- Különleges konzollal köszönti a 25 éves Xboxot a Microsoft
- Hét további játékot gyorsít a csodafegyverével az Intel
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Kompakt vízhűtés
- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Objektívek topikja
- Projektor topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Különleges konzollal köszönti a 25 éves Xboxot a Microsoft
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Akkuban valószínűleg nem fejlődik a Galaxy Tab S12 Ultra
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
btprg
senior tag
A gyíkemberek nagyon nem bírnak magukkal. Az a borzasztó ebben, hogy agyhalott tömegek állnak sorba az ilyen Nagy Testvér-kellékekért, okosórával is minden második ember tölti fel micimackó felhőjébe az egészségügyi adatait...
-
ddekany
nagyúr
Nem túl rég volt egy hasonló MI kitűző vagy mifene. Érdektelenségbe fulladt és talán a személyiségi-jogi problémák is előkerültek akkor is. Ha ezt komoly érdeklődés fogja övezni, az tökéletes bizonyíték lesz az almás birkaságra. (És a személyiségi-jogi problémák miatt szerintem ezt is nyugodtan le lehet húzni a WC-n.)
Nem is simán érdektelenségbe fulladt, hanem hatalmas arcraesés volt. Mert még nem tart ott az AI, akkor pláne nem tarortott. Egyenlőre ez még csak ügyeskedés befektető pénz begyűjtésre. Aztán pár év múlva meg lehet hogy már nem csak az lesz... de már most szokjuk az ötletet.
-
Tasunkó
őstag
Akkor jó. Először úgyis azok jönnek sorra, akiknél a felsoroltak nem tartalmaznak alkoholt, nikotint meg az applikáció tudja miket.
-
Polarstar
nagyúr
Nem kérdés, hogy a vállalati nyereség érdekében eladják vérét, veséjét, máját, szívét, retináját, porcait, skalpját a drága fizető márkahű felhasználóknak. És ez sosem volt kérdés.
-
Tasunkó
őstag
Ha néhány idióta hordana ilyesmit, és a felvételeket aztán otthon őriznék, nem érdekelne kb. senkit a dolog. De így, hogy a felvétel ki tudja, melyik óriásvállalat szervereire kerül, és ott a legkülönfélébb ai-ok és elemzőszoftverek szálazzák szét a felvétel minden apró részletét és mozzanatát, teljes adatvédelmi horror a dolog.
Sokkal többet fognak rólunk tudni, és ki tudják előre számítani a viselkedésünk. Ennek eltitkolása már esélytelen. Most már minden attól függ, mihez fognak kezdeni vele.
-
ergoGnomik
aktív tag
Nem túl rég volt egy hasonló MI kitűző vagy mifene. Érdektelenségbe fulladt és talán a személyiségi-jogi problémák is előkerültek akkor is. Ha ezt komoly érdeklődés fogja övezni, az tökéletes bizonyíték lesz az almás birkaságra. (És a személyiségi-jogi problémák miatt szerintem ezt is nyugodtan le lehet húzni a WC-n.)
-
Balázs Z.
aktív tag
Ha néhány idióta hordana ilyesmit, és a felvételeket aztán otthon őriznék, nem érdekelne kb. senkit a dolog. De így, hogy a felvétel ki tudja, melyik óriásvállalat szervereire kerül, és ott a legkülönfélébb ai-ok és elemzőszoftverek szálazzák szét a felvétel minden apró részletét és mozzanatát, teljes adatvédelmi horror a dolog.
-
Ricardo
titán
A törvény úgy szól, hogy ha valakit direkt lefotózol, akkor szóban, írásban vagy ráutaló magatartással engedélyt kell adnia hozzá. A gyakorlatban viszont csak magánindítványra kezdődhet bármilyen eljárás, tehát mondjuk egy rendőr nem mehet oda a fotóshoz, hogy van-e engedélye Gipsz Jakabot fotózni, az illetőnek magának kell szólnia.
Így a gyakorlatban a felvétel készítést önmagában ritkán tekintik szabálysértésnek, max. ha az arcodba tolja a kamerát, szólsz neki, hogy ne tegye, ő meg csak azért sem hagyja abba. De ha mondjuk valaki street fotózik és készít rólad egy képet (amibe nem csak belelógsz, hanem Te vagy a tárgya), Te meg nem kéred meg, hogy törölje, akkor már csak a publikációt tudod megakadályozni, a fénykép készítéséért nem fogják büntizni.
Nyilvános eseményeken pedig még csak le sem tilthatod, mert a megjelenés önmagában beleegyezés a felvétel készítésbe és publikációba.Amúgy még az is közterületen fotózásnak számít, ha Te ugyan magánterületen tartózkodsz, de közterületről rálátni.
A törvény onnantól kezd komolyan büntetni, ha a felvétel készítés megfigyelésnek számít, azaz ismétlődik, bizonyítható a szándék, illetve a felvétel készítésről nem tudhat a célszemély, stb. Innentől érdekes a kérdés, mert az ilyen nyaklánc már erősen a megfigyelés vs. köztéri felvétel határmezsgyén mozog. Ez tipikusan a "technológia megjelenéséig fel sem merült a probléma" szabályozási kérdés. Mint amikor a drónozásnál definiálni kellett, hogy milyen magasságig számít valami magánterületnek.Egyetértünk.
Kíváncsi vagyok milyen szabályozást fognak erre kitalálni. -
ben2
aktív tag
A "véletlen" belelógsz, más kategória.
Ha például lefotózol egy túristalátványosságot, és valaki ott van a képen az egy dolog. Ha direkt őt fotózod le ugyanott, az egy más liga.
belelógni egy videóbeszélgetésbe teljesen más dolog, mintha valaki ott áll melletted és rögzíti mit beszélgetsz a barátoddal, pároddal....
Nem véletlen, hogy a biztonsági kamerák egy jó része hangot nem rögzít.
majd kiderül, de sanszos hogy lesz valami hasonló. Bog is mesélt arról hogy ilyen gyűrűket, nyakláncokat már egyre több cég kezd gyártani.
"Egy medál szerű izé valaki nyakában viszont sokkal inkább rejtett megfigyelés kategória, mint nyilvános felvétel."
Igen, ez a fő probléma vele.A törvény úgy szól, hogy ha valakit direkt lefotózol, akkor szóban, írásban vagy ráutaló magatartással engedélyt kell adnia hozzá. A gyakorlatban viszont csak magánindítványra kezdődhet bármilyen eljárás, tehát mondjuk egy rendőr nem mehet oda a fotóshoz, hogy van-e engedélye Gipsz Jakabot fotózni, az illetőnek magának kell szólnia.
Így a gyakorlatban a felvétel készítést önmagában ritkán tekintik szabálysértésnek, max. ha az arcodba tolja a kamerát, szólsz neki, hogy ne tegye, ő meg csak azért sem hagyja abba. De ha mondjuk valaki street fotózik és készít rólad egy képet (amibe nem csak belelógsz, hanem Te vagy a tárgya), Te meg nem kéred meg, hogy törölje, akkor már csak a publikációt tudod megakadályozni, a fénykép készítéséért nem fogják büntizni.
Nyilvános eseményeken pedig még csak le sem tilthatod, mert a megjelenés önmagában beleegyezés a felvétel készítésbe és publikációba.Amúgy még az is közterületen fotózásnak számít, ha Te ugyan magánterületen tartózkodsz, de közterületről rálátni.
A törvény onnantól kezd komolyan büntetni, ha a felvétel készítés megfigyelésnek számít, azaz ismétlődik, bizonyítható a szándék, illetve a felvétel készítésről nem tudhat a célszemély, stb. Innentől érdekes a kérdés, mert az ilyen nyaklánc már erősen a megfigyelés vs. köztéri felvétel határmezsgyén mozog. Ez tipikusan a "technológia megjelenéséig fel sem merült a probléma" szabályozási kérdés. Mint amikor a drónozásnál definiálni kellett, hogy milyen magasságig számít valami magánterületnek. -
Entaro
tag
Előtte meg beporoztak minket a chemtraillel, ez nyilvánvaló, aki tagadja az ostoba.
Ez a legnagyobb igazság az egész Laposföldön!
-
Ricardo
titán
Nem az ötletet akarom védeni, sőt, de közterületen bárki készíthet rólad felvételt.
Nagy nyilvánossággal megosztani viszont nem szabad a beleegyezésed nélkül.
Értsd: ha mondjuk valaki videotelefonál a buszon és Te is belelógsz a képbe, akkor nem követelheted, hogy állítsa le a felvételt. Viszont ha kirakja a facebookra és az arcod azonosítható a képen, akkor jogod van leszedetni vagy kitakartatni, ha pedig bármi hátrányod származik a publikálásból, akkor be is perelheted érte, ilyenkor a bíróság a publikálás és nem a felvétel körülményeit vizsgálja.
Ennél az eszköznél első sorban az a probléma, hogy nem feltétlenül nyilvánvaló, hogy felvétel készül rólad. Ha valaki egy telefonnal, kamerával hadonászik, elmész egy térfigyelő kamera előtt, vagy elhúz melletted a Google Street View autó, akkor tudod, hogy felvétel készül rólad. Egy medál szerű izé valaki nyakában viszont sokkal inkább rejtett megfigyelés kategória, mint nyilvános felvétel.
Persze várjuk ki a végét, mert erősen sanszos, hogy valami kínai bullshit az egész, mint a legtöbb ilyen Apple "hír".A "véletlen" belelógsz, más kategória.
Ha például lefotózol egy túristalátványosságot, és valaki ott van a képen az egy dolog. Ha direkt őt fotózod le ugyanott, az egy más liga.
belelógni egy videóbeszélgetésbe teljesen más dolog, mintha valaki ott áll melletted és rögzíti mit beszélgetsz a barátoddal, pároddal....
Nem véletlen, hogy a biztonsági kamerák egy jó része hangot nem rögzít.
majd kiderül, de sanszos hogy lesz valami hasonló. Bog is mesélt arról hogy ilyen gyűrűket, nyakláncokat már egyre több cég kezd gyártani.
"Egy medál szerű izé valaki nyakában viszont sokkal inkább rejtett megfigyelés kategória, mint nyilvános felvétel."
Igen, ez a fő probléma vele. -
Narxis
nagyúr
Ez jó lenne, kielemeznék egymás böngészési és keresési előzményeit és kapcsolódási pontokat keresnének, ez alapján megjelenne a telefonon néhány téma amiről beszélhetnének.
-
ben2
aktív tag
Nem az ötletet akarom védeni, sőt, de közterületen bárki készíthet rólad felvételt.
Nagy nyilvánossággal megosztani viszont nem szabad a beleegyezésed nélkül.
Értsd: ha mondjuk valaki videotelefonál a buszon és Te is belelógsz a képbe, akkor nem követelheted, hogy állítsa le a felvételt. Viszont ha kirakja a facebookra és az arcod azonosítható a képen, akkor jogod van leszedetni vagy kitakartatni, ha pedig bármi hátrányod származik a publikálásból, akkor be is perelheted érte, ilyenkor a bíróság a publikálás és nem a felvétel körülményeit vizsgálja.
Ennél az eszköznél első sorban az a probléma, hogy nem feltétlenül nyilvánvaló, hogy felvétel készül rólad. Ha valaki egy telefonnal, kamerával hadonászik, elmész egy térfigyelő kamera előtt, vagy elhúz melletted a Google Street View autó, akkor tudod, hogy felvétel készül rólad. Egy medál szerű izé valaki nyakában viszont sokkal inkább rejtett megfigyelés kategória, mint nyilvános felvétel.
Persze várjuk ki a végét, mert erősen sanszos, hogy valami kínai bullshit az egész, mint a legtöbb ilyen Apple "hír". -
Tasunkó
őstag
Esetleg akkor jól jöhetne, ha olyan emberek találkoznak akiknek nincs közös témájuk. Csak még az applemarketingnek kéne valami jó kampányt erről csinálni, hogy a megfelelő etikettel nem megsértve az egyént, megnyomni a hasán ezt a gombot és akkor AI-al lehetne beszélgetni.
-
Polarstar
nagyúr
Én felháborítónak tartom ezt az agresszív hurrá optimizmussal telített betolakodást.
Nincs helye az utcán sem egy ilyen eszköznek!Továbbá! Hogy lenne luxus egy kifejezetten unalmas egykaptafa ipari termék?
A gyártó ne akarja a saját fontosságát bizonygatni ezzel a vacakkal! Egyedül a felderítés, elemzés és reklámmal elárasztás a valódi céljuk. Ez újra egy haszontalan tevékenység ami csupán a pénzről szól. Hol a határ az egyediség, önrendelkezés feladása a márka identitás felvállalásra és az önállóság levetése, megtagadása között?
Véleményem szerint ez nem csak gazdaságilag haszontalan hanem társadalmilag és lelkileg is kifejezetten káros!
-
ddekany
nagyúr
Mobil a zsebben esetén legalább le tudnak bukni, ha adott alkalamzás hallgatózott. Ezeknél a kitűzőknél viszont az alap működés szükséges része, hogy megy be a nyers stream a Google szerver központjába. Hogy aztán ott mit csinálnak vele... Azaz, ez nagyságrendileg megkönnyíti nagytesós irányba mozgást.
-
Ricardo
titán
nem is a begyüjtés. de egy random ember ne rögzítsen semmit rólam a buszon, az üzletben, vagy bárhol. Ez azért erősen lenullázza a személyes teret.
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy nem kevés visszaélésre ad lehetőséget. -
wasd.hu
senior tag
-
ddekany
nagyúr
Nem értem a hisztit... Aki nem bűnőzik, annak semmi félnivalója!
(Irónia.) -
Ricardo
titán
Már megnőtt, vagy 10 éve folyamatosan vásárolják fel a domboldali panorámás présházakat, csak épp mivel minden seggarc odamegy így már ott is ugyanaz van, mint máshol. Ott is jön veled szembe fejkamerás, drónos, villanybringás és fog jönni okosnyakláncos is. Az emberek azért menekülnek el a városból, hogy falun is ugyanazt csinálják, mert képtelenek levedleni amibe beleszülettek. Tönkretéve a helyiek ökoszisztémáját.
Ez az okosnyaklánc szerintem pont úgy fog elhalni, mint az okosgyűrű, okosszemüveg hülyeség is.
"
Ez az okosnyaklánc szerintem pont úgy fog elhalni, mint az okosgyűrű, okosszemüveg hülyeség is."
Az "okosgyűr" nem halt el. Sőt. -
Tasunkó
őstag
Végre megvan hogy mit jelent a hogy ityeg a fityeg. Mostmár végre meg tudják tőle kérdezni.
-
arnyekxxx
veterán
Előtte meg beporoztak minket a chemtraillel, ez nyilvánvaló, aki tagadja az ostoba.
tályékozatlan, nem nézet utánna
-
Fecogame
veterán
Kabáton kívül hordani egy nyakláncot igazán kényelmes lesz
-
janeszgol
félisten
Én már azt az amerikai trendet se értettem hogy a szerelmesek beállítják egymás telefonjának követését gps-en és így bármikor tudja sztalkolni hol van a másik a térképen
aztán ha hősünk egy időre kikapcsolta a nyomkövetést akkor már biztos megcsalja a csajt és jön a hiszti.Simán látom magam előtt hogy ezt is arra fogják használni hogy otthonról "ránézzen" kivel van épp és mit beszél.
Én totál hülyeségnek tartom ezt. De sokan csinálhatják. Még családosok is.
-
kisharsany
aktív tag
-
scdlsc
senior tag
-
Lami66
addikt
Én arra leszek kiváncsi, mikor unják meg a forró kása kerülgetését (=tedd az ujjadra, kezedre, orrodra, füledre, nyakadra, f.odra,....és végre beleteszik minden élőlénybe, oszt jóvan, kész a beépített póráz
-
#35301632
törölt tag
"Egy dolog, hogy én engedélyt adok, hogy engem figyeljen az AI pin és másik, hogy mindenki, aki a látó- és hallóterébe kerül, illetve minden helyszín (akár privát tér) beleegyezik-e, hogy a mesterséges intelligencia megfigyelje. Ha pedig az AI saját szemmel, füllel egy divatos nyakláncba rejtve gyűjti, elemzi az adatokat, akkor már nem feltétlenül mi irányítunk."
szep uj vilag - az ingatlanpiacon meg fog noni az erdeklodes a barlangok es az eldugott erdei kunyhok irantMár megnőtt, vagy 10 éve folyamatosan vásárolják fel a domboldali panorámás présházakat, csak épp mivel minden seggarc odamegy így már ott is ugyanaz van, mint máshol. Ott is jön veled szembe fejkamerás, drónos, villanybringás és fog jönni okosnyakláncos is. Az emberek azért menekülnek el a városból, hogy falun is ugyanazt csinálják, mert képtelenek levedleni amibe beleszülettek. Tönkretéve a helyiek ökoszisztémáját.
Ez az okosnyaklánc szerintem pont úgy fog elhalni, mint az okosgyűrű, okosszemüveg hülyeség is.
-
ben2
aktív tag
Egy paywall mögé rejtett forrás meg nem erősített találgatásaira felhúzott apokaliptikus vízió. "Clickbait-e vagy?"
-
Emericus Max
aktív tag
Semmi szükség erre az AI dömping foshalmazra. Mindenhol orrba-szájba nyomják ezt az AI dolgot, és nem érdekli őket, hogy az átlag-embereket rohadtul nem érdekli ez a szar. Csak mindent megdrágít, gyakorlati haszna meg semmi kb. A legtöbb ember azzal kezd minden új kütyünél, hogy kikapcsolja az AI ficsőröket, már ahol lehet, mert a kémkedés csúcsra járatása miatt a legtöbb helyen már kapod, ha kell ha nem és kikapcsolhatatlan. Valahogy kéne erre már valami szabályozást kitalálni.
Komoly biztonsági kockázat ez mind egyén, mind nemzetbiztonsági szinten.
Full egyetértek paatrick és Janika(1982) véleményével...
-
Janika(1982)
senior tag
Megérett az emberiség a kipusztulásra!
-
paatrick
őstag
Én már azt az amerikai trendet se értettem hogy a szerelmesek beállítják egymás telefonjának követését gps-en és így bármikor tudja sztalkolni hol van a másik a térképen
aztán ha hősünk egy időre kikapcsolta a nyomkövetést akkor már biztos megcsalja a csajt és jön a hiszti.Simán látom magam előtt hogy ezt is arra fogják használni hogy otthonról "ránézzen" kivel van épp és mit beszél.
-
kisharsany
aktív tag
Szíp. Már csak a fux hiányzik róla.
-
Balázs Z.
aktív tag
Vajon kell majd nemsokára EMP generátort hordani magunknál, ha nem akarjuk, hogy minden jöttment idióta Ai-cucca kielemezze minden szavunkat és mozdulatunkat, vagy lesz más megoldás?
-
-igu-
veterán
"Egy dolog, hogy én engedélyt adok, hogy engem figyeljen az AI pin és másik, hogy mindenki, aki a látó- és hallóterébe kerül, illetve minden helyszín (akár privát tér) beleegyezik-e, hogy a mesterséges intelligencia megfigyelje. Ha pedig az AI saját szemmel, füllel egy divatos nyakláncba rejtve gyűjti, elemzi az adatokat, akkor már nem feltétlenül mi irányítunk."
szep uj vilag - az ingatlanpiacon meg fog noni az erdeklodes a barlangok es az eldugott erdei kunyhok irant
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Elektromos autók - motorok
- Bittorrent topik
- Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Apple Watch
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Suzuki topik
- Kompakt vízhűtés
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4887, 93% AKKSI
- BESZÁMÍTÁS! Akár Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN AM5 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
- Sony Xperia XZ / 3/32GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- AKCIÓ! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 üzleti notebook - Ultra 5 135U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Win11
- BESZÁMÍTÁS! 64GB ADATA XPG DDR4 3200Mhz memória garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
(Irónia.)
aztán ha hősünk egy időre kikapcsolta a nyomkövetést akkor már biztos megcsalja a csajt és jön a hiszti.


