- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- R_volution médialejátszók
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- ROG Strix G16 notebook: tökéletes harmónia
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Véget vetne a hibrid magdizájnnak az Intel?
- Fujifilm X
- Milyen monitort vegyek?
- Bluetooth hangszórók
-
PROHARDVER!
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
martonx #8410 üzenetére
Nem, valójában teljesen reális a válaszod és oktató jellegű.
Csak itt azzal van a személyes problémám, hogy ezt is JS-nek hívják, meg azt is JS-nak hívják, azonban az egyik felületre megírtat (pl HTML-hez) nem tehetem 1:1-ben át egy másik felülethez, mert még a parancsok jórésze is különbözik.Egy egyszerű példa, a jelenlegi projektemből:
Megcsináltam HTML+CSS-el egy szép felületet, ahogyan azt igényli a feladat. Adtam hozzá JS-t, hogy működjenek rajta a dolgok és ne csak egy felület legyen. Ehhez alkalmaztam egy Canvas-t, ami grafikont rajzolna ki a majdani bejövő adatokból.
Ezután szembesültem az USB problémával. Ekkor jött az a gondolat, hogy lenne egy JavaScript exe program, ami kommunikál a portokkal, a bejövő adatokat lementi egy txt fájlba, amit a HTML dokumentum a JS segítségével megnyit és felhasznál. Ez 2 Bájt adatot jelent, másodpercenként 50 alkalommal, lekérdezésekkor 10 másodpercig (500 darab 2 bájtos adat). Ez még kivitelezhető is lehet, hiszen a legegyszerűbb HDD is képes erre a sebességre.
Megnyitottam hát a Microsoft Visual Studio-t és nekiláttam egy .NET keretrendszerű, JS alapú, EXE kiterjesztésű alszoftver megírásának. Eddig csak egyszer írtam ezen keresztül szoftvert, azt is már régen, így szinte minden új volt, ahogyan az is, hogy lehet betenni oda megnyitandó Weboldalt. Ki is próbáltam, mondván, hogy ez talán egyszerűsíti az életet, nem kell két szoftvernek futnia hozzá. A probléma ott kezdődött, mikor renderelés után megnyitotta azt a szörnyűséget. Ugyanis túl azon, hogy a CSS-t nem sikerült neki valami jól betöltenie, semmi nem működött, ami a HTML fájl JS részében a Canvas-hoz köthető.
Ezzel arra akarok utalni, hogy hiába JS-JS, egyáltalán nem kompatibilisek egymással.
Miután megnéztem, hogy a kimondottan Windows-ra írandó szoftver még csak nem is kínál Canvas-t, vagy egyéb ilyes fajta grafikai megjelenítőt, nem tudom, hogy egyáltalán kivitelezhető lenne-e ez a szoftver csak ebben a formában megírva, HTML megjelenítés nélkül.
Új hozzászólás Aktív témák
- EVGA SuperNOVA 750W GT 80 Plus Gold full moduláris tápegység / 53 hónap Alza.hu garancia
- Surface Laptop 4 Touch 13.5 Retina Ryzen7 4980U 4.4Ghz 16GB 512GB Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- Gigabyte AORUS B550I PRO AX ITX Rev 1.2 / Beszámítás OK!
- HP 15 Zbook Studio G8 FHD IPS i7-11850H vPro 32GB 512GB SSD Nvidia A2000 Studio Win11 Pro Garancia
- Dell 14 Latitude 7420 FHD IPS i7-1185G7 4.8Ghz 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Csere-Beszámítás! Playstation 5 Slim Digital edition! OLVASS!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Apple iPhone 16 Pro Max - Desert Titanium - 256GB 1 ciklus 100% akku! 1 év garancia! Új készülék!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest