- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- TCL LCD és LED TV-k
- Apple MacBook
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Bluetooth hangszórók
- Milyen TV-t vegyek?
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Necronom #94373 üzenetére
Volt ilyen kártyám sokáig. Nem kell hozzá combos proci, a kártya ma már nem egy erőmű. Egy ilyen legalább 6 szálas proci amit írsz, az jó lesz alá. - illetve ez így relatív, mert ha pl. Stellarist játszol vagy Cities Skylines valamelyik részét, akkor nem a VGA lesz kevés a gépben, hanem a proci, mindegy milyen drágát teszel a gépbe.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Swap nem feltétlen szükséges, lehet helyette swap fájlban is, de arra is csak akkor van szükség, ha kevés a ram a gépben. Úgy mondjuk a fizikai ram felét szokták beállítani ilyen célra, ha szükség van rá.
Mivel SSD-re telepítesz, így teljesen mindegy, hogy hol van.
Viszont a Pop! az nem a megszokott Grub-ot használja a rendszer betöltésére, hanem systemd-boot -ot... Ez probléma lehet, nem tudom azzal a régi Windowsal mire fogsz jutni UEFI-s boot terén... Ha mindenképpen Win7-et szeretnél használni, akkor egy másik disztrót javaslok kezdésnek, olyat ami Grub-ot használ mert az minden gond nélkül meg fogja tudni csinálni a boot menüt. Pl. Linux Mint.
Pop!-nál akkor is kézzel kellene megcsinálnod a boot menüt, ha modernebb Windows lenne a gépen.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ahogy Synaptic írta. A ZEN, vagy zenmod kernel már egy régi dolog, én egyből ezt raktam fel... Mondjuk erős proci mellett inkább csak a lelkemet nyugtassa...
A Phoronixon vannak jó összehasonlító tesztek a különféle kernelekről: https://www.phoronix.com/review/arch-linux-kernels-2023
PMoon: patch-et ráküldeni a forrásra már talán inkább a Linux - haladóknak topicba való.
ToomyC: Általában igyekszünk nem idehozni a nagyon advanced témákat, végül is van a haladóknak topic is... De néha megesik, hogy újra kell konfigurálni a térhajtómű deutérium keverék arányát...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#78522999 #94178 üzenetére
Egyrészt az a proci eléggé baszó... Másrészt mivel modern Zen proci, többet érsz el vele, ha javítasz a hűtésén mert tovább tud boostolni.
Önmagában egy ffmpeg újrafordítása sokat nem oszt, nem szoroz, talán csak ha videókat tömörítesz órákon át, fullba terhelve a proci összes magját. De inkább csak a nyűg van ezzel a kézzel fordítás dologgal, mint haszon.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#78522999 #94176 üzenetére
Az amd-ucode az microcode csomag a procihoz, az mindegyik kernel mellé kell.
A znver3 az Zen3 specifikus GCC fordító optimalizálásokat tartalmazva lett lefordítva. Így elméletben gyorsabb a sima kernelnél, de ezt mérni kellene, hogy konkrétan látsz-e belőle a valós életben bármit is, mert ugye a disztród egyéb alkalmazásainál nincs ilyen optimalizáció.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valszeg nem fog menni neked se. Én pont a lemondásán gondolkodom, mert én leginkább gépről használnék streaminget.
A rar-t nem tudom, ilyet utoljára évekkel ezelőtt a torrent oldalakon láttam, gondolom így próbálták rejteni az ISP elől a forgalmat... De ott zippelték a rart is...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
FYI: a közeljövőben jogi okokból nem várható HDMI 2.1+ implementáció a nyílt driverekben. https://www.phoronix.com/news/HDMI-2.1-OSS-Rejected
Aki gépet épít, javasolt a HDMI helyett DisplayPort-ra terveznie.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A Linux disztrók egyik problémája, hogy nincs egységes csomagformátum, ami a fejlesztők részéről probléma... A flatpack meg snap is próbál megoldást nyújtani erre, ugyanakkor kérdéses eredménnyel és szerintem nem közülük fog kikerülni a probléma megoldása.
Pl. a Snap-os Firefox amit az Ubuntu szállít, az még mindig lassabb mint a natív verzió, kezdetben meg sokkal lassabb volt... -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93946 üzenetére
Tulajdonképpen mit szeretnél elérni?
A Debian után a KDE Neon megint egy olyan disztró, amit nem feltétlen tennék otthoni gépre, ha nyugalmat szeretnék.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93903 üzenetére
Teljesen normális, mivel Debiant telepítettél. Ott alapból nem kerül bele a felhasználód a sudoers fájlba, így alapból nem használhatod a sudo-t.
Nem igazán értettem, hogy miért a Debianra esett a választásod. Sokoldalú disztró, de nem nevezném kényelmes asztali disztrónak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93795 üzenetére
Nyugodtan adj egy esélyt a Mint-nek Cinnamonnal.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93776 üzenetére
Én Endeavouros-t KDE-vel, ami olyan mint a Manjaro KDE, csak lecsupaszítva. Jobban szeretem az Arch vonal megoldásait, mert gyorsabban frissülnek.
De ha valami a Debian vonalról kellene akkor az vagy Lubuntu lenne, vagy Mint Cinnamon, a régi lassú ThinkPadement Lubuntu fut pl, arról programozok néha Arduino-t amiből van itt-ott a lakásban.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Desktopon igen. A gnome2-es időkben nagyon fasza volt, aztán a Unity-s évek nem voltak túl sikeresek és mire abból egy jó asztali környezet lett, akkor dobták és azóta Gnome3 van náluk. Én azt mondanám a fordulópontnak...
Ma aki ezen a vonalon mozogna, annak sokkal inkább egy Mint Cinnamont javasolnék.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93766 üzenetére
Lehet érdemes lenne elhagynod az Ubuntut. Náluk a desktop csak van, hogy legyen olyan is...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93728 üzenetére
Igen, a VLC nem yt-dlp -t használ, hanem saját belső megoldást.
lanszelot: ott a create launcher gomb!
Egyébként van saját Lubuntu szerverem a cégnél Lubuntu 22.04-el, onnan néztem ki neked. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93721 üzenetére
Megnéztem a VLC-t és az SMPlayert is youtube linkekkel EndevourOS alatt. Mindkettő tökéletesen viszi a videókat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
shadow1901 #93669 üzenetére
Az első pár sor meg valszeg biosz frissítés szükségességét mutatja.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Synaptic #93631 üzenetére
Nem az én verzióm. Amit írtál jelenleg az is ezt csinálja, de olyan biteket is 1-be állít, amik nincsenek definiálva, illetve jelenleg nincs funkciójuk. Ez viszont bármikor változhat a jövőben és akkor egyszer csak valami nem úgy fog működni, ahogy kellene.
Viszont nálad nem ez a gond, a CoreCtrl v1.3.10-től fogod visszakapni a hiányzó vezérlőket új kernel alatt, nálam már az fut EndeavourOS-en:
https://gitlab.com/corectrl/corectrl/-/releases
Missing power limit control on Linux 6.7 -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Synaptic #93629 üzenetére
Az új kernelen mit mond ez?
cat /sys/module/amdgpu/parameters/ppfeaturemask
Nálam ez van a grub configban:
GRUB_DEFAULT="saved"
GRUB_TIMEOUT="10"
GRUB_DISTRIBUTOR="EndeavourOS"
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="nowatchdog nvme_load=YES loglevel=3"
GRUB_CMDLINE_LINUX="amdgpu.ppfeaturemask=0xfff7ffff"Amire ezt adja a fenti: 0xfff7ffff, vagyis jó.
Egyébként elég lenne csak a megfelelő sort átállítani, mert nem minden bit van definiálva ebben a nagy számban. Arra van ez a módszer:
printf 'amdgpu.ppfeaturemask=0x%x\n' "$(($(cat /sys/module/amdgpu/parameters/ppfeaturemask) | 0x4000))"
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93600 üzenetére
Nincs olyan weboldal, hogy "külső hivatkozás". Nem tudom miért került oda, de ott a disztrótnak a neve kellene, hogy legyen de zárójelek nélkül. Javítás után kell neki egy update.
Ez kiírja:
lsb_release -csNem értem miért ilyen probléma ez egy Ubuntunál... Arch vonalon bármelyik disztrónál csak telepítem a wine-t és megy. Ráadásul bármelyik verzióját tudom telepíteni, nem csak a stabilt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93596 üzenetére
Hát, először nézd meg, hogy mi került be a fájlba.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #93594 üzenetére
"
(külső hivatkozás)
" - szerintem valamit elrontottál a sources.list fájllal és olyat akar elérni, ami nem létezik.Ubuntu manapság kevésbé asztali disztró, mint régebben volt.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sh4d0w #93504 üzenetére
Amikor rátaláltam, akkor a distrowatch-on benne volt az egyik-másik top10 kategóriában. Meg a semi rollinig modell azóta is létező dolog a disztrók között.
Amennyire emlékszem, a fő fejlesztők egyszer csak abbahagyták a kommunikációt a fórumon. Ezt követően még egyik-másik packager folyamatosan forgatta a csomagokat, de az már csak ilyen maintenance mód volt. Aztán azt hiszem időhiányra hivatkozva végül jött egy poszt, hogy bedobták a törülközőt.
Teszter voltam náluk, de így sem tudom, hogy pontosan mi ment félre. Szerintem az volt a gondjuk, hogy rendes fejlesztőből nem vettek be újakat a projektbe, a régiek meg kiöregedtek, lebabáztak, etc...Ezt követően átmentem Manjarora ahol majdnem ugyanezt kaptam, csak náluk meg banális hibákba futottam bele, mint pl. lejárt gpg kulcsok pár havonta, miközben a Manjaro egy cég, nem is valami garázs disztró... Na de az már egy másik történet.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sh4d0w #93487 üzenetére
Manpower probléma volt nekik fejlesztői oldalról. Megpróbáltam belefolyni legalább csomagok forgatása szintjén, de már az sem jött össze.
Eleve egy side projektként indult a Chakra az Arch-nál, onnan váltak ki. De közben mindig is ott volt pl. a Manjaro, amit ha KDE-vel telepítettél akkor elég hasonló élményt nyújtott miközben jobban ismert volt.
Amúgy igen, egy új theme is bekerült, de ott a changelogban van egy adag érdemi fejlesztés is.
nemethg66: ezt is értem, csak közben a világ meg elmegy mellettünk. Ez olyan, mint pl. a OneDrive csomagok a különböző Debian / Ubuntu kiadásokban. A régebbiekben nem frissült ami azzal jár, hogy ma nem is tudnak kapcsolódni... De mégis ott vannak a telepíthető csomagok között.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sh4d0w #93478 üzenetére
Én sem tudok ezzel egyetérteni, szerintem Tibi érvelése jogos. Ha megnézed az SMPlayer verzió logját, ott érdemi dolgok történtek a 21-es verzió óta: [link]
Az én tapasztalataim szerint az a jó megoldás, mikor legyenek mondjuk a core csomagok stabilan tartva, de az appok lehetnek rolling rendszerben. Jó ideig használtam ilyen disztrót, fasza volt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sh4d0w #93367 üzenetére
A 12-es verzió előtt a konstans régi csomagok miatt az utóbbi években inkább nyűg volt, mint sem előny a Debian desktopon. Erre ők is rájöttek és a 12-es kiadás már kellően "modern" lett. Igaz, csak hónapokig tanakodtak ezen.
Bonyolultnak mondjuk akkor mondanám, ha valaki nem szeret wiki-t olvasni, mert a Debian wiki az tök jó náluk. Viszont azért a Debianhoz képest egy Linux Mint Cinnamon egy egész más szint felhasználóbarátság terén.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#78522999 #93349 üzenetére
Gyors tesztem alapján amit EndeavourOS KDE-n csináltam X11 és 6700XT mellett, ugyanez a helyzet. Viszont Firefox alatt meg működik, nem kell semmit állítani.
Ami nálad furcsa, hogy hiányoznak a VC1-es sorok a vainfo kimenetéből. Nem tudok róla, hogy kivették volna a VC1 dekódert a 7xxx szériából.
rup1u5: igen, a legújabb hardvernél előfordulhatnak ilyenek.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Úgy néz ki, hogy az Ubuntu 24.04 meglepően friss csomagokat fog használni. Kernel 6.8 és mesa 24 lesz benne. [link]
Ez tök jó, mindenki az LTS 6.6 kernelre számított, de így most az Ubuntura LTS-re épülő disztrók is friss csomagokkal fognak kijönni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
aprokaroka87 #93244 üzenetére
Milyen disztró?
A ctrl + c és v az oprendszer szinten működik, nem hiszem, hogy a böngészőnek ehhez lenne köze. Nem láttam még olyat, hogy ez ne működne. Sőt, jellemzően vágólap kezelő is van a disztrókban, így nem csak 1 dolgot tudsz másolni meg beilleszteni, hanem akár napokkal korábban kimásoltat is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rup1u5 #93224 üzenetére
A groups parancs kiírja a létező felhasználói csoportokat a gépen. A tied valszeg a felhasználóneveddel egyezik. Ezek a csoportok jogosultságokat definiálnak.
De haladjunk sorban, ezt a polkit dolgot ráérsz később is megpróbálni, ha egyáltalán fontos. Sikerült a kernel paramétert beállítanod?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#79484416 #93216 üzenetére
Olyasmit írtál, amivel még nem találkoztam. De az is ritka, hogy egyáltalán neked valaha kernel paramétert kellene hozzáadni a rendszerhez.
Egy régi esetre emlékszem saját példámból, mikor egy P3-as gépen vacakolni kellett az ACPI-vel, de az se ma volt. Amikor ilyet csináltam, azt meg mindig a grub-on keresztül csináltam, minden leírás arról szólt. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rup1u5 #93213 üzenetére
A "Full AMD GPU controls" pár lépését kell megtenned hozzá: https://gitlab.com/corectrl/corectrl/-/wikis/Setup
*A /etc/default/grub fájl szerkesztése és a grub frissítése jogosultságot fog kérni.
Rowon: nem könnyű olyat írni, mert kártya generációnként eltérő vezérlőket kapsz benne.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#79484416 #93194 üzenetére
Állandóra kell betenni. Sysctl-t nem tudom, de grub-ban csak annyi, hogy hozzáírod a /etc/default/grub fájban a default sorhoz a featuremaszkos részt és akkor az onnantól örökös:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="... amdgpu.ppfeaturemask=0xffffffff"
Aztán csak frissíted a grubot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rup1u5 #93191 üzenetére
Nenenenenneneeee!
Nem kell semmit telepítened az AMD oldaláról! Az AMD-nél minden téren működő drivert kapsz a disztróval együtt, ez egyrészt a kernelben van, másrészt ami a Windowson a DirectX, az itt a mesa-n keresztül van.
A CoreCTRL is működik minden probléma nélkül, viszont ha konkrétan OC-t szeretnél vele csinálni, ahhoz egy kernel paramétert kézzel be kell tenned és frissíteni a grub-ot. AMD-nél ez kell hozzá, hogy az OC-t engedélyezd.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #93179 üzenetére
Nincs összefüggés. Neki high-end gépe van, miért ne akarna egyből AAA dolgokkal játszani? Ebből a szempontból mindegy, hogy Minecraftot szeretne vagy Cyberpunk 2077-et sugárkövetéssel, mert mindkettőt vinni fogja a gépe, de utóbbihoz fontosak a friss csomagok.
Azt adom, hogy grub nélküli disztró az nem kezdőnek való. Azt hiszem mikor utoljára próbáltam, még grub-al működött a Pop.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #93175 üzenetére
A Pop! OS tényleg gaming orientált disztró, felraktad és már ment is minden. Bár mostanában nem néztem rá, de 2020-ban konkrétan hamarabb jutottál el vele a Steam-be friss telepítéssel, mint Windows alatt. Itt 2020-as LTT videó az összefoglalóból: https://www.youtube.com/watch?v=6T_-HMkgxt0
Ez volt eddig az egyetlen disztró, aminél el tudtam fogadni, hogy Gnome-ot használ asztali környezetnek.
Jah és a kernel az Edge-ben már tök olds...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
rup1u5 #93149 üzenetére
Nem teljesen értem. A gépen lévő SSD-n volt a W11 és annak a rendszerbetöltője, veszett oda, mikor egy másik SSD-re raktad a Pop!-ot? Bármi megmaradt a W11 SSD-jén? UEFI-s vagy hagyományos MBR-es telepítés volt?
De úgy általában, Windows rendszerbetöltőt Windows telepítő alól tudsz helyrehozni, indítás helyreállítása opciót választva. Aztán lehet a Linux rendszerbetöltőjét is helyrehozni az előző után, ami most az elején talán egy gyors újrarakással a legegyszerűbb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
funkmester #93126 üzenetére
Van egy kis program alapból fent a minten. Beírod, hogy
inxi -Fxxx
és kiköp mindent a gépről a terminálba. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
funkmester #93122 üzenetére
Ezzel már valamit tudunk kezdeni, egyébként pl. inxi -Fxxx jó kiindulópont ha valami nem megy.
Eddig az Edge az ment jól? Itt szerintem egyikünknek sincs vele tapasztalta Linux alatt.
A deadbeef-et meg megpróbálhatod terminálból indítani, hátha ott kiírja az okot, mikor megfagy.
Egyébként még frissíthetsz Mint 21.3-ra.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
funkmester #93119 üzenetére
Kicsit több infó kellene. Disztró, böngésző, gép... Adatlapod sincs kitöltve.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Warton #93099 üzenetére
Van valami, de sosem próbáltam ilyet: https://github.com/MeowIce/nvidia-legacy
Ezzel lehet, hogy menne neki.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
aprokaroka87 #93089 üzenetére
2020-ban megszüntette az nVidia az NV86 GPU támogatását Linux alatt, így nem tudsz rendes nVidia drivert feltenni hozzá, a nyílt "nouveau" meg annyit tud, amit tapasztaltál.
Ezzel a géppel szerintem maradj a W10-nél. Abból is az LTSC verziónál.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
aprokaroka87 #93060 üzenetére
Egy hasonló kaliberű gépen időnként futtatunk kényszerből Win10-et külső SSD-ről, de azon legalább van USB3. Viszont még úgy is lassú, mint a dög.
USB2-es rendszerre a Mint az nagyon sok, vannak ilyen minimalista disztrók mint a Puppy Linux (ok), azok valók arra.
https://peppermintos.com/
https://puppylinux-woof-ce.github.io/
https://skamilinux.hu/category/puppy-linux/puplet/ -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
aprokaroka87 #93053 üzenetére
Feltételezem, hogy a gépeden még nincs USB3 port, csak lassú USB2. Csapj le az SSD-n az egyik partícióból a Mint-nek valamennyi helyet, oda fel tudod tenni a W10 mellé dualbootban és mindjárt megtáltosodik.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
BlackV #93037 üzenetére
De az nem újratelepítés... Egy kb. 10 perces procedúra mindössze, kiadsz egy parancsot, ettől ő átáll az új kiadás tárolóira, onnan lefrissít mindent, újraindít és már meg is van az új kiadásra átfrissítés.
Nem jó régi szoftvert használni, itt Linuxon nem csak hibajavításokat kapsz meg AI humbukot, hanem új kernelt, friss grafikus drivereket, stb.
Egyébként áprilisban jön ki az új LTS kiadás az Ubuntuból. Így minden rá épülő disztrónál is ekkor várhatóan jön majd új főverzió és a Mint-is ilyen.
Mondjuk a Chrome nem része a disztróknak mert Google zárt cucc, az külön repóból jön amit egyszer be kell állítanod. A Chromium-ot tudod egyből telepíteni. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
BlackV #93027 üzenetére
Újrahúzni nem kell egyiket sem.
Itt mire gondoltál? Meg amúgy pontosan melyiket érted Eos alatt? Van több is amit így rövidítenek.
A Mint az általában jó választás, kivéve ha nagyon új a laptop. Ez esetben a neked tetsző verzióból az "Edge" iso-t töltsd le, ne a simát. Abban újabb kernel van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Van bármi okod ilyen régi rendszer megtartására? Én a Lubuntus céges szerveremet most nem rég frissítettem 22.04-re 20.04-ről, minden pöpec.
tordaitibi: akkor még megoldás lehet egy szünetmentest rakni a gépre. Azt a pici időt sleep-el még akár csaknem döglött aksival is hozná.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #92994 üzenetére
Kaptál kernel frissítést sebezhetőségek miatt, de hát erről szól az uborka pro. Az mondjuk furcsa, hogy CVE fixek miatt nem menne a hibernálás.
Amúgy sleep nem jó?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #92989 üzenetére
De LTS disztróknál nem kernel verziót ugranak, hanem mindenféle hibajavítást portolnak vissza. Nem jó azt mondani, hogy zárja ki a kernel frissítéseket a rendszerből.
A 22.04 LTS 5.15-ös kernele is a 91. build-nél tart. Nem látok rá okot, hogy ezt valaki kézzel letiltsa.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #92983 üzenetére
Milyen kernel frissítés? Tavaly tavasz óta EOL a 18.04
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest