Új hozzászólás Aktív témák
-
IstvánLászló
őstag
válasz
growler #1058 üzenetére
A ram témát most tudtam megnézi,a terminál ezt írja lentebb 2 sorban és ez dual csannell-modot jelrnt.
A kérdésem bután is hangzik és világositsál légyszives - fell,ilyen mélységében nem ismerem ennyire a Linuxrendszerét.
Azt mondod,"Ha nincs kimenete, akkor single channel.",gépem biztosan használja a dualcsanelt,érdkes hogy ezeket a sorokat írta - akkor minden jó.
sudo dmidecode -t 17 | awk 'BEGIN { FS=":"; OFS="\t" } /Size|Channel/ { line = (line ? line OFS : "") $2 } /^$/ { print line; line="RAM" }' | grep -iv 'no'
RAM 8 GB
RAM 8 GBA bocsi ez kimaradt most potolom: EndeavourOS Linux x86_64 ArchLimux alapokon fut és stabilan.
-
Ez a gnome-os recorder elég ismerős, lehet fenn is van alapból! Alakul ez, neked is thnx!
(#901) urandom0
Hát igen, ez valóban jó ötlet....sőt az előző verzióra fel is raktam az Anydesk-et, de a multkori új telepítésre/SSD-re már nem. Mikor feldobtam, milyen klasszul tudom helyette kezelni az asztalát meg a programjait, azt mondta, hogy soha!
Annyira nem lepett meg, mert ismerem, szóval a női lélek kiismerése mondjuk úgy, még folyamatban van.
De az ötlet tényleg remek, köszi!
Egyébként tud terminalból telepíteni, upgrade-elni is. Ezt azért nem vészes letávvezérelni! Lehet menni fog ez a hangfelvételes dolog is, csak én indulok neki túl nagy elánnal....
-
#26097408
törölt tag
En mikor bemasoltam oket a terminalba semmi sem tortent de talaltam egy 2016-os videot amiben masik parancsok voltak. Ezzel most osszejott.
[link]Amugy ezeket masoltad be:
sudo -i
echo "deb https://apt.enpass.io/ stable main" > \ /etc/apt/sources.list.d/enpass.list
wget -O - https://apt.enpass.io/keys/enpass-linux.key | apt-key add -
apt-get update
apt-get install enpassEn pontosan ezeket masoltam lehet valamit rosszul csinaltam?
-
Köszi hogy utánanéztél !
Én köszi, hogy kapacitáltál, mert így legalább elkínlódtam ezzel a Linuxos HDS-sel, telepített rendszeren az istennek nem akart lefutni, 10 perc után mindig valami hibát írt ki, de szerintem nem örült a rádugott mobilnak. Live Ubuntu boot előtt volt annyi eszem, hogy minden csüllöngő zsineget kihúztam. Mióta megvan a 860 EVO, még nem ellenőriztem szerintem.
Gyanítom, hogy Winen is a HDS mutatja a hátralévő időt, így ugyanannak az eredménynek kéne kijönni mindkét rendszeren.Bocsi, a hátralévő időt egy másik topikban tárgyalták, itt az írott adatmennyiségről beszélünk most, azt meg Winen gyári programmal és más appokkal is lehet sasolni. Ha van eredmény, szúrd be ide léci, az ilyenek engem is érdekelnek.
Frawly koma remélem rak be eredményeket, mert Windowst is használ, mint SSD guru.
-
Nagy nehezen egy live Ubunturól lefutott a HDS, abban az alacsonyabb értékhez közelebbi eredmény van:
HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : Samsung SSD 860 EVO 250GB
HDD Serial No: S3YJNX0K609165E
HDD Revision : RVT01B6Q
HDD Size : 238475 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 34 °C
Highest Temp.: 49 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 117 days, 12 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 1.49 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
No actions needed. -
Frawly
veterán
A HDD-k némileg szabványosabb SMART attribútumokat használnak. De az SSD-knél minden gyártó saját szájíz szerintieket alkalmaz, teljesen különböző neveken, és az értékek értelmezése is változó. A korai SSD-k között voltak olyan modellek, amelyekben a SMART egyáltalán nem mérte az írásmennyiséget, csak a NAND fáradási mutatóját.
Bár furcsa, amit mutatsz, mert HDD-k nem szokták mérni az összírást. De fene tudja, lehet a legújabbak mérik már.
-
togvau
senior tag
nem gui kéne, de adott egy-két ötletet a multiplatform titkosításokra, de sajnos egyik se jött be. A cryfs visual c redistnél hasal el, encfs mint írtam borzalom lassú vindózon, securefs pedig elhagyottnak látszik, gocryptfs-nél meg ugyan az lenne a gond mint a cryfs-nél, meg ehhez is kéne ilyen dokány.
-
Lehet azért ezt szűrni is, például ha a memória infók kellenek akkor:
sudo dmidecode -t 5 -t 6 -t 16 -t 17
A Example:2) Different DMI types used in dmidecode command fejezet táblázata felsorolja a lehetséges opciókat innen.
Viszont a kolléga kérdése gondolom nem a standard értékekre vonatkozik, márpedig a változó értékeket a sensors mutatja.
Én GUI-huszár vagyok, de a rendszerinfók esetén kizárólag nem GUI-s módszereket használok, itt nincs helye GUI-nak, mivel esetenként ő maga használ erőforrásokat és ez egy csak bootolt rendszernél akár jelentősen megváltoztathatja a lényeget.
No de először ki kéne találni, mire gondol pontosan a kérdező, mert így ez a Látóasszonyok topikjának illetékességi területe.
Meg ugye ha Linuxot használva is Wint akar látni, nincs mit tenni!
-
Ez de király köszi!
Már tegnap gondoltam, hogy átnézem a Firefoxos topikot, de fene gondolta, hogy ilyen egyszerű a megoldás. Már megérte, hogy ezt a konvertálós dolgot megkérdeztem! Egy csapással két légy.
Tökéletesen visszajött mind a 4 kiegészítő és működik a scrollbar is! Sajna a Vivaldi felfedezése megint csúszik akkor.....
-
Transmageddon
Azt hittem valami game-t javasolsz.
Erről nem hallottam még, biztosan ffmpeg frontend, legalábbis remélem.
Megnézem ezt is, hirtelen azonnal jó lehet, de tényleg úgy látszik ezekre a feladatokra célszerű lenne a CLI-s módszerekben elmélyülni.
Neked is köszi a tippet!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Óvodások homokozója
- Magisk
- MOBILTELEFON / TARTOZÉK / OKOSÓRA / OKOS KIEGÉSZÍTŐ beárazás
- Linux Mint
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen házat vegyek?
- Túra és kirándulás topic
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Samsung Galaxy A33 5G - a három az majdnem öt
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! ASUS B650M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Be Quiet! Pure Base 500FX ASUS 1000W
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T590 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 16GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged