Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pero19910606

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az elinduláshoz szeretnék egy kis segítséget kérni, ha megértem a logikát utána tovább tudok lépni szerintem :)

    Adott az alábbi táblázat:

    A feladatom az lenne, hogy egy cellába kiírjam cikkszámonként és raktáranként ha egy termék esetében változott a készletszint. Első sorban hiánytermékek és az új beérkezések a fontosak, tehát:

    8:00 Lekérdezés "X" termék készletszint: Normál
    16:00 lekérdezés "X" termék készletszint: Hiány-->
    Azaz "Új hiányról" van szó

    Következő nap 8:00 lekérdezés "X" termék készletszint: Normál-->
    Azaz "Új beérkezés"

    Van még rengeteg különböző feltétel, ami egy terméknél eldönti, hogy mit kell kírnia. Pl: az adott terméket csak egyedi igényre vásároljuk, így ha 0 is a készlet, akkor ne hiányként jelentkezzen stb stb.

    Ezt HA, ÉS, VAGY fügvényekkel meg tudtam oldani, megfelelően kiszámol mindent, de úgy érzem, hogy túl sok a feltétel és nagy el lehet veszni az ilyen képletekben. Ha bejön új feltétel vagy javítani kell, akkor nagyon sok időt vinne el így szerintem

    Sokszor használtam már macrot, de nem ilyen feltételekkel.

    Le tudna esetleg valaki írni a fenti példa alapján, hogyan nézne ki a kód VBA-ban?
    Kell itt változókat felvennem, vagy elegendő így megírni?
    If Range("A1").Value = "Normal" Range("B1").Value = "Hiány" then
    Range("C2").Value = "Új hiány"

    Esetleg akkor kéne változó, ha azt szeretném, hogy mindig addig számoljon amíg az utolsó sorig van érték, ne pedig egy előre meghatározott tartományban?

    Bocsi, hogy kicsit hosszú lett, de nem egyertelműen akartam leírni.

    Köszönöm előre is ha esetleg valaki tud segíteni!

    Üdv!
    pero

Új hozzászólás Aktív témák