Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • teacherhajni

    újonc

    válasz Delila_1 #11105 üzenetére

    Kedves Felhasználók!
    Problémám a következő: Van egy több száz soros xls-em különböző termékekkel. Ezekhez a termékekhez kellene a fotójukat hozzárendelnem, lehetőleg automatizálva. Arra találtam itt megoldást 2011-es hozzászólásokban, hogy ez makrókkal megoldható, próbálkoztam is, nagyjából működik (makrók terén nagyon kezdő vagyok, kb. 1 napja ismerkedem velük főleg az itteni tippek alapján). Alapvetően az automatizálás résszel van problémám, hogy ugorjon át a következő sorban lévő cellára.

    Tehát pl. C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures mappában van minden termék képe összegyűjtve, a termék cikkszáma Tulipán (pl. A2 cellába beírva), a kép neve emiatt Tulipán.jpg, akkor pl. a D2 cellába illessze be a képét. Utána pedig haladjon tovább az A oszlopban lévő többi cikkszám alapján. A beillesztett képek legyenek pl. 4 cm magasak, tartsák meg a méretarányt, helyeződjenek át a cellával, de a méret maradjon, és legyen pl. 160 px magas a sor, ahova bekerült a kép (ez a formázás rész a makró rögzítés funkcióval már megy). És az még fontos, hogy ha az xls-t elküldöm emailen, akkor ne keresgélje a mappát, ahol a képeket megtalálta, hanem az xls-hez csatolva legyenek a képek.
    Ja, és 2003-as excelem van itthon, az irodában meg még régibb...

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák