Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sz.Miki #2107 üzenetére

    Akkor valamit nagyon félreértettél: ''A képek alapján az Expert egy hajszálnyival jobbnak tűnik, bár elenyésző a különbség, és lehet hogy csak a Global magasabb kontrasztja, VGA-tól pár milliméteres távolsága, vagy a kevésbé szerencsésen elosztott kábel a bűnös, lényegében azonban a nullával egyenlő.
    Mod: pár napos használat után még szebbnek is tűnik a Global képe.
    ''
    Ráadásul azt a tesztet még mintha korai driverekkel végezte volna bzoley.

    És igen, kétféle verzió van, de nem csak nálunk, hanem úgy általánosságban.

    Az RF tuner alapvetően tekercsek, kondenzátorok és ellenállások hálózata, ami igen könnyen szed össze zajokat. Ezért is kerül mindig fémházba. Minden esetben komoly hangolást igényel, mielőtt használatra kerül (ez még azelőtt van, hogy egyáltalán kikerülne a gyárból). Mindezek miatt drága. Méretét tekintve nagy, emiatt nagyobb helyet is foglal a PCB-n, ami viszont a kártyát drágítja meg. Gyors csatornaváltásra nem igazán alkalmas. Ja, és öregedik, emiatt a minősége folyamatosan romlik.

    A Si tuner egy félvezető szinten megoldott tuner, nem igényel hangolást, nem igazán érzékeny a külső zajokra (azért ezekre is szoktak rakni kupakot). Kis helyet foglal, emiatt kisebb/olcsóbb PCB-t lehet alkalmazni hozzá. Nagyon gyorsan tud csatornátváltani. Nem igazán jellemző rá az öregedés.

Új hozzászólás Aktív témák