- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Házimozi haladó szinten
- Azonnali informatikai kérdések órája
- NVIDIA® driverek topikja
- Házimozi belépő szinten
- 3D nyomtatás
- Hamarosan leszűkíti a támogatott hardvereit az NVIDIA
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
addikt
válasz
tipcsibacsi #14022 üzenetére
Szerintem olcsóbb valamelyik kábelszolgáltatóval megállapodni analóg kábelhálózat telepítésére és üzemeltetésére, valószínűleg jelentős kedvezményt is adnának az idősek otthona számára.
Mondjuk ha a Mindigtv 7 ingyenes csatornájáról van szó, akkor elvileg megoldható például 7 db Wayteq hd 95-rf STB-vel (7*7000=49000 Ft ÁFA-val együtt), mindegyiket más kimenő RF csatornára hangolva, aztán a 7 jelet közösítve. Kérdés, hogy milyen képminőség jönne ki egy ilyen házilag összebarkácsolt rendszerből. A HD csatornák lekonvertálása mindenképpen rontja a felbontást. A fenti STB firmwarével az utóbbi néhány hónapban voltak gondok, de remélhetőleg a frissítéssel hamarosan megoldódik. -
csendes
addikt
válasz
sssirius #13994 üzenetére
Olyan erősítős szobaantennával érdemes próbálkozni, ahol állítható az erősítés. Ezen úgy tűnik, hogy fix. A túl nagy erősítés fölöslegesen rontja a jel-zaj viszonyt (ez DVB-T-nél kevésbé zavaró), és az adó közelében telítésbe is viheti a jelet. Ezzel együtt mindig a kipróbálásnál derül ki, hogy megfelelő-e egy szobaantenna; akár ez is jó lehet.
-
csendes
addikt
válasz
ocsi19 #13943 üzenetére
A legfrissebb CHD-3100 M CX hivatalos firmware-t innen [link] tudod letölteni a zöld "Support" fülre kattintva. Firmware telepítés előtt ellenőrizd, hogy valóban egyezik-e a típus és olvasd el az útmutatót. Zavaros egy kicsit a leírás, a gyártó pdf-es reklámanyaga szerint tudja a timeshift-et [link] , a gyártói oldalon [link] a timeshift csak a másik típusnál (3100 CI) szerepel.
-
csendes
addikt
válasz
Watt25 #13887 üzenetére
Nálunk a T-HOME tripla IPTV+VOIP telefon+Internet optikai kábelen jön egy CISCO EPC3925-ös modem routerbe, [link], van rajta 2 telefon, 4 Ethernet kimenet. A routert a szokásos módon szabadon lehet konfigurálni, IP kiosztás, WiFi titkosítás, MAC szűrés, lehet mögé másik routert betenni, stb., sajnos a WDS nem jött össze. Az STB CISCO ISB2000 doboz [link], ha valakit érdekel a belseje is akkor itt meg lehet nézni: [link], kártya nincs.
-
csendes
addikt
válasz
radio11 #13846 üzenetére
A google translate kiválóan lefordítja. Kb. nyolcezer Ft két klienskártyával és ehhez jön a szállítás és a telefonkábel az összekötéshez. Párosított kártyákkal nem fog működni, a többivel vagy működik vagy nem. Röpke három év alatt megtérülhet az ára. Viszont a MinDigTVExtra ÁSZF [link] szerint: "Az előfizető a Szolgáltatás igénybevétele során nem sértheti a mindenkor hatályos szerzői jogi törvény előírásait. Különösen Előfizető nem készíthet felvételeket (kivéve saját használatra) a műsorokról, nem sokszorosíthatja azokat, nem adhatja át a műsorjeleket a hálózatán kívüli felhasználók részére, és a fentieket nem engedélyezheti a hálózatára csatlakozó egyéni előfizetők számára sem. (...) A Szolgáltatáshoz kapcsolódó szerzői jogok megsértésének polgári és büntető jogi következményei lehetnek."
-
csendes
addikt
válasz
Watt25 #13835 üzenetére
Ha valaki CAM modul helyett USB-s kártyaolvasóba rakja az előfizetői kártyát, és ehhez valamilyen szoftveres CAM emulációt (softCAM), például oscam-et használ, még nem feltétlenül minősül szerződésszegésnek, (kivéve ha a szolgáltató ezt külön tiltja, vagy előírja, hogy csak az általa biztosított STB-t vagy CAM modult szabad használni). Ha ezt megosztja, akkor már általában igen, kártérítési pert lehet ellene indítani. Ha ezt pénzért teszi, az bűncselekmény. Ha valakinek nem tetszik, hogy a digitális szolgáltatásnál minden készülékért fizetni kell - általában a második, harmadik készülékért kedvezőek a díjak - maradjon az analóg kábelnél vagy nézzen FTA-t. Havi 299 Ft-ért megéri kockáztatni, hogy valakinek az IP címe bekerül egy interneten keringő nyilvános kártyamegosztó szervereket tartalmazó listába, mint ahogy az általad említett oldalon leírják?
-
csendes
addikt
válasz
DonMaster #13811 üzenetére
Márkajelzés nélküli az eszköz. Az, hogy a chipset hogyan azonosítja magát, csak egy dolog, nagyjából olyan mint a ruhára rakott címke. Bizonyos országokban a hamisítás, illetve az iparjog megsértése sajnálatos módon meglehetősen elterjedt. Az R828 tuner (gyártó Rafael MIcroelectronics, USA-Taiwan [link]), akár még igaz is lehetne, mert van ilyen hibrid DVB-T2/DVB-C szilikon tuner. A 2832T biztosan nem igaz, mert Realtek (Taiwan) [link] se DVB-T2 demodulátort nem gyárt, se integrált DVB-T és DVB-C demodulátort, csak külön RTL2832U (DVB-T), illetve RTL2840 (DVB-C) van. Ettől még az eszköz a hozzá adott meghajtókkal működőképes lehet Windows alatt.
A korábban említett "Gotview USB 2.0 MasterHD 3" a Silicon Labs tunerrel és demodulátorral kb. 18 ezer Ft-nak megfelelő rubelért kapható [link] -
csendes
addikt
válasz
DonMaster #13795 üzenetére
Elvileg 99%-os az eladó megbízhatósága. Érdekes cucc, mert a leírás alapján tudja a DVB-T2-t is, aztán DAB-ot is (ez nem azonos a DVB-T-s rádióadásokkal, országosan november 1-én indul az adás [link]), aztán FM tuner is rá van írva (az RDS-t nem említik) és a felirat szerint van hozzá SDR [link] támogatás is. Ha igaz, ami rá van írva, akkor megy vele a MindigTV és a DIGI kábel is.
-
csendes
addikt
válasz
Nakivagyok #13791 üzenetére
Ez a kártya Linux alatt támogatott [link], néhány disztribúciónál (pl. Ubuntu) a firmware is alapból fent van. Ha nincs CAM modul, csak USB-s kártyaolvasód van, a kódolt csatornákat Linux alatt például oscam és tvheadend és XBMC együttes használatával tudod nézni..
A Homesys-t már nem támogatják, helyette új szoftveren dolgoznak, ami még PC-re nem érhető el. [link] -
csendes
addikt
válasz
StellaArtois #13756 üzenetére
Van, de a legtöbb ezt nem tudja, egyszerűen csak antenna kimenet van rajta. De ez pl. ilyen Wayteq HD95-RF: [link], kifejezetten régi tévékhez jó. Viszont csak a kódolatlan csatornákat lehet vele nézni.
-
csendes
addikt
válasz
runner 125 #13740 üzenetére
Szeptember 10-én volt a frekvenciacsere a győri adónál: [link]
-
csendes
addikt
válasz
Watt25 #13699 üzenetére
Nekem Linux alatt az a tapasztalatom, hogy a programoknál verzióváltásnál (illetve az általuk használt kodek verziók váltásánál) lehetnek ilyen gondok, pl. Kaffeine, mplayer, vlc. Egyrészt RTL Klub és TV2 más hangkódolást használ, másrészt Budapesten az RTL Klub és a TV2 nagyobb frekvencián jön, rosszabb a vétel, több a hiba, nem mindegy, hogy a szoftver mennyire képes ezt kezelni. Persze egy jó antennával kevés a hiba is, azzal érdemes kezdeni.
-
csendes
addikt
válasz
hesszan #13695 üzenetére
Holnap (szeptember 12.) lesz Budapesten a frekvenciacsere, a 802MHz-et kell mindenhol átírni 770MHz-re, a három adó ugyanazokat a frekvenciákat használja SFN módban.
A vlc-vel már nálam is előfordult ilyesmi, használd a régebbi verziót vagy nézd meg, hogy elérhető-e frissebb verzió [link] -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
A tokaji adónál a digitális átállás október 31-én lesz, tehát utána lesz a frekvenciacsere valamikor. Dátumot nem tudok, de legkésőbb 2014. december 31-ig a 790-862MHz-es sávot fel kell szabadítani a DD1 (digitális hozadék 1) számára. Ezenkívül tervezik a DD2 (kiterjesztett digitális hozadék) 694-790MHz sáv átadását is a mobilszolgáltatóknak [link]. Ezért kicsit furcsa, hogy például a Budapesti adókat 2013. szeptember 12-én 802MHz-ről 770MHz-re költöztetik, aztán két év múlva megint vihetik lejjebb 694MHz alá.
-
csendes
addikt
[link]: "A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság az Európai Unió határozatának megfelelően, a „digitális hozadék” sáv felszabadítása céljából folytatja a 790-862 MHz-es (UHF 61-69 csatornák) frekvenciatartomány kiürítését." Szerintem várd meg, hogy milyen új frekvenciákra kerülnek a 810, illetve 850MHz-ről a muxok.
-
csendes
addikt
válasz
MasterDeeJay #13613 üzenetére
-
csendes
addikt
válasz
MasterDeeJay #13611 üzenetére
Az Android valamilyen verziójú linux kernelre épül. Vagyis, elvileg bármilyen linux által támogatott eszközhöz - például DVB-T tunerhez - a szükséges meghajtókat beépítve az android által használt kernelbe (statikusan vagy modulként [link]), az eszközt az android felismeri és már csak androidos alkalmazás kell a például a DVB-T tévénézéshez. Vannak olyan androidos dobozok, amikbe már be van építve a DVB-T tuner, értelemszerűen az ehhez szükséges meghajtók be vannak építve a kernelbe. Általában nehéz megmondani, hogy egy adott androidos készülék (a gyártó által telepített kernel) egyáltalán támogatja-e a dvb-t és ha igen, pontosan milyen eszközöket. Például itt van egy USB-s DVB-T tuner [link], amiről azt írják, hogy "Kernel driver szükséges ahhoz, hogy működjön. Azt mondják, hogy néhány AMLogic és Rockchip eszközben (pontosabban a hozzájuk épített kernelben) ez benne van. Az SD felbontáshoz elég egy Android 4.0 tablet Cortex A8 processzorral, de HDTV-hez dual core Cortex A9 processzor kell legalább 512MB RAM-mal". Azért nem teljesen reménytelen a dolog, a saját androidos eszközhöz kapcsolódó fórumokat érdemes nézegetni, abból kiderülhet valami, esetleg lehet találni ROM-ot hozzá.
-
-
csendes
addikt
válasz
gurabli #13533 üzenetére
Az időeltolás (timeshifting) tvheadend legfrissebb verziójával működik, XBMC-ből is legalább 12.1 kell, és fontos, hogy a korlátlan fájlméret be legyen pipálva [link]. Az időeltolás vlc-vel is ment, bár már rég próbáltam. A legjobb minden egyben megoldás a kaffeine, bár ott program és codec verziótól függően lehetnek gondok, főleg az AAC hanggal; most nálam jól működik.
-
csendes
addikt
válasz
tomy_cz #13451 üzenetére
Ezeket találtam az RT2832U-ra (ha tényleg az van a tunerben):
Openelec: Próbáld meg a teszt verziót: [link]
Ha nem megy, akkor bármelyik nagy linux (Ubuntu, stb.) legfrissebb kiadását próbáld meg.
Ha így sem megy még, akkor így tudod telepíteni a drivert, de kézzel kell beírogatni néhány dolgot: [link]. A tunert annak nevezed, aminek akarod (a példában KWORLD szerepel); az azonosítót mindenhol át kell írni (a példában 0xd394 szerepel, nálad ez 0x8202)
A linuxtv.org-on szerepel egy másik példa [link], ahol hasonló tuner szerepel, de az azonosító eltér:
Bus 001 Device 003: ID 1d19:1101 Dexatek Technology Ltd. DK DVB-T Dongl
(első négy számjegy a gyártó, második négy számjegy a típus) -
csendes
addikt
válasz
Degeczi #12762 üzenetére
Azért annyi jó hír van, hogy [link] : "A digitális átállás során felszabaduló 790–862 MHz-es digitálishozadék-sávot az Európai Közösségen belül mobilcélra fogják felhasználni. (...) A sávban jelenleg az Antenna Digitális Televízió Műsorterjesztő Kft. digitális földfelszíni televízióműsor-szórásra használt C multiplexe, valamint az A multiplex néhány adója üzemel, így a sáv mobilcélra való kijelölése esetén a 790–862 MHz-es sávban üzemelő DVB-T adók frekvenciamigrációjára lesz szükség. A frekvenciamigráció 2012-ben megkezdődik, és 2013. december 31-ig le is zárulhat. A digitális átállás és a csatornacserék elhúzódását el kell kerülni, mert ez a sáv hazai mobil szélessávú felhasználását is késleltethetné.".
Vagyis, ha a teljesítményt nem is emelik, de legalább a legrosszabbul fogható felső frekvenciatartományból kisebb frekvenciákra kerülnek át a DVB-T multiplexek. Ez az államnak is sürgős, mert a 790–862 MHz frekvenciák mobilszolgáltatóknak történő értékesítéséből minél hamarabb szeretnének pénzhez jutni. -
csendes
addikt
Magyar garanciával az ingyenes MindigTV adásokhoz STB nyolcezer Ft (kártyaolvasó nélkül), Conax kártyaolvasóval (MindigTV Extra) tízezer Ft [link][link]. Mind a kettő tud USB felvételt és lejátszást. Ha a szállítási költséget, és az esetleg fizetendő vámot figyelembe veszed, nemigen tudsz Kínából olcsóbbat rendelni, és ráadásul magyar garancia sincs hozzá, küldheted vissza Kínába, ha elromlik. Amire még érdemes odafigyelni, hogy a tévén milyen bemenet van, az STB-n pedig milyen kimenet. Például a fenti nyolcezer Ft-os STB leírása szerint: "A vevőkészülék RF csatlakozójának köszönhetően régebbi típusú televíziók esetén is gond nélkül használható"
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
Roland1981 #12495 üzenetére
Az USB-s tunert mindig valamelyik hátsó USB csatlakozóra érdemes bedugni, mert ott 500 mA áramot tud felvenni. Az előlapon levő csatlakozók általában hub-ra vannak kötve, így azok csak 100 mA-t tudnak leadni, ami nem minden tunernek elég. Ha nagy a ház és hosszú, vékony a belső USB kábel, akkor még rosszabb a helyzet.
-
csendes
addikt
válasz
Roland1981 #12490 üzenetére
Töltsd le a legfrissebb meghajtót XP-hez (és a DVBVIewer-t) innen [link], hátha az segít.
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
#68216320 #12387 üzenetére
Akkor lehet, hogy tényleg a rootnak is kell jogot adnod az oscam beállításokhoz az automatikus indításhoz /etc/init-tel. Ha az oscam vagy tvheadend beállításokkal lenne baj, akkor kézzel se indulna el. Van egy kolléga aki szintén Ubuntu-val használja, tőle tudsz esetleg segítséget kérni: [link]
-
csendes
addikt
Gyakorlatilag már majdnem minden modern tévé használható monitornak is, persze a kisebb felbontású (HD Ready), illetve a nagyon nagy átmérőjű nem praktikus. Kb. 13 ezer Ft-tal kerül többe egy olcsó monitor-tévé mint az azonos panellel gyártott egyszerű monitor, és ebbe már bizonyos típusoknál belefér az analóg, DVB-T és DVB-C tuner, CI+ foglalat, a hangszóró, USB-ről média lejátszás; esetleg fejlhallgató kimenet, SCART, illetve komponens bemenet, második HDMI, stb. Talán a monitor-tévénél a hang az, ahol kompromisszumot kell kötni, de ha van rajta hang kimenet, ezt is lehet orvosolni
-
-
csendes
addikt
válasz
róland #12204 üzenetére
Sehol, hivatalosan csak CI modulba valót árulnak. De héhány szoftver képes kezelni CONAX kártyát sima USB-s okoskártya olvasóval (USB smartcard reader). Ilyen volt az ingyenes Homesys Windows-ra, még talán sikerül letölteni, de már gyakorlatilag lehúzták a rolót [link] (gyorsan kell a letöltést indítani, különben átirányít). Volt már erről elég sok szó ebben a fórumtémában.
-
csendes
addikt
válasz
_Petya_ #12203 üzenetére
Itt van a tvheadend fórumról néhány ötlet: [link]. Azt is írták egy éve, hogy pont a Sundtek Media Pro-val sikerült nekik a kártya driver-be tesztelésként egy szoftveres kódolót beilleszteni. Összességében nem ajánlanám a tvheadend-et analóg TV felvételhez.
Linuxra érdemes kipróbálni a MythTV-t [link], az gyakorlatilag minden analóg kártyát tud kezelni, amit a Linux támogat és csak egy elég erős processzor kell a szoftveres kódoláshoz. A hardveres MPEG-2 kódolós kártyák közül is fel van sorolva néhány támogatott: [link].
Már a VDR is működik egyébként olcsó (hardware encoder nélküli) kártyákkal is plugin-eken keresztül: [link].
Vagy mplayer (mencoder) is tud felvenni analóg tévéadást szoftveres kódolással, néhány példa: [link][link] -
csendes
addikt
Január 29-én hivatalosan kiadták az XBMC 12 "Frodo" [link] médialejátszót. A legnagyobb újdonság a hivatalos LiveTV és PVR támogatás, emellett már elérhető az XBMC Android-ra és Raspberry PI-re is; Linux, OSX és Windows mellett.
Arch Linux már január 29-én hozta is a frissítést. Kerestem a LiveTV/PVR támogatást, de alapból le volt tiltva. Ugyan a wiki szerint [link] (például tvheadend backend-hez) a szükséges PVR addon-ok már általában egybe vannak csomagolva XBMC-vel, de például Ubuntu-ra külön kell telepíteni a megfelelő addon csomagot, Arch Linux-ra pedig tegnap még nem volt egyáltalán elérhető a pvr addon. A megoldás az volt, hogy innen [link] le lehet tölteni a megfelelő bináris fájlt (Windows és Linux is elérhető) ZIP formátumban, majd XBMC-ben az "Addon telepítése ZIP-ből" menüpontot kiválasztva lehet telepíteni. Ezután már engedélyezve a PVR támogatást nagyszerűen működött minden. Eddig a Videos menüpont alatt volt elérhető a tévé, most a főmenüben megjelenik. Van rendes EPG, azonnali felvétel és időzített felvétel XBMC-ben. A timeshift támogatás értelemszerűen a backend-től függ, a tvheadend-nél ez nem támogatott még, ezért nem elérhető. Aki eddig is a nem hivatalos PVR ágát használta a korábbi XBMC verzióknak, annak ez természetesen nagy változást nem jelent.
Az OpenELEC 3.0 RC2 (teszt) multimédiás Linux alapú operációs rendszer már szintén az XBMC 12-re épül: [link] -
csendes
addikt
válasz
Kernel #10985 üzenetére
A gyakorlati tapasztalat: Hálós nyakkendős szabályozható erősítős szobaantennát kikapcsoltam és elfelejtettem bekapcsolni. Az A multiplex Budapesten (38. csatorna, 610 MHz, 100kW) így is jó minőségben jön, csak abból jöttem rá, hogy nincs bekapcsolva, hogy a C multiplex már nem ment (62. csatorna 802 MHz, 100 kW). Korábban, a teljesítményemelés előtt, más frekvenciakiosztással más volt a helyzet. Viszont 10-15 dB jelerősítésnél (ami a C multiplexhez kell) sincs túlvezérlés. A 64-QAM 3/4 modulációnál az ajánlott jelszint a tuner bemeneten 48-74 dBuV [link], vagyis célszerű olyan antennaerősítőt használni, ami ennél valamivel nagyobb jelszintet tud (100 dBuV) [link], és szabályozható az erősítés.
-
csendes
addikt
válasz
looser #10433 üzenetére
A 3-4 ezer forintos hálós csokornyakkendős (függőlegesbe fordítva), szabályozható erősítős szobaantenna valószínűleg elég, persze látatlanban nehéz megmondani. Ennek a jel-zaj viszonya persze nem jobb, vagy inkább rosszabb, mint a mágneses talpú drótdarabé, de a maximum jelszintje jelentősen, 10-20 dB-vel nagyobb, ami a digitális vételnél fontos. Legegyszerűbb kölcsönkérni egyet és kipróbálni, hogy változtat-e valamin.
-
csendes
addikt
-
-
csendes
addikt
válasz
shuttle #10290 üzenetére
"Amennyiben rendelkezik saját tulajdonú Set Top Box-al, lehetőség van csak Hello HD kártya igénylésére is. Az ügyfél 15.000Ft-os egyszeri díjért korlátlan ideig bérelheti a Hello HD kártyát, majd megrendeli az általa kiválasztott Hello HD programcsomagot(kat). A csomagválasztást követően a kártya 15 percen belül aktiválódik"[link]
-
csendes
addikt
válasz
Black&White #10265 üzenetére
Gondolom erről van szó: [link]. Elvileg mennie kell. Legalább 1 GB RAM ajánlott, illetve a HD tartalmakhoz egy hardveres videódekódolást támogató videókártya (egymagos CPU-hoz mindenképpen kell, esetleg ha Athlon 64 FX-60 vagy hasonló van a lapban, az elég lehet anélkül is).
-
csendes
addikt
válasz
Dancii #10263 üzenetére
Ahogy nézem, az Optanet a Hello HD-t adja kábelen tovább. A Hello HD nem adja meg hivatalosan a kódolást, viszont nagy valószínűséggel ugyanazt a formátumot használja mint az Olcsó TV, vagyis MPEG 4-et. Műholdon nyilván mindenki a hatékonyabb kódolást használja, mivel ott minden bitért fizetni kell. A kábeles cégeknél ez nem feltétlenül van így, amíg saját kábelhálózatuk van és nincs túl sok csatorna.
Viszont arra nem érdemes számítani, hogy tartósan kódolatlan marad az összes digitális adás. -
csendes
addikt
válasz
azbest #10018 üzenetére
Így van Arch Linux-ot használok; bár Ubuntu és Fedora is van telepítve, de inkább csak kíváncsiságból.
Arch Linux-nak is vannak már olyan változatai, amiket egyszerűen lehet telepíteni, például Archbang [link].
A PPA-kból Ubuntu alá is majdnem mindent föl lehet pakolni. Ha például beüti az ember a keresőbe, hogy ubuntu ppa xinelib 1.2.1 , akkor pillanatok alatt meg lehet találni ezt a csomagot [link] Oneiric-re és Precise-re is.
Egy másik hozzászólásra válaszolva nem szórakozom senkivel - fogalmam sincs, hogy ebben mi lenne a jó. Próbálok tájékozódni, kipróbálni dolgokat, illetve néha segíteni másoknak, de ennek vannak időkorlátai.
Valóban működik a TVHeadend, be van kötve XBMC alá. Van minden MindigTV csatornán hang mplayer-rel (kiterjesztett szintaxis kell a channels.conf-ban), me-tv-vel és Kaffeine-nel (a megadott verziószámú programokkal). Nincs "külső" csomag fölrakva, illetve annyi, hogy a TVHeadend az Arch Linux AUR nevű build script gyűjteményéből van telepítve. Képeket, beállításokat kérésre tudok föltenni, de a hangot nem tudom, hogyan tudnám itt megmutatni -
csendes
addikt
Kaffeine kapcsán valaki azt írta pár éve, hogy nem codec probléma, csak meg kéne adni más pidet is a hanghoz channels.conf.ban
Ez az mplayer-re igaz, ott a kiterjesztett szintaxist kell használni, az angol szövegben azt kérdezi valaki, hogy működne-e ez esetleg a Kaffeine-nal is. De sajnos nem működik, mert a Kaffeine xine-t használ és az nem (és gstreamer sem) támogatja a LATM AAC dekódolást. -
csendes
addikt
válasz
csabyka666 #9820 üzenetére
-
csendes
addikt
válasz
csabyka666 #9818 üzenetére
Használat közben meglehetősen felmelegszik a tuner, ez okozhatja esetleg a problémát?
Ha használtan vetted semmin ne csodálkozz. Mindig a hátsó USB csatlakozóba dugd, ne az előlapiba, ott nem mindig kap elég áramot Esetleg próbáld meg a drivert frissíteni: [link]. Próbáld ki vlc, illetve MPC Home Cinema lejátszókkal is.A HD műsorok akadás nélkül mennek, viszont a TV2 és az RTL Klub nézhetetlen (pedig ez nem HD).
Feltehetőleg ez jön a nagyobb frekvencián és az antenna nyeresége nem megfelelő. mozgasd meg, ha lehet, vagy szerezz jobbat. A jelerősség és a jel-zaj viszony együtt számít (S/N). A másik lehetőség, hogy az AAC hangkodek rossz, mert a TV2/RTL AAC hangkódolást használ. Frissítsd a lejátszót.A Pinnacle saját szoftverét, a TVCenter 6.4.1.858-as verzióját használom. Tudtommal ez a legújabb.
Olvass vissza a témában, hogy milyen programokat ajánlanak, vannak ennél sokkal jobbak. -
csendes
addikt
válasz
kircipeti #9752 üzenetére
Az XBMC-hez kell egy backend, ami szerverként működik. Attól függően lehet választani, hogy Windows vagy Linux alatt használod az XBMC-t. Windows alatt vagy a MediaPortal vagy a ForTheRecord Argus TV Server elérhető, ezek elvileg minden BDA kompatibilis meghajtóval rendelkező tunert kezelnek. Linux alatt nem tudom, hogy működik-e egyáltalán ez a tuner, ennyit találtam róla: [link], elvileg TVHeadend, VDR, MythTV vagy MediaPortal lehet a backend.
Részletes leírás az XBMC-vel történő tévénézéshez: [link].
Én Linux alatt TVHeadend-del használom az XBMC-t tévénézésre. -
csendes
addikt
válasz
stranger28 #9729 üzenetére
A hibrid vevőnek akkor van értelme, ha ugyanarról az antennáról jön az analóg adás és a DVB-T (vagy ha esetleg a tunernek két antennabemenete van). Az analóg kábelhez érdemes egy belső PCI vagy PCI-E analóg tunert venni, ennek a képminősége jobb, mint egy USB-snek. A DVB-T-hez pedig külön egy USB-s tunert.
-
csendes
addikt
A 3.2 Linux kernel ki van adva, Archlinux például már a 3.2.2-t használja. Alapból nem támogatja az ITE9135-t, firmware-t kell telepíteni. Ugyanakkor korábbi kernelekkel is használható ez a tuner, bár egy kicsit bonyolult a telepítés. Jelenleg azért nem ezt a típust ajánlanám elsősorban Linuxhoz. Részletek: [link]
-
csendes
addikt
válasz
Core2duo6600 #9464 üzenetére
"Ez itt is így van nem?
Egy arra alkalmas tv be betolod a kártyát és megy az adás nem ?"
Nem egészen. Először is a CI-be kell venni egy CAM modult, másodsorban - legalábbis hivatalosan - a legtöbb szolgáltató párosítja az előfizetői kártyát és az STB-t; igaz, hogy ezt most még ki lehet kerülni. Hivatalosan a MindigTV Extra megy a fenti módszerrel (DVB-T), illetve az Olcsó TV (DVB-S) (a MindigTV alapcsatornák és a DigiTV digitális kábelcsatornák kódolatlanok, de a műholdas DigiTV-nél már párosítva van a kártya az STB-vel).
A felhasználó szempontjából a CI+ kódolás [link] sokkal nehezebben kikerülhető, mindenért fizetni kell majd: a jobb felbontásért, azért, hogy fel lehessen venni, stb. Persze ezt úgy adják elő, hogy fejlettebb, biztonságosabb a kódolás, illetve nem kell STB. de gyakorlatilag ez csak a szolgáltató költségeit csökkenti, illetve reményeik szerint a bevételeket növeli. Az interaktív szolgáltatások az MHEG-5 szabványon keresztül [link] érhetők el. Persze az okostévék már közvetlenül csatlakoznak az internetre, vagy a nem annyira okos tévék is számítógépre köthetők, USB-s lejátszóként használhatók, így a tévészolgáltatóknak az ingyenes legális és illegális tartalmakkal is versenyezni kell majd, akármennyire biztonságos is a CI+.
A CI+ készülékek egyébként visszafelé kompatibilisek a CI-vel, így Magyarországon is használhatók, jelenleg még a CI+ "előnyei" nélkül. -
csendes
addikt
válasz
zhagyma #9457 üzenetére
Úgy nézem, hogy csak a külső "médiabox"-szal jelenleg felvenni, illetve időeltolást használni és ezért havi 2,50 EUR-t kérnek extraként, a HDTV meg 5 EUR. [link]. De lehet, hogy még olyan kevés a felvételre alkalmas TV, hogy nincs letiltva a CI+ modulon. Mindenesetre ezt írják: (A CI+ modullal) nem lehet internetes tévéadásokat nézni, nem lehet a távirányítóval filmet rendelni (on demand), adást felvenni vagy megszakítani (időeltolás). Ehhez "médiabox" kell.
-
csendes
addikt
válasz
zhagyma #9455 üzenetére
Szeretne több tévécsatornát? Tökéletes hanggal és képpel? Akkor váltson digitális tévére egyszerűbben, mint valaha. A CI+modullal nincs többé szükség médiadoboz-ra (STB) és külön távirányítóra. Bekapcsolja a tévét és megkeresi a digitális csatornákat. Ezután behelyezi a CI+ modult a tévébe és a saját távirányítóval tud a teljes csatornaválaszték között váltogatni. Éles kép, sok adó. Ezenfelül a UPC széles csatornakínálatát tovább bővítheti kiegészítő csomagokkal, mint a Film1, Sport1 és Eredivisie Live. Emellett csatornákat HD-ben (Hign Definition) is tud fogni. Ahhoz, hogy a UPC digitális adást nézni tudja, olyan televíziókészülékre van szüksége, amelyik CI+ minősítéssel rendelkezik. Írja be a készüléke típusát ide alulra és ellenőrizze, hogy megfelelő-e. A teljes készüléklistát a megadott hivatkozásról pdf formátumban tudja [letölteni]
-
csendes
addikt
BDA kompatibilis a driver, tehát megy Windows Media Center-rel is. Első lépésként azt javaslom, hogy töltsd le a legfrissebb szoftvert (driver, DVBviewer) innen: [link].
Az ATI Radeon 6290 nem egy mobil GPU a Brazos-hoz? Az X2 250 meg egy asztali CPU, szóval nem értem(esetleg 6790-es a videokártya?). Ha E240/E350/E450 a CPU, akkor hardveres gyorsítás nélkül nem fog menni a HD. Próbáld meg a Catalyst-ot frissíteni, illetve XBMC-ben bekapcsolni a hardveres gyorsítást. A "simítás"-t a deinterlace bekapcsolásával tudod beállítani (ez akkor hasznos, ha gyors mozgásnál csíkozódik a kép)
-
csendes
addikt
Nincs sok jelentősége. Az USB tuner hordozható, viszont kilóg, ezért van aki nem szereti, illetve az áramfelhasználás korlátozott (500 mA, illetve hubról 100mA), kompromisszumot kell kötni az erősítőnél, de ez ritkán jelent gondot. A PCI, PCI-E kártyánál figyelni kell, hogy van-e az alaplapon megfelelő csatlakozó, illetve befér-e a házba vagy alacsony, "low profile" kell, esetleg a ház hűtését befolyásolja (például egy low profile PCI-E elvileg max. 10W-ot fogyaszthat, ami egy Atom-os rendszernél már számíthat).
-
csendes
addikt
Jól tudod. Ha analógot is nézni akarsz, akkor leginkább egy analőg és DVB-C (hibrid) tuner kellene. Nem szűnik meg az analóg sugárzás a földfelszínen sem, és a kábelen pláne nem, illetve ott majd a szolgáltatók döntik el néhány év múlva, hogy mikor állnak át teljesen digitális adásra.
-
csendes
addikt
Melyik szolgáltatóhoz? Kártyaolvasó nélküli tuner csak a Digi-hez jó, illetve van olyan is, ahol elvileg csak az általuk adott STB-kártya párosítással fogható a digitális kábel. A legolcsóbb egy DVB-T/DVB-C tunerrel és CI foglalattal rendelkező TV: ott a tuner ingyen van, csak a Conax CAM-ot kell esetleg megvenni.
A 10 ezer FT egyébként nagyon jó árnak tűnik, összehasonlítva például ezzel [link].
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Opel topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Házimozi haladó szinten
- PlayStation 4
- Linux kezdőknek
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Robotporszívók
- Magisk
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Renault, Dacia topik
- További aktív témák...
- Eladó Apple Ipad Air 5 10 9 / M1 /WIFI + CELLULAR / 256GB Újszerű állapotban!
- GAMER PC RTX 3060 Ti 32GB RAM FULL HD / 1440p
- MSI Claw A1M 036 Konzol
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F +Új RTX 3080 +Új 16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- HP Prodesk 600 G3 mini PC i5 7500T / WIFI / 8GB DDR4 / 256GB SSD / Type-C / 3x DP
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest