-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#73749248 #56979 üzenetére
Pl. hogy a fáj kezelőjében F3-ra nyílik új tab, F4-re meg terminál, ami követi amit a tabokon csinálsz. Nagyon nagyon hasznos dolgok, ezeket napi szinten használom a munkában.
Meg van még sok apróság, pl. a paraméterezhető aktív sarkok, meg a frankó widgetek. Bár ezek száma kicsit megcsappant, mióta már pythonban nem lehet widgetet írni KDE-re.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #56977 üzenetére
Az annyira megosztó, hogy a legelterjedtebb Linux DE.
A Mint meg egy másik tészta, mert ott nem is akarnak QT vonalba beszállni, ezért is hagyják abba a KDE-s kiadást a meglévő 4-5 másik javára.
Láttam a Cinnamonos Mintet is, de tudásban azért annyit nem tud, mint a KDE. Ettől persze nem rossz, csak nem nyújt annyit. De karácsonykor ne ezen rugózzunk, fogadjátok el h. KDE az király és kész, mindenkinek jobb lesz.
nahaggyámár: mintha a gain túl lenne tolva. Alsamixert terminálban indítsd el, hátha ott látsz valamit. De ez csak egy tipp.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tarill #56970 üzenetére
Nézd meg az Unicorn-t, a boot választó képernyőjétől úgy is dobsz majd egy hátast.
[http://skamilinux.hu/unicorn6-puppynopae-v-2-angolmagyar-2017-jun/]
Ez egy kis méretű cucc ami még fele ilyen erős gépen is röhögve elmenne, de tele van rakva mindenféle progival.
nahaggyámár: egyre kevesebb ilyen dologba futok bele, sőt. Pl. vettem egy hete egy Creative USB-s dac-ot, rádugtam Win10-re, az azonnal kék halált dobott. Másodikra már ment neki, de hát na... Rádugtam telóra aztán Linuxra, mindegyiken azonnal ment, semmi gond nem volt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#73749248 #56966 üzenetére
KDE-s disztrók hozzák azt a szintet és még többet is nyújtanak. Nem kicsit jobb érzés egy KDE-s disztrón dolgozni, mint bármelyik Windowson. Egy rakás lehetőséget kap az ember alapból.
Ami továbbra is hiányzik az AAA játékokon kívül, azok az olyan "népprogramok", mint a photosop otthonra mert mindenki profi képszerkesztő akar lenni és társai.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
okoska74 #56953 üzenetére
Ebből a listából max az mc az, ami tényleg jó ha ismert. Munkatársnál szoktam látni a vi-t szövegszerkesztésre, de számomra felfoghatatlan annak a programnak a kezelése. Akkor már inkább nano, ott 2 gomb kombinációt kell csak tudni az alapokhoz.
Ezek a wm-ek meg háááát, max ha tényleg valami nagyon gyenge dologra kellene rakni valamit, akkor jönnének elő. Lassan 2018, az számomra nem menő, hogy a totál alap dolgokat is konfig fájlokban kell állítgatni, amiknek a helyét meg a netről kell kinézni mert a környezet nem ad rájuk lehetőséget...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tarill #56935 üzenetére
Igen, ha pendriveról bootolsz, akkor még vinyónak se kell lennie a gépben. Windows alól a rufus progit célszerű használni iso kiíráshoz.
Itt van egy célprogi is ehhez: https://www.linuxliveusb.com/ ezzel olyan módon is lehet live iso-t írni pendrivera, ami megőrzi leállítás után amit csináltál benne, azaz lehet magaddal vinni mint egy hordozható oprendszert. Ez a prezisztens mód, a sima live iso meg mindig alapról indul, abban mindegy mit csinálsz.
jackal79: pontos tanácsot nem tudok adni, de ha visszarakod azt a valamit akkor szerintem meg tudod keresni az ikonjaidat és ki tudod menteni őket. De ez csak egy tipp, ilyesmiről még nem hallottam.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tarill #56925 üzenetére
Először rakd fel magadnak egy virtuális gépre, pl. Oracle virtualbox alá, aztán próbáld ki milyen, nézd meg tetszik-e neked. Ha igen, akkor lecsíphetsz egy kis partíciót valahonnan, aztán akkor elfér dualbootként a mostani rendszered mellett.
Az éles gépen meg a telepítő pendrive egyben live rendszerként is működik, be tudsz róla bootolni és akkor meglátod, hogy megy-e minden a gépedben.
AMD vga-val meg nincs érdemi probléma manapság. Az információid nem alaptalanok, de azóta sok minden máshogy van már mind az alapból kapott közösségi driverben, mind az AMD saját driverében. Sőt jelenleg ott tartunk, hogy a közösségi driver az esetek többségében jobb teljesítményt nyújt, mint az AMD sajátja.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tarill #56915 üzenetére
Nézd meg a képet: [https://blog.linuxmint.com/?p=3458], normális, kulturált. Ott alatta vannak a részletek is.
*szerk:
Az Ubuntu régen fasza volt, aztán bejött egy új irány mint Winnél a "modern ui", amitől most pár év után kihátráltak, szóval azt per pillanat nem javaslom.
A Mint meg kvázi az Ubuntu leszármazottja, a csomagjaik egy jó része is közös.*szerk2:
ha kíváncsi vagy rá, elég népes táborba tartozik az Ubuntu, mint Debian leszármazott: [link] - kicsit nagy az svg, görgetni és zoomolni kell. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Tarill #56909 üzenetére
Van, ami elmegy 128MB rammal is simán. Az asztali környezet milyensége dönti el igazából az igényeket (mennyi szolgáltatást, mennyi extrát tud), mert maga a Linux rendszer magja nagyon kevés erőforrást igényel csak, ezért is használják routerekben, telókban, stb.
Egy C2D-s gépen már kb. mindegyik faszán megy, de Ubuntu helyett akkor már inkább pl. a Mint-et javaslom, abból is a Mate asztali környezetes verziót: [https://www.linuxmint.com/download.php]
Annak nincsenek túl nagy igényei de közben hasonlít is arra a környezetre, amit ismersz. Ha tudja a géped procija a 64 bitet, akkor a 64 bites iso-t szedd le.Úgy egyébként 1GB ramon bármelyik disztró elvan bármelyik asztali környezettel. Nyilván ilyenkor az internetböngészőnek nem marad túl sok, azok manapság eszik a ramot, szóval érdemes 2GB ramot legalább betenni a gépbe, ha böngészni is szeretnél rajta. Ezek a régi cuccok úgy is filléresek. Meg még bedobni egy olcsó kínai ssd-t az ebayről, aztán száguldani fog a gép...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Core2duo6600 #56887 üzenetére
Kezdésnek a guest ok = yes sort no-ra kellene tenni, mert így mindenkit beenged.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #56872 üzenetére
A fej nem tapad le, egy fix fém kar végén ül a fej. Ha letapad, az mechanikai hiba, anyagfáradás. Áramkimaradásnál legfeljebb hibás adatok keletkezhetnek.
Érintkezési hibáktól meg a vezérlő elektronikának lehet problémája, de az megint nem a fejekkel kapcsolatos.Lassan akár Linuxozhatnánk is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Norby86 #56870 üzenetére
1983 óta van MBR és biztonsággal működik, szóval ez a 6 ember ezt mond, 4 ember meg azt kb. irreleváns. Mindkét megoldás működik és fasza, azt használod amelyiknek a szolgáltatásai neked megfelelőbbek...
Amúgy gyönyörű "wall of text"-eket írsz, némi tagolása a mondandódnak nem lenne rossz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#20749568 #56848 üzenetére
A wine appdb oldala szerint megy wine-vel az a progi. De van helyette pl. handbrake, ami alapból multiplatform és ingyenes.
Aztán van még terminálban az ffmpeg, egy gyors és egyszerű megoldás mp4 -> mp3 audió előállítására:
[link]Youtube-ról letölteni meg ott vannak a Firefox kiegészítő. Vagy külön programként a youtube-dl gui.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #56828 üzenetére
Az USB-s illesztőn a smart adatok nem feltétlen mennek keresztül. Nekem is volt ilyen gondom egy másik külső vinyóval, beküldtem a probléma jelentését a hdsentinelnek, ahonnan visszaírtak, hogy az usb-sata átalakító miatt nem lehet kiolvasni a smart adatokat.
Ha biztosra akarsz menni, akkor kiveszed a vinyót a cuccból és rádugod egy gépre satán.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Core2duo6600 #56744 üzenetére
Az smb.conf fájlt kell megkeresned, az a samba config állománya, abban ír le minden megosztást. Ha abba belenézel, rögtön látni fogsz kikommentezett példákat a különféle lehetőségekre.
Annak megfelelően kell csinálnod egy új bejegyzést az új megosztásra, aztán vagy a samba szolgáltatást, vagy a gépet kell újraindítanod.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#21078528 #56729 üzenetére
Én csak azt tudom, hogy az ext3-as fájlrendszeres netezős gépet előző cégnél rendszeresen áramtalanították leállítás nélkül, aztán másnap mindig rendberakta a journal a dolgokat. Vagy 3 évig ment így a gép, legalább heti 1 áramtalanítással. Szóval a journalingos ext fájlrendszer egy fasza dolog.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
szaszayanou #56654 üzenetére
Kellene nyitnod rá egy bugreportot az eos-nél, aztán kijavítják.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mickemoto #56446 üzenetére
Már jó ideje minden disztróban alap az ntfs-3g csomag, azzal meg megy az ntfs kezelés magától. Win alól a rufust javaslom iso kiírására.
Amúgy meg ezt a kis unicorn disztrót javaslom: http://skamilinux.hu/unicorn6-puppynopae-v-2-angolmagyar-2017-jun/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
kkdesign #56392 üzenetére
Én nem foglalkoznék vele különösebben. A swap-ot úgy is csak akkor használja, ha elfogyna a ram (vagyis kb szinte soha, normál használat mellett), a többi írás meg nem fogja kinyírni, előbb dobod el a gépet kompletten, minthogy ilyen gondod legyen...
soldi3r: tudsz csinálni olyan bash scriptet, ami megnézi mikor él már a géped netkapcsolata, aztán utána elindítja a vpn progidat.
Csak úgy nem lehet elindítani a vpn-t gondolom, mert kell hozzá működő net. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #56350 üzenetére
Úgy nézem külön van bontva a K3B-ben az mp3 támogatás. Keress rá a k3b névre a csomagok között, valszeg lesz ilyen libk3b6-extracodecs vagy hasonló nevű csomag, ha igen, akkor azt tedd fel és akkor a nem ingyenes dolgok is támogatva lesznek.
Bici: az unikornis grub képernyő magával fog ragadni szerintem!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ezt próbáld ki: http://skamilinux.hu/unicorn6-puppynopae-v-2-angolmagyar-2017-jun/ Meggyőzően teljesített egy 64 mega ramos, hdd nélküli gépen futtatva.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Puppy / pupplet disztrók? [link] Meg valamerre linkeltem korábban az Unicornos-t is.
De ezzel a géppel szerintem ne foglalkozz, egyszerűen hardveresen elégtelen, az 5400-as laptop hdd miatt meg még offline dolgokra sem lehet érdemben használni.
Ha ilyen korabeli géppel akarsz csinálni valamit, pár ezer forintot költs rá. Pl. egy kétmagos Athlon2 procit vetten fél éve 2400Ft-ért postával Kínából. Hozzá AMD only ddr3 ramok szintén filléres tételek. Meg egy használt normális satás vinyót, vagy olcsó Kínai ssd-t is megérdemelne.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #56010 üzenetére
Ez eddig jó, üres a partíció, ide elvileg tudsz másolni gond nélkül. Viszont maga a fájlkezelő így a képek alapján elég tukkó valami... Meg lehetne nézni helyette pl. a PCManFM vagy a Tunar fájlkezelőt. A látottak szerint többet tudnak.
Illetve megkérdezheted a Mintes topicban, hogy mit javasolnak az alap helyett.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #56008 üzenetére
Az alap Mint fájlkezelőjét nem ismerem, de gondoltam itt is úgy van, hogy az "adatok" néven kerülne be a listába magától. Aztán lehet itt máshogy van...
Ha rámész oldalt, hogy "fájlrendszer", azon belül pedig az mnt és ott az adatok mappába, akkor mit látsz? Elvileg látnod kell mindent ami azon a partíción van. Ebben a fájlkezelőben lehet kézzel "ki kell tűzni" az adatok mappát amit csináltunk.
ubyegon2: de te értesz hozzá, ez meg itt a kezdő topic. A root-ként indított fájlkezelő nem igazán kezdőbarát dolog.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #56000 üzenetére
Viszont ez nem az, amit csináltunk. Amit csináltunk, az a /mnt alatt kell legyen, ezt meg a fájlkezelő csatolta a /media alá. És itt van az a jogosultság dolog, amit mondtam. Ha még nem volt, szerintem csinálj egy újraindítást, mert lehet a fájlkezelő bekavart.
ubyegon2: nézd meg hova csatolja fel, és annak a mappának adhatsz 777-es jogokat, ahogy írtam azt korábban ma a kollégának. Mondjuk ilyesmivel nem szokott gond lenni manapság.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55976 üzenetére
Elírtad a file nevét. Menj ki belőle a ctrl + x kombóval, mentés nélkül. Ha jól írod be, látnod kell pár sort benne.
sudo nano /etc/fstab
Oda meg be tudsz illeszteni egérrel, vagy a ctrl + shift + v kombóval. Ha az megvan, akko ctrl + o, majd ctrl + x és kész is. A nano kicsit fapad, de meg lehet szokni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55972 üzenetére
Ha az megfelel, hogy a /mnt alá lesz csatolva (a fájlkezelőben egyből el fogod érni, nem kell bemenni a /mnt-be), akkor ezt kell csinálnod:
sudo chmod -R 777 /mnt
mkdir /mnt/adatokAztán nyisd meg a /etc/fstab fájlt, ehhez legalább sudo kell. Szóval nano, vagy egyéb szerkesztőt sudo-val használj hozzá és add hozzá ezt a sort:
/dev/sda3 /mnt/adatok ext4 defaults,relatime 0 0
Ha ez kész, akkor ezzel a paranccsal tudod ellenőrizni:
sudo mount -a
Ha nincs semmi kimenete, akkor mindent jól csináltál és már fel is csatolta a partíciót. Ha itt valami hiba van, akkor azt írd be ide, és addig ne indítsd újra a gépet!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55970 üzenetére
Abban a fájlban kerülnek megadásra az állandóra felcsatolt partíciók. Ha ott nincs meg az új partíciód, akkor azt a fájlkezelő fogja csatolni mikor rámész, valszeg írási jogok nélkül, vagy kér jelszót hozzá. Ezért kell beírni az fstab fájlba és akkor minden frankó lesz.
Ha megvan az új partíció, megformáztad és rebootoltál, akkor add ki ezt a parancsot:
sudo fdisk -l
Aztán ennek a kimenetével segítünk abban, hogy mit kell beírni az fstabba.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55967 üzenetére
20GB-t mindenképpen adnék neki, de mehet több is. Továbbá érdemes egy külön partíciót beállítani a /home alá, és akkor a saját cuccaid, letöltések, stb. oda fognak menni, nem a root partícióra.
Ez akkor is jól jön, ha később valamiért újra akarod rakni a rendszert, mert akkor elég csak a root-ot formázni, a cuccaid a home partíción megmaradnak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55965 üzenetére
Bootlolj be a telepítő pendrive-al. Ott nyisd meg a gparted progit, azzal tudsz átméretezni partíciót a gépben. Az eltart pár percig, a felszabaduló helyből meg tudsz csinálni új partíciót. Ha csak Linuxnak kell, hogy lássa, akkor adj neki Ext-4 fájlrendszert.
Az új partíciót meg majd kézzel be tudod tenni az /etc/fstab fájlba, és akkor meglesz állandóra.
A root partíciódon a 100GB olyan 5x elég.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
DeFranco #55959 üzenetére
14.04-et már nem raknék. Itt meg tudod nézni, hogy melyik kiadásnál mit és meddig frissítenek: https://www.ubuntu.com/info/release-end-of-life
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mefistofeles #55926 üzenetére
Rossz logikával gondolkodsz. Nem magadnak kell jog, hanem a mappához ahová csatolsz.
Csatolni a /mnt mappa alá szokás, az erre van. Ha az
mkdir /mnt/akarmi
azt mondja nincs rá jogod, akkor achmod -R 777 /mnt
megoldja. Utána amit csatolsz ide azt sima felhasználó fájlkezelőjével meg tudod nyitni. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Flowtation #55826 üzenetére
Minden benne van. Ezen már a szenteltvíz sem segít, eltávozik az örök bitmezőkre...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Flowtation #55823 üzenetére
A hard disk sentinel Linuxos verzióját terminálból megnézném. Meg még azt hiszem a hdparm is erre van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ReSeTer #55755 üzenetére
Itt van kapásból 5 különböző: [https://itsfoss.com/macos-like-linux-distros/], ezek _alapból_ olyanok. Az elsőt az eOS-t innen használják páran, a többit nem ismerem.
A netezős szintre nem kell paracssor. A parancssorhoz meg nem kell programozónak lenni. A használatuk nem bonyolultabb mint egy OSX-é, terminál meg abban is van, maximum eddig még nem használtad.
Azt javaslom, hogy virtual pc-n tegyél fel egy disztrót és próbáld ki, aztán meglátod tetszik-e neked. Ha igen, akkor meg felrakod magadnak.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55686 üzenetére
Valszeg kb. úgy, mint a 18.1 -> 18.2 upgrade esetén: https://blog.linuxmint.com/?p=3306 - ez tök egyszerű.
mefistofeles: mindegy melyikre teszed, csak az legyen beállítva boot eszköznek a biosban. Én arra raknám, ahol a Linux is van, így a másik vinyó a Windowsal önmagában is boot képes marad.
Csak át kell váltanod a boot eszközt a telepítés után a Linuxos vinyódra ha így csinálod.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackal79 #55682 üzenetére
Elvileg igen. Most hogy néznek ki a partíciók? A legegyszerűbb talán, ha átformázod a win partícióját ext4-re, aztán azt becsatolod a /home alá aztán csak a grubot kell frissíteni.
A másik lehetőség, hogy egy külső eszközzel pl. gparted live bootolsz, aztán azzal átméretezed a / partíciódat a wines kárára. De ez után bele kell nyúlni az fstab fájlba szintén egy külső eszköz alól, szóval ez a rész nem triviális.
3. lehetőség, hogy újrarakod a mintet és formázod az egész ssd-t egyben. Úgy is most jön ki a 18.3...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Még jó, hogy több alkalommal ajánlottam a Mint KDE-t kezdőknek és munkában is azt használom. A 18.3-as lesz az utolsó, hivatalos KDE-s Mint kiadás. A többi DE-s verzió megmarad...
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Linux-Mint-Dropping-KDE -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Pl. VNC vagy RDP-vel meg tudod csinálni. A Linuxra kell ezek egyikéből szervert rakni, a Windowsodra meg a hozzá való klienst. http://www.makeuseof.com/tag/remote-control-linux-windows/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
zaskar #55595 üzenetére
Szerintem simán menni fog minden a másolás után. Amúgy érdekes helyzet, sokszor csináltam ilyesmit Windows alatt is, de még sosem futottam bele jogosultság problémákba.
Alternatív megoldásnak még egyébként ráengedheted a hdd-re a "get data back from ntfs" programot is, csak az nem ingyenes.
*egyébként ez a helyzet mutatja, hogy miért érdemes több oprendszert tartani egy gépen még akkor is, ha egyébként csak egyet használsz.
MKLS: Hibás csomagot raktak fel. A Manjaro nem feltétlen kezdőknek való, mert kicsit sietnek. Jelezd a hibát a fórumukban, vagy megvárhatod míg valaki más is észreveszi.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #55581 üzenetére
Kis cégnél megfontolandó, hogy kifizeted-e a Windows licensz árát 10 gépre. A kollégák fele webfejlesztő, mi a másik félen HW fejlesztők vagyunk, ezek egyike sem indokolja a Windows használatát, sőt, inkább csak hátrányt jelentene...
A maradék gépeken meg a dokumentum szerkesztésekhez sem kell Windows. Azt hiszem összesen van 1 vagy 2 Win7-es gép maximum itt. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
norbert400 #55530 üzenetére
A 3. party az nem probléma. Az Ubuntu olyan amilyen, ha ez az ág tetszik, akkor inkább nézd meg a Mintet. A melóban is azt használjuk és nincs semmi gondom vele, minden működik. Linkeltem pár hsz-el korábban.
Az Ubuntuval az a gond, hogy a csapból is az folyik. Nem azért mert olyan jó, hanem mert a franc tudja.
Dave™: Igaz se a kmail-t se az akonadi-t nem használtam még, de panel eltűnést eddig nem tapasztaltam. Majd megnézem ezeket ha lesz kis időm.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ehh, na jó.
tmp mappa áthelyezése a ramba.
Az /etc/fstab fájl tartalmazza, hogy melyik partíciót hova csatolja fel a rendszer induláskor. Emiatt szerkeszteni is csak engedéllyel lehet, root vagy sudo joggal indított szerkesztővel. Ha itt elírsz valamit, akkor meg fog állni a betöltés és ott helyben, terminálban kell helyrerakni, szóval oda kell figyelni.
none /tmp tmpfs nodev,nosuid,noatime,size=1024M,mode=1777 0 0
Ez a sor hozzáadva az fstab végéhez csinál egy partíciót aminek "none" a származása, helyileg a /tmp azaz a tmp mappa lesz a fájlrendszerben. Ez egyben azt is jelenti, hogy minden ami a tmp alá kerül (ez ugyanaz mint Windowsban a temp mappák), az már a ramba fog kerülni, nem a háttértárra és leállításkor törlődik.
A nodev,nosuid,noatime kapcsolók arra vannak, hogy semmi fölös dolog ne kerüljön tárolásra ezeknél a fájloknál. A size=1024M mondja meg, hogy hány MB kerüljön lefoglalásra. A többi most nem érdekes.
Ha megvan mindez akkor jön a Firefox beállítása:
Írd be a címsorba, hogy about:config, majd pedig létre kell hozni egy új stringet, aminek ez a tartalma: browser.cache.disk.parent_directory és ez az értéke: /tmpEzek után az fstab változtatásai akkor jutnak érvényre, ha kiadod ezt a parancsot:
sudo mount -a
Aztán lehet újraindítania Firefoxot is, ha nem volt semmi hiba kimenete a fenti parancsnak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CsengődiGeri #55481 üzenetére
2: a youtube-dl az egy konzolos program, grafikus felület nélkül, ezért nem találtad a programok között. Ez egy elég összetett program, de ha nyitsz egy terminált és oda beírod ezt:
youtube-dl videóurlcíme
Akkor letölti azt a videót abba a mappába, ahol éppen áll a terminál. Emellett még nagyon sokat tud, van róla dokumentáció csak keress rá a googleben. Viszont amire te gondoltál az nem ez a progi, hanem a minitube program, az grafikus.
Hang kimentésére:
Vannak nagy és összetett programok amikkel tudsz videót szerkeszteni, de szerintem a legegyszerűbb, ha megismered az ffmpeg képességeit. Ha megy az angol, akkor egy nagy rakás példát látsz itt [link] rá, hogy miként lehet egy vagy több fájlt a neked tetsző módon szétszedni, és ez csak egy terminálos parancs, még meg sem kell tanulnod egy grafikus program kezelését.pl. így szed ki egy hangsávot mp3-ba:
ffmpeg -i video.mp4 -f mp3 -ab 384000 -vn music.mp3
Ha nincs fent az ffmpeg, akkor fel kell raknod.
*Érdemes elsajátítani egy kicsit a terminál használatát, sok dolgot nagyon gyorsan meg lehet vele csinálni és sokkal barátságosabb, mint Windows alatt a CMD...csixy:
Először próbáld ki Ubeygon2 megoldását, az az egyszerűbb és elvileg ugyanazt a végeredményt adja. Akkoriban mikor írtam az én megoldásomat, még nem volt ilyen lehetőség, azért kellett a ramdisk.Szóval ez kell neked:
"... írjuk be a böngésző címsorába az about:config parancsot.Keressük ki a browser.cache.disk.enable kulcsot, majd értékét true-ról állítsuk át false-ra. Ezután keressük meg a browser.cache.memory.enable kulcsot, majd értékét állítsuk át false-ról, true-ra. Most már a memóriába kerül a Firefox gyorsítótár, de nem árt megszabni, hogy mekkora memória mennyiséget foglaljon le magának a webböngésző. Hozzunk létre egy új Integer (Egész) kulcsot (Jobb egérgomb -> Új menüpont), majd adjuk neki a browser.cache.memory.capacity nevet. A friss beállítás értékeként adjuk meg kilobájtban, hogy mennyi rendszermemóriával gazdálkodjon a memóriába száműzött gyorsítótár. Itt persze -1 is lehet az érték, ha a Firefox-ra szeretnénk bízni a beállítást. Utóbbi esetben a rendelkezésre álló rendszermemória mennyiségétől függően dinamikusan állítja be a webböngésző a memóriában helyet foglaló gyorsítótár méretét."
+egy firefox restart a beállítások után kelleni fog szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) - ELKELTEK
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest