Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Ringman #24976 üzenetére

    Úgy érzem a végére futottam az ügynek.

    Aki Quadro NVS 140M-el szeretne 1080p-s videókat lejátszani annak van egy mega-giga rossz hírem, meg tapasztalatom.
    Visszamenőlegesen 11 Driver-t próbáltam ki, mindegyik esetében VLC, MPC-HC, Splash Player lejátszókkal. Aktuális verziókkal.
    +1 ráadásként az "legfrisebb" Lenovo oldalán elérhető drivert is kipróbáltam.Ami kicsit mókás mert 186.91-re épül. Ilyen meg nem is létezik az nvidia oldalán. :U
    Az összes!!!! driver esetén az eredmény egyenlő volt a nagy büdös nullával.
    A lenovos driver mikor olyan kedve volt nagyon minimális de észrevehető szaggatással vitte az 1080p-t.(Ekkor már üdvrivalgás és fesztivál hangulat volt...) Viszont kb 5-10 perc múlva gondoltam megint megpróbálom, és a hangon kívül csak egy nagy fekete képernyőt volt hajlandó mutatni, aztán mikor beletekertem volt kép is. Aztán újranyitottam a lejátszót ekkor "csak" szaggatás volt. Ugyanez volt jellemző a többi nvidia-s driverre is.
    Teljesen kiszámíthatatlan minőséget produkáltak minden egyes új lejátszáskor.
    Ezek függetlenek voltak a lejátszóprogramtól.

    Így a végére úgy döntöttem, hogy maradok a 720p-nél. Ezt tökéletesen gyorsítja hardveresen, bármely driverrel. A hócipőm meg tele van azzal, hogy egy termék elvileg képes valamire, a gyakorlatban meg rendszerint más jön ki.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák