- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Meghozta az első, memórapánikból eredő áremelését az NVIDIA
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- Autós kamerák
- MWC 2026: Megérkezett a Xiaomi Pad 8 sorozat
- Milyen egeret válasszak?
- Majdnem 5 GHz-en ketyegett egy GPU, ami új rekordnak számít
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Ilyenkor azért szokás megadni a HDD gyártóját és pontos modellszámát, mert egyes típusoknál egyedi is lehet a S.M.A.R.T. Mármint nem feltétlen kell aggódni bizonyos attribútumok magas értékeinél. Illetve a linuxos programoknál ezek az egzotikus megnevezések valóban elég nehezen értelmezhetők és jóformán csak az értékekre lehet hagyatkozni.
HDD probléma (nem adatmentés)
Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan(#7200) szotadi:
Azért az funkcionálisan nem igazán ugyanaz, mint a "normál" változat, illetve ebből adódóan nem véletlenül ingyenes. -
Bohus
aktív tag
Magas az olvasási és keresési hibák aránya, de - ahogy már jelezték - egyes típusoknál ez normális. Az hangok forrása szerintem az állandó parkolózónára léptetés, azoknak a száma elég magas a bekapcsolási ciklusokhoz képest. Nézd meg jött-e ki az adott típushoz firmware frissítés.
-
sonar
addikt
Szerintem hibás lesz mert az Olvasási hibák gyakorisága irreálisan magas. (bár van olyan típus - tipikusan seagete ahol ez az érték folyamatosan nő)
A küszöb meg legrosszabb értéket szoktam nézni , ha azok közelítenek egymáshoz akkor kell sürgősen egy tartalékot kéznél tartani.
Szektor hibát sem látok, de az az olvasási hiba gyakorisága ami bántja a szememet. Google-t kéne megkérdeni, hogy mit mond winyó típusáról -
donmackó
addikt
Szerintem ha itt is felteszed a kérdést nem fognak megkövezni -> Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
De véleményem szerint vagy elégtelen a tápellátás és azért döglődik a vinyó (felpörgési hibák), vagy csak érte valami külső behatás, és letapadt az olvasófej (ettől is meg fog dögleni).
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Gitáros topic
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Utcakép banánnal: félrecsúszhat a Google Térkép fókusza
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Autós topik
- Meghozta az első, memórapánikból eredő áremelését az NVIDIA
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Marathon - Mostantól végre ingyen kipróbálhatod!
- További aktív témák...
- Lenovo Thinkcentre M70s Gen 4 i5-13500 16gb 512GB UHD Graphics 770+ajándék
- iKing.hu Apple MacBook Pro 14 (2021) 16GB / 1TB használt, karcmentes 83% akku
- Owl Labs Owl Bar 4K Videokonferencia Rendszer FRS100
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S2 TG CM 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon
