- Hamarosan megkezdődik a nubia 2,8K-s táblagépének szállítása
- Barátokká váltak az eddig rivális AI-óriások
- ASUS blog: Ideális olcsó utazós gép lett az új Vivobook S14
- Az Aura Displays hordozható monitorhármasa jól felturbózhatja a produktivitást
- Dual Mode-os IPS monitorral adott magáról életjelet a Gigabyte
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen széket vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Androidos tablet topic
- 3D nyomtatás
- Házimozi belépő szinten
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Batman2
őstag
válasz
rednifegnar #86652 üzenetére
Én 92-ben kezdtem a számítógépes korszakot egy 286-ossal, 40 mega MFM vincseszterrel, 1,2Mb-os floppival. Előtte már volt gépes tapasztalatom komondorokon.
A vincseszter hamar megadta magát, mert vírus volt a gépen és a vírusírtó azzal kezdte, hogy letörölte a particiós táblát, ezután a vinyó már csak egy darab alkatrész halmaz lett, semmi sem ismerte fel.
A floppi is hamar tönkrement, mert kivettem megpucolni és mikor összeszereltem már nem olvasott semmit. Tele volt előzőleg porral.
Úgyhogy hamar egy 40 megás ATbuszos vinyót kapott, és előszőr egy 360Kb-os floppit, majd később egy 1,44-eset. Eleinte csak a 360-as floppi volt, arról bútoltam a dos-t, majd cserélgettem a lemezeket hogy valami programot is betöltsek, kicsit macerás volt.
Vinyóval már egyszerűbb volt.
Az alaplapja teljes méretű volt, tele mindenféle ICvel, rajta sip memória modulok, összesen 1 mega. Előszőr egy cga kártyával volt a TVre csatlakoztatva, színeket csak maszek tudtam átvarázsolni, a videójel nem vitte át. Csak később kaptam egy svga monitort, vga kártyával.
Hang is jódarabig csak nyomtatóportos maszek DA átalakítással ment (ellenállás-kondenzátor). És mégis boldog voltam vele, én csak basic-ben tudtam programozni, azzal csináltam egyszerű modellvasút vezérlést nyomtatóporton keresztül.Üdv.
-
DonThomasino
veterán
válasz
rednifegnar #86652 üzenetére
Szerintem tartsd meg, és vigyázz rá
gyűjtői körökben értékes szerkezet lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell Inspiron 5406 2-in-1i5-1135G7 16GB DDR4 3200 512GB NVME 14" FHD Érintőkijelző W11Pro
- Eladó MacBook Pro 14" M1 Pro (2021) 16/512 99% akku Makulátlan állapotban!
- Újszeru GIGABYTE G5 - 15.6" FullHD 144Hz - i7-13620H - 48GB - 1TB - RTX 4050 - Win11 - 1,5 év gari
- Eladó garanciás,új állapotu projektorom kihasználatlanság miatt!
- Acer Nitro V ANV15 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-13420H - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 - 2,5 év gari
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- KATONAI ÜTÉSÁLLÓ!!! Getac S410 i5-6300u, G3: i5-8365u, G4: i5-1145G7
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Plus - Yellow - Használt, karcmentes
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged