Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,

    Nem biztos hogy a legjobb helyre írok, de jobb ötletem így hirtelen nincs. Van egy iPad Air 2 készülékem és egy Galaxy S7e telefonom. Általában ha nálam van az iPad akkor a telefonom vagy némítva van, vagy nincs is nálam a munkahelyem megkötése miatt. Viszont szeretném tudni ha SMS vagy hívás érkezik rá, amit így jó lenne ha az iPad jelezne ki.

    Azt már megoldottam hogy az értesítéseket Windows számítógépen azonnal lássam (pushbullet), de szívesebben használom az iPad-em mint egy laptopot főleg ha sokat kell mennem ide-és-oda. Ha van erre valami megoldást azt szívesen venném.

    Más de szorosan ehhez kapcsolódó kérdésem hogy az LTE (4G) iPad-emben lévő SIM kártyát nem lehetne működésre bírni telefonálásra vagy SMS küldésre? Mert akkor egyszerűen átirányítanám a telefont rá amikor nem lehet nálam és minden gond megoldva... vagy legalább is azonnal tudnék róla ha valaki hívni akar :)

    Minden segítséget előre is köszönök!

    Üdv,
    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Noxy #17322 üzenetére

    "Cseréld le a droidot iPhone-ra, és minden problémád megoldódik."
    Tehát cseréljem le a mostani problémáim új problémákra ;]
    Talán ha az iPhone 8 olyan lesz mint mondják a mostani pletykák akkor cserélem a lassan fél éves Galaxy S7 edge-t.

    "Azt ugye nem gondoltad komolyan hogy az iPad-l telefonálnál, vagy SMS-nél"
    De komolyan gondoltam. Amíg droidos tabletem volt addig használtam is ezen funkciókat.


    (#17323) z67

    Köszi. Sikerült beállítanom egy notification és egy missed call "bigyót" és működnek is. Pushbullet-el tolják át minden eszközömre az infót, így tuti észreveszem ha volt valami aktivitás. :R

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz kispéé #17388 üzenetére

    Én egy iPad Mini -t nyúztam (1st) az se volt egy veszett villám már de netre filmekre még jó volt vagy arra hogy mérsékelten Word Excel szerkesztést lektorálást végezzek rajta.
    Utána az Air 2 -t alig tudtam utolérni az agyammal olyan gyors a régi döcögős Mini hez képest. A multitasking meg mindent visz. Netezek közben oldalsó sávon csetelek, vagy nézem a jegyzeteket. Stb.
    Landscape nézetben gépelést is kényelmesebb végezni. Főleg angolul. Azt jobban autó correcteli mint a magyart. Magyarban 70%, angolban már inkább 95%. Persze billentyűzetet és laptopot nem váltja ki de ha gyorsan kell valamit írnom akkor tökéletes. Mint most ezt is Air 2-ről írtam.

    iPad Mini meg ment console nak a home serverhez a falra rögzítve. SmartHome rendszer elérést tökéletesen kiszolgálja.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Próbálgatom ezt az iOS 11 beta 3-at Air 2-n... minden jó és szép de a multitasking (split view) az három lépés hátra. Tök jó volt 10-en hogy fentről lehúztam a split view-os alkalmazást és felsorolta az összes többit így könnyen tudtam váltani köztük. Na itt már ilyen nincs. Csak a dock-on lévőket tudod összepároztatni azzal ami már meg van nyitva. Annyi pozitívum azért van hogy már bal oldalra is át lehet húzni illetve a bal oldali alkalmazást is lehet kicsinyíteni ha fél képernyőre nyitod meg. Szóval ha az őszi nagy frissítés során ezen nem változtatnak az baj lesz szerintem sokaknak.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz #35723520 #17402 üzenetére

    Én már küldtem hibajelentést is erről az Apple nek. Remélem fontolóra veszik. Ha nem akkor szomorú maradok.

