Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mesteruram

    tag

    válasz holex91 #102446 üzenetére

    Nem adok igazat, mert az történik hogy ajánlanak egy jobb típusu tápot ami még éppen elviszi a rendszerét. Egy- két év vagy hamarabb tesz be jobb procit aztán nagyobb VGA ehhez jön hogy nagyobb erősebb játékokkal is játszik, és mit ad isten a táp megadja magát vagy nem viszi a megálmodott játékot. Akkor ki a hibás az aki gyengébb teljesítményű tápot javasol, na akkor most vegyen megint tápegységet pedig Ő hozzá értőktől tanácsot is kért. Ahhoz hogy a nagyobb terhelést nem bírja nem kell egész nap játszani, összeomolhat 1 perc alatt is. Na szerintem kicsit ezért vannak kissé túlméretezve, ja meg jön a hever és mondja az én gépem 4.5GHz-en megy na akkor most raktam másik tápot ez bírja húzzuk az enyémet is ez a gyakorlat, és nem mindig a számok.

  • _Atesz

    addikt

    válasz holex91 #102446 üzenetére

    Örülök, hogy ennyire biztos vagy a dolgodban.
    Először is egy max. 280W fogyasztású rendszerhez ajánlottál volna egy 350W-os tápot. Annál a rendszernél rá sem lett számolva egy komolyabb tuning, esetleg az, hogy OC kártyáról van szó. Máris 300W felett járunk, lehet simán 330W is.
    Nyilván nem számoltál utána a 12V-os ág terhelésének sem.
    A tápok 60-70%-os terhelés felett a közepes kategóriában (de sokszor az erősebb kategóriában is) komolyabban megnövelik a venti fordulatát -> hangosabb lesz a táp és magasabb fordulaton előbb elhasználódik a ventilátor.
    70%-os terhelés és az felett már elég rendesen melegszenek az alkatrészek, hamarabb adják meg magukat a kondenzátorok, stb. ergo hamarabb megy tönkre a táp.
    A későbbi fejlesztés egyáltalán nem biztos, hogy kisebb terhelést fog jelenteni..
    Egy 350W-os és egy 450W-os táp kis terhelésen alig tér el hatékonyságban, 1-2W még mérési hibahatáron belül van. Márpedig 450-500w-os lett annál az esetnél ajánlva elsősorban, azt írtam max. 550W..
    Ha erősen meg van terhelve egy közepes táp, akkor széles határok közt tud mozogni a 12V-os ága, ami szépen meg tud tépázni egy vinyót.

    Szóval több hiba is van az okfejtésedben.

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz holex91 #102446 üzenetére

    Ha nem akarsz tápot ajánlani, márpedig ez a topic arról szól, akkor lehet továbbkocogni, és nem bontani a rendet..

    Nincs szükség felesleges feszültségkeltésre, a topic eddig is kiválóan működött..

    Ha érdemben szeretnél hozzátenni a dolgokhoz szívesen vesszük ,de a kritizáló, kioktató , "én jobban tudom" stílust nem.

    Köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Új hozzászólás Aktív témák