő építése
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
-
PROHARDVER!
Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...
Új hozzászólás Aktív témák
-
AlyrArkhon
senior tag
ha a telefonon futo/nezett kepet akarod a teven latni, akkor a Somatom által javasolt, vagy olyan készülék, ami tudja. Ha nem zavar a reklám és a felbontás, akkor kb bármelyik, mindegyiken van vagy ha nem lenne, feltehető youtube app. Ha a felbontás fontos, akkor bármelyik liszenszelt. A reklámmentesség külön téma
Nyilván a legtisztább út egy liszenszelt box yt. előfizetéssel.
-
Zoli2
aktív tag
Sziasztok!
Segítségetek kérem. Régi plazma tv-t szeretnék felokosítani. A legfontosabb szempont, hogy az okostelefonról a youtub-ot át tudjam tenni a tv készülékre. Van ilyen okosító készülék?
Köszönöm. -
k0valik
csendes tag
Sziasztok!
Őszintén szólva kicsit el vagyok veszve az információáradatban, így hozzátok fordulok segítségért így egy kis olvasgatás után.
Eddigi keresések alapján egy Tanix TX3 tűnik a legjobb választásnak, de nem tudom, hogy valamit kihagyok-e, ami miatt megérné drágább Leap-S1 mondjuk (vagy a Mecool), ha a licenszek nem kifejezetten érdekelnek? Vagy egy Tanix is csak akkor lesz kb igazán jól használható, ha ráhúzok egy másik rendszert?Olcsó TV boxot keresek. Kifejezetten egy megpusztult, régi laptopot váltana amit csak filmezésre használtam, de ilyen android stickekkel még sosem volt dolgom.
Nem teljesen tiszta, hogy mindegyikre is tudnék-e mondjuk sideloadolni apk-kat. Alapból előnyben részesítem az opensource szoftvereket, úgyhogy F-droiddal kezdenék
Amire használva lenne:
- Legalább 1080p content akadásmentes lejátszása, H264, H265, USB-ről, vagy akár magára az eszközre letöltve.
- Youtube (akár revanced).
- HDMI kimenet: Szeretném egy ősrégi fullHD LG TV-re rákötni, illetve egy 4k-s projektorra, váltakozva, szóval nem ilyen egyszer beállított, és úgy hagyott dolog lenne feltétlenül (nem tudom ez mennyire probléma), és kifejezetten wifiről használnám.
- Távolról kezelhetőség, akár vezeték nélküli egér, billentyűzet, vagy telefonról(lineageos) is irányítható legyen.
- Böngészőhasználat alapszinten, esetleg 1-1 stream nézése (pl m4 élő).
Transmission, Libretorrent vagy valami hasonló torrent kliens futtatása.Nem szükséges de nem baj ha van:
- Streaming (netflix, hbogo stb.) nem kifejezetten érdekel.
- Adott esetben tudja egy átlag user is kezelni (szülők stb.), tehát mondjuk egy fájlkezelő megnyitása és duplakatt a film nevére egyszerűségű dolog legyen akár.Nem ilyedek vissza CoreELEC telepítéstől, egyszeri elszórakozgatással, ha utána stresszmentesen plug and play lesz az eszköz, és valami más ajánlat jönne akár.
Tanix-ra egy lentebb linkelt firmware egy kicsit sketchynek kinéző orosz oldalon egy fórumtárs nyomán figyeltem fel.
Előre is köszi az észrevételeket. -
csibe1
addikt
Ezeknél a boxoknál inkább a szoftver-oprendszer optimalizálása ami számít.
Ott az Amazon Fire Stick4k, szintén 2GB RAM, és nincs vele probléma.
Ha streamingre veszel boxot nézd meg, hogy ne csak hardveresen tudja a dologokat; hanem a szolgáltatók által is támogatott legyen, mert különben még a FullHD se fog menni rajtuk. -
Dzsolo
senior tag
Sziasztok,
Ezeknél a boxoknál mennyire számit a memória mérete? Jól gondolom, hogy minél több annál jobb, ugyanúgy mint a telefonoknál? S3-ast néztem de az 2/16-os ezért nem merem megvenni.
-
ktommy91
addikt
Mecool KM7 plus, ha nem kell dolby vision. Nincs sok különbség, ugyanarra a board-ra épülnek.
-
ludnik
tag
válasz
Exelsior24 #9682 üzenetére
Esetleg alternativa ilyen 30 eFt-ig?
-
Exelsior24
aktív tag
-
ludnik
tag
Strong Leap-s3 valakinek sikerult szerezni? Rendeltem az aquabol, de csak junius 6 korul erkezne.
-
Win-T
őstag
Üdv!
Vettem egy Homatics Box R 4k Plus, de ez az Android TV megőrjít, hogy kicsit sem hagyja magát testre szabni.
Apk-ból telepített appnak hogyan tudnám kirakni a főképernyőre az indítóikonját? A Google mindenhol a TV App Repo nevű alkalmazást ajánlja, de nálam nem működik. Elindítom az appot, kiválasztom a sideloaded app listából aminek ikont szeretnék (Google Chrome első körben), rábökök a create shortcut gombra és nem történik semmi. Az lehet a gond, hogy a TV App Repo-nak nem tudok engedélyt adni az ismeretlen forrásból telepítésre mert nem jelenik meg a listában ahol ezt meg kell adni, így nem tudja elkészíteni a dummy apk-t ami a parancsikonhoz kell.
Tudtok erre mondani valami tuti módszert ami működik? -
treklam
tag
igazából én is csak olyan boxra raktam ahol tényleg semmi személyes nincs.
-
ludnik
tag
válasz
Exelsior24 #9676 üzenetére
Annyira hivatalos mint egy ncore.
-
Exelsior24
aktív tag
Azért számomra elég furcsa ez az Onstream.to weboldal és a letölthető applikációik. Maga a a weboldal és az appok is elég profin meg vannak csinálva, de közben mégis sehol semmi infó, hogy honnét jön ez az egész, kik készítették, bármiféle felhasználási, jogi feltételek, sehol semmi infó.
Ettől függetlenül persze látom sokan írják külföldi fórumokon is, hogy jól működik, de én mindenesetre tartok egy kicsit az ilyen nagyon profin összerakott, de semmi információ a készítőkről, rejtélyes weboldal és appoktól.
Persze oké megértem, hogy egy ilyen nem éppen legális oldalt és appot nem fognak agyonreklámozni a készítői, meg hírdetni magukat, hogy lenyomozhatóak legyenek, de valahogy én kicsit tartok tőle. -
treklam
tag
most próbáltam, a95x f4 media boxon megy, bár az alkalmazások közé nem rakta ki, csak telepítve van onnan indítható. Végül sikerült kitenni az asztalra. Sok film van, bár hiresebbek közül nem mind, de érdekes, hogy ez honnan veszi a filmeket? De gondolom ha van weboldala és nem zárják be akkor lehet hogy promóciós céllal van?
-
ludnik
tag
Gondolom mivel nem túl legális ezért nincs fent Google play aruhazban. De telefonon tenyleg nincs olyan film, sorozat, amit ne talalnek meg rajta. Netflixet en azota nem is nezem. Csak kene egy box amin tudom futtatni. Valaki letesztelne? Vagy vannak mas ilyen alkalmazasok?
-
ludnik
tag
Kicsit promóznám: a vilag összes filmje sorozata streamelhető rajta ingyen. Onstream.to nevű alkalmazást androidos boxon próbálta valaki?
-
lowzor
veterán
válasz
Exelsior24 #9663 üzenetére
Én ezt húztam most be: [link]
Szerintem full ugyanaz, mint a Strong Leap S3, csak a burkolata néz ki máshogy, és 4/64-es.
Kuponnal 23-ból megvolt. -
neo81
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan TV boxot, ami 4K felbontáson támogatja ezeket a streaming szolgáltatókat?:-Netflix
-HBO Max
-Amazon Prime Video
-SkyShowtime
-Apple TV+
-Disney+Köszi!
-
Exelsior24
aktív tag
Pontosan ezért kedvelem én is ezeket a hivatalos AndroidTV-s boxokat, faék egyszerű és működik ahogy kell, pedig előtte volt 2 másik kínai sima Android-os box-om is, de rá kellett ébrednem, hogy az nem nekem való.
Én még mindig a kis 4-5 éves Xiaomi Mi Box S-emet nyúzom, de nálam működik az is szuperül, nincs rá különösebben semmi panaszom.
Köszi az infókat a box-ról, örülök, hogy tetszik és, hogy jól működik, használd egészséggel. Mivel csak mostanában jelent meg és alig kapni még valahol, így nem sok infót, tesztet találni róla még egyelőre. -
ludla
őstag
Sziasztok! Megérkezett a Strong Leap-S3, kis tapasztalatot osztanék meg androidos boxal kapcsolatban, tökéletesen működik a Skyshowtime app, ez van előfizetve a többit nem tudtam próbálni.
Nagyon jól összerakott kis készülék, van súlya is nem csak műanyag a bluetooth távirányító is nagyon jó tetszik, a Google TV (Android 11) rendszer amúgy mint a faék könnyű benne eligazodni.
Azért van különbség a az olcsó Kínai boxokkal összehasonlítva, ezen valahogy látni is meg érezni a jó működést. -
lowzor
veterán
A Hako Pro-ról mi a véleményetek?
-
ad4m1337
aktív tag
válasz
Rommel6600 #9654 üzenetére
Úgy értettem én is, hogy Besta -n belül nem találtam ezt a tipust, tervezoben se volt sajnos... akkor sanszos, hogy kifutott... kar, pedig meg sok cucc infran mukszik.
-
Rommel6600
őstag
válasz
ad4m1337 #9653 üzenetére
Ez Besta, azért írtam, hogy szintén zenész...
Én tavaly vettem, de, hogy most mi van nem tudom, menj fel az oldalukra és nézd meg, hogy mit tudsz összelegózni a tervezőben. Ne a kész design-ok között keress, abból alapból nem sok van, meg a vásárláshoz úgyis szükséged lesz darabjegyzékre ☝️ -
ad4m1337
aktív tag
válasz
Rommel6600 #9652 üzenetére
Nekünk Telekom Flip van, úgy látom, hogy ez még sajnos infras...
Ezt a tv szekrényt árulja még az IKEA? A honalpon nem találom ezt a nyitott polcos verziót.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell PowerEdge R420 1U Intel Xeon E5 2420v2 12C/24T 16 GB + HDD szerver konfig
- Asus Prime X470-Pro + Ryzen 7 2700X +Cooler Master Hyper 212 +32 Gb Patriot Viper 3.200 Beszámitok!
- Mac mini M4 Pro 12/16 24GB/512GB SSD - Csak 1db!
- Imac 27 /1TB HDD/24GB/2GB
- Asztali PC , i7 9700KF , RTX 2060 Super , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 1TB HDD
- Országosan a legjobb BANKMENTES részletfizetési konstrukció! Dell G15 5530
- MSI CreatorPro Z16P RTX A5500 TOUCH! - A világ legerősebb RTX A-s tervezőgépe (vapor chamberrel)
- Apple iPhone 11 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest