Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz ubyegon2 #68449 üzenetére

    Particionálni viszont nem opció automatára bízni egy gyakorlott Linuxosnak. Alig tudok egyszerűbbet elképzelni, mint a manual particionálás!

    Óooo, hát én tudok jópár érvet pro és kontra. Igaz én még nem vagyok gyakorlott Linux-os :P
    Olyan hitbéli kérdésekbe ne menjünk bele a kezdő topikban, hogy swap partíció, vagy swap fájl. Hogy ha a tmp amúgy is a ramba jön létre, akkor minek fizikailag külön partíció. És még nem beszéltünk a fájlrendszer kérdéséről sem.... Szóval minél többet tudok a rendszerről annál inkább hagyatkozom a készítők által írt telepítőre. Ők biztos jobban tudják nálam jelenleg mi az optimális.

    16GB mellé normál esetben nem kéne.
    De azt is írta, hogy vírtuális gépben próbálgatja, gondolom ott 2GB RAM-ot adott a virtuális gépnek.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • NoX

    senior tag

    válasz ubyegon2 #68449 üzenetére

    Az ajánlott felparticionálásról szettem volna többet megtudni. Ezért a kezdő topikba írtam. Persze lehet pont ezzel hibáztam, hiszen a grafikus telepítőben is az van, hogy kezdők az egybe az egészet válasszák :DDD
    Lényegében előnyt/hátrányt szerettem volna hallani a külön /home és esetleg a külön /var és /tmp partíciókról.

    Azzal azért nem értek egyet, hogy a manuális particionálásnál nincs egyszerűbb. Nyilván túloztál, de ez azért haladó szint lesz mindig is.

    Nem akartam ennyire részleteibe belemenni, de tisztában vagyok az ajánlott swap méretével; 16GB RAM-hoz minimum 4GB és maximum 32GB az ajánlott, de a maximum bőven túlzás, kihasználatlan lesz. Ha hibernálást is szeretnék, akkor kell 20GB.

    És igen, a képemen csak egy VirtualBox volt, aminek 2GB RAM-ot adtam. Egyébként azt a képet én lőttem, a legfrissebb Debian 10 telepítése közben.

    Köszönöm a ArchWiki-s tippet. Olvasgattam a Debian dokumentációját, többek közt az ajánlott particionálási sémát, de érezhetően elavult kicsit: Recommended Partitioning Scheme
    Illetve nem volt benne a lényeg: Miért így? Előnyök/hátrányok?

Új hozzászólás Aktív témák