Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rxmiss
    aktív tag

    szep az a nyolcutas elrendezes vizhutes eseten, de akkor azert a teljesitmeny automatikusan nagyon nem 8x lesz, hacsak nem tudjak hatekonyan egy-egy socket-hez kotni a feladatokat. erdekes, hogy 136 SMT nelkuli maggal gyorsabbnak mondjak magukat, mint az AMD 192 SMT-s maggal (a Turin teteje)
    ezt azert csocsaljuk egy kicsit:
    tehat, ha az x86-on letiltjuk az SMT-t, akkor az uj neoverse v3 ARM magok jelentosen gyorsabbak. pipa. viszont a vilagosabb szurke oszlop a szalankenti teljesitmeny engedelyezett SMT-vel. ami azt jelenti, hogy nem tettek egymasra kettot, mert akkor mar nem is nezne ki olyan jol az osszehasonlitas :U ezutan a sustained thread/rack eleg erdekes limitacioval lehet csak igaz, mert feltetelezi, hogy SMT-t engedelyezve nem lesz ketszer annyi szal x86-on? A performance/watt-nak hajlamos vagyok hinni, *kiveve* ha azt a sajat elso grafikonjukbol szamoltak.
    mert ha bemutattak egy 36kW-os rack-et, tobb, mint 8000 maggal, akkor csak saccolosdibol feltetelezzuk, hogy 60db 136 magos socket-rol van szo (mondjuk 30 db dual socket kiepites), akkor abbol socket-enkent ~600W korul jon ki. ha az egesz rack-rol beszelunk, akkor gondolom a memoria is beleszamit, tetelezzuk fel h mind a 12 csatorna fel van toltve mondjuk 32G-s modulokkal, akkor csak a memoria (nagyon kedvesen csupan 5W-tal szamolva modulonkent) 60W (8W-tal szamolva ~100W), akkor a proci kb 500W-os. mint a 192magos Turin. es akkor nem ertem :D

    SZERK: a videoban 300W-os TDP-t irnak, akkor a perf/watt rendben lehet. talan.

    na, igy mar egyre erdekesebb:

    a TDP konfigolhato es akkor lehet az az alap beallitas vagy csak az osszehasonlitas kedveert allitottak 300W-ra. es csak a 64-magost engedik 3.7-re boostolni, a tobbiek 3.5-ig mennek. es ok is ket 'csempet' tesznek egy socket-be es a 64-magos a tobbi mag letiltasaval keszul (vagy a selejtes szilikonokbol)

  • freeapro
    senior tag

    "Ilyen formában az ARM direkt versenytársa lesz az ARM IP-ket licencelő partnereiknek."
    Aztan anno hogy felt mindenki, hogy az Nvidia csinalja majd ezt az Arm felvasarlasaval :DDD

    Úgy emlékszem, ment ez visszafele is. Valamelyik HW gyártó cég, pedig IP-t próbált licencelni. Szerintem ez olyasmi, mint az nvidia founders edition. Az a referencia design, de csinálhatsz jobbat.

  • rxmiss
    aktív tag

    szep az a nyolcutas elrendezes vizhutes eseten, de akkor azert a teljesitmeny automatikusan nagyon nem 8x lesz, hacsak nem tudjak hatekonyan egy-egy socket-hez kotni a feladatokat. erdekes, hogy 136 SMT nelkuli maggal gyorsabbnak mondjak magukat, mint az AMD 192 SMT-s maggal (a Turin teteje)
    ezt azert csocsaljuk egy kicsit:
    tehat, ha az x86-on letiltjuk az SMT-t, akkor az uj neoverse v3 ARM magok jelentosen gyorsabbak. pipa. viszont a vilagosabb szurke oszlop a szalankenti teljesitmeny engedelyezett SMT-vel. ami azt jelenti, hogy nem tettek egymasra kettot, mert akkor mar nem is nezne ki olyan jol az osszehasonlitas :U ezutan a sustained thread/rack eleg erdekes limitacioval lehet csak igaz, mert feltetelezi, hogy SMT-t engedelyezve nem lesz ketszer annyi szal x86-on? A performance/watt-nak hajlamos vagyok hinni, *kiveve* ha azt a sajat elso grafikonjukbol szamoltak.
    mert ha bemutattak egy 36kW-os rack-et, tobb, mint 8000 maggal, akkor csak saccolosdibol feltetelezzuk, hogy 60db 136 magos socket-rol van szo (mondjuk 30 db dual socket kiepites), akkor abbol socket-enkent ~600W korul jon ki. ha az egesz rack-rol beszelunk, akkor gondolom a memoria is beleszamit, tetelezzuk fel h mind a 12 csatorna fel van toltve mondjuk 32G-s modulokkal, akkor csak a memoria (nagyon kedvesen csupan 5W-tal szamolva modulonkent) 60W (8W-tal szamolva ~100W), akkor a proci kb 500W-os. mint a 192magos Turin. es akkor nem ertem :D

    SZERK: a videoban 300W-os TDP-t irnak, akkor a perf/watt rendben lehet. talan.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Ilyen formában az ARM direkt versenytársa lesz az ARM IP-ket licencelő partnereiknek."
    Aztan anno hogy felt mindenki, hogy az Nvidia csinalja majd ezt az Arm felvasarlasaval :DDD

  • freeapro
    senior tag

    200kW vízhűtéses rack. Szép.
    Telepítsék Paks mellé és hűtsék a Duna vizével, mint a villanykaros viccben.

Új hozzászólás Aktív témák