Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Hisense LCD és LED TV-k
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- A Sony megmutatja milyen monitor illik a PlayStation 5-höz
- Újra nekifeszül az asztali konzolok piacának a Valve
- Steam Deck
- Projektor topic
Aktív témák
-
frankie!
őstag
Leírnám én is a véleményemet és a tapasztalataimat.
Az nem igaz, hogy a vastagság lényegtelen. Egy vezető ellenállássa egyenesen arányos a hosszal, és fordítottan arányos a keresztmetszettel. [link] Nyilván a minél kisebb ellenállás a kedvező, hogy kisebb legyen a zaj. Ld. extrém esetben kontakthibás kapcsoló régi erősítőkben. De egy kábelnek nem csak az ellenállása, hanem a kapcitása és az induktivitása is fontos. A fonás, csavarás ezeket is lecsökkenti, ezért is ilyen pl. egy CAT5 kábel szerkezete, ezért alkalmas nagy sebességű adatátvitelre és hangkábelnek is ezért felel meg (elvileg).
Kül. kábeleket mértek ilyen szempontból és összevetették az adatokat: [link]
Ez a sokeres SAL sodrott kábel szerintem nagyon alkalmas ehhez a cucchoz. Elég nagy a kapacitása, de pont ezért lehet jó. Erős sajáthangja van, torzít, de kellemes melegséget, lágyságot visz a hangba, elfedi a hibákat egy kicsit. Nálam a 2,5-ös KL vált be annak idején, próbáltam 1,5-öst is, kb. a kettő közt akkora volt a különbség, mint a gyári és az 1,5-es között. Audigy2 Value-ről lett meghajtva. 4-est Neotechet is kipróbáltam, a KS-1011B-t, nem hozott számottevő javulást. [link] Azóta ezt használom a Magnat dobozokhoz, akkor még jóval olcsóbb volt. Kipróbáltam a hármasfonatot CAT5E-ből, igen tiszta hangja volt, de kicsit tolakodó is volt, lehet hülyén hangzik, de túl sok információt akart átvinni.
Hi-fis körökben se szokták ajánlani a sokkal jobb kábelt, mert nincs értelme. A fonat még mindig megvan. ha kell valakinek, kölcsön tudom adni. Viszont a CAT5E-ből vett szál összekötőnek nagyon bevált ennél a rendszernél is, sőt a mostani cuccomon is jól teljesít. Óriásit javított a hangszerek hangján, az erősítőt is átkábeleztem vele.
CAT5-ről még:[L] http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html[/L]
Aktív témák
- Építő/felújító topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Lexus, Toyota topik
- World of Tanks - MMO
- BestBuy topik
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Assetto Corsa Rally
- Hisense LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- iPad Pro 11" (2022) 128 GB + Apple Pencil!
- Galaxy S23+ 8/512 GB eladó
- Üzletből, garanciával, MSI Creator Z16 A12UET-039IT intel Core i7-12700H/16GB RAM/1TB SSD/RTX3060
- Denon AVR X2100W Magnat Vector 77 5.1 hangfalakkal
- Üzletből, garanciával, Új Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 Ultra 7 155u/32GBRAM/1TB SSD/OLED kijelző
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A34 5G 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Nuki Smart Lock Ultra okoszár
- Nokia 5.3 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 12 Pro 128GB Pacific Blue - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3259,100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Hi-fis körökben se szokták ajánlani a sokkal jobb kábelt, mert nincs értelme. A fonat még mindig megvan. ha kell valakinek, kölcsön tudom adni. Viszont a CAT5E-ből vett szál összekötőnek nagyon bevált ennél a rendszernél is, sőt a mostani cuccomon is jól teljesít. Óriásit javított a hangszerek hangján, az erősítőt is átkábeleztem vele.