    Amúgy csomó dolog tetszik benne: az új Action Center, a Dock is nagyszerű, a lentről suhintásos menü is egész hasznos. Na de a notification center az megint vissza lépésnek érződik.

    Van mit csiszolni rajta őszig. Főleg hogy azért fagyogat meg akad itt ott. Alkalmazás váltásnak már 4 alkalommal fagyott ki úgy hogy csak erővel lehetett újra indítani. De pl az új billentyűzet az zseniális. Az megér egy piros pontot, akar csak a drag and drop alkalmazások között.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Cuccok #17409 üzenetére

    Nem teljesen a kérdéskörhöz kapcsolódik ezért off-ba teszem.

    Nagyjából öt éve vettem először olyan tabletet ami 4G képes volt és rá kellett jönnöm hogy veszettül hasznos. Beraksz egy SIM kártyát (Domino nekem), rátöltesz adatforgalmat és lényegében bárhol elő tudod venni és használni bármire amire egy telefont is, csak a mérete miatt még akár többre is. Akkor határoztam el hogy csak 4G -s tabletet veszek a jövőben.

    Előtte volt egy iPad 4-em Wifi-s és valahányszor meg akartam valamit nézni a neten mindig a telefonról kellett hotspotot csinálnom előtte. Meg lehetett csinálni de macerás volt. Navigációra, vagy hogy megnézzem a közelben lévő üzleteket, azok nyitva tartását már nem is volt alkalmas csak ha manuálisan írtam be hogy hol vagyok.

    Így vettem egy Air 2-t ami szintén 4G képes és oda meg vissza vagy tőle. Navigációra is használom hébe-hóba és eddig nem csalódtam, gyorsan és pontosan lövi be a helyzetet.

    Amit nagyon szeretek benne hogy ha mondjuk olvasgatok rajta Kindle-t közben is jönnek az üzenetek és tudok rájuk válaszolni gyorsan. Nem kell mindig elővenni a telefont és azon pötyögni, hisz ott van a kezemben az iPad amin a 4G volta miatt meg tudom ugyanezt tenni. Vagy ha meglátogatok nagyszülőket de elfelejtettem valami képet rátenni akkor csak belépek OneDrive-ba (nekem az az elsődleges Cloud-om) és letöltöm, még ha csak 3G-n is..

    Szóval ha engem kérdezel akkor 32.000 forint a kényelemért és a szabadságért amit egy mobilnet képes iPad ad veszettül jó üzletnek hangzik :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Tudtok ajánlani iPad Air 2-re valamilyen vékonyabb Heavy Duty tokot? Vettem egyet online 3000-ért, de kiderült hogy ez iPad Pro-hoz van (hangszóró kivágások helye) viszont maga a formavilága tetszik.

    Tudtok esetleg hasonlót ajánlani, nem horror áron? Fontos a kickstand megléte, valamint hogy ne legyen böszmenet vastag... ja és Flip Tok-ok kíméljenek :)

    Előre is köszi.

    SZERK:

    (#17416) local1

    Csak annyi hogy van 1TB-os előfizetésem OneDrive-ra amire a telefonomról/gépemről is mennek fel a fotók. Így ha valamit nem teszek át manuálisan az iPad-re akkor se vagyok meglőve olyan helyen ahol nincs Wifi, mert alkalmazásból letöltőm, vagy egyszerűen onnan mutatom.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz gzbotii #17436 üzenetére

    Air 2-n próbálgatom már egy hete. Most Beta 4 van fent. Nagyjából jól fut, csak rengeteg bug van még benne. Többség nem "deal breaking" csak szimplán észrevehető de mivel úgy raktam fel hogy "lássuk mit tud" így számítottam gondokra. Ahhoz képest viszont jól fut hogy hónapokra van még a végleges verzió.
    - Zárolt képernyőnél ha elforgatod akkor a háttér és az óra forog vele, minden szöveg és "hot corner" marad a power gomb megnyomásakori helyen. Ez Beta 3-ban még jól működött.
    - Több billentyűzet esetén a Z-Y helye néha felcserélődik grafikailag, azaz ha magyarra állítva ottragadt az Y attól még Z lesz ha megnyomom... stb.
    - Néhány alkalmazásnál a balra suhintásos delete-nél a szöveg fejjel lefele van... főleg Pushbullet-nél szembetűnő de más 3rd party alkalmazásnál is találkoztam már vele. Inkább vicces mint zavaró :)
    - Olvasási Lista törlése bezárja a Safari-t. Azaz ha beraktál mondjuk 8 cikket a Prohardverről akkor 8 alkalommal dob ki mikor törölgeted őket suhintással.
    - "Files"-nál hiányzik az iPad, csak iCloud van mint lehetőség. (OneDrive-ot/GoogleDrive-ot is be lehet tenni de csak Read Only lesz, még másolni sem lehet belőle)
    - Néhány alkalmazás traumaként éli meg az új Split View-ot és bezárul, magával rántva az éppen megnyitva lévő alkalmazást is. Viber pedig szimplán nem méretezi át magát az esetek 70%-ban. Ez kicsit idegesítő. Meg a Multitask új korlátozása is baj, de már kezdem megszokni. Cserébe a Dock-ra rakás alkalmazás betehető.
    - Dock sok alkalmazással gyakran nem jól érzékeli az érintést. Legtöbbször az eggyel jobbra lévő alkalmazást nyitja meg ha rájön az öt perc. Pedig az ujjam a kívánt alkalmazás ikonján pihen.
    - Dock-ról bezárni appot néha nem engedi. Hiába püfölöm a minus jelet pont nem érdekli. Főleg akkor ha három alkalmazás van a "recent" részen akkor a középső (második) appot nem lehet kilőni.
    - Drag and Drop még Apple alkalmazások között se mindig működik. 10/7-es aránnyal jó csak.
    - Lassulások és szaggatások előfordulnak gyakorta, főlek appból kilépés/belépés közben. Na meg a Widgetekre váltásoknál szokott látványosat akadni.
    - Meg persze a képernyőidő inkább 6-7 óra mint 8-10. De StandBy-ban jóformán óránként 1%-ot csökken csak az LTE modell.

    Így hirtelen ennyi ami eszembe jutott. Biztos van még csak azok nem feltűnő problémák, vagy már megszoktam őket :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Na iOS 11 beta 5 (public) és a Viber összevesztek. Gondoltam ha már kijött az új béta akkor gyári visszaállítás és nosza... minden tökéletes csak a Viber nem...
    Amúgy az érdekes hogy előtte volt 1,3Gb szabad helyem most meg van 7,8 a 16Gb-os modellen. Pedig mindent visszaraktam ami előtte is fent volt. :F

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nem biztos hogy idevágó kérdés de:
    Hogyan tudok letölteni olyan alkalmazást iPad-re ami az AppStore beállított régióban nem elérhető. Tehát mondjuk USA only, de nekem Németo-van beállítva.

    Androidon csak letöltöm az APK-t rámásolom telefonra és install...

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Amióta 11.3 van fent veszett mód melegszik és irdatlanul merül az iPad Pro 9,7 -em. Tapasztalt hasonlót más is? Nem örülnék most egy Factory Reset-nek, de így meg sima netezéssel nem tudok 4-5 óránál többet kisajtolni belőle. Ha meg bekapcsolok egy szerkesztő alkalmazást és ceruzával matatok akkor meg kb percenként 1% -ot merül miközben grillezni tudnék rajta. 11.2-vel nem voltak ilyen bajok. Remélem a 12-ben tényleg az ilyen és hasonló dolgokat fogják kigyomlálni.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Csabee. #20056 üzenetére

    Nekem a 9,7 pro laggolt tegnap vagy 20 percig miután 11.4-re frissítettem. Már tiszta ideg voltam hogy Factory-t kell nyomnom a végén mert annyira elrontott valamit, de egy hard reset után megszűnt a gond. A 11.3 nálam ette az akkut kétpofára ezért tettem próbát a beta-val, de most az is jónak tűnik.

    Tényleg nem a legstabilabb rendszer az iOS 11. Szerintem eddig a 10-es volt a leghasználhatóbb, kár hogy nem abban az irányban mentek tovább. :(

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz mattheus #20106 üzenetére

    Én 9,7 Pro-hoz használom a pencilt. Amiben verhetetlen:
    - Jegyzetelés
    - Kézi rajzolás (jegyzetekhez néha készítek kis rajzokat)
    - Távoli elérésnél könnyebb a Windows felületét azzal nyomogatni

    Karcot nem fog okozni mert puha műanyag a vége, de nekem azért van egy fólia a kijelzőn biztos ami biztos. Én nem bántam meg hogy vettem hozzá, mert nagyjából tényleg olyan mintha egy jegyzetfüzetbe írnál... persze elsőnek kis megszokást igényel, hiszen könnyebben csúszik az üvegen a műanyag mint a papíron a toll.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz csab2 #20131 üzenetére

    Mond ezt az Air 2-mnek amire egyszer véletlen pillanatragasztó került. Egyszerűbb volt lehúzni a fóliát és újat rakatni rá. Én inkább óvatos vagyok ilyen téren. Minden eszközömön leejtés biztos tok és fólia. (vagy üvegfólia, de a Pro-ra azt nem mertem tenni a toll miatt).

    Mondjuk nálam mindig ott az iPad mert munkaeszközként is használom.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz #05304832 #20137 üzenetére

    Magát a pillanatragasztós tubust én is. Sajnos amit "pillanatragasztottam" került még frissiben az iPad kijelzőjére leejtés miatt (aztán ragaszthattam újra) és ezért szennyeződött a felület. Még sosem történt hasonló az előtt de áldottam az eszem hogy 0 day fóliát tettem rá.

    Amúgy veled volt már olyan hogy a leeső iPad törte be a laptopod kijelzőjét? Velem ilyen is volt már ;]
    Talán pont ilyen esetek miatt vagyok óvatos. :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz szasanyi #20288 üzenetére

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz arin #20360 üzenetére

    Szia,

    Nekem most ilyenem van 9,7 Pro-ra és egyáltalán nem bumszli szerintem. Azért vettem mert én nem szeretem a flip tokokat (becsukod, kinyitod) viszont jó hogy ezt ki lehet támasztani és van egy pencil tartó is rajta. Ráadásul bírja az igénybevételt.

    A "borzalmas" kinézetet számomra ellensúlyozza hogy valóban védi a készüléket a mechanikai behatásoktól. Amikor cserélem majd 10.5-ösre az iPad-et arra is veszek hasonlót. Egy fél millás készüléket amit rendszeresen hordok magammal nem fogom csupaszon, vagy a mostanság menő "Smart Cover" (értsd: semmit se véd) tokokba tenni hogy az első kis koccanás után vehessek még egyet...

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Geresics #20374 üzenetére

    Füstből és csontból is jósolj még kérlek mert elképesztően nagyot nevettem ezen a kettőn is :DDD :DDD
    :R

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Geresics #20389 üzenetére

    Nem baj ha kéznél vannak. Én is mindig elrakom a KFC-s kosár aljára a lerágottakat. :DDD

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok.

    Kb 200 éve nem használtam iTunes-t most mégis odáig vetemedtem hogy feltettem.

    A probléma az hogy semmit, de semmit nem tudok átszinkronizálni, se kábellel, se wifin. Kijelölöm hogy minden zenét és filmet vigyen át. Ám amikor rányomok hogy "sync" akkor 4 lépésen megy keresztül fent az alma-logó mezőben, nagyjából 2 másodperc alatt és aztán ennyi. A készülékre nem kerül át semmi, szaggatott karikával jelzi csupán az iTunes-on belül a "Devices" szekcióban a tartalmat.

    Hibát nem ír ki, üzenetet nem dob fel egyszer sem

    Hogy a pékbe kell rávenni hogy átmásoljon mindent amit kijelöltem? Már szétszed az ideg! :W

    Köszi a segítséget előre is!

    Üdv,
    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz univerzita #20726 üzenetére

    Köszi a tippet. Azzal már ment. Ennyit az iTunes-ról :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    A 12,9 vs 10,5 vitához:

    Nekem is nagy dilemmám. Én szerencsére még bőven elvagyok a 9,7 pro-val, de tél beálltával majd cserélni akarom. Nemrég használtam 2 napig egy 10,5-öst amit kölcsön kaptam de nem fogott meg. Az tuti hogy ha most kellene váltanom másra, nem cserélném a 9,7-emet erre, mert annyival nem adott többet. Kicsit nagyobb, kicsit gyorsabb, kicsit szebb (a vékony kávák bejönnek :) ), meg jobb a kamerája. De nem érezném akkora előrelépésnek. Persze hordozhatóságban és "csak előkapom, írok egy jegyzetet " használatra verhetetlen az tény.

    Viszont a 12,9-est is alkalmam volt tesztelni 1 napig és az olyan felemás szájízt hagyott. Szerkeszteni, prezentálni, filmezni és netezni fantasztikus rajta mert kellően nagy így majdnem 4x annyit látni egyszerre mint a kis-tesóján. Kb mintha eddig egy kulcslyukon néztem volna a rendszert és erre valaki kinyitotta az ajtót...az első találkozás elképesztő... csak nem túl helytakarékos ha szállítani kell valahova. Nem mintha nehéz lenne (mondjuk almás billentyűzet tokkal már határeset) csak olyan nagy amikor felkapod az asztalról. A kis oldaltáskám amibe még a 10,5-ös is elfér, ceruzával, töltővel, na ez már nem. Ez már inkább laptoptáska kategória. Azaz nem mindig praktikus hozni-vinni. Míg a 10,5-öst bárhová el tudom vinni egy "szütyőben", majd előkapni és jegyzetelni, netezni. Addig a 12,9 már kényelmetlenül nagy a "csak bedobom és elviszem" kategóriában. Igaz laptopként tekintve rá már nem gond, de akkor meg jön az érzés hogy miért nem a macbook-ot vittem inkább ami meg tényleg laptop annak minden funkciójával... szóval nem tudom :(

    Tehát ha főleg irodában / otthon / kertben akarsz tabletezni, vagy netán grafikusként dolgozol akkor a 12,9-es egy nagyon jó társ. Ceruzával az A4-es mérete miatt nagyjából 2 perc átszokni rá a valódi papírról (hát még digitalizálóról) és van pár app (nem csak adobe) amivel élmény rajzolni vagy tervezni. Filmet nézni vagy képeket amit telefonnal csináltál szintén nagy élmény. Játszani már viszont nehézkes néha hisz nincs az a Yeti aki átérné két kézzel úgy hogy a levegőben tartod :DDD

    A 10,5-ös viszont az a társ ami szó szerint mindig veled lehet. Méretei miatt egy kis oldaltáskában elfér és bármikor elő tudod kapni hogy megnézz neten valamit, felírj pár jegyzetet, vagy megmutasd az anyósnak az unokás képeket. Nem számít hogy tömegközlekedéssel mész mondjuk, vagy beülsz egy kávézóba, nem fogja vonzani a tekinteteket mint a 12,9-es. Valakinek ez is szempont.

    Magam részéről ott tartok hogy megvárom még a szeptemberi műsort mert sokat pletykálnak egy 10,5" méretű házba szerelt 11,4 colos iPad Pro-ről (faceID-val), de ha mégsem villantanak akkor én egy pénzérme feldobással döntöm majd el hogy a 10,5"-os vagy a 12,9"-es legyen. :DDD :U

    Mert mind a kettő mellett és ellene is nagyjából ugyanannyi az érvem.

    Remélem segítettem (de valószínű hogy nem)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Ragnar95 #20810 üzenetére

    Én úgy tudom hogy az SE2-t az Apple cáfolta hogy jönne. Most 3 iPhone fog jönni 3 méretben a mindenféle források szerint XI, XI Plusz, XI Lite ( XI = 11 )(nem végleges név), de a legkisebb lesz az 5,8 colos méret. Én a helyetekben idén nem is számítanék SE2-re. Max jövőre.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz SharpSA #20814 üzenetére

    Barokkos túlzással éltem, de a 9,7-ről váltva nagyjából olyan érzés volt.
    Valójában ekkorák a különbségek, max kétszeres a kicsi és a nagy között.


    (#20813) local1:

    Ha valóban kijönnek egy ilyennel akkor tuti hogy az első nap megveszem amint kapni. Mert az pont az arany középút a hordozhatóság és a megfelelő képméret között. És valóban az iOS12 -ben behozzák az iPhone X gesztusvezérlést ami a mostani iPad-eket is feldobja használhatóság tekintetében. Bár nem tudom a FaceID-t elképzelni az iPad-en miként oldják meg. Max ha kiszélesítik az "arcpöttyöző" hatósugarát, mert én ritkán hajolok az iPad fölé mikor az asztalon fekszik és fel akarom oldani. Még ritkábban emelem fel, csak hogy aztán letegyem és dolgozzak rajta. A TouchID-val meg csak odanyúlok és kész.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz umfrider #20833 üzenetére

    Mire fogod / tervezed használni?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz SharpSA #20859 üzenetére

    Nem. Apple politikája az hogy az iPad csak netezésre van, ne használd telefonálásra. Ha akarod akkor ott a FT meg az iM. Pedig számomra is egyszerűbb lenne az élet ha nem csak FaceTime és iMessages menne rajta hanem normális GSM hívások és üzenetek is. Igazából nekem csak az SMS fogadási képesség ami nagyon jól jönne mert akkor pár dolgot át tudnék regisztrálni az iPad-re ami mindig (80%-ban) velem van.

    Egyedül a szolgáltatói üzenetek jelennek meg (módosul az ASZF és hasonlók).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Comes #20898 üzenetére

    Én Air 2-ről (4G) váltottam Pro 9,7-re (4G). Csak a személyes véleményemet tudom leírni.
    - Én nem vennék már olyan tabletet ami nem tud GPS-t és 4G-t mert nem egyszer jött már jól navigációra, vagy hogy külön
    - A 4db hangszóró mellett labdába sem rúg a sima iPad-ek 2db hangszórója ami csak az egyik oldalon van
    - Laminált, TrueTone kijelző ugyan elsőre nem tűnik akkora durranásnak, de aztán rájössz hogy nagyon jó dolog. Air2-höz rakva pedig azonnal kiveri a szemed mennyivel jobb a kép.
    - Pencil-el a Pro igazán megtáltosodik és egészen új felhasználási szokásoknak ágyaz meg. Én pl a nyomtatómhoz sem nyúltam mióta Pro-t használok mert dokumentumokat már "digitálisan" írom alá és küldöm tovább.
    - A jobb kamera és a vaku is gyakran használatba kerül (főleg dokumentumok bevitelére, de volt hogy helyszínt/elvégzett munkát/hibákat fotóztam jegyzőkönyv miatt)

    Az is biztos hogy én már nem fogok sima iPad-et venni mert a Pro számomra annyival többet nyújt hogy megfizethetetlen (mondjuk az Apple azért próbálkozik :) ).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz hszilard666 #21400 üzenetére

    Na annak én is örülnék! Mármint iPad-re Skyrim-nak. Megvan PC-re, PS4-re és mostanság gondolkodtam a PSVR verzión is. Sőt már azon is hogy veszek egy nintendo switchet skyrim-al.

    Szóval ha kiadnák iOS alá akkor nálam első napos vétel volna. :DDD

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák