- Zeneszerkesztő és DJ topic
- Milyen széket vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
BrownB
tag
Sziasztok! Az iLO-t frissítettem a legfrissebbre (2.44). System ROM-ot hogy tudnám? iLO webes felületén feltöltöm a CPQJ0612.F62 fájlt, aztán reset, de nincs változás.
-
Attipatti
tag
Röviden összefoglalnám a gen8 +esxi tapasztalataimat.
Az alábbi kombinációkat probáltam ki.
1. diszkek AHCI módban + HPe gyári esxi 6.0 u2 = használhatatlan diszk sebesség.
2. diszkek AHCI módban + Standard vmware esxi 6.0 u2= Egész jól működik, de a hálózat+diszk perfromancia nem az igazi. (SSD olvasás 500mb/s , írás 25mb/s) Hálózaton keresztül maximum 7-8 mb/s el tudott másolni.
3. diszkek RAID0 -ban, +HPe gyári esxi 6.0 u2= kb ugyan az mint a 2.-pont.
4. diszkek RAID0-ban, +HPe gyári esxi 6.0 u2+ Hp raid driver lecserélve az esxi-ben a régi verzióra. = Diszk performancia közel tökéletes. Hálózati másolásnál kikoppantja a gigabitet. :-) 115mb/s írás/olvasás.
A RAID driver lecserélése itt.
https://communities.vmware.com/message/2496155#2496155 -
M3kk
őstag
válasz
osztraksajt #1949 üzenetére
Nem, ugy tudod csak, hogy a tobbit is kulon-kulon raid0 ra teszed.
-
osztraksajt
őstag
Lehet úgy konfigolni a sata portokat hogy az ODD raid0 (hogy tudjon bootolni), a 4db fiók pedig marad AHCI módban? Tegnap este az istennek se akart nekem összejönni.
-
Attipatti
tag
Feltettem a standard esxi 6.0 u2-t ahci módban. Így már használható a sebesség, de még nem az igazi.
A VM ssd-re 500Mb/s feletti olvasási sebesség nagyon rendben van, de az írási sebesség olyan 27Mb/s.Esetleg használja valaki Adaptec 3405 raid kártyával? Valahol azt olvastam hogy egész jól megy a microserverrel, és az esxi is támogatja. Ebayen már 10 eFt-ért kaphato. Lehet, hogy megjátszom.
-
Blaise
veterán
Szerintetek lesznek a géphez Windows Server 2016 driverek? Valaki használja már esetleg?
-
jegesib
aktív tag
Frissített már vki OSX-ről MacOS-re ESXi 6 alatt? Tapasztalat? Gond nélkül felmegy?
-
Attipatti
tag
Sziasztok,
Aki esxi 6-ot használ a szerveren, az a sima natur vmware verziót tette fel?
Most feltettem legutolsó HP-s 6.0 U2 verziót, és dög lassu a HDD elérés. 10mbit/s.
Most így utánanézve, azt irják hogy a legutolsó verzióban sem lett javítva a driver probléma.AHCI ban vagy RAID módban gyorsabb?
Köszi,
Attila
-
atideath
tag
Akkor egy kis leírás az én rendszeremről, hátha valakinek segítséget fog nyújtani.
Microserver , 16Gb Ram, Xeon proci, 240Gb SSD, 2db 3TB WD Red, 1TB USB HDD, 8Gb SD Kártya
Az egész lelke egy ESXI 6 telepítve az SD kártyára.
SSD csak VMFS Datastore, ezen vannak a VM-ek diszkjei.
- W2012R2 - 40Gb - Ennek átadva az 1TB USB Wincsi, Erre telepítve RSync szerver, Veeam Backup, Crashplan
- Xpenology: Átadva a 2db 3TB WD Red neki RAW-ban. Xpeno intézte a partíciókat rajta. Ezen torrentezek, és ez kezeli az IP kamerákat, megosztásokat is
- W7 - MSSQL szerverrel
- 3db Ubuntu Linux dedikált célokraAz egész lelke a W2012R2. Ez úgymond a Backup rendszer. Minden adatmentést a külső 1TB-s lemezre végez. A Veeam Backup rendszeresen menti a VM-eket (kivétel a Xpenology). A Xpenology-n a saját backupját használva targetként a W2012R2-es Rsync szerverre ment. Természetesen nem mindent csak azokat amik pótolhatatlanok (Fényképek, doksik, munka stb). Ezen felül a W2012R2-n futó Crashplan-re bármelyik gépemet tudom menteni így minden mentés egy helyen van, ráadásul külső lemezen.
Hátha valakinek ez segítséget jelentett.
-
PPeti1986
tag
Hátsó ventilátort milyenre érdemes kicserélni?
Gyári számomra hangos
-
PpenoO
őstag
Ma jött meg a Xeon proci. Egy kis bibi, 1220 v2 helyett kaptam egy sima 1220ast
. Visszaküldtem, PayPal-al fizettem, remélem visszakapom a pénzem.
-
llacee
őstag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg 3 bay van tele, egy raid1 pár ill. egy raid0 külön drive.
Ha a negyedikbe beteszek egy hdd-t megnézni, hogy milyen adatok vannak rajta, de nem veszem fel a vezérlőbe látni fogja a win2012r2?Köszönöm!
-
letix
senior tag
UPDATE
Most látom hogy a topic névben a Gen8 előtt egy microserver is szerepel. Elnézést, elnéztem. Bár ötletek jöhetnekÜdv a szakiknak!
Tanulás céljából sikerült beszereznem egy HP ML310e Gen8 (nem v2)-es gépet, integrált B120i "vezérlővel", SAS modell, Xeon proci, 8GB ram. A gép elvileg új, firmware/bios etc szempontból 2013-2014-es állapotban.
A napokban leteszteltem ESXi 6.0-al, a HP Dynamic Smart Array-ben létrehozott tömbök szépen kezelhetőek a vmware által. Debian-al egyelőre nem próbálkoztam.
Gondoltam kipróbálok egy Win2012 R2 x64 trial verziót is, de a médiát betöltve és elindítva a telepítő nem talált használható drive-ot ahova települhetne.(nem Intelligent Provisioning-al indítottam az installt)
Itt elkezdtem gyanakodni, hogy az "öreg" firmware-ek lehetnek problémásak, a neten találtam is pár dolgot amit megoldhatná a gondom, mint:-SPP (Service Pack for ProLiant). Regisztráció és jótállás/támogatási szerződés köteles. A másodikból nekem nincsen.
-HP SUM (Smart Update Manager) erről egyelőre nem találtam letölthető verziót, csak egy 7.4.x-et ráadásul RedHat -hoz.
-Intelligent Provisioning DVD (erről sincs sok infóm, arra tippelnék, hogy vagy ekvivalens az elsővel, vagy annak tartozéka)Valaki útba tudna igazítani, hogy mit merre?
Köszönöm.
udv
letix -
atideath
tag
válasz
lbarjak #1921 üzenetére
A kérdésem csak az maradt hogy melyik milyen módba állítsam a vezérlőt. AHCI vagy RAID? Mindenképpen szeretném tükrözni a lemezeket, mert már volt kellemetlen élményem egy HDD hibából. 2x3TB Raid1-be. Vagy inkább azt mondjátok adjam oda a Windows Server 2012R2-nek AHCI-val lemezenként a HDD-ket és csináljak backupot minden este keresztbe? Mit ajánlotok? ODD helyén SSD, ezen lenne a rendszer a VM gépekkel. Milyen előnyei vannak a RAID módnak a tükrözésen kívül?
-
bbandi
tag
válasz
lbarjak #1922 üzenetére
Egyrészt igen, az egész rendszer - főleg a virtualizáció kicsit overkill a saját igényeimnek - ez részben nekem egy drága játék.
Másrészt ez a megoldás azért született, hogy a feladatok elkülönüljenek. Korábban egy openmediavault csinált mindent (akkor ext4 alapokon N36L-en), és rettegtem hozzányúlni, mert egyáltalán nem emlékeztem milyen kézi módosítások kellettek hogy minden menjen. Pl nagyon gyakran elszállt a flexget egy OMV frissítés után. Mégkorábban meg debian volt teljesen saját megoldásokkal, azt meg frissíteni voltam lusta.
Kísérletezési szempontból is sokkal jobb lett így, pl simán tudok kísérletezni többféle mediaszerverrel. Még olyan tervem is volt, hogy rakok rá egy pfSense-t és ez lesz a router is, de azt végül elvetettem, nem lenne jó, ha egy szerverkarbantartás miatt nem lenne netem.
A VT-d nem úgy működik, hogy egy hw-re/gépre használhatom csak, minden gond nélkül át tudom adni a másodlagos ethernetet az egyik random gépnek pl. - ha jól értem erre utaltál, de lehet félreértem.
-
PpenoO
őstag
Most vettem egy Xeon e3 1220 v2 procit, szeretném a turbo módot használni. Érdemes cpu hűtőt políroztatni vagy vegyek egy Akasa K25öt és barkácsoljak? Budapesten ki políroz?
-
Fifi
őstag
Sziasztok!
Reggel kinyitottam a "rackszekrényem" ajtaját mely közel van a bejárati ajtómhoz. Egy szellőztetés után olyan alacsony fan érték fogadott, amit eddig nem láttam
Thu Sep 8 07:20:22 CEST 2016
Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 9% N/A N/A No
Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 19C/66F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 32C/89F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 57C/134F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 40C/104F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 41C/105F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 43C/109F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 38C/100F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 39C/102F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -A processor zone nagyon gyanús, az soha nem mozdul el erről az értékről (se fel, se le), szerintem bele van drótozva.
Ugyanekkor lmsensors szerint:
Physical id 0: +32.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)
Core 0: +32.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)
Core 1: +30.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)Bye, Fifi
-
lbarjak
csendes tag
Nem rossz, a ZFS-t bármikor tudod importálni más rendszerbe ami egyénként kezeli, legfeljebb kell a force opció. Nálam a FreeNAS akkor esett ki, amikor elfelejette listázni a grafikus felületén a ZFS állapotát, azaz pont ott nem teljesített ahol értelme lett volna a használatának. Nehogy már ne tudjak egy zpool status cli parancsot kiadni, így igazából számomra csak hátránya volt.
Azt persze nem látom, hogy miután kihasználtad a VT-d lehetőséget, mást már nem tudsz odaadni közvetlenül a virtuális gépeidnek, mi értelme van az ESXI-nek? Erről magamat sem tudtam meggyőzni, ezért maradt a Debian + ZFS az SD kártyán, aminek dd-vel van mentése fájlba de egyébként is a swap, a home könyvtár a config fájlokkal a ZFS tükrön vannak.
A FreeBSD akkor érné meg, ha a belső pendrive + SD card lehetne ZFS-boot tükörben, működik is, csak ha a pedrive-ot kiveszem (természetesen menet közben) akkor az SD kártyáról boot után nem találja a root fájlrendszert, míg fordítva, ha az SD kártyát tépem ki akkor rendesen elindul és ha visszateszem akkor visszatükrözi. Igaz, az RC1-es legújabb verzióval próbáltam, majd megismétlem a végleges kiadással. Vagy az előző stabillal. -
cekkk
veterán
Sziasztok!
Szeretném feltelepíteni a Win 8.1-et a gépre, mert ezen futna a számlázó rendszerünk szerver része és így VPN-en keresztül este otthonról is tudnék dolgozni.
Addig jutok el, hogy a win telepítő elindul, de nem látja a vinyókat.
Mi lehet a gond?
Mit kellene csinálni? -
csusza`
senior tag
válasz
atideath #1912 üzenetére
Köszönöm.
Miért értelmetlen? Az adatbázis maga sérülhet, azért arról jó, ha van egy mentés. Illetve, mind a 3 adatbázisról kell majd csinálnom backupot.
Pont nemrég fordult elő, hogy a MariaDB adatbázis tartalma egyik napról a másikra kitörlődött - vagy kitörölték, ez azóta rejtély. Előtte 3 nappal csináltam egy backupot, csak vissza kellett állítanom.A kérdés még mindig a Windows Server verzió, egyre inkább a Foundation mellett teszem le a voksom. Összeszámoltam, jelenleg pontosan 15 gépről kellene elérni a szervert 10 felhasználónév/jelszó párossal. Ha jól értem akkor a licensz lefedi ezt, sőt, még a későbbiekben 5 felhasználót hozzá is adhatok.
-
atideath
tag
válasz
csusza` #1911 üzenetére
Sok értelmét nem látom a backup megoldásodnak. Ugyanis ha a kötet sérül ugrik az egész. Raid az okés (Ez már egy redundancia). Nem kínlódnék így vele. Vagy menjen egyesével a lemez RAID nélkül és az egyik HDD-t használd csak backup-ra (mondjuk napi 1x-r). Vagy tedd be RAID1-be a lemezeket és USB-s wincsire ments időnként Backupot. Az hogy egy RAID1 tömböt szétparticionálsz értelmetlen.
És egyébként szerintem 2x-r annyi felhasználót is kiszolgál. Viszont ha nagy az igénybevétel akkor lehet a W2012-t már SSD-re tenném az SQL adatbázissal együtt. És erről készítenék backupot.
-
csusza`
senior tag
EGyébként kicsit alá számoltam, most néztem meg, hogy 10 felhasználó lesz körülbelül, de azért adjunk még ahhoz hozzá 5-t, hogy tuti bele férjünk...
Az a gond, hogy Windows Serverrel eddig nem túlzottan kellett foglalkoznom, de ahogy így olvasok róla meg próbálok tanulgatni, már az elején egyre jobban belekeveredek itt ezekbe a licenszelési dolgokba... -
djgeg
őstag
válasz
csusza` #1908 üzenetére
15-25 Felhasználót vígan ki fog tudni szolgálni, de én egyébként vennék bele egy használt xeon procit akkor már inkább mint az i3-at. Már csak a RAM miatt is.
"Raid1-ben kétfelé osztva - rendszer + backupok" Remélem nem a rendszert akarod "backupolni" ugyan arra a kötetre? Mert akkor nem sokat ér a mentésWindows server licensing témában meg kb külön fórumot lehetne indítani.
CAL témában van User és van Device alapú. (meg Server, ami szintén device alapú amúgy)
Az egyik /eszköz a másik /felhasználó. A felhasználó az egyedi felhasználót jelent, de egy felhasználó csatlakozhat több gépről is egyszerre.(RDC is megoldható csak engedéjezni kell az egyidejüleg több sessiont)
Tehát gyakorlatilag a 2-3 cal os ötrténet kivitelezhető. (ajánlom az 5 ös csomagot legalább megvenni, mert /darab áron akár még drágábban is kijöhetsz)
Jogilag amúgy meg ahány egyedi felhasználó (Mancika ül a gép előt és csatlakozik a serverhez) annyi licenset kéne venned... Nem mintha itthon annyira meg lehetne vele bukni, de jogilag megszeged a felhasználói feltételeket vele.Foundation vs Essential
Felhasználói limitbe nem fogsz ütközni ha 2-3 usered lesz csak...
Más téma a service limit. Azt pedig neked kell tudni.Access service limits
Foundation: 50 RRAS / 10 IAS250 RRAS / 50 IAS /
Essential: 2 IAS Server Groups -
csusza`
senior tag
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy egy ilyen Microserver képes-e egyidejűleg 15-25 felhasználót kiszolgálni megfelelő sebességgel?
Konkrétabban a szerveren folyamatosan futna egy Windows Server 2012 R2 (vagy 2016, ha addig kijön), ez alatt pedig 3-4 adatbázis. Úgy gondolom, hogy felesleges virtualizált rendszert létrehozni e célra, a Celeron kevés, a Xeon sok, egy i3-3240-t szeretnék bele tenni, a memóriát felupgradelni 12GB-ra, és két WD Red 1TB menne bele majd, Raid1-ben kétfelé osztva - rendszer + backupok.
Futna tehát egy MsSQL 2012 vagy újabb, egy MariaDB (gyakorlatilag MySQL) és egy Firebird.
Kérdésem igazából egyrészt, hogy megfelelő összeállítás-e ez így?Aztán, inkább Windows Server témakörű lehet a kérdés, de ha Windows Server 2012 R2-t szánunk rá, akkor, ahogy írtam, 15-25 felhasználó kapcsolódna egyidejűleg a szerverhez, melyik változatot érdemes választani? Foundation vagy Essential? Nem 15-25 felhasználónév jelszó lesz, hanem 15-25 felhasználó, 2-3 azonos felhasználónévvel. Ilyenkor a licensznél a ténylegesen kapcsolódó felhasználók száma számít, vagy a használt felhasználónév/jelszó? Remélem érthető!
Előre is köszönöm a segítségeteket!
-
atideath
tag
válasz
lbarjak #1898 üzenetére
Valami hasonlón gondolkodom én is. Úgy gondoltam hogy egy W2012r2-t felteszek az SSD-re, ez lenne a Host rendszer. Tudna iSCSI targeteket vagy akár NFS megosztásokat csinálni (leginkább itt a backup HDD-re gondolok). És erre menne egy Hyper-V a VM gépekkel. A VM gépek alatt fel lehetne mountolni a backup hdd-t és tudnának menteni rá. Vagy akár a W2012r2 is megteheti mindezt ha van olyan alkalmazás (mondjuk veeam backup) ami tud ezekről mentést készíteni. Ez így szerinted jobb lehet mint az ESXI? Az a baj a esxi-vel hogy alapból Host rendszerként nem tud megszotást készíteni.
-
bbandi
tag
Látom sokan használnak itt ESXI-t, leírom az én rendszeremet, hátha valakinek hasznára válik (pl nekem ha netán újra meg kell csinálnom
), van benne némi kutatás. A cél az volt, hogy FreeNASt tudjak használni ÉS néhány linux szerver programot. FreeNAS ad erre valamilyen szintű megoldást, de nem tűnt túl megbízhatónak az alapján amit olvastam. A FreeNAS-nak minél közvetlenebb hozzáférése van a SATA vezérlőhöz, annál jobb. VT-d-n keresztül csak az egész vezérlőt lehet átadni, mind az 5 sata porttal.
Talán egyszerűbb lett volna egy pcie SATA kártyát használni az SSD-hez, de valamiért nem ezt tettem. Végül ez lett a megoldás:HW: Microserver Gen8, Xeon E3-1220L-re és 12GB RAM-ra upgradelve. Benne két nagy WD red, egy 120-as SSD az ODD helyén és egy 64GB-os SD kártya.
ESXI telepítve az SD kártyára. SD kártyán maradék üres hely felcsatolva VMFS-ként.
Ehhez kell némi bűvészkedés, egy másik linuxos gépben hoztam létre a partíciót (igazából mindegy min, csak kezeljen GPT táblát és lehessen beírni custom filerendszer ID-t, legalábbis az fdisk nem ismerte a vmfs-t). Ezután újra fel lehet bootolni az ESXI-t, formázni a partíciót, utána elvileg fel is ismeri automatikusan, mint data storage-et.SD kártyáara telepítve mint guest a FreeNAS, SATA controller átadva neki VT-d segítségével. Automatikusan bootol, felmountolja a két WD redet mirror ZFS-ben (később lehet, hogy RADIz1-re lesz bővítve), illetve az SSD-t, mint stand alone lemez. Mindkettőt továbbosztja NFS-ként, amit egyebek között az ESXI is felmountol. Az a tapasztalatom, hogy kb 3 perccel az után, hogy a FreeNAS guest bekapcsolt, lehet indítani a többi gépet, ami a freenas által osztott NFS-en fut (az állandóak mind az SSD-n, így idle-ben le lehet kapcsolni minden HDD-t).
Igazából ez a lényeg, jelenleg fut rajta még 4 ubuntu server, dedikált célokkal:
-transmission (szintén az ssd-re tölt)
-miniDLNA (később valószínűleg rakok rá plex-et vagy emby-t)
-openHAB
-SAT-IP (megkapja az USB-s tv tunert ami bele van dugva a gépbe. Eredetileg tvheadend is futott rajta, de egy kernel driver bug miatt a kettő nem fér meg együtt)Szóval ebben az a jó, hogy a teljes tárterületet a FreeNAS kezeli annak minden előnyével, minden feladatra jól elkülönített szerver fut, és idle-ben csak az SSD megy.
Mivel mind az ESXI, mind a FreeNAS csak olvassa a root könyvtárát, írás az SD kártyára nem történik - egy kivétellel: az ESXI-nek kell egy scratch partíció, aminek elérhetőnek kell lenni bootoláskor. Ez most sajnos az SD kártya. De gyakorlatilag csak a FreeNAS és az ESXI beállításai veszhetnek el, mindkettő elég könnyen helyreállítható.
-
PpenoO
őstag
válasz
radi8tor #1903 üzenetére
Köszi. Jelenleg raid 0ba, single arrayként vannak benne a meghajtók. Adatbiztonság szempontjából érdemes kihúzni ezeket bios resetnél? Mintha rémlene, hogy bios confignál, ahci/raid mód kiválasztásnál nagy piros figyelmeztetést dob, hogy bukod az adataidat, ha módosítod ezt a beállítást. Illetve újra kell majd konfigolni a gyári raid controllert, vagy ha raid módba rakom, akkor a controller felismeri majd magától a meghajtókat?
-
PpenoO
őstag
Bocs a láma kérdésért, proci cserénél (celeron -> xeon) újra kell húzni a rendszert (nativ win7 64bit) ?
Új hozzászólás Aktív témák
Angol nyelvű infók (BIOS, RAM lista, driverek, stb.)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Politika
- Elektromos cigaretta 🔞
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gyúrósok ide!
- Jellyfin, Emby, Stream.io, Plesk Streaming platform
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Óvodások homokozója
- További aktív témák...
- Lian Li, 14600KF, 3/4 konfig, VGA, memória, SSD nélkül
- DELL OptiPlex 5055 SFF / Ryzen 5 PRO 2400G / NVME M.2 / DDR4 / USB 3.1 / több db / számla
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F (10 mag/16 szál) +RX 7800 XT 16GB GDDR6 +Új 16-32GB DDR4! GAR/SZÁMLA
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- AKCIÓ!!! DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F + Új RTX 5060 Ti + Új 16-32GB DDR5! GARANCIA/SZÁMLA!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019- i7 9750H 16GB 500GB Radeon Pro 5300M 4GB hibátlan működéssel
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- Lenovo Thinkpad T480 csak belső akku. 8-32GB 256GB-2TB
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest