Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz nrc #3770 üzenetére

    "Ha pedig otthon, beltérben szeretnél stabilan jó minőséget elérni, akkor egy erősítős szobaantenna nagy valószínűséggel segít neked ebben"
    Most vettem egy Leadtek Winfast DTV Dongle Gold DVB-T USB-s tunert. A dobozban levő " téglalap" antennával egyetlen csatornát se talált. Vettem egy Hama erősítős "hálós" szobaantennát. Azzal se talált semmit. Ha teljesen föltekertem az erősítést, akkor a jelerősség 30-50% volt, de a jel/zaj viszony 0. A Blaha közelében lakom. Az ablak nyugatra nyílik, 4. emelet és a szembenlévő ház csak három emeletes, majdnem rálátok a Széchenyi hegyi adóra, ami ha jól számoltam csak hat és fél km-re van. Ezt scan file-t használtam:
    T 746000000 8MHz 3/4 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 802000000 8MHz 3/4 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    Mondjuk a gép 5 m-re van az ablaktól és az antennakábel rövid, esetleg lehet koax hosszabítókábelt használni, hogy elvigyem az antennát az ablakig? Az analóg adás a másik szobában falon keresztül is elég jól bejön sima erősítés nélküli V teleszkópos szobaantennával, akkor a digitális miért nem? Minek ez az egész MindigTV reklám ha ilyen gyengén sugározzák a DVB-T-t? Ha nem reklámozták volna, biztos nem veszek ilyen kártyát. Utólag az "apróbetűs" résznél már megtaláltam, hogy tetőantenna kell. :W

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz nrc #4276 üzenetére

    Közben visszavittem az antennát. Majd ha lesz teljesítmény növelés, akkor újra megpróbálom és megforgatom a csokornyakkendőt is. Antennaboltban érdeklődtem, ott azt mondták, hogy a tapasztalat szerint 10 USB-s vevőből 2 működik. Ajánlottak egy másik típusú erősítős szobaantennát 4600 Ft-ért, aminek állítólag a 60-as UHF csatorna körül nagyobb nyeresége van és jobban bevált. Igazából arra gondoltam, hogy kültéri antennát beszerelek a szobába (van hely, elég magas és nagyjából rá is lehet látni az adóra), de erről lebeszéltek.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz attuska #4279 üzenetére

    Szerintem a tuner jó, csak jót olvastam róla, egyszerűen csak túl kis teljesítménnyel jön az adás. Egyébként én is linuxszal használom, összesen egy firmware-t kell letölteni és berakni a firmware-k közé (/lib/firmware/dvb-usb-af9015.fw, 16 kB). A kaffeine és a me-tv is kezeli, vlc-vel kézzel kellett megadni az adatokat.
    Nem kell külön összeírni a linux kompatibilitást, elérhető a lista, ha USB-sre gondolsz: [link] Ebből kiderül, hogy a tunereknek a fele vagy ugyanezt a hardware-t (Afatech AF9015) vagy ennek egy régebbi változatát használja.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #4288 üzenetére

    Igen, ezek csak a linux alatt támogatott hardverek. Az Afatech 9015-ös a 900x chipcsaládnak az új verziója: [link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz attuska #4325 üzenetére

    "USB tuner csak a közvetlenül az alaplapon lévő hátsó USB aljazatba dugva talál adót, az előlapra kivezetettbe dugva már nem!"
    Igen, mert szabvány szerint hátul egy normál USB port 500 mA-t, vagyis 2.5W-ot tud leadni (5V a feszültség), egy USB hub pedig portonként 100 mA-t, vagyis 0.5W-ot.
    A settop boxokon szokott lenni külön 5V-os antennatáp.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Core2duo6600 #4342 üzenetére

    Ezek tripla hibridek: analóg, DVB-C és DVB-T, vagyis számít a hardver is. Elvileg a H5 a "Terratec series"-be tartozik (vagyis a minőségi termékvonalba), az XS HD pedig a "Cinergy series"-be (gazdaságos termékcsalád). A kettő közötti kb. 10 EUR ahogy néztem a szoftver miatt van, a H5-höz adnak Mac szoftvert is.[link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz sittes79 #4355 üzenetére

    Ha közvetlenül rálátsz az adótoronyra, akkor valószínűleg elég a szobaantenna, érdemes "DVB"-set venni 3-5 ezer Ft-ért (egy jó DVB-s szobaantennának Magyarországon az UHF 60 körül horizontális polarizációjú sugárzásnál van legalább 2 dB nyeresége és általában van rajta egy nem túl zajos kb. 20 dB-es erősítő). Ha nem látsz rá, akkor nehéz megmondani. Pécs adóteljesítmény: UHF-52/H, 62 kW A.multiplex, UHF-67/H 65,6 kW, C.multiplex. A pesti Széchenyi hegyi DVB-T adás teljesítményének kb. a 10-szerese :((( .
    Set-top box USB-vel:
    Alcor HD 1500 MPEG-4 DVB-T: [link] 19 900 Ft
    Ferguson FT-8100 HD DVB-T: [link] 18 921 Ft
    Itt [link] rá tudsz keresni a "DVB-T vevő"-re, van kb. 10 típus, nem mindegyik USB-s.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz sittes79 #4358 üzenetére

    "Úgy is betudom mérni a jelet,hogy a tv-ém csak mpeg 2-es?"
    Érdemesebb inkább kölcsönkérni egy mpeg4-es mindigtv matricás STB-t valakitől és azzal megnézni.

    "Ez mit takar? Vehetem a hirtv+atv jelet is?"
    A kódolt DVB-T adások (jelenleg HírTV és atv) vételére kizárólag a Conax CAS7-es kártya leolvasóval ellátott készülékek alkalmasak. További információ:[link]

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz mamu #4359 üzenetére

    Ez egy DVB-C Mpeg-2 STB beépített Conax (CAS7) kártyaolvasóval. Ha tényleg nem kell kártya, illetve nincs kódolva az adás, akkor igen. Meg kell kérdezni a szolgáltatót. Lehet ilyen tv-t kapni, 32-es képátlóval már alig valamivel 100 ezer Ft fölött. Például SAMSUNG LE32B530P7W: [link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz attuska #4372 üzenetére

    "Sajnos linux alatt az analóg szekció még néma nálam"
    Mennie kellene. A firmware-t letöltötted? [link]
    Érdemes esetleg Ubuntu-val is megpróbálni.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Core2duo6600 #4383 üzenetére

    A baj inkább azzal van, hogy jelenleg a digitális adásnak sok helyen nagyon kicsi a teljesítménye, például Budapesten is, ezért a passzív szobaantenna 2-5 dB nyeresége nem tudja a vételhez szükséges 40 dBuV körüli jelet biztosítani, így erősíteni kell. A bevásárlóközpontokban árult erősítős szobaantennák között lehetnek gyenge minőségűek, zajos erősítővel. Analóg adásnál a jel/zaj viszony fontos, az erősítő pedig mindenképpen növeli a zajt, illetve túlvezérelheti a jelet. Nem mindegy, hogy milyen antenna van rajta, a DVB-T-hez az UHF 60 körül kell a nyereség horizontális polarizációjú jelre, a VHF és URH antenna teljesen fölösleges. Az erősítő is csak bizonyos frekvenciasávban működik jól, nyilván DVB-T-hez egy szélessávú erősítő fölösleges és rosszabb, mint a megfelelő UHF sávra hangolt. Érdemes antennaboltban venni szobaantennát is; tekintettel a közeledő digitális átállásra általában nagyon segítőkészek, tudnak megfelelő típust ajánlani, és nem is drágábbak.
    És minden fórumon érdemes javasolni a digitális adás teljesítményének növelését, a lefedettség javítását, mert a reklámokban bemutatott szép szavak és számok még nem varázsolnak képet a készülékre. A jelenlegi paraméterek mellett nem digitális átállás lesz, hanem botrány, ha már a tervezettnél korábban leállítják az analóg sugárzást.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    Most vettem egy használt Pinnacle PCTV 310i-t (PCI-os hibrid). Linux alatt próbáltam,.firmware telepítés után az analóg TV tvtime-mal kábelről ok, a DVB-T VLC-vel, Kaffeine-nel, illetve Me-TV-vel is szaggat. Kérdések:

    1. Antenna: 6.6 km-re a Széchenyi hegytől, Blahánál, nyugatra néző ablak felső emeleten, elvileg rálátok az adóra. Kb. 100 m-re, nagyjából az adó felé egy rakás antenna, talán GSM bázisállomás vagy ilyesmi (lásd kép).
    A képen középen "x" jelzi az adó hozzávetőleges helyzetét, Google Maps Distance Measurement Tool-lal belőve. Egy régi, sima 80 cm-es kétágú, erősítő nélküli Orion kistévéhez kapott teleszkópos szobaantennával a jelelerősség 50-60 százalék, jel-zaj viszony ingadozik, néha 100%. A kép szakadozik, de jól elhelyezve az antennát a Duna HD és az Autonómia szinte szakadásmentes, szép. Sajnos ez az antenna úgy bele van rakva a TV-be, hogy nem lehet kiszedni, és a TV-t egyébként is használja más. Vettem egy Signal A6030-as DVB-T-hez ajánlott erősítős antennát antennaüzeltben, nagyon picike, jelerősség 60%, jel-zaj viszony nagyon ugrál 0-100% között. Kép nincs, az EPG néha bejön. Kipróbálva az analóg TV-n a DVB-T-nek hírdetett antennát, nagyon gyenge képminőség. Szóval hogy lehet, hogy egy erősítő nélküli kétágú teleszkóp antenna (vagyis elvileg nem UHF) ennyivel jobb egy kifejezetten DVB-T-hez ajánlott erősítősnél? Árulnak még valahol ilyen szobaantennát, esetleg hosszabb teleszkóppal? Miért ingadozik ennyire a jel?

    2. Sikerült valakinek Linux alatt AAC hangot (RTL, TV2, stb.) behoznia VLC-n kívül?

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz nrc #6076 üzenetére

    A probléma oka lehet pl.:
    - nem a polarizációnak megfelelő elhelyezés

    Az oldalára raktam a horizontális polarizációnak megfelelően, ez feliratként szerepel is az antennán
    a koax-on keresztül történő táplálás valamiért nem működik jól a tunerrel
    A hozzá adott külső adapterről ment rá a táp, nem az antennakábelen. Elvileg a PCI-os TV-kártyán is be lehet kapcsolni az antenna tápfeszt, de nem kísérleteztem vele.
    - az erősítés mértéke nem megfelelő, így az is előfordulhat, hogy az erősítő túlvezérli a tunert, a sokkal nagyobb teljesítményű analóg sugárzás miatt. Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán szabályozni az erősítés mértékét, de ha lehet, akkor azzal érdemes próbálkozni."
    Sajnos ezen a típuson nem lehet szabályozni az erősítést.
    A szobaantennák között - néhány kivételtől eltekintve - ugyanis nincs túl nagy különbség nyereség szempontjából, így az általad leírt különbséget a két antenna között az eltérő konstrukció nemigen indokolhatja.
    Igen, elvileg 0-3 dB körüli a nyereségük. Mégis, ez elég egyértelmű volt két teszten is. Egyfelől amikor próbaképpen az analóg TV-re rádugtam a DVB-T antennát és megnéztem vele a TV2 képét (ami a Széchenyi hegyről éppen a két digitális multiplex között jön), perszer erősítést nem adtam rá, mert nyilván túlvezérelte volna a DVB-T-nél 10 dB-lel nagyobb teljesítménnyel sugárzott jelet. Másfelől amikor erősítés nélkül tettem rá a digitális tunerre a DVB-T antennát, akkor a jelerősség 0% volt, míg a másikkal 50-60%. A 20 dB-es erősítővel aztán fölment a jelszint 60% fölé.
    Amit viszont nem nagyon akarok elhinni, hogy ezeket az antennákat úgy gyártanák és forgalmaznák, hogy tudják azt, hogy gyakorlatilag alkalmatlanok a feladatra, amire szánják őket.
    Én is ezért kérdeztem. Nekem azt a típust kifejezetten antennaüzletben ajánlották korábban. Lehet, hogy csak kifogtam egy selejteset, nem tudom. Amire még gondolni tudok a "Made in China" felirat alapján, hogy az összeszerelésnél van a gond. Vagy valami zavarja az adást, ezért ingadozik a jel. Jó lenne, ha valaki a pozitív tapasztalatát is közzétenné.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #6080 üzenetére

    Hogyan kapcsoltad ki az erősítőt? :F Ha nem adsz rá tápfeszt, akkor szerintem egyszerűen nem működik az erősítő és nincs is kimenőjel (nem engedi át az antenna jelet).
    Lehet, nem tudom, elvileg meg lehet oldani, hogy, ha nincs tápfesz, akkor továbbengedi a jelet, ha van, akkor az erősítőre küldi, ez hasznos lenne olyan típusnál, aminél az erősítés nem szabályozható. Januárban a Tesco-ból vett hálós DVB-T vevőnél lehetett szabályozni az erősítést, azzal hasonló volt a tapasztalat. MIndenesetre valami kimenőjelnek jönnie kellett, mert volt kép. De 20 dB erősítéssel kb. ugyanazt a jelszintet hozta, mint a másik, erősítő nélküli. Esetleg arra van ötleted, hogy hogyan lehet ennél a típusnál (Signal A6030) szabályozni az erősítést?

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #6085 üzenetére

    Érdekes, hogy a kísérletezést emlegeted. Visszavittem a "kiváló RF paraméterekkel rendelkező, kategóriájában a legkisebb zajú erősítővel rendelkező, GSM szűrőt is tartalmazó" erősítős DVB-T antennát - amivel egyetlen adót sem sikerült találni - az üzletbe. Az eladó rendes volt, visszavette, de megjegyezte, hogy nálam fölösleges a szobaantennával kísérletezni, mindenképpen tetőantenna kell, bár említettem neki, hogy sima teleszkóp antennával ment a DVB-T, csak akadozott. Szóval egy internetes leírás alapján egy ötméteres RF kábel végének a közepébe bedugtam egy kihajlított gemkapcsot, a másik végébe két db 100mm x 10mm fémlapot (régi számítógép PCI takarója volt, csak letörni lehetett) szorítottam, úgy, hogy a gemkapocs volt középen, a két fémlap rá keresztben, kicsit átlapolva, hogy meglegyen a 0.95-tel korrigált fél hullámhossz - vagyis kb 18cm - a 800MHz-hez. Mindezt műanyag kötözővel és egy befőttesgumival igazán robosztussá tettem, majd a két szekrényajtót kinyitva kis ügyeskedéssel, a szekrényajtó tetejére raktam, úgy hogy a lemezek vízszintesen álljanak, merőlegesen az adó irányára, úgy nagyjából rálátva az adóra. És, és, és ... a Pinnacle 310i-vel sikerült vagy 10 adót találni, ebből a Duna HD-n, Autonómián, M1, M2-n kép is van, de szakadozva, sőt a TV2 is néha bejön. Az Autonómián a hang szinte folyamatos már vagy húsz perce, néha csicsereg. Ezek után lehet, hogy az adó irányába belőtt kábelvég is elég lett volna? Mindenesetre, ha valaki tudna segíteni az antennaépítésben vagy méginkább az itt a fórumban is már emlegetett Technika TT-701 UHF szobaantennát lát valamelyik gazdaságosban és szólna (most épp az egyikben nem volt) nagyon megköszönném. Természetesen valószínű, hogy kifogtam egy hibás DVB-T antennát vagy esetleg valamit rosszul kötöttem be, és ezért nem ment a "profi" antenna.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #6092 üzenetére

    "Esetleg elküldenéd a forrás link-jét a tisztánlátás érdekében."
    Paper clip (vagy paperclip) antenna címszóval lehet rákeresni. A gemkapocsra rárakott fémdarab csak próba, nincs semmi illesztés, meglepett, hogy aránylag jó a jel.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #6100 üzenetére

    Össztekert a hullámhossz kb. 1/4-e hosszúságú drótdarab esetén adja a legjobb eredményt
    Köszönöm, szereztem nagyobb gemkapcsot, az már közel van hozzá. Ezt hogyan irányítsam: vízszintesen, az adóra merőlegesen?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    Pinnacle PCTV 310i (PCI analóg-DVB-T hibrid kártya) teszt:
    Linux alatt firmware telepítés után működik az analóg és a DVB-T is. Analóg hanghoz a kártyát át kell kötni a CD bemenetre és sox-szal átirányítani a hangot.
    DVB-T-nél 51% fölötti jelerősségtől behangolja a transzpondert, 60% fölött folyamatosan, szakadás nélkül megy. Intel Celeron E3200 processzorral Linux alatt vlc-t használva SD adásoknál a processzorterhelés 20%, HD-nál 40% körül mindkét magon, memória kb. 300MB.
    Xine alapú lejátszókon (Kaffeine, Me-TV) az AAC hang (RTLKlub, TV2,stb.) nem megy, bár a faad2 telepítve. Vlc-vel rendben van; annyi a gond, hogy az Euronews-nál csak az angol hanggal van kép, vagyis a képhez csak angol hangot tudok kiválasztani.

    Antenna: A "hálós, csokornyakkendős" fajta, állítható erősítéssel, ami a leírásból nehezen kibogozhatóan max 25-36 dB (Pontos típus: König ANT 100S-KN). Használtan vettem, főleg azért, mert egy holland tesztben 50 km-ről vette a DVB-T jelet az 50-es csatornán egy 10 kW ERP-jű adóról [link].
    Az analóg csatornák közül minimum erősítéssel a 24-es szépen, a 41-es elfogadhatóan, az 58-as erősen szemcsésen jön kb. 6.6 km-re Széchenyi hegytől. Az 58-as csatorna képminősége az erősítéssel kb. a tartomány közepéig javul, a felső harmadban mindegyik analóg csatonáé erősen romlik. Furcsa, hogy a nyakkendő függőlegesből vízszintesbe forgatása alig befolyásolja a jelet, talán nagyon szóródik a jel a tetőkön vagy a nyakkendő csak dísznek van, nincs bekötve.
    DVB-T-nél sok keresés után sikerült folyamatos, megbízható jelet elérni az 55-ös csatornán (MUX A), néhány óra alatt egyetlen szakadás, (valószínűleg repülő), most egy darabig nem akarok hozzányúlni :N . Az erősítés kb a tartomány egyharmadánál. Összességében az antenna az UHF tartomány alsó felére jó, az 50-es csatorna fölött gyengének tűnik a nyeresége. Az erősítő a tartomány kétharmadáig kis zajjal működik, elvileg külső jelet is tud erősíteni. Sajnos az UHF tetejére hangolt erősítős vagy erősítő nélküli szobaantennát (olyan 18 cm körüli tüskékkel) nem sikerült találni.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz azbest #6138 üzenetére

    ha te nem a szegedi vagy szentesi adóról fogod, akkor a frekvenciákat át kell írni benne.
    Köszönöm. Átírtam Budapestre a frekvenciákat: 786 helyett 746 MHz, 826 MHz helyett 802 MHz.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Misi1979 #6162 üzenetére

    "Esetleg az lehet a gond, hogy ez mpeg2-es?"
    Nem, ez csak a TV-knél vagy STB-knél lehet gond, az USB-s DVB-tunereknél a szoftver végzi a dekódolást. Inkább úgy tűnik, hogy gyenge a jel.

    Bp, belváros, bár a 10-centis saját antennájával próbálom.
    Az jó eséllyel akkor fog menni, ha valamelyik adóra közvetlenül rálátsz. Fektesd le a botantennát és fordítsd az adó irányába. Ha belváros, akkor valószínűleg Széchenyi hegy vagy Hármashatárhegy. A Google Maps-sel meg lehet nézni, ha bekapcsolod a distance measurement toolt, hogy pontosan milyen irányban vannak az adók és milyen távolságra. Ha nem megy, akkor kérj kölcsön egy erősítős antennát és próbáld azzal. Ha egy egész háztömb van útban, akkor csak tetőantenna segít, elég magas árbócról.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dobcsi #6158 üzenetére

    a Duna tv csatornái 100%-on jönnek, a többi meg 20-30%-on akárhogy forgatom az antennát. Az antenna nem spéci dvb-t antenna csak egy mezei uhf antenna, csak az a furcsa hogy a felszerelés napján minden adó 100%-on jött, másnap viszont csak a Duna tv-k.
    Furcsa, mert Szentesen a "MUX C" (Duna TV) jön a 65-ös csatornán, a "MUX A" a 60-ason, és ugyanúgy 220 m-ről sugároz az adó 100 kW ERP-vel. Tehát inkább fordítva kellene jönnie egy sima UHF antennával, ami kisebb frekvenciára van belőve és a kicsit nagyobb frekvencián kicsit nagyobb a jel gyengülése is. Ilyen akkor fordulhat elő, ha szórt jelet veszel és a különböző frekvenciájú jelek másképp verődnek vissza. Biztos, hogy a szentesi adó felé néz az antenna és nincs közben akadály? Vagy épp kimaradt a MUX A Szentesről és Szegedről fogtad a jelet (Szentes 100 kW ERP, Szeged 20 kW ERP). Esetleg érdemes újra szkennelni, beállítani az adókat. A mezei UHF pontosan mit jelent? Lepke vagy Yagi (mekkora tüskék, hány elemes)?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Misi1979 #6169 üzenetére

    Akitől vettem, ő állítása szerint 9. kerben egy lakótelepi lakásban tökjó volt a vétele.
    Simán lehet, ha rálát az adóra. Már a jelszintemelés előtt volt olyan, aki Dunakesziről (20 km) fogta a jelet botantennával. Kérdezd meg tőle, hogy ő miket telepített a gépre, mivel nézte.

    Meg az is fura, hogy L/Q 100/80%..
    Ha az tartósan megvan, akkor mennie kellene. Hogy néz ki a Prog Finder-en a grafikon és milyen adatokat ír ki, milyen frekvenciát?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Misi1979 #6171 üzenetére

    A 746MHz és 802MHz-nél próbáld. Ha 100% a jelszint és 10% a minőség, akkor próbáld az antennát kicsit távolabb tenni a számítógéptől, mert lehet, hogy az zavarja. Illetve ahogy az előbb írtam, vízszintesen a Széchenyi hegy vagy Hármashatárhegy irányába beállítani.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz azbest #6195 üzenetére

    a vlc 1.1.1 bugos és nem lehet benne csatornát váltani
    Linux alatt megy a csatornaváltás vlc 1.1.1-gyel. Ha MUX-ot váltok, akkor kiakad 10-20 másodpercre, de lehet, hogy csak gyenge a jel és azért.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz gurabli #6237 üzenetére

    MediaPortal minden kártyát támogat, amihez van BDA driver: [link]
    Low profile PCI DVB-C tuner Twinhan és Technotrend van, de ha kicsi a ház ezek sem biztos, hogy belemennének.
    A Digikábel most kódolatlan, de szolgáltatóváltásnál vagy később kellhet kártyaolvasó. Esetleg valami ilyesmire is érdemes gondolni, bár drága: [link]. Viszont a magyar forgalmazójuknál láttam ezt: [link] kedvezőbb áron, ami kábeltv-re pont jó és van Ethernet interfész is. Az ára és a specifikáció alapján jó választás lehet, ha műhold nem kell, de nem ismerem, talán valakinek van vele tapasztalata.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz azbest #6061 üzenetére

    Augusztus 1-től a NeoFM is elérhető a mindigtv-nél: [link]. Az alábbi sort kell hozzáadni a channels.conf-hoz (már akik ezt használják):

    Neo FM:746000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_3_4:FEC_1_2:QAM_64:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:0:1131:113

    Az FM után a frekvencia szerepel Budapestre megadva. Más adóknál ennek a helyére kell beírni a MUX A frekvenciát.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dudika10 #6277 üzenetére

    Mind1, forma1-et így is tudom nézni jó minőségben ha nagyon akarom, minden másra ott az analóg tuner.
    Hááát, szvsz, sima filmek még elfogadhatóan jönnek ezzel a tömörítéssel, de a Forma 1-es közvetítés katasztrófa. Ha csak egy autót mutatnak elmegy, de ha totálképen egyszerre minden mozog, akkor gáz. Egyébként még az úszó EB közvetítésnél is észrevehető a tömörítés az m1/m2-n, ha sok a mozgás.

    Hát valahogy kétlem, hogy az adatlapomon szereplő gép ne bírná a HD adást.
    Nekem E3200-zal alapfrekvencián (2.4 GHz) megy, szóval kb. ugyanaz a szint. De lehet, hogy a szoftverrel vagy driverrel, firmware-rel van baj. Mit használsz?. Pl. nálam Ubuntu 10.04-gyel (2.6.32 kernel) a DunaTV már éppen észrevehetően szaggat vlc-vel, Fedora 13-mal megy (2.6.33 kernel), és Archlinux-on (2.6.34 kernel) is megy vlc-vel és MythTV-vel is. Nem tudom, hogy ez a scheduler vagy esetleg firmware miatt van-e így.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz GBogyó #6274 üzenetére

    a Széchenyi hegyi adó elég magasan sugároz el a város felett, ez a távoli vételt javítja, lefelé nem nagyon sugároz
    A Blahánál (a lapály alján) majdnem tökéletes rálátással, erősítős szobaantennával van vétel, igaz, ha odaállok az antenna elé, akkor már elakad. Különben nem értem, hogy ha 2011. végén legkésőbb leáll az analóg adás, vagyis 17 hónap múlva, akkor miért ilyen kis teljesítménnyel adnak még mindig az analóghoz képest. Ez így is fog maradni?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dudika10 #6280 üzenetére

    Egyébként videókártya hardveres gyorsítását nem tudják használni a programok?
    A H.264-t már az újabb Intel integrált kártyák is támogatják, de nem minden felbontásban, illetve képfrissítési frekvencián. Az ATI Radeon HD 3850 elvileg 2,560x1,600-as felbontásig támogatja. Másik oldalról a szoftvereknél (driver, codec) folyamatosan javul (de kicsit lassan) a helyzet. A legegyszerűbb megnézni a CPU és GPU terhelését és kiderül, hogy az adott program használja-e éppen. Elvileg lejátszókban be lehet kapcsolni a GPU hardver gyorsítást, de nem minden kártyánál működik.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz nfsu17 #6287 üzenetére

    Ez központilag van így, nincs külön TXT az m2-re, hanem az m1-es TXT jön ahhoz is (1003).

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz vegyszer #6290 üzenetére

    A szobaantennával kb. milyen erősítéssel van még stabil jel? Ezeknél a teljes tartomány kb 25-30 dB. A nyeresége az UHF tetején max. 3-5 dB lehet. Ha a kettőt összeadod, hozzáadsz 5 dB biztonsági tartalékot és levonod belőle a a tetőantenna nyereségét, akkor elvileg kijön, hogy kell-e antennaerősítő. Persze, ha hosszú a levezető kábel vagy többfelé lesz osztva a jel, akkor úgyis kell és akkor elég a logper egy tűrhető erősítővel.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz vegyszer #6303 üzenetére

    A 3-5 dB a szobaantenna nyeresége (kb), 25 dB pedig kb. a szobaantennába épített erősítő (kb). 10 m kábelen 800 MHz-en kb. 2 dB lehet a veszteség.
    Kb. hány százalékon áll a szobaantenna erősítése, amikor már éppen stabil a jel?
    A számolásnak csak akkor van értelme, ha a szobaantenna most tökéletesen rálát az adóra. Ha nem, de a tetőantennánál ez megoldható, akkor nyilván kevesebb is elég. Premete beszámolója alapján [link] 40 km-ről hordozható botantenna is elég, ha tökéletes a rálátás.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz moland007 #6311 üzenetére

    Itt van a vasvári adó: [link]. Jobb oldalon fölül az "Új" (New) gombra kattintva be lehet kapcsolni a távolságmérő eszközt (distance measurement tool), amivel össze lehet kötni az adót a vételi hellyel, segít a tájolásban és megadja a távolságot. Lehet, hogy néhány méterrel meg kellene emelni az árbócot vagy kicsit odébb rakni, mert éppen útban van valami. Ha nem ez a gond, akkor egy antennaerősítő lehet a megoldás. A jó hír, hogy a tervek szerint 2010. decembertől a soproni adó is belép, SFN módban a vasvárival, ami javíthatja a vételt.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz moland007 #6314 üzenetére

    egyébként Táplánszentkereszt lenne a vétel helye
    Akkor a jó hír, hogy Rechnitz/Hirschenstein csak 28 km-re van kb. ÉNY-ra. A két MUX a 23-as (487.25 MHz) és a 43-as (647.25 MHz) csatornán van, mind a két MUX-on négy-négy osztrák adóval.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #6337 üzenetére

    Igazából nem is tudom hirtelen mire is lenne jó ez a DVB-T videótéka.
    Arra, hogy lekösse a szabad kapacitást és valami bevételt hozzon az AH-nak. Szvsz, akinek van erre pénze, az jobban jár az IPTV-vel.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Rick4 #6352 üzenetére

    Szegeden ennek kellene mennie benti pici antennával?
    Ha tisztán rálátsz az adóra, akkor igen. Ha háztető belelóg (csak 85 m az antennamagasság) vagy falon keresztül nem. Itt van az adó, be lehet tájolni: [link].

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Cölöp #6357 üzenetére

    Érdemesebb USB-s DVB-T vevőt venni, azt a korábbi hozzászólások alapján már 2000 Ft körül be lehet szerezni külföldről (például [link]), vagy tízezer forint alatt magyar üzletből garanciával. A dobozban levő driver helyett előfordul, hogy a gyártó oldaláról kell letölteni drivert, firmware-t. Például, magyar üzletben: [link], driver letöltés: [link], vagy egy másik [link], driver letöltés: [link]
    Képminőségben nincs különbség az USB-s és PCI-s DVB-T-s vevők között, mivel digitális a jel, viszont az USB-s vevőkben többféle chip van, amiknek az érzékenysége eltérhet. Felvételhez a hardveres kódolás nem kell, ha (célszerűen) az eredeti MPEG4-ben történik a rögzítés, ami a tömörítés miatt viszonylag kevés helyet foglal. Az antennacserével érdemes várni, először kipróbálni a meglevővel, ha nem ugyanarról az adóról jön a digitális adás, mint az analóg, akkor lehet, hogy forgatni kell, vagy áthelyezni.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dobcsi #6372 üzenetére

    Az antenna hol van? Nem lehet, hogy a ház árnyékolja?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dobcsi #6374 üzenetére

    Nem ér hozzá a burkolat az antennacsatlakozóhoz vagy esetleg a kártyához? Ha tudsz kölcsönkérni egy USB-s DVB-T vevőt, akkor próbáld ki azzal a vételt föltett burkolattal.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz dobcsi #6376 üzenetére

    Akkor lehet játszani kicsit, hogy hol rossz az árnyékolás. Még egy dolgot találtam ebben a cikkben [link], ami az interferenciák okairól szól. Itt azt írják, hogy a hűtőventillátor nagy fordulatszámon (6000 rpm fölött), illetve a CPU ventillátor is okozhat interferenciát. Ha leveszed a burkolatot, akkor lehet, hogy kisebb fordulatszámon mennek. A megoldás lehet nagyobb ventillátor kisebb fordulatszámon, illetve a CPU hűtésnél az aktív mód kikapcsolása segíthet. Érdemes egy USB-s DVB-T vevőt kipróbálni, mivel az a házon kívül van és 2000 Ft-ért már lehet venni. Egyébként nekem is PCI-os hibrid kártyám van, erősítős antennával megy, nem próbáltam a burkolatot levenni, igaz, az enyém nagy ház.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Rick4 #6393 üzenetére

    Az Atom ION2 chipset-tel elég, ha a hardveres gyorsítás működik (vlc-vel például elvileg megy, csak be kell kapcsolni).[link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz varmi2 #6442 üzenetére

    "A problémám, az, hogy hol van dvb-t adás, hol nincs"
    Ez mit jelent pontosan? Szaggat a kép? Vagy csak bizonyos csatornák jönnek be? Vagy egyik nap megy minden csatorna, a másik nap meg semmi?

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Ranger^41 #6459 üzenetére

    "Ehhez gondolom egy dvb-t-s hibrid tuner kéne nekem."
    Az is egy lehetőség, de asztali számítógépbe talán érdemesebb egy PCI-os analóg tunert (prohardver aprón kb. 3000 Ft) és egy USB-s DVB-T tunert venni (ezt sokat tárgyalták itt, kb 2000 Ft). Hibrid PCI-os tuner egyébként itt a prohardver apróhirdetésben most éppen 2500 Ft (MSI TV Anywhere), de mivel ezeken csak egy antennacsatlakozó van, kényelmetlen átdugdosni az analóg kábelTV kábelt és az antennáról érkező DVB-T kábelt vagy kell egy kábelváltó kapcsoló, másrészt ez fix, nem rakható át laptopba olyan könnyen, mint egy USB-s. USB-s hibrid TV tuneren is csak egy antennacsatlakozó van, ezen felül pedig részben drágább, részben rosszabb az analóg képminősége, viszont laptopba inkább ez jöhet szóba. A prohardver aprón most van Expresscard csatlakozós hibrid 3000-ért, ha van ilyen csatlakozója a laptopnak.
    "Ezekhez a tunerekhez van valami használható antenna is, vagy azt külön kell beszerezni?"
    Az új USB-sekhez általában van egy kis botantenna, ez viszonylag közelről, jó rálátással elég.
    "Illetve ha az ablakom a gyöngyösi utcán néz kelet-délkeleti irányba, és az első emeleten van, akkor van esélyem rendes adás fogadására?"
    Kevés az esély a DVB-T adás megfelelő minőségű vételére szobaantennával, bár két adó is közel van. A Hármashatárhegy nyugatra van, a Széchenyi-hegy kb. délnyugatra, a Száva utca a teljesítményéhez képest messze (10km) délre. Azért érdemes megnézni, hogy hány fal, milyen akadály van nyugati vagy délnyugati irányban. Erősítős szobaantenna 10 m antennakábelt elbír, esetleg az segíthet egy másik szobából.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Ranger^41 #6466 üzenetére

    "A nyugati ablakból kinézve sajnos nem látom a hármashatárhegyet, a szomszéd háztól (nem 10emeletes, csak 3). Ez kizáró ok? Valami ilyen megteszi, vagy van olcsóbb megoldás is?"
    Kicsi az esélye annak, hogy szobaantennával menjen az első emeletről; ha nyugatra van még több magas épület is, akkor azok is árnyékolnak. Ha a tetőről van közvetlen rálátás, akkor egy olcsó tetőantenna elég. Ezek az erősítős szobaantennák egyébként a tűrhető kategóriába tartoznak, a Vaterán picit olcsóbban is lehet venni, de lehet kapni ilyet a két nagy bevásárlóközpontban is. Én is hasonlót használok, az egyetlen bajom vele, hogy az erősítőn keresztül érzékeny a hálózati zajokra (pl. ha fel- vagy lekapcsolunk egy lámpát).

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Heraldry #6475 üzenetére

    A HD-t (m1, m2, Duna) az Atom nem bírja el, az SD-nek mennie kell, mert a 330 kétmagos. Az ION a GeForce 9400M-en alapul, támogatja a H.264-et vagyis át tudja venni a dekódolást. Itt van egy lista a szoftverekről, amik támogatják az Nvidia PureVideo-t: [link]. Illetve a VLC (Linux, Windows) új verziói (1.1 fölött) is támogatják, csak engedélyezni kell a hardveres gyorsítást.
    Nem lehet olyan USB-s tuner, ami tud hardveres dekódolást, mert USB 2.0 csak 2.5W teljesítményt ad le (5V, 500mA), az MPEG4 dekódolás pedig elég számításigényes.
    Az USB tunerekben többféle chipset van, így az érzékenységük is eltérhet. Mindenesetre a CPU használati diagramból kiderül, hogy ezzel van-e a gond.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz lorenzen #6481 üzenetére

    Pont ezért volt felháborodva az illető, aki megvette. A szöveg szerint 25 dB-es erősítővel árult antennát szétszedve nem talált benne semmit: [link]. Vagyis átverték.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz lorenzen #6487 üzenetére

    Ok, én csak lefordítottam, amit valaki írt. Ami viszont furcsa, hogy itt [link] a lap alján valaki azt írja, hogy ezzel az antennával szobából USB tunerrel az adótól 25 km-re 97-100% volt a jelszint. De hogy táplálta meg az erősítőt? :F

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Wild #6490 üzenetére

    Sajnos ez PCI-E kártya, és azokat egyelőre gyengén támogatja a Linux. A sima PCI-os kártyáknál sokkal jobb a helyzet. Mindenesetre itt [link] érdemes körülnézni TV tuner vásárlás előtt, ha linux alatt akarja valaki használni. Konkrétan a PCI-E tunerek linuxos támogatása: [link]. Az MSI fórumon valaki próbálkozott linux alatt használni ezt a tunert, de nem jött össze egyelőre: [link]. Addig jutott el, hogy az interface chipset NXP (Philips) SAA716x [link], a demodulátor NXP (Philips) TDA10048 [link], ezekhez van linux driver, de az interface chipset drivert patchelni kellett, hozzá kellett adni a PCI id-ket. Viszont a két tuner chipset fémlemezzel el van takarva, az MSI meg nem hajlandó elárulni, hogy mit használ, így egyelőre csak ez maradt neki: :W.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz mezis #6505 üzenetére

    Vannak speciális PVC csövek ilyen célra. Többféle van, de csak az elektromos vezetékre valót érdemes használni. Például: [link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz lorenzen #6636 üzenetére

    Az RTL Klub piaci részesedése magas maradt: 30% körül a fontos 18-49 éves korosztályban fő műsoridőben. Akkor miért fizetnek ennyivel kevesebbet a hirdetők, amikor 40%-ot azért nem zuhant a GDP? Mert megnézték a reklámérzékenységet (reklámra költött pénz és az adott árucikk forgalma közötti kapcsolat), és szépen optimalizáltak. Mi derül ki ebből? Hogy hiába nézik sokan, ha a kis vásárlóerejűek nézik. Az RTL Klub egyszerűen a nézőszámra megy rá, a hirdetőknek ma már ez kevés. A nagyobb vásárlóerejű rétegnél bejönnek a prémium kábel- és műholdcsomagok, IPTV, internet, színház, étterem, utazás.
    Persze így féloldalas a mérleg, mert a másik oldalon ott van vevői érték. Milyen értéket nyújt az RTL Klub a nézőinek? Erre nem tudom a pontos választ (a Forma 1-en kívül :D), talán valamiféle kábítószer jellege lehet, ami ugyan a stabilitást segíti (ha kenyér nincs, legalább cirkusz legyen), de egyébként a hasznossága negatív (tanulás vagy munka helyett az emberek "néznek"). Egy kulturális, ismeretterjesztő csatorna fejleszti a személyiséget, egy hírcsatorna felgyorsítja az információáramlást, egy sportcsatorna talán a testmozgást, egészségmegőrzést támogatja, közösségi élményt nyújt mondjuk egy válogatott meccs.
    A kábeleseket egyébként nem hiszem, hogy meghatná a dolog, ha pénzbe fog kerülni az RTL Klub, nem kötelezhetőek a továbbítására. Ha nem tudnak megegyezni, majd beteszik egy külön csomagba és kész.
    Viszont a földfelszíni sugárzás 2011-ben történő leállításának következményei talán jobban érthetőek azt olvasva, hogy "A földfelszíni sugárzást ugyanis a háztartások alig 25 százalékában nézik, ráadásul csak a szegényebb családoknak nincs kábel- vagy műholdas előfizetése" Ez egyszerűen szemétség ezekkel az emberekkel szemben, ráadásul úgy, hogy eközben a társadalom többi részének sem hozott a DVB-T semmi új tartalmat, mert a szolgáltatók (kereskedelmi tévék, kábel- és műholdas szolgáltatók, műsorszórók) saját rövidtávú érdekeivel szemben nem sikerült egy független állami szabályozást létrehozni (remélem elég diplomatikus voltam). Például a DVB-T-re miért nincsenek új országos kereskedelmi csatornák a láthatáron, ami ha mást nem, legalább árversenyt hozna a reklámpiacon vagy a szolgáltatói díjaknál?

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák