- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Milyen TV-t vegyek?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Mini-ITX
- Apple MacBook
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Steam Deck
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- A hardverek is nehezen viselik a kánikulát
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
balpeter04
tag
válasz
ViZion #13028 üzenetére
Írtam PÜ-t de azért ide is írok, hátha valaki ilyenkor még fenn van.
Tehát most eljutottam EasyBCD-ben addig, hogy hozzá kéne adnom a Linux-ot a W7 bootloaderéhez. Ebben kéne egy kis segítség, hogy mit, hogy kell beállítani (az a partíció amire a SUSE Linux van telepítve, megvan, tudom melyik az).
-
426os
őstag
válasz
ViZion #12961 üzenetére
Köszönöm, mindenképpen megfogom nézni. Lehet, hogy az Ubuntut fogom elsőre kipróbálni, én ezzel találkozok a legtöbbször, ha Linuxról van szó, vagy szóba kerül. Mondom a legfontosabb, hogy a hardvereket tudja kezelni az os, utána, hogy melyik ikonra kell kattintani a "zinternetezéshez" az már lényegtelen
-
wetomi
aktív tag
válasz
ViZion #12942 üzenetére
Konkrétan lemezen belül, mappából mappába másoláskor nem rémlik, hogy lett volna gond. De tegnap pl. pont úgy történt, hogy egy nagyobb mappát tömörítettem először másik lemezre, majd a tömörítendő mappát tartalmazó könyvtárba, gyakorlatilag mellé.
Mindkét esetben elhasalt, majd harmadjára is, amikor próbálkoztam tovább, negyedjére sikerült. Amúgy pont biztonsági mentést akartam csinálni.Másik: ktorrent, letöltök valamit teljesen, majd az adaellenőrzés szerint hiányzik x csomag. Megint indítokm, letölti a maradékot, ellenőrzöm, hiányzik x-2 csomag, majd még egyszer és hiányzik x+3 csomag és játszadozhatok akármeddig, van, hogy sikerül, van, hogy nem. Ezt wifin és most vezetékes neten is megcsinálta.
Viccen kívül, hogy töltsek így le linux telepítőt, ha nem tudom, hogy 100%-os e?
FTP/HTTP-n keresztül elvileg jó. Letöltöttem egy debiant, kíváncsiságból beraktam a ktorrentbe, beellenőrizte, elsőre 100%-os volt. Majd csak azért is még egyszer, és akkor hiányzott 4 csomag, majd így tovább, mindig marad valamennyi hiány.
Nem minden esetben van így, teljesen véletlenszerűen, a seederek számától és trackertől függetlenül.Tegnap a KDE-t visszaváltottam a gyári (stabil) suse repóra, ott 4.7.2 van.
Eddig nem volt ídőm szisztematikusan úgy leellenőrizni minden (minél több) variációt, hogy valami rendszert egyértelműen meglássak, de a napokban hozzá fogok, Kezdem majd sata kábel cserével, megpróbálom az ahci módot és kipróbálok egy live fedorát is.
-
wetomi
aktív tag
válasz
ViZion #12940 üzenetére
Igen, a fontos dolgokat hagytam ki.
A merevlemezek nincsenek AHCI módba állítva, ugyanis a HD204UI samsungom firmware hibás és AHCI módban problémák lehetnek vele. A firmwaret ugyan frissítettem még az elején, de a bizonság kedvéért maradt "hagyományos" módban.
A bios rendben van. Két hete volt egy egész éjszakás memtest, 8szor hiba nélkül lefutott. HDsentinel sem ír problémát és rossz szektort sem találtam a két héttel ezelőtti ellenőrzéskor.A proci egy minimálisan alul volt feszelve, de azt este visszaállítottam alapértékre, hátha a tömörítéskor a terheléskor ez volt a gond, de ennek hatását még nem volt időm letesztelni, látszólag így is nagyobb fájlműveleteknél van a bibi.
Még este cserélek sata kábelt és kipróbálok egy live fedorát másolgatáshoz.
A probléma, hogy nem tudom egy-az egyben reprodukálni a hibát, véletlenszerűen jön elő, torrenten töltéskor is ritkábban, nagyobb sebesség esetén.Ezért gondoltam egy debianra, régi, stabil, de még támogatott rendszerre, de hanyagolom még. Remélhetőleg nem hardver hiba.
Az mennyire normális, hogy fájlműveleteknél, másolásnál, de inkább íráskor az egekben van a processzor terhelés? akár merevlemezen, akár pendriveon.
-
rokefeller
senior tag
válasz
ViZion #12887 üzenetére
Felejtsd el. A Gnome sosem akart egy olyan univerzális sokfunkciós fájlkezelőt. Régebben rengeteg fórumon, levlistán volt ez sokszor téma, mindig megvoltak az érveik :-)
Szerintem az ikonméretet ott nem tudod variálni, lehet hogy van valami gconf kulcs, vagy workaround. A gyári jobb klikk alatt mit értesz? Ez a nautilus-actions elvileg abba túr bele, ha jól nézem
-
Melorin
addikt
válasz
ViZion #12873 üzenetére
Telepítéskor az első opció volt, hogy feltelepítés a létező op rendszer mellé.
Akkor valamit jó sokáig csinált, és igazából végig kerestem különböző opciókat, hogy ne nyúljon hozzá a meglévő fájlokhoz, de végig csak 'tovább' gomb volt, semmi értelmes.
Megnéztem pár oldalt előtte, hogy mit és hogy kell, és valahogy így csináltam én is, aztán mégsem.pl ezt
Amúgy eddig két meghajtóm volt. C és D. Most a D létezik win alatt de nem lehet kiválasztani a fájlkezelőben. A C érintetlen. -
reset
senior tag
válasz
ViZion #12857 üzenetére
Nem kritikának szántam - ahhoz nekem nulla a tudásom - inkább azt akartam érzékeltetni, hogy nem tértem le az "ösvényről" Azt hiszem, CD lesz a vége, mert a másik USB Installerrel sem jött össze. Az előzővel legalább van mélykék grafikus felület / igaz, hibaüzivel; a második verzsönnel csak fekete háttér, a bal felső sarokba fagyott kurzorral...Két napja használtam el az összes írható korongomat
-
reset
senior tag
válasz
ViZion #12847 üzenetére
Köszi a linkeket - MacCaine-nek is az infot...
Eldöntöttem: kiveszem a jelen konfigból az SSD-t (60 GB) - nem lesz ISRT -és teljesen új hardveres környezetbe telepítek...tehát a mentést megspórolom
Lapot, procit, írható DVD-t rendelek -és kb. egy hét múlva indul a projekt. -
reset
senior tag
válasz
ViZion #12840 üzenetére
Megnéztem a vidit: O.S. indulás SSD = 30 s. ISRT = 53 s. HDD = 63 s...Egyértelmű a tisztán SSD-re rakott opr. előnye a sebesség szp-jából. Olvastam a Fedora 17 teljes telepítése c. írást (és még fogom is...) - amíg eldől: Fedora vagy Ubuntu.
Nemrég vettem itt a PH-Aprón egy klasszikus fekvő házat. Sütöget, hogy abba kellene vasat rakni, és így teljesen külön gépen lenne a Linux...
Egyébként valamikor, jó tíz évvel ezelőtt, ismerkedtem a Knoppix-szal...Most is megvan valahol a CD...Elő fogom keresni / lehet, hogy azzal kellett volna kezdeni- a mostani konfigom mit szólna hozzá?
Köszönöm a felajánlott segítséget / Siriusb-nek is! -
reset
senior tag
válasz
ViZion #12837 üzenetére
Pár hete használom az SSD-t cachelésre. Nem mértem külön semmivel, mennyit gyorsít a rendszeren; az biztos, hogy nagyobb a csönd, mint azelőtt - így egyelőre még hagyom...
Köszi a tippeket, még nagyon ismeretlen terep ez nekem; lesz pár hét, mire döntésre jutok - és akkor lehet, hogy beáldozom az egész SSD-t.
Addig is olvasgatom a topikot szorgalmasan / úgy látom, van még bőven tanulni valóm... -
chab7
addikt
válasz
ViZion #12819 üzenetére
Szerintem abból ki kell derüljön pl az én IBM R52-mben a lspci megmondja hogy:
04:02.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG [Calexico2] Network Connection (rev 05)
van, amihez pl debian alatt külön be is kell tölteni a ipw2200-bss.fw firmware-t mert addig nem is látja.
-
rokefeller
senior tag
válasz
ViZion #12817 üzenetére
Úgy is lehet, én csak egy vonalat írtam le, de egyetértünk abban, hogy egy mainstream disztróra rátenni az XBMC-t talán jobb út, mint egy specializált disztrót használni, abban az esetben, ha plusz igények is vannak. Én azért szoktam debianból kiindulni, mert ott minimálabb a minimál, nagyon könnyen lehet célrendszert összepakolni. Fedoránál azért van jópár fölösleges szolgáltatás, amit ugyanúgy ki lehet kapcsolni, de az plusz meló. A boot idő ha nem dual bootos, akkor nekem pont mindegy, a memória használat viszont így kisebb szokott lenni. De igazából az alapszabály itt is az, hogy használd azt a disztrót, amihez értesz, vagy amihez van segítség :-)
-
Zirowe
nagyúr
válasz
ViZion #12813 üzenetére
Nekem az lenne a lényeg, hogy a lehető legkevesebbet fogyassza, és alkalom adtán lehessen vele böngészni vagy szöveget szerkeszteni+a fileokat átmásolni.
Erre win7et fenntartani és mindig betölteni felesleges pazarlás és sok helyet foglal el.
Jelenleg az xbmcbuntu xbmc részével nagyon elégedett vagyok, viszont az ubuntu része nagyon gáz.
Most inkább feltelepítek egy általam ismert disztrót (ezzel szoktam bizonyos telefonokat javítani).
-
Zirowe
nagyúr
válasz
ViZion #12799 üzenetére
Na jó, ennek már csak szerán fogok neki esni, mert államvizsgám lesz, én csak filmet szerettem volna nézni pihenésképpen.
Vladi: gondoltam mint a win esetében, egy friss telepítés+formázás minden rossz lépést legyalul és tisztalap.
Viszont biztos nem a videokimenettel van a gond, a kép rendben volt végig és nem telepítettem/állítottam azzal kapcsolatban semmit.
-
Zirowe
nagyúr
válasz
ViZion #12797 üzenetére
Hát, egy kicsit mérges lettem rá mielőtt írtál volna, így úgy döntöttem, hogy újra rakom, ami nem volt jó ötlet.
Bár már tisztába voltam azzal, hogy mit kell pontosan csinálni, és a telepítés sem olyan nehéz, egyszerűen nem akar menni.
A rendszerpartíciót töröltem, újat hoztam létre (sda5 lett a neve), ext4, csatolási pont, új bootloader, minden rendben.
Végigmegy, újraindul, és megáll fekete képernyőnél, jobb felső sarokban egy villogó kurzorral.Kétszer újraraktam, mindig ugyanazzal az eredménnyel.
-
Lacces
őstag
válasz
ViZion #12683 üzenetére
Húúú, ez nekem még nagyon új
. Ilyenről még emlékszem a kábeles korszakból, meg ugye Win alatt.
De így ez nekem új ez az eljárás. Meg most hogy mondod, a másik Windows 7 gépet sem érem el, pedig egy Router (hálozat) alatt vagyunk otthon. És akkor a két gép között is lehetne másolni.
Ezt a módszert angolul hogy hívják? Amit írtál, hogy egy router alatt a mappát lássák. Vagy bármilyen segítő linknek örülnék, ahol olvashatnék tovább a témában -
-
kovaax
őstag
válasz
ViZion #12549 üzenetére
Szerk.: Ez marhára nem kezdő topikos hozzászólás, de mindegy...
Alapvetően az a baj, hogy az Ubuntuban "nem jól, nem szabályosan" használják a sudo-t.
A sudo arra van kitalálva, hogy az egyik júzer tudjon meghatározott dolgokat futtatni más júzer nevében, mégpedig úgy, hogy csakis és kizárólag az engedélyezett dolgokat tudja futtatni.
Vegyünk egy életszerű példát:
Van egy cég, ahol a hivatalos fájltranszfer mq-val van megoldva. Van egy alkalmazás, ami szerver oldalon egy orákli adatbázis, kliens oldalon meg valami vastag kliens van. Ha az alkalmazás valami adatot akar elküldeni más szervernek (alkalmazásnak), akkor az adatot az orákli júzer hozza létre a szerveren, de az mq júzer akarja küldeni. Ebben az esetben az orákli előállítja mondjuk egy fájlba a szükséges adatokat, majd meghív egy scriptet, amiben a fájlokat még lehet mondjuk összecsomagolni, tömörgetni, majd sudo-val berakja a kjúba.
Így fog kinézni a sudoers:
oracle ALL=(mq) NOPASSWD: /valahol/mq/parancsamiküldÉs ez lesz az orákli scriptjében:
#!/bin/sh
#összecsomagolom az adatot
gzip -9 $1
#elküldöm az adatot
sudo -u mq /valahol/mq/parancsamiküld $1.gzEbben az esetben a orákli júzer csak és kizárólag ezt az egyetlen parancsot tudja indítani az mq júzer nevében, és a jelszavát sem kell hozzá ismernie (persze ismerheti, de mivel egy script fog futni a háttérben, nem tudjuk neki bepötyögni).
A su viszont arra való, hogy átváltsunk egy másik userre, de ahhoz kell ismernünk az adott júzer jelszavát (ha nem vagyunk root-ok, természetesen). Ha én a fenti konfigurációban én vagyok az orákli, de nem ismerem a root jelszavát, viszont az mq-ét igen, és van valami gebasz az mq-val, akkor bejelentkezek orákliként, átmegyek mq-ba, és úgy fogom elvégezni a feladatot:
$ id
uid=174(oracle) gid=40()
su - mq
Password:
$ id
uid=154(mq) gid=55()
$ cd /valahol/mq/log
$ more parancsamiküld.log
$ stb.
$ exit
$ id
uid=174(oracle) gid=40() -
F34R
nagyúr
válasz
ViZion #12484 üzenetére
ext4-ig , legalábbis nekem a home az volt és win 7 alól (muszályból kellett elérni a fájljaimat )
Igen a Win Server NTFS , a mostani új fájlrendszerről nem tudok semmit ( ReFS lehet benne sem lesz ?! )
hdparm -al tudod megnézni írni / olvasást
esteleg bonnie++ vagy Iozone. nem próbaltam őket mert annyira nem foglalkoztat a dolog. -
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12466 üzenetére
Asszem rájöttem, hogy miért hiányzik az a kb. 90GB.
Ezt találtam az egyik fórumon: inode count x inode size = Total inode Size in Bytes.Nálam:
Inode count: 365527040
Inode size: 256365527040 x 256 = 93574922240 byte ~ 87.14 GB
Az inode-ok számát és méretét lehet valahogyan csökkenteni?
Például láttam olyat, hogy az inode size csak 128. -
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12464 üzenetére
Had kérjelek meg, hogyha van ext4 fájlrendszered, akkor légyszi küld el az alábbi parancs kimenetét. Köszi!
A support-nak majd utánanézek.root@127.0.0.1:~# tune2fs -l /dev/xxxx | grep [Bb]lock
Block count: 365510144
Reserved block count: 0
Free blocks: 342433306
First block: 0
Block size: 4096
Reserved GDT blocks: 936
Blocks per group: 32768
Inode blocks per group: 2048
Flex block group size: 16
Reserved blocks uid: 0 (user root)
Reserved blocks gid: 0 (group root)
Journal backup: inode blocks
root@127.0.0.1:~# -
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12462 üzenetére
Sajnos nincs változás az alábbi parancs kiadása után sem. Mindegy akkor marad az XFS, ez az egyetlen elérhető filerendszer ezen a gépen, amelyik gyors és nem foglal el fölöslegesen helyet a merevlemezen.
Amúgy ez egy beágyazott Linux-os nas szerver: [link]root@127.0.0.1:~# tune2fs -m 0 -r 0 /dev/vg0/lv0
tune2fs 1.41.12 (17-May-2010)
Setting reserved blocks percentage to 0% (0 blocks)
Setting reserved blocks count to 0
root@127.0.0.1:~# -
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12460 üzenetére
A /dev/vg0/lv0-ról lenne szó.
root@127.0.0.1:~# df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
rootfs 97M 88M 9.6M 91% /
/dev/root 97M 88M 9.6M 91% /
/dev/hda5 9.3M 4.6M 4.8M 50% /app
/dev/hda6 7.5M 2.3M 5.2M 31% /logfs
tmpfs 256M 5.0M 252M 2% /tmpfs
/dev/hda7 58M 42M 17M 72% /modules
/dev/cloop0 30M 20M 8.0M 72% /lib/modules
/dev/cloop1 146M 110M 29M 80% /opt
/dev/cloop2 30M 17M 12M 60% /img/www
/dev/cloop3 4.9M 3.0M 1.7M 64% /img/bin
/dev/cloop4 3.0M 2.6M 188K 94% /lib/security
/dev/cloop5 3.9M 1.1M 2.6M 30% /usr/share/zoneinfo
/dev/cloop6 9.7M 1.1M 8.2M 11% /usr/sbin
/dev/cloop7 39M 8.9M 28M 25% /opt_extern
/dev/vg0/syslv 960M 34M 927M 4% /raid0/sys
/dev/vg0/lv0 1.3T 321M 1.3T 1% /raid0/data
root@127.0.0.1:~# -
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12447 üzenetére
A tune2fs paranccsal 0%-ra állítottam a fenntartott blokkok számát, viszont sajnos nem változott semmi.
Az alábbi listából esetleg ki lehet deríteni, hogy mi foglal el kb. 95GB helyet a teljesen üres merevlemezen?root@127.0.0.1:~# tune2fs -l /dev/vg0/lv0
tune2fs 1.41.12 (17-May-2010)
Filesystem volume name: <none>
Last mounted on: /raid0/data
Filesystem UUID: 23733566-0370-493b-abd8-7a931ae57417
Filesystem magic number: 0xEF53
Filesystem revision #: 1 (dynamic)
Filesystem features: has_journal ext_attr resize_inode dir_index filetype needs_recovery extent flex_bg sparse_super large_file huge_file uninit_bg dir_nlink extra_isize
Filesystem flags: signed_directory_hash
Default mount options: (none)
Filesystem state: clean
Errors behavior: Continue
Filesystem OS type: Linux
Inode count: 365395968
Block count: 365376512
Reserved block count: 0
Free blocks: 342433306
Free inodes: 365395841
First block: 0
Block size: 4096
Fragment size: 4096
Reserved GDT blocks: 936
Blocks per group: 32768
Fragments per group: 32768
Inodes per group: 32768
Inode blocks per group: 2048
Flex block group size: 16
Filesystem created: Sun Apr 15 11:25:02 2012
Last mount time: Sun Apr 15 12:44:32 2012
Last write time: Sun Apr 15 12:44:32 2012
Mount count: 3
Maximum mount count: 22
Last checked: Sun Apr 15 11:25:02 2012
Check interval: 15552000 (6 months)
Next check after: Fri Oct 12 11:25:02 2012
Lifetime writes: 87 GB
Reserved blocks uid: 0 (user root)
Reserved blocks gid: 0 (group root)
First inode: 11
Inode size: 256
Required extra isize: 28
Desired extra isize: 28
Journal inode: 8
Default directory hash: half_md4
Directory Hash Seed: 6aeb3adf-6453-4790-9909-87c5cb7cc29b
Journal backup: inode blocks
root@127.0.0.1:~# -
F34R
nagyúr
válasz
ViZion #12453 üzenetére
Hát igen NTFS-t még mindig könyebb elérni linux alól mint fordítva ext4-t vagy más fájlrendszert.
Photoshop miatt megértem főleg ha munkáról van szó valóban hasznos.
Ellenkező esetben meg felesleges, viszont arra még kíváncsi lennék lehet e defragolni
találtam egy ilyet bár nem hiszem hogy jó lenne [link]
Ja, és az NTFS-en lévő adatokról van mentésem
mert ugye két féle ember van: akinek van mentése és aki idióta
meg van a harmadik akinek nincs annyi pénze hogy + 1 TB vegyen
-
OddMan
őstag
válasz
ViZion #12445 üzenetére
Ez egy Linux-os Thecus NAS szerver és csak ext3, ext4, zfs, xfs fájlrendszereket támogatja. A zfs valamiért iszonyat lassú, de fogalmam sincs, hogy miért.
Az ext4 a leggyorsabb a tesztjeim alapján, de ennyi helyet nem akarok beáldozni. Az xfs egy picit lassabb, de azért még elfogadható.
Amúgy úgy teszteltem, hogy egy 11GB méretű fájlt másoltam át a gépemről a NAS-ra.
Ext4 esetén végig 100MB/sec-el ment a másolás. XFS esetén kb. 80-90 MB/sec-el tudtam másolni, néha kis időre itt is megvolt a 100MB/sec. A ZFS-nél pedig 15-20MB/sec volt a maximum, amit el tudtam érni. A stripe size-ot próbáltam 32k, 64k, 128k-val is, de nem igazán lett gyorsabb, talán csak 1-2MB/sec-el. -
kispx
addikt
válasz
ViZion #12420 üzenetére
Nem frissítettem, mert Live CD-ként próbáltam ki.
uname -r
3.2-CHAKRASzek.:
Amit még néztem:
A laptom bios 209 (217 a legfrissebb, nem láttam a képernyőhöz kötődő javításokat, viszont nincs minden verziószám feltüntetve, azaz jó nagy ugrások vannak a verziószámokban)
VGA BIOS v.1706.I10K50.001
EC BIOS V. 2020180001 -
kispx
addikt
válasz
ViZion #12402 üzenetére
Amiket kipróbáltam:
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu 10.10-től kezdve (wubival és nélküle is)
Mint 9-12
openSUSE, Fedora (pontos verziószámra nem emlékszek, de egy évvel ezelőtt nyáron jún-júl környékén próbáltam és akkor a legfrissebbek voltak).A laptop ASUS K50IJ-SX036SX
AIDA reportból részletek:
Alaplap:
CPU típusa Mobile DualCore Intel Celeron T3000, 1800 MHz (9 x 200)
Alaplap neve Asus K50IJ Series Notebook
Alaplapi lapkakészlet Intel Cantiga GL40
Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
BIOS típusa AMI (07/10/09)Megjelenítés:
Videokártya Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (801324 KB)
Videokártya Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (801324 KB)
Képernyő LG Philips LP156WH2-TLE1 [15.6" LCD]Multimédia:
Hangkártya VIA VT1708S @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]BIOS tulajdonságai:
Gyártó American Megatrends Inc.
Verzió 209
Kiadás dátuma 07/10/2009
Méret 1024 KB
Boot eszközök Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
Képességek Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS, Smart Battery
Támogatott szabványok DMI, ACPI, ESCD, PnP
Bővítési lehetőségek ISA, PCI, USBFő problémán
- Képernyő vibrál, 1366x768-as felbontásnál és 60hz-nAmiket kerestem angolul, azok nem segítettetek (de lehet, hogy a gyenge angoltudásom miatt).
Egyszer kipróbáltam, hogy a /etc/default/grub-ba beleírtam az i915.modeset=1 i915.powersave=0 sort a quiet splash elé, az segített, de a következő bekapcsolásnál az Ubuntu logó után nem akart tovább menni, és a képernyő megint vibrált. A reinstall után már az sem segített.A másik, amikor a fülhallgatót bedugom a gépbe, akkor egyszerre szól a laptopba beépített hangszóró és a fülhallgató.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ViZion #12392 üzenetére
A TV-nek DVI bemenete van, a kártyáról HDMI jön le. De ez ebből a szempontból mindegy.
Amúgy ez nem a TV miatt van (ahogy említettem a 22"-os monitort vett kolléga példáját), pl. haver Acer laptopján is keretes a kép, csak az ottani Catalystnél egy hack kellett hozzá, hogy egyáltalán legyen scaling opció Windows alatt.
Vladi: most már nem kell, de amíg kerestem a választ, senki nem tudott mondani erre semmit. Egyébként ott hol? Mert pl. a xorg.conf az teljesen üres, ha van rendes driver telepítve.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ViZion #12390 üzenetére
Másnál meg nem elég. Nekem LcdTV-m van. Ha nincs scaling opció, akkor 2-3 centis keret van a kép körül, ami függ a felbontástól. Haver vett 22"-es monitort. Jelenség ugyanez. Meg még jó pár embernél. A dolog oprendszertől független, egyszerűen kell a scaling opció, így kell a teljes CCC is.
Sokat szívtam ezzel, amíg nem csinálta meg az AMD Linuxra a teljes CCC-t, nem tudtam eltüntetni a keretet.
Valamint ez felelős a 4:3-os képtartalom 16:9-re alakításáért játékok alatt.
-
-
harry
veterán
Azért ritka, hogy valakinek kritikus időn belül kelljen válasz. Ha meg nem, akkor a régi jó bevált módszerek: átpörgetni fórumot, 1. hsz-t, google, kérdezni.
Összefoglalók meg eddig is voltak, ezeket kéne karbantartani, a topicok 1. hozzászólásában (nyilván az azonnali kérdéseknél ez nem megy, de az amúgy is direkt ilyen chat jelleggel üzemel - mert pl. van a "milyen program, ami", vagy hasonló topic, ott ki lehetne gyűjteni a mindenféle programokat, ahogy teszik is). -
kovaax
őstag
Értem mi a bajod, csak megnyugtatlak, hogy 100 júzerből max 1 próbálná meg használni az "előtelepített" linuxot. 98 tolja rá rögtön a vindózt, a maradék 1 meg felrakja rá a kedvenc linux disztribucióját a saját szája íze szerint.
És ha az ismerősödnek problémát jelent a rosszul felrakott linux, akkor rakjál fel neki rendesen valamit, meg meséld el neki, hogy miért van rajta szarul felrakott cucc, biztos meg fogja érteni.
Stone-t hol lehet rendelni netről?
-
kovaax
őstag
Ne legyetek már naivak! Ezeken a gépeken azért van valami linux, mert nem lehet őket oprendszer nélkül árulni. Aztán majd az új tulaj rak rá lopott vindózert, vagy amit akar.
Szerk: a "valami linux" alatt a szarul felrakott linuxot értem, legyen az akármilyen disztribúció.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- PlayStation 5
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Xbox tulajok OFF topicja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Linux kezdőknek
- iPhone topik
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Diablo IV
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
- Bomba ár! HP ZBook Studio G5 - i9-9980H I 32GB I 1TSSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- DELL PowerEdge R630 rack szerver barebone - 2xSocket 2011v4 , 24x DDR4 DIMM, H330 RAID, 39369Ft+ÁFA
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 4GB I 250GB I HDMI I 14" HD I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest