-
PROHARDVER!
Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt
Új hozzászólás Aktív témák
-
Acef
addikt
Háát, nem nyugtattál meg azzal kapcsolatban, hogy 100% jó lesz a 8-as rendszeremhez.
Megpróbálom megkérdezni a webshopoktól (pl eBIKE.hu), hogy ők mit mondanak rá. Hátha van valami infó a csomagolásán.
Addig is írhatna akinek konkrét infója van.
Tehát 8-as (34/50 11/28) fitnes/outi hátsó váltót keresek, újat, 10000 Ft körül, és lehetőleg Sora fölötti szintet. -
fpeter07
veterán
Tudja valaki a világbajnokságot hol lehet visszanézni? Érdekelne hogy nyerte meg Danny a downhillt.
-
Sziasztok!
Két bringa között kéne döntenem, az egyikben Suntour xcr levegős villa van, a másikban Rock Shox XC32 solo air.
Melyiket érdemes venni?
-
6030D
addikt
válasz
Runner_fxr #76091 üzenetére
Megpróbálom elintézni, és akkor mennék én is. Péntekig kiderül. Ha nem jelentkeznék, megölt az asszony ez miatt.
-
rétisün
veterán
válasz
-=RelakS=- #76083 üzenetére
az outin én ~20000 km után cseréltem a fogsort, igaz a láncot mindig cseréltem már akkor, ha beleesett a 0.75%-os fele a láncnyúlásmérőnek.
-
válasz
joysefke #76087 üzenetére
Azért a fatbike picit más tészta mint a 27,5+, arra tényleg nem kell teló, és simán hozza egy 120mm-es fully kényelmét.
Visszatérve a túrára. Jó kis tekerések szoktak ezek lenni.
Általában kényelmes a felfelé menet, de a lefelé zúzós.
Illetve mindig vannak szakaszok ahol fölfelé is megnyomjuk, de ha úgy rendesen odalépek a csodabringának fölfelé, abból nem 5 perc várakozás lesz, hanem jóval több.Az időpont az biztos, a találkozási hely még változhat, de ezt pontosan megírom a napokban.
Strezi: Oké, megbeszéljük, szerintem nincs akadálya.
fpeter07: Akkor az valószínűleg az Anthem volt, nem a Trance.
-
fpeter07
veterán
válasz
Runner_fxr #76084 üzenetére
Az sztem 100-as vagy 120-as volt. De nem tudnék belekötni abba a bringába.
-
Strezi
őstag
válasz
Runner_fxr #76086 üzenetére
Én mennék
A Pálvölgyi barlangnál kapcsolódok be, ott van egy jó nagy parkoló.
-
joysefke
veterán
válasz
Runner_fxr #76086 üzenetére
Bárki csatlakozhat innen a fórumból, mindenkit szívesen látunk.
tökéletesA tempó kényelmes lesz. Reggel 9 kor találkoztunk, általában a Szépvölgyi út elején szoktunk, és onnan tekerünk fel a HHH-ra.
Azért megmutathatod mit tud az a csodabringa, max vártok 5 percet a HHH tetején
Reggel 9 kor találkoztunk, általában a Szépvölgyi út elején szoktunk, és onnan tekerünk fel a HHH-ra.
ok, most írjam fel vagy lesz még értesítés, hogy hogy alakul a szervezés?
-
joysefke
veterán
joysefke: szerintem maratonozni, itthon felejtős. Egyelőre drága is, meg inkább fullykon terjedt el először, így ott lesznek értelmes használtak. Full merevbe csak túrázni jó szerintem. Csodák nincsenek, 5-6 cm magas gumi nem fog 10-et rugózni, tehát nem leszel gyorsabb lefelé, mint egy sima merevfarú 27,5-29"-lal.
De tök egyszerű, ha bringát akarsz venni: nézd meg az első 20-nak milyen van (nem márka), elmond mindent mit kell venni. Pedig ott nem pénzkérdés általában.egy elég technikás ismerősömet láttam 29"-es acél gépel merevvillával lejönni az Inóci-vágáson. Nem sokáig volt a szemem előtt. Szóval hozzám képest kegyetlenül ment. Nyilván nem annyira mint mehetett volna egy rendes telóval, de azért nagyon jól ment, meglepődnél...
Ha az idei Mátra maraton volt a kivétel, akkor feltételezem a többi kevésbé technikás maratonon nem kap az ember annyi percet lefelé, hogy ne lehessen menni merevvillával (most nyilván az én szintemet feltételezve és nem az igazi versenyzőket alapul véve). Aztán tudja a fene...
Csodák nincsenek, 5-6 cm magas gumi nem fog 10-et rugózni, tehát nem leszel gyorsabb lefelé, mint egy sima merevfarú 27,5-29"-lal.
Maratonon láttam "sima" fatbike-ot is (akkora lehetett a gumiátmérője mint egy "sima 27,5-ös" keréknek) és ezzel lefelé bizony villa nélkül is lazán tartotta a tempót a 29-esekkel (mondjuk ez Bükkön volt és az kevésbé igényelte a rugóutat). A bicaj gazdája azt sem nézte min megy át, annak a keréknek azon a terepen édes-mindegy volt..
De tök egyszerű, ha bringát akarsz venni: nézd meg az első 20-nak milyen van (nem márka), elmond mindent mit kell venni. Pedig ott nem pénzkérdés általában.
Ez nem rossz ötlet, de én igyekszem a bringát magam kényelméhez és lehetőségeihez igazítani, és ebbe belefér hogy kicsit olcsóbb, kicsit kényelmes legyen és cserébe veszítek egy 3,5 órás versenyen mondjuk 5 percet ahhoz képest amit el tudtam volna érni egy igazi versenyrakétával.
Gyanítom, hogy az én időmön (száraz időt feltételezve) fölfele nem rontana olyan sokat ha 2.35-ös kerék helyett (ha sima 29"-est vennék nyilván ilyen menne bele) 3.0"-os kerékkel mennék, cserébe lefelé talán jobban merném ereszteni (vagy nem
), mert a szélesebb gumi kipótolná a gyengébb technikai képességeimet.
Persze ez mind a jövő zenéje...
J.
-
válasz
joysefke #76085 üzenetére
Bárki csatlakozhat innen a fórumból, mindenkit szívesen látunk. Nagy kopasz-hegy, HHH és Nagykovácsi környéke van betervezve. 50-60 km körül lesz a táv és 1000-1200m körüli szint.
A tempó kényelmes lesz. Reggel 9 kor találkoztunk, általában a Szépvölgyi út elején szoktunk, és onnan tekerünk fel a HHH-ra. -
joysefke
veterán
válasz
Runner_fxr #76084 üzenetére
Köszi!
Vasárnapra szervezett egy ismerősöm tekerést, eddig 3-an megyünk, ha van kedved csatlakozhatsz
Nem nekem szólt, de hova mentek?
-
Egy 8-9-10-es sor, általános felhasználás mellett, kibírhat 10 ezret is ha időben cserélve van rajta a lánc.
Persze ehhez rendszeresen ellenőrizni kell és nyúláshatáron lecserélni a láncot.joysefke: Attól függ mi az az értelmes ár? Ilyen gépeket inkább újonnan tudsz venni, még alig van belőlük a használt piacon. A szélesebb gumiból adódóan szerintem használható merev villával, de, hogy ez neked mennyire lesz megfelelő az nagyon egyéni dolog. Én már ódzkodok terepen még a merev váztól is, nemhogy a merev villától, de nyilván ahány ember annyiféle igény.
Because: Az árakat már sokszor kiveséztük, én erre továbbra is annyit tudok mondani, hogy magyar fizetéshez mérten minden drága.
fpeter07: Nagyon jók a Giant bicók, kiváló geoval rendelkeznek. 140mm rugóút már elég jó buli valóban.
6030D: Vasárnapra szervezett egy ismerősöm tekerést, eddig 3-an megyünk, ha van kedved csatlakozhatsz.
1 hónap múlva már Svédországban leszek, most nagyon úgy néz ki, szóval még ebben a hónapban tudunk összehozni tekeréseket, a november már kérdéses. -
-=RelakS=-
veterán
2 elméletem van, csak nem tekerek annyit, hogy bizonyítottnak is lássam
1: cserélgess több láncot, és 6000-nél is többet fog bírni a sorod.
2: a sor keményebb, mint a lánc, tehát mikor a régi lánc már olyan hosszú, hogy ugrabugrál, akkor felraksz egy új láncot, és még tekerhetsz vele valamennyit. Nem annyit, mint egy új sor+lánc kombóval, de így még 1-2 láncot kibírhat a sor.Kérdés, hogy a fentieknél pl ha annyi láncot cserélgetsz/használsz el a régi sorral, amennyibe egy vadonatúj lánc+sor kombó kerül, akkor ugyanannyit mész, mint két kombóval, vagy többet? Ha ugyanannyit, vagy kevesebbet, akkor az egész fabatkát sem ér
Nekem jelenleg a 800km Shimano sor + lánc-ot eddig 2300km Shimano sor + SRAM, KMC, illetve egyszer Sunrace láncra sikerült leváltanom
(Sunrace egyszer volt fent, megnyúlt, mint a tészta, a SRAM-ot az istennek nem sikerül nyújtani nagyon, a KMC-ből meg egy eltört, a második meg még nem tudom, mennyit nyúlt, szóval bonyolult)
-
6030D
addikt
válasz
Runner_fxr #76077 üzenetére
Hohó... akkor mikor lesz az elmaradt tekerés?
Most voltam a Normafán kocsival, sétáltam egy kört. Hát, jó lesz ez bringával!!
joysefke: szerintem maratonozni, itthon felejtős. Egyelőre drága is, meg inkább fullykon terjedt el először, így ott lesznek értelmes használtak. Full merevbe csak túrázni jó szerintem. Csodák nincsenek, 5-6 cm magas gumi nem fog 10-et rugózni, tehát nem leszel gyorsabb lefelé, mint egy sima merevfarú 27,5-29"-lal.
De tök egyszerű, ha bringát akarsz venni: nézd meg az első 20-nak milyen van (nem márka), elmond mindent mit kell venni. Pedig ott nem pénzkérdés általában. -
fpeter07
veterán
válasz
Runner_fxr #76055 üzenetére
Veszprémi kerékpárboltban ilyen gépet láttam 350k-ért ha jól emlékszem. Azon az áron nem rossz, kényelmes lehet hosszútávon. Majd egy év diákmunka után lesz pénzem rá.
-
Because
őstag
válasz
Runner_fxr #76077 üzenetére
de tudod mi a siralmas... amikor egy 500000-es bringán is ezt a 25 euros sort látod, jobb esetben nem rosszabbat
-
joysefke
veterán
Valami 27,5 pluszos (27,5 plusz =/= 27.5 !!!) vagy 29 esetleg 29 pluszos monti így szezon végén használtan
-11Kg-os vagy nagyon max 12Kg-os tömeggel
-merevfarral
-2x10-es Deore (-tól fölfelé) rendszerrel (maraton ready)
-170cm-es testmérethezmennyibe kerülhet reálisan használtan? Egyáltalán reális, hogy pluszos gumival értelmes áron lemenjen az ember 11Kg-ra?
27,5 plusz vagy 29 pluszos kerékkel mennyire lehet a telót megúszni (és helyette karbon merevvillát használni)?
-
pc360
addikt
válasz
Runner_fxr #76077 üzenetére
Személy szerint azért nem értem ezt a lánccserés ajánlatot, mert a sorom általában 6 ezret bír (a 8 talán túlzás volt múltkor), ahogy a lánc is. Akkor az hogy csökkentené a költségeket, ha mondjuk 4 ezernél cserélném csak a láncot újabb 10 ezerért? Ez csak ilyen elmélkedés...
-
válasz
-=RelakS=- #76073 üzenetére
Ha időben cseréled a láncot, akkor 3 láncot biztos el tudsz rajta használni. Hogy most ez km-ben mit jelent, azt nyilván felhasználás függő is. 5-6 ezret ki kell bírnia egy sornak minimum. Persze ez még mindig nagyon kevés, figyelembe véve az árát, de ez verseny cucc. Itt a teljesítmény az elsődleges szempont. Meg azért azt ne felejtsük el, hogy egy sor az ugyan olyan kopó eszköz mint egy fékbetét vagy külső gumi.
Idáig maximum 10-es rendszert hajtottam, most állok át 11-re, majd megírom a tapasztalatokat.Strezi: Az is szép darab lesz az biztos. Nem jellemző, hogy ilyen cuccokat jelentősebb mennyiségben vásárolnak idehaza, ez tény.
Az enyémen 10-42-es lesz. Holnap rakom össze a gépet. Már várom.Vasárnap lesz az első teszt tekerés.
Néha ezek a pöcs alkatrészeket nagyon nehéz beszerezni a gyártótól, nekünk is volt olyan, hogy fél év múlva tudott a Bergamont csapágyat küldeni egy forgásponthoz.
joysefke: Akkor ehhez mit szólsz? Sram Eagle 12 speed 10-50
Valóban irdatlan ár egy fogaskoszorúért, de még amikor az első 11-es sort dobták piacra a Sram-nál, akkor olvastam valahol egy tesztet, hogy mennyi ideig dolgozik a CNC gép egy soron. Valami 1 vagy 1,5 órát. Ez is jelentősen megdobja az árat. Meg aztán ezek top cuccok, ilyenekkel világkupákon szoktak menni és a szponzor adja. De ha valakinek saját kontóra kell, az zsebbenyúlós. Lehet venni 10-es sort 25 euróért is: [link]
Mindenki megtalálja az igényeinek és a pénztárcájának megfelelőt. -
joysefke
veterán
válasz
-=RelakS=- #76059 üzenetére
Ez valami vicc? 260EUR-ért kazettát???
-
Strezi
őstag
válasz
Runner_fxr #76056 üzenetére
Nem semmi!
Megjött a 11-46 sorom tegnap. Az is szép darab, azt mondták az első az országban
Elvileg pénteken postázzák a villát meg kereket a bike-discount-ról. Remélem lesz tracking, vagy csak simán ideér jövő hétre.Már csak a bringa kellene hozzá
Egyenlőre még mindíg "érkezik" a távtartó/csapágy készlet a BH vázhoz
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
-=RelakS=- #76072 üzenetére
[link]
Ha jól olvasom, tesztelték a 10 és 11 sebességes koszorút egy 10 és egy 11 sebességes rendszeren, teljes megelégedettséggelmost már csak az a kérdés, hány km-t bírhat ki egy ilyen szörnyeteg
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
Runner_fxr #76071 üzenetére
A 10 sebességeshez ezt írják:
Fitting for derailleur: Shimano or SRAM 10-spdEzért nem értem
Ha 11 sebességest írtak volna, maximum az a kérdés merül fel bennem, hogy minek?
Persze az is lehet, hogy a Bike24 sügér volt, és 11 sebességes váltó kell neki -
-
smkb
őstag
Ha esetleg valaki most akar jó áron 27plus size merevfarú boostos 1x11 gépet venni....
Vagy karbonvázas trailt...
Elég jó árban vannak, és a Rutland nagyon korrekt cég.
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
Runner_fxr #76067 üzenetére
"The front cogs are shared on the 10 and 11sp versions "
Ez azért érdekes. A 10 és 11 sebességesnél ugyanaz a kiosztás az alsó 8 sebességnél? Így milyen váltó tudja elvinni? Mert gondolom egy direkt 10 és 11 sebességes koszorú alsó 8 lánckerekét nézve a távolság különbség már nem csak mérhető, de látható is.
-
6030D
addikt
válasz
Runner_fxr #76067 üzenetére
Nekem a Sram sor is zárógyűrűs, ezért nem értettem.
-
-
K_Gabor
tag
válasz
Hasaggymeg #76052 üzenetére
Értem, köszi az infót.
Am megnéztem, még 2-3 mm van az elhasználódást jelző vonalig -
szjoci
őstag
Nem akartam reklámozni, de végülis nincs tiltva a fórumon: Bikeworkshop
-
StLui
veterán
válasz
szjoci #76062 üzenetére
köszi! sajnos így nem találom, sok egri bolt van, face-en sem sikerült
Runner_fxr: köszi még egyszer!
-
6030D
addikt
válasz
Runner_fxr #76056 üzenetére
Ez tök jó. A felső 3at felrakod a hajtókarra, a többit hátra és van egy 3x8-as trekking hajtásod.
Amúgy ezt mivel zárják le? Hogy fér el a lánc? A 11-46 XT-n gyakorlatilag a zárógyűrű nincs 1 mm-re a fog alsó részétől (nem tudom mi a szakszerű megfogalmazás).
A fogak távolsága ugye adott, tehát az átmérőnek kell kisebbnek lenni. Hogy megy rá a záró? Vagy ez valami belső reteszes?Közben megtaláltam, jó hülye megoldás.
-
szjoci
őstag
Egri boltnak facebook oldalán láttam kiírva hogy S-es és L-es méretben van még 2016-os Giant trance 27.5 4, 439900-ért.
-
bunddog
tag
Szeretnék valami régi 28"-os csodát munkába/ rossz időhöz. Mire keressek ilyenkor? Vannak jobb règi márkák vagy nem túl gagyi vázak használtan? Alig használt hajtásom lenne hozzá 8-as sorral meg kerekeim is egy bontott trekkingből, úgyhogy igazából váz + merev villa kéne
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
Runner_fxr #76056 üzenetére
-
100mm-es rugóúttal a Lapierre x-control egyértelműen XC kategória. Mivel 120mm-es villa van benne, így felfogható egy agresszívebb geometriás XC vagy Trail bringának, de az AM-től azért messze van.
Sajnos sok kereskedő gondban van a rendelésekkel, és a webshop nem sok esetben tükrözi a valós készletet.
Simán el tudom képzelni, hogy már nem tudnak 2016-os bringát neked rendelni, viszont 2017-es biztos, hogy lesz, legkésőbb jövő év elején. -
StLui
veterán
válasz
Runner_fxr #76055 üzenetére
Alpin a lapierre bringát is AM-ek közé tette, lapierre saját honlapja pedig a 2014-es teszt szerint xc-cc-hez
Érdekesség,hogy az általad javasoltakat néztem ki elsőre, annyira, hogy tesztbringák közül is ezekből választottam, de kiderült ezek már nincsenekKöszi!
-
-
Attól függ milyen felhasználásra kéne. A 100mm-es hátsó rugózás azért nem egy nagy was ist das. Persze ha XC-re kell kizárólag, és teljesítmény orientált vagy, akkor jó lehet, de jelen esetben ez sem annyira igaz, mivel 14,1kg-ot írnak tömegre. Ez azért XC géphez mérten elég sok. Inkább vennék egy alap AM fully-t, mert az is hasonló súlyban van, a hátsó telót ott is le tudod zárni, sokkal rosszabbul nem fog mászni, lefelé meg ég és föld lesz az XC fullyhoz képest.
Giant Trance 27,5" 4 2016
Giant Trance 27,5" 3 2016
Giant Trance 4 2017 -
Acef
addikt
" ha outi és shimano minden
outiiiminden? Ezt az outi vs mtb-t nem értem.
- A linkelt egyenes kormányra való claris kar, 34/50 hajtás, sram 8seb 11-28 sor, sram lánc.Erősítsd meg kérlek, tehát mehet ez a 10 sebis Tiagra (RD-4700) országúti hátsó váltó a fenti rendszerre? [link] ez már jónak/tartósnak mondható?
-
Ez mindre igaz, tehát 9-es is vehetek a 8-as rendszeremre? Igen és 10-est is ha outi és shimano minden. Az összesnek 1.7-es a húzása.
Én ebikeról szoktam, meg néha bemegyek azt megveszem a boltjukban ha gyorsan kell, mert 2 perc tőlem bringával.
Más: kár, hogy rosebikeson nincs városi bringa alkatrész, abba most kellene néhány cucc, de egész egyszerűen alig kapni. Pl. egy sturmey dobfékes agydinamó jó lenne, de 25k ebikeon elég sok.
-
Acef
addikt
válasz
Because #76047 üzenetére
Köszi,
Kicsit fölötte, de ez is jó lenne.. viszont a kupon csak 50e fölött váltható be, így már jóval a terv fölött volna."8-/9-/10-speed"
Ez mindre igaz, tehát 9-es is vehetek a 8-as rendszeremre?ivana
Pl ebike-ről melyik, vagy más boltból?
A Sora közvetlen a Claris fölött van. Inkább 2-3 kategóriát lépnék ha már cserélek. -
tiagraultegraVagyis a legstrapabíróbb shimano szett, közvetlen a dura ace alatt
Igen kb. erről van szó, meg erősebb rugó stb.
Ha új akkor tiagra vagy sora. GS kell neked. Mondjuk az SS is elviszi, de azzal kis tányér, legkisebb cog kombó tuti offos.
Because Mennyi a kupon?
-
Acef
addikt
válasz
Tothgera30 #76044 üzenetére
Tothgera30, ivana
- "Régebbi 105, tiagra ..."
Ezek mivel jobbak mint pl a mostani Claris? Nem kopnak ki annyira könnyen a mozgó alkatrészek/illesztések? Erősebb anyagból van a kanál, nem annyira hajlamos a görbülésre? Ez tetszene.- Használtat nehéz felkutatni, utazni, ellenőrizni, ..., hagyjuk.
Újat szeretnék.
- Innen kb 10000-ig melyiket ajánlott? [link]
- Mit jelent, hogy mtb vagy outi váltó, nekem milyen kell?Lehet SS, azaz a merevebb, rövidkanalas a korábban írt sorhoz/tányérokhoz?
-
-
Akkor feladom, én a rockriderhez az alkatrészeken már fogom a fejem, már gazdasági totálkár egy kopóalkatrészes cserepakk nagyjából az átlag vásárlónak, aki ugy gondolta, hogy elete vegeig meg egy évvel tovább is még ezzel fog tekeregni, hiszen 60 ezret kiadott erte, az egy vagyon!
-
-
joker91
tag
Sziasztok,
3 hete lecseréltem a Merida Matts 80-as kerékpáromat, ami jelenleg 10 éves.
Az új kerékpár egy Cube Aim SL 29' 2016 lett. Eddig nagyon szeretem, jelenleg 367 km-nél járok vele.
Két dolgot viszont szeretnék majd a jövőben, jövőre le cserélni. Egyik amit a régi kerékpáromon is megejtettem az a fék rendszer. A másik pedig a váltórendszer.
Leginkább aszfalton van használva, de egyre jobban vonz az egyszerűbb terep is.
Milyen féket tudnátok ajánlani, illetve váltórendszert? (fékből aránylag komolyabbat szeretnék, én a Shimano SLX, XT hidraulikus rendszereket nézegettem eddig. (ebben az ár kategóriában keresnék)).
Váltónál viszont tanácstalan vagyok, ebbe teljes segítséget szeretnék, merre érdemes elindulni.Előre is köszönöm,
József -
Acef
addikt
Hi!
Segítenétek az alábbiakban?1.
Honnan rendelhetek a 8 seb. Claris váltómhoz 11 fogas váltógörgő szettet?
Ezt pl. megvehetem az RD2400 Claris-hoz, [link] vagy fontos, hogy 8 sebhez írják? Ezek ennyire drágák?2.
Arra is gondoltam, hogy fejlesztek és komplett váltót veszek, a Claris meg megy a boltbajárós montimra.
- Kb. 10000 Ft-ig milyen 8seb. hátsó váltót ajánlotok az elöl 34/50, hátul 11/28-hoz? Mehet a rövidebb/merevebb SS kanalas? /ez kevésbé hajlamos arra, hogy elgörbüljön, ezért szimpatikusabb. A jelenlegi valamiért elgörbült, pedig nem estem, nem akadt fel, .../ -
StLui
veterán
fully-ról teszt a bikemag-on. De jól látom, hogy 2014-ben 400-ért akciózott bringát most jó két évesen akcióznak 500-ért?
-
StLui
veterán
Folyamatosan módosul az elképzelésem a leendő bringámról, barátom tanácsára maradt a 2x10-11 sebességes 27,5-es bringák, ezeket alig találok hardtailben is 350-400 alatt, így megint felmerült a fully, ez a két gép ami most tetszene, de annyi felárért már inkább bevállanám a fully-t, szerintetek?
-
atok666
őstag
válasz
korcsillio #76026 üzenetére
Azert irhatnal ket szot a link melle, hogy megis miaz...
Atok
Lecserelte volna a bo ruhat vmi feszesebbre es rogton megvan a 100+ szerintem
-
concret_hp
addikt
válasz
korcsillio #76026 üzenetére
igazán okos
-
rétisün
veterán
válasz
Normi™ #76024 üzenetére
azoktól nekem is, ez most a bike-discount.de.....
-
-
korcsillio
addikt
-
kk831228
addikt
válasz
Napfénysüti #75987 üzenetére
Na meg szidta a srác a Cube-ot nagyon... Volt neki Cube Mtb, az is karbon... Mondta hogy eltört a váz, olyan gyenge fos volt...
Soha többet cube azt mondta...
Érdekes...
-
rétisün
veterán
válasz
concret_hp #75960 üzenetére
most hogy mondod, ez egész jó vételnek tűnik, főleg a piros-szürke bejövős.
kár, hogy továbbra is túlzásnak tartok ennyiért bringát venni arra az évi 5-7 ezer km-re, amit megyek.......(#76021) bunddog: továbbra sincs semmi nyoma a csomagnak, ha a héten nem jön meg, azért küldök nekik egy mailt.
-
blountex
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó minőségű lámpát? Előre kéne a kormányra. Az ár tekintetében passz, nyílván nem 20-40e-re gondolok.
Vettem régebben egy kb. 1200ftos lámpát a hátsó elég jónak tűnik, de az első az elég rossz.
Egyszer elborult a bicikli és kb. el is tört, valamennyire meg lett operálva, de már nem az igazi. Teljes sötétségben egyáltalán nem ad jó fényerőt, kb. allig látni hol az út széle. -
K_Gabor
tag
válasz
Hasaggymeg #76005 üzenetére
Hehe ezzel én is szemeztem
csak nemtudom megér-e ennyit.
Van is vele tapasztalatod? -
Ezt a kérdést alaposan körbe kell járni, érdemes jó pár orvoshoz elmenni, mert bizony sok esetben meg lehet úszni műtét nélkül. És vannak dokik akik szeretnek műteni, akkor is ha nem teljesen indokolt. A lényeg, hogy egy nagy tapasztalattal rendelkező ortopéd sebész vizsgáljon, akinek a véleményére lehet adni. Ha azt mondja műtét akkor műtét. Az én térdemnek is nekiestek volna a fúróval, ha hagyom az első dokinak. Aztán csak rendbe jött műtét nélkül. Sőt azt is megtudtam utólag, hogy baromi kockázatos műtétre akartak rábeszélni, nem rutinbeavatkozásra. Akár simán ronthattak volna az állapotomon. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindig kerülni kell a műtétet, és nyilván figyelni kell a testünk jeleire is. De a lényeg a jó orvos, aztán amit mond azt be kell tartani.
-
Azért az élsport szerintem elég keményen orosz rulett, már ami az egészséget illeti. Nyilván nagyon alapos és rendszeres orvosi vizsgálat mellett az esetleges egészségügyi problémákat megpróbálják a minimumra csökkenteni, de azért akkor is 200%-on pörgetik magukat. Ennek pedig ára van. Olyan mennyiségű gyógyszert szednek ezek a sportolók, hogy átlag ember el se hinné. Nyilván aki nem bírja az kihullik ideje korán, de én nem irigylem egyiknek sem a szervezetét.
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
geotigris9 #76008 üzenetére
Lehet, hogy a magyarban módosult már a jelentése, mint a protekciónak (mégis, kitől véd, hogy előbb bemehetsz fogat húzatni?
), de a professional angolul munkával kapcsolatos dolgot jelent, amihez tréning vagy oktatás szükséges. Másik jelentése, hogy valaki olyan dolgot csinál hivatásszerűen, amit mások hobbiból csinálnak. (persze, ezen kívül még jelenthet magas minőségűt, illetve olyan munkát, ami tiszteletet érdemlő mértékű felkészültséget, vagy tudást igényel)
Illetve főnévként a fent említett munkákban dolgozó ember, illetve aki már rengeteg munkatapasztalatot gyűjtött egy téren.
Cambridge DictionarySzóval szerintem igen, a profi jelentheti azokat, akik pénzért bringáznak, futnak, sakkoznak, stb. a többi meg amatőr, még ha jobban is csinálja, mint némelyik profi (ki emlékszik az úszóra, aki majdnem belefulladt a medencébe a versenyen?
)
-
6030D
addikt
válasz
geotigris9 #76008 üzenetére
Szerintem elmagyaráztuk.
De ilyen felfogással akkor mindenki tenyésszen aranyhalat, mert az nyugis, és ne legyen mérnök, manager, vállalkozó stb., mert ott pénzért felőrli az ideg.szjoci: van rajta egy jó bringa, nem?
(ha 18 feletti, természetesen)
Emtra Prime: egyébként nekem sem jön át, mit kell nézni rajta. Akinek nincs autója, hogyan vigye el, mondjuk a busztól? Vagy akár közvetlen a bolttól. Ezért kérjen kiszállítást? Ha mást kell nézni, akkor én nem látom. Amit látok, meg nem bringás topikba való...
-
geotigris9
tag
válasz
geotigris9 #76002 üzenetére
Most komolyan mit írtam .. ? Nem akarok megsérteni senkit, de amit írtam a rá kapott válaszok nincsenek összhangban azzal amiket írtam az az mondatok jelentésével. Félreértelmezések vannak.
-
Vasinger!
nagyúr
Segítséget szeretnék kérni lámpa tartó ügyben. Convoy S2+ -hoz kéne kerékpáros tartó. Múltkor magamtól vettem egyet amit találtam, reggelre magától eltört a műanyag az állásban...
Bármi ajánlott darab?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Napfénysüti
nagyúr
válasz
geotigris9 #76002 üzenetére
6030D-vel értek egyet: profi az aki a kerékpárversenyzésből él.
-
6030D
addikt
válasz
geotigris9 #76002 üzenetére
Ha a besorolást nem nézzük, akkor szerintem az, aki kap érte pénzt, ergo szponzorálják már. Nem éles a határvonal, mert ugye termékkel is lehet szponzorálni.
De attól, hogy valaki profi, még nem fog meghalni, meg leépülni 30-40 éves korára. Nézd meg mennyi régi nagy bringás van jelen most is az üzleti életben, vagy sportműsorokban. És ők sem csak túró+csirkemellen éltek, tehát ez sem lehet kifogás a mai sportolókkal szemben. -
geotigris9
tag
Mitől profi egy profi? Attól, hogy pénzért jelen esetben bringázik valamint a testének embertelen terheket kel elviselnie aminek folyománya a teste előbb gajra megy elhasználódik, ha túl megy egy egészségesen még tolerálható ponton. - off
-
K_Gabor
tag
Nem kifejezetten tűnik dzsuvásnak,de a takarítás hétvégén volt tervben(a váz leburkolásával egyetemben) csak sajnos elmaradt.
Eleve úgy terveztem, hogy ha lepucolom a gépet és akkor se lesz jobb akkor lesz csak csere.
Pontosan most nem tudom mennyire kopott, de gyanítom, hogy a 800km alatt amit beletettem nem kellenne megdöglenie
A bowden egyszer már meg lett húzva, meg egyik nap finomhangoltam kicsit a karnál rajta.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vicces képek
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Napelem
- AMD APU (AM4 és AM5) topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Google Pixel topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- További aktív témák...
- DJI Mini 3 Fly More Combo RC - GARANCIÁLIS drón szett +koffer
- Labubu - Exciting Macaron/Have a Seat bontatlan figurák
- DJI Mavic 2 Pro drón szett - 1" Hasselblad kamerával
- DJI NEO Fly More Combo (FMC) drón szett - garancia 2026.11.17-ig
- DJI AVATA 2 Fly More Combo drón - 3 akku, garancia, FPV RC 3, ND szűrők
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AC Thunderbolt 3 docking station
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- LG 48C3 - 48" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest