- Forrmell.enn
- Bluetooth hangszórók
- Vezetékes FEJhallgatók
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Autós kamerák
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Milyen videókártyát?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
DNReNTi
őstag
Látszik, hogy nem vagy vakon a témában, sőt többnyire meg is tudod csinálni amit meg akarsz. Azért javaslom, hogy az alap elméletekkel ismerkedj meg, mert a saját dolgod fogod vele megkönnyíteni. Lásd, pl a sok felesleges duplikáció a minap, vagy a fő struktúra abszolút pozicionálása, amit el lehet felejteni így a "responsiveőrület" időkben. Így, hogy már némi gyakorlatod, rálátásod van a dolgokra, az elméleti rész nem fog gondot okozni.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1522 üzenetére
Szerencsére van a böngészőben devtool, így ha esetleg ilyen előfordul 2 mp alatt meg tudod nézni mi lehet az oka.
Jobb gomb -> Inspect element. De szerintem korábban már javasoltam neked.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1517 üzenetére
"Megneztem a kodot es semmi baja nincs, viszont fogalmam sincs hogy mi lehet a baja."
Érzed az anomáliát? -
DNReNTi
őstag
Nem jól közelíted meg.
Egy, bár ez nem szorosan ehhez kapcsolódik: még mindig feleslegesen használsz azonosítókat (id), ráadásul így: div#header, kár megadni. Egy azonosítóból egy van az oldalon (ha minden jó), tehát felesleges úgy definiálni, hogy az csak bizonyos típusú elemre vonatkozzon, úgyis csak egy lesz belőle. Nem lesz egy div meg egy p is #header. Nem lehet.
Kettő: <span id="H1_Adam">Adam</span> <h1> Varga </h1>.
Wat?!Ne így, ez teljesen feleslegesen bonyolult. A jó megoldás: <h1><span class="akarmi">Adam</span> Varga</h1>. A header-ek használata fontos SEO szempont, így érdemes őket jól használni, ráadásul így megspórolsz megint egy vagon CSS kódot.
Három: Ezzel az abszolút pozicionálással csak magadat szívatod. Mint írtam má': csak ott használd ahol kimondottan szükség van rá. Ez esetben nincs. Itt is meg lehet oldani, kicsit ügyeskedve, sokkal szebben és jobban. Íme leegszerűsítve.
Négy: Menü elemhez egyszerűen pedig csak beállítasz egy jobb oldali keretet, (vagy hátteret odaigazítva), a :last-child selector-ral pedig az utolsón felülírod arra hogy nincs. Erre egy korábbi példát átírtam: Csekk.Tudnék még kötekedni, de nincs rá időm.
Látszik, hogy megvannak az alapok, de hiányos kicsit. Lásd pl ez az erőltetett azonosító használat. Azért hajrá, nem el akarom venni a kedved, de egy két beginner doksi az elméletről jót tenne hidd el. -
DNReNTi
őstag
Mennyire célszerű, javasolt pl. egy footert float: left és position: absolute - relative kombó megoldásokkal megvalósítani?
Nem igazán értettem mit is értesz ez alatt, míg meg nem néztem a kódot. Ezt így ahogy megcsináltad semmiképp nem javaslom. Több okom is van ezt mondani:
1. Azonosítókat (id) használsz feleslegesen. Használj osztályokat, semmi sem indokolja, hogy ne tedd, amellett, hogy jobb megoldás, olvasmányosabb lesz a kód és megúszol egy kazal duplikációt.
2. Teljesen szükségtelen a csomó float, és abszolút pozíció. Amellett, hogy szükségtelen ráadásul meg is bonyolítod vele a saját dolgodat. Abszolút pozit ott használj, ahol szükség van rá (pl: egy popup "ablak").
Akkor hogy kéne?
Így. Ha megnézed lényegesen egyszerűbb a kód. Emellett hatékonyabb is. Megszűntek a duplikációk. A négyzetnek nem tudom mi volt a funkciója. Kivettem.(#1511) adam_
Erre, ahogy már PumpkinSeed írta, a padding a legegyszerűbb megoldás, de szebb ha csak felső (és esetleg alsó) padding van beállítva, a szöveg pedig középre igazítva. Így megoldott az is, hogy horizontálisan is középre legyen igazítva. A legszebb az lenne, ha vertical-align attribútummal oldanád meg, de ezt nem javaslom, az egész nem ér annyit, hogy azzal szívj. -
DNReNTi
őstag
Gondolom pont az a cél.
(#1495) adam_
Kiegészíteném picit amit Zedz írt.
A blokk (block) szintű elem tulajdonságai:
- Mint ő is írta, előtte után sortörés van, ha ezt nem definiálod felül. (float)
- Ha nincs definiálva szélesség, kitölti a rendelkezésére álló teret. (Azaz a szülő elem szélességét)
- Ha nincs definiálva magasság, akkor a benne lévő elemek magasságáig terjed ki. (Ezért van, hogy pl egy üres <div> nem látszik, mivel a magassága nulla.)
- Definiálhatóak margin és padding attribútumok minden irányban. (Érdemes használni a box-sizing: border-box; fixet, megkönnyíti a matekot.)A sorszintű (inline) elemek tulajdonságai:
- Nem okoz sortörést, marad a "szöveg"környezetben. (Azért tettem "" jelbe, mert pl az img tag is inline)
- Csak jobb és bal margin definiálható.
- Nem akarok hülyeséget mondani, azt hiszem padding minden irányban alkalmazható.
- Nem definiálható magassága és szélessége.Így hirtelen ennyi.
-
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1490 üzenetére
Mint írtam: "egy übergagyi példa"
Annyira má' nem bonyolítottam. Részletkérdés.De tény, szebb megoldás így.
-
DNReNTi
őstag
"Ha az li elem hover tulajdonságát teszem fehér hátterűvé [link], nem változik semmi. Nem erre gondoltál?"
Nem.Hanem így: jsfiddle.
"Hogyan lehetne ezt egy sorba hozni?"
Így. Figyelj arra, hogy én most itt beírtam fix 200px szélességet. Ha nem adsz a blokkelemnek szélesség értéket akkor automatikusa 100% lesz."mit is takar az inline megoldás, és miért "ronda", azt részleteznéd?"
Ezt takarja:
Ezt bele lehetett volna tenni egy osztályba és azt hozzáadni az elemhez. Szebb, általánosabb, és egyszerűbb megoldás is szemben ezzel, hogy CSS stílust ad hozzá. -
DNReNTi
őstag
"Ennek ellenére a tutorialban a megírt kód szépen hozza az átméretezéseket, ha kisebbre viszem a böngésző méretét."
Erre Wagner György tanár úr hírhedt idézetét tudom ismét elővenni:
Működik, de nem jó.1. kérdésre a válasz:
Benne is van az átlinkelt oldalban. Az a tag blokkelem, amikor rámégy egérrel, az egész ami kifehéredik az mind maga a link. Tehát az a tag. Gondolom nálad a teret a li elem tölti ki, és inline van benne a link.2. kérdés:
Ilyen esetekben mint már írtam is korábban, teljesen felesleges float-tal szívatni magad, sokkal jobb megoldás az inline-block elemek használata. Egyébként, így, margin attribútummal beljebb tudod tolni.3. kérdés:
Ehhez már JS is kell. Létrehozol egy osztályt ami a menüt fix pozicióba rakja az oldal tetejére. Amikor az oldal legördül egy adott pozícióba ezt az osztályt hozzácsapod az elemhez (a menühöz). Ez a linkelt oldalán nagyon rondán, inline van megoldva. -
DNReNTi
őstag
A font-family attribútummal felsorolhatod azokat a fontokat amiket használni szeretnél. A sorrend számít, a prioritást jelenti, tehát az első lesz az első és így tovább. Első, de miben?
"ha a Georgia típust nem értelmezi a böngésző, akkor ugrik a Times New Roman-ra, és így sorban?"
Majdnem. Ha az adott karakter nem található az adott font karakter map-jén, akkor a következőn keresi, amíg el nem fogy, vagy meg nem találja."ebben a body tagben mit takar a 100% a font tulajdonságnál?"
A font-size: 100%; azt jelenti hogy a betűméret egyenlő lesz a böngésző default értékével, vagy ha azt már felüldefiniáltad, akkor az öröklöttel. Magyarul ennek így kb semmi értelme nincs.Szerk:
A korábbi hozzászólásodhoz ajánlom ezt a posztot.Már a kód elejében ellentmondásba ütközöl:
Azt mondod az első breakpoint max 480px-ig tart. Erre beírod hogy a szélesség 85%, tehát max 408px, aztán jön a max-width: 1280px; de ami még rosszabb: min-width: 960px;Na ezen menjen el a böngésző.
Gondoltam lehet azért írtad be, mert úgyis tovább öröklődik, de nem, mert a következő breakpoint-on felülvágod szintén ellentmondással, hiszen a minimum szélesség nagyobb mint a breakpont kezdő szélessége.
-
DNReNTi
őstag
válasz
PumpkinSeed #1479 üzenetére
-
DNReNTi
őstag
Ah igen, mert nem ezt akartam linkelni.
Hanem ezt. Ez nem a display: grid; attribútumra épít, hagyományos elemekből építkezel "rácsot", így nincs támogatottsági probléma. 1000 példát találsz amúgy erre a neten, de miután megérted mi a lényeg, saját magad sem nagy cucc megírni egyet. Mivel most menő az egyszerű, letisztult "flatdesign", így a "rácsrendszer" kiváló megoldás. Érdemes megismerni, responsive oldalhoz, szvsz a legjobb megoldás, ha sikerül elég általánosan megírni, akkor pedig többször is felhasználhatod.
-
DNReNTi
őstag
Sajnos most nincs időm kimazsolázni, tuti valami apróság, viszont ez segíthet: How To Create a Pure CSS Dropdown Menu.
-
DNReNTi
őstag
Mindkettő, és egyik sem.
Én még nem határoltam el magam egyik oldalra sem, pedig el kéne, mert amíg mind a kettőt hajtom egyikben sem leszek kiemelkedő. Nem rég kaptam egy ajánlatot frontend pozícióba, talán egy picit közelebb is áll hozzám mint a szerver oldal. Ennek ellenére érdekel az is mi folyik a háttérben, így szívesen foglalkozok azzal is.
(#1394) Zedz
A JQuery pár éve istenkirályság volt, azóta viszont van HTML5 és CSS3, egy csomó alap dolog amire korábban JQ-t használtunk, már elérhető a használata nélkül, azok a dolgok pedig amikhez még mindig szükség van JS-re, az megoldható simán JS-el, feleslges overhead a JQ-t használni. Persze ezt nem lehet általánosítani, hasznos kis lib, de már közel sem annyira mint korábban.LESS vagy SASS/SCSS?
Szerintem a LESS egyszerűbb, könnyebb vele kezdeni, viszont épp ezért kicsit korlátoltabb is. Az SCSS nekem jobban kézre áll, sokkal áttekinthetőbb, kiforrottabb, saját függvényeket (akár rekurzív, vagy feltételhez kötött) írhatok, változókat használhatok, ésatöbbi. Ezzel még ugyan ráérsz, de ha majd ott tartasz, én a SASS/SCSS-t javaslom, aztán hogy majd neked akkor melyik áll a kezedre eldöntöd, sok különbség amúgy nincs. -
DNReNTi
őstag
Ártani nem árt. Vannak cégek, ahol valamelyik népszerű tartalomkezelő egy jól megmoddolt változatát használják, így előny lehet, ha tudod, hogyan kell mondjuk WP-hez elkészíteni egy témát. Ismerek olyat, ahol Joomla (!!!) alapú weboldalakat készítenek, és súlyos pénzeket kérnek el érte. Cégnevet inkább nem írok.
Az előző hozzászólásomat még kiegészíteném mielőtt megjön martonx, meg Jim-Y. Természetesen a szerver oldal nem csak PHP lehet.
Én azért példálóztam azzal, mert azt használom/ismerem.
-
DNReNTi
őstag
Ha forntend területen akarsz elhelyezkedni, akkor alap, hogy oda-vissza vágod az aktuális HTML és CSS szabványokat. Szinte felesleges foglalkoznod a korábbi szabványokkal, ha véletlen bele is szaladsz olyanba, hogy deparched tag-et vagy attribútumot használsz, az IDE felhívja erre a figyelmed. CSS-en felül jó ha legalább egy CSS Preprocessor-t is vágsz. Amellett, hogy a saját munkád megkönnyíti, lényegesen jobb lehetőségeket ad a kezedbe. Ha ajánlhatok akkor a SASS/SCSS epikus! Ezzel majd akkor ismerkedj, ha már a CSS frankón megy, addig felesleges, hiszen ennek haszna, akkor van, amikor a tudásod eléri CSS határait. Ismerned kell a JavaScriptet, hiszen a UI design-hoz elengedhetetlen, hiába a CSS3 sok okossága, önmagában még mindig nem elég. A JS-hez kapcsolódik a JQuery, nem árt megismerni (sőt), de szerintem egyre inkább leáldozóban van neki. Ezeken kívül mindenképpen ismerned kell framework-öket, például Bootstrap vagy AngularJS. Ezzel nincs vége. Attól mert frontend fejlesztő leszel, még ismerned kell a szerver oldali lehetőségeket is, igaz nem olyan mélyen mint egy backend-es, de ha csapatban dolgozol, nem árt ha tisztában vagy, azzal amit a <?php ?> tag-ek között látsz. Ráadásul, ha megnézel egy hirdetést, kérik is, hogy ismerd, attól függetlenül, hogy te frontend-es vagy.
Hogy mit ér egy certification, azon kívül h jól mutat a CV-ben? Szerintem semmit. Ha jelentkezel egy állásra, referenciákat kérnek, az interjún próbafeladatot adnak, nem számít, hogy milyen papírjaid vannak. Ha a munkát el tudod végezni, fel vagy véve. Hiába van 15 különféle jogosítványod, ha nem tudod ellátni a rád bízott feladatot. Hasonló ez mint a nyelvvizsga, attól mer van nyelvvizsgád még nem biztos hogy beszéled az adott nyelvet. Szvsz, kár ezekbe beleölni az időt és az energiát (és a pénzt).
-
DNReNTi
őstag
válasz
fordfairlane #1380 üzenetére
Az IE8 globális használata jelenleg 2.87%. 5 éves. Nem kell, hogy problémát okozzon, el kell felejteni. Specifikus eseteket most nem veszek számításba, pl egy intranetes portál, egy cégnél ahol a legutóbbi informatikai fejlesztés 2002-ben volt.
-
DNReNTi
őstag
"aki Frontend fejlesztéssel foglalkozik már régebb óta, mi a tapasztalata, a fejlesztők ezzel hogyan "szembesülnek"?"
Igazából ma már sokkal jobb a helyzet mint évekkel ezelőtt. Már az emberek nagy része valamilyen modern böngészőt használ elenyésző azok száma akik valami kőkori IE-n vagy kortársán böngésznek. Elenyésző eléggé ahhoz, hogy - specifikus esetek kivételével - eltekinthessünk tőlük. Ugyan úgy ahogy nem optimalizálsz egy 5 évvel ezelőtti Firefox-ra, úgy felesleges egy 5 évvel ezelőtti IE-re (IE8) is. Másik hogy egy bizonyos szinten már használsz CSS preprocessort (LESS, SASS, SCSS) aminek a kimenete amennyire csak lehet cross-browser. Nyilván ez sem váltja meg a világot, de olyan attribútumoknál, amelyeknek böngészőfüggő prefixei vannak (-webkit-, -moz-, -ms-, -o-) legalább nem kell foglalkozni. Ezen kívül még van millió előnye, erre most nem térek ki."elég problémás a fejlesztésnél, amikor arról van szó, hogy minden böngészőn ugyan úgy jelenjen meg az oldal"
Kulcsprobléma. De mint fentebb írtam, azért ez már nem kezelhetetlen. Én az 5 legnépszerűbb böngészők legfrissebb verzióin tesztelek, illetve IE9-ig meg szoktam nézni minden rendben e. Ha valami egyszerű workaround van rá, akkor javítom. Vagy ott van a sokat emlegetett html5shiv, ami valamelyest "okosít" a korábbi IE verrziókon. A legújabb dili viszont még több problémát szült mint korábban a sz*r böngészők: mobilok, tabletek. Lassan elképzelhetetlen, hogy egy weboldalnak ne legyen mobil "változata", legjobb esetben ez egy adaptive, vagy responsive layout.A (#1374) martonx által linkelt caniuse egy alap könyvjelző, ha frontendre fejlesztesz, nagy segítség. Imádnám ha lenne belőle JetBrains termékekhez plugin.
Témához kapcsolódik, saját tapasztalatom az, hogy most már a Firefox-szal több szívás van, mint a IE-vel.
-
DNReNTi
őstag
válasz
fordfairlane #1369 üzenetére
Én hoztam fel, elegánsabb megoldásként, mint hogy soronként vezeti kommentbe hol van változás és miért.
Amúgy ha már a Git funkciókkal sikerült megismerkedni, akkor ajánlott vétel a SourceTree. Kicsit barátságosabb, vizuálisabb mint konzolba kottázni.
-
DNReNTi
őstag
-
DNReNTi
őstag
válasz
DNReNTi #1361 üzenetére
Bakker. Innom kell egy kávét. Azt se tudom már melyik a jobb meg a bal kezem.
Szóval a jobb sarokba, oké
A legjobb megoldás szerintem az lenne, ha lenne neki egy konténer az egymás mellé floatolt elemek mellett, és abba bepattintanád a képet. Másik megoldás az lehet, hogy a #wrapper kap egy position: relative; attribútumot és ezen belül helyezel el egy jobb felülre abszolút pozicionált konténert benne a képpel.
-
DNReNTi
őstag
válasz
fordfairlane #1354 üzenetére
Wow. Ma is megérte felkelni.
-
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1348 üzenetére
"azért nem kéne durvának lennie az eltérésnek, hogy még a szélességek sem stimmelnek"
Tudom sarkos, de simán lehet ha box-sizing fix-et használ, és azt a Dw figyelmen kívül hagyja, így mondjuk az 500 px szélességhez a live view hozzáadja a paddingot, a böngészők meg nem. Így el tudom képzelni, más esetben elég para.Egyébként meg egyetértek.
Szerk: elírás
-
DNReNTi
őstag
Furcsa állatfaj, az első néhány alkalommal, az tuti. Ezért is jobb csak ott float-ot használni, ahol muszáj. Itt nem lenne muszáj. Szintén szóba került ma már párszor a display: inline-block; használata. Esetedben is megspórolt volna némi kínlódást.
Szerk:
(#1343) Zedz
Éppen ezt írtam itt. -
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1335 üzenetére
Én értem, de ettől még szerintem a megoldás - annak ellenére, hogy én se így használom - nem rossz, annak ellenére sem, hogy egy inline elemet váltok inline-block-ká. Ha fordítva nézzük, akkor meg egy block elemből (li) csinálok inline-t.
Na mindegy, folytathatnánk szerintem ezt reggelig, igazad van: mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
Szerk:
Na jó még egy dolgot csak hozzáteszek:
Egy sima egy szintű menünél ráadásul mind a HTML mind a CSS kód rövidebb. -
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1332 üzenetére
Logikus az tény, de ha valaki ragaszkodik a listless megoldáshoz, lehet inline-block az a tag, akkor pedig megkapja a blokkelemek áldásos tulajdonságait, így például, hogy lehet adott szélessége. Így akkor megint felesleges a lista. Mondom ezt elkötelezett lista-menü felhasználóként.
Szerk:
(#1331) Sspot
Már akartam szólni, mert untam bemásolgatni.Ennek folyományaképp:
(#1330) adam_
JsFiddle?Szerk:
Na jó nem b*ziskodok, de legközelebb tényleg használd a fiddle-t. Csak tippelni tudok, mivel a tartalmi div-ek floatolva vannak, és nincs clearfix, így az az eredmény, az egészet magába ölelő konténer (#side1) 0px magas, tehát mintha egy üres div lenne. -
DNReNTi
őstag
"Hogyan tudnám a két sideot egységesen fehér háttérrel ellátni?"
Igazából már elláttad. Mind a kettő tökéletesen fehér, de mivel 48% szélesek, így 4% az oldalszélességből "kimarad" és ott az alatta lévő objektum látszik. Ez most valszeg a body, ahogy te is gondoltad. Megoldás az lehet, ha ezeket belehelyezed egy 100% széles fehér hátterű konténerbe. -
DNReNTi
őstag
A kérdés teljesen jogos, mivel a nav tag-nek nem kötelező listát tartalmaznia, tehát tökéletesen jó megoldás lenne az is ha így használnánk:
<nav>
<a href="#">Menü 1</a>
<a href="#">Menü 2</a>
...
</nav>Magam részéről én még csak nem is gondolkoztam ezen.
Szvsz elsőrorban beidegződés, mint a float, használja mindenki ha kell ha nem.
A menü végül is egy lista, ráadásul (szintén szvsz) olvasmányosabb is listaként a kód. De ha mondjuk többszintű menük készítesz, akkor a fenti példa már elvérzik, be kell vezetni új osztályokat, akkor meg már minek vezetnéd be ha ott a jó öreg lista. Plusz: lehet vele ügyeskedni, ahogy a korábbi példámban írtam. Igaz, egy sima menü esetében eleve elkerülhető ez az ügyeskedés ha a fenti példát használod.
-
DNReNTi
őstag
válasz
PumpkinSeed #1315 üzenetére
"<div id="clear"></div>"
Wat?Egy: nincs definiálva a CSS-ben, kettő: mér' id? A clearfix legyen már osztály, ha már ebben a formában használjuk. Meg amúgy is: ne az img tag kapjon már globális float-ot, főleg, hogy még konténer is van neki. És végül: az egész elintézhető ennyivel: display: inline-block;
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1310 üzenetére
"Esetleg előfordulhat hogy a HTML kód is bekavar?"
Naná. Optimális eset alatt azt értem, hogy a HTML a modern szabványoknak megfelelő, letisztult, olvasmányos ésszerűen felépített kód, nem pedig egy toldott-foldott, valami 8 éves editorral összekattintgatott táblázatos layout, tele inline formázással. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1308 üzenetére
Szerintem egyelőre ne fogj hozzá. Egyébként optimális esetben jóformán csak a CSS-t kell átírni, tehát nem nagy meló.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1274 üzenetére
Tessék. Több szintű lenyíló-kinyíló menü. Sima CSS. 3mp volt rákeresni.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1264 üzenetére
"Az a baj hogy az ingyenes képek között nagyon kicsi a választék, ráadásul nincsenek is köztük jók."
Micsoda véletlen.Nyilván nem fogják ingyen odaadni, amiért pénzt lehet kérni.
A "google: free stock photo" alatt azt értem, hogy beírod googlebe, hogy free stock photo, és a találatok böngészve próbálsz ingyen jogtiszta képeket szerezni. Sok oldal ad lehetőséget arra, hogy pár napos trial regisztrációval limitált mennyiségű képet ingyen letölts.
Egyébként most GraphicStock-on 83%-os akció van, az éves előfizetés 600$.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1262 üzenetére
Ez ha jól látom csak egy gyűjtő oldal, mint mondjuk az árukereső, és képenként meg van határozva milyen license vonatkozik rá. Már a képre. Ennek megfelelően lehet felhasználni. Ez egy elég jó vadászterület, de szintén oda kell figyelni melyik képet, hogyan lehet felhasználni. A legjobb megoldás a fizetős oldalak használata. Ki kell fizettetni az ügyféllel. Mivel gondolom te még nem ügyfélnek készíted az oldalt, így javaslom valamelyik "google: free stock photo" oldal használatát.
-
DNReNTi
őstag
Kis érdekesség:
HTML5 banner, képek nélkül, csak kotta.
Source - VégeredményAzé' ide rakom, mert a nagy része CSS.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1251 üzenetére
+1
(#1251) honda 1993
Másik kérdés, ha már itt tartunk:
Hogy lesz ez működésre bírva? -
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1249 üzenetére
Na ez az, hogy tanultam. Meg is volt, csak magyarul.
Valahogy nem tudtam eddig összefésülni az angollal.
-
DNReNTi
őstag
Érdekes felfedezést tettem. Mindig is érdekelt, hogy az :nth-child selector miért nth. Ma rájöttem hogy azért nth, mert n-edik elem, angolul nth. Ma is megérte felkelni.
Apró örömök.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1235 üzenetére
Én csak válaszoltam a kérdésedre, hogy mit használunk.
Nem mondtam, hogy kötelező ezt használni, sőt idézem magam:
"Amíg az ember tanul, (...) addig lehet elég egy notepad++..."Én viszont ebből élek, nekem ez a program az árának a többszörösét megspórolja időben, meg idegben egy év alatt, mint amennyibe kerül.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1233 üzenetére
Eddig agyon dicsértem a szoftvert, szerinted akkor?
Természetesen nem sokallom az árát. Kb 55.000 Ft nettó egy ilyen programért nulla, a renew pedig 30-35 ezer. Most megnéztem van personal license is, 90€-ért. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1231 üzenetére
Persze hogy fizetős.
Bár szerintem az ára nevetséges, ahhoz képest, hogy az ember mit kap cserébe. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1225 üzenetére
Mi a csapattal a PhpStorm-ra esküszünk. Én még nem találkoztam olyannal (webalkalmazás területen - html, css, js, php, sql), amire ez ne lenne jó. A folyamatos frissítésekkel szinte teljesen naprakész. Amíg az ember tanul, meg néhány tíz fájllal dolgozik addig lehet elég egy notepad++, vagy egy Dreamwaver, de nagyobb projektekhez elengedhetetlen egy ehhez hasonló szoftver használata.
Java-hoz meg az Idea.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1223 üzenetére
Nem akarok hülyeséget mondani, mert én nem használtam, de azt hiszem plugin-ekkel okosítható egy bizonyos fokig. Figyelembe véve viszont azt, hogy egy tök alap elírásért nem visít igen "ennyire rosz".
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1221 üzenetére
Mindenképp javaslom, hogy kezdj el ismerkedni más programokkal.
Meghálálja magát az a néhány nap amire megszokod az újat.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1219 üzenetére
Amúgy ha nem titok milyen "fejlesztő környezetet" használsz? Azért tettem idézőjelbe, mert egy ilyenért: a:link: kiabálnia kellene a programnak.
-
DNReNTi
őstag
válasz
#81999360 #1216 üzenetére
Továbbá az is igaz amit én írtam, bár az már lehet szándékos (ez nem derült ki a hibaleírásból):
Hiába a:
a:hover {text-decoration: underline;}
Ha aztán:
#menu li a:hover { text-decoration: none; }
Így a #menu listákban persze, hogy nem lesz aláhúzott a link ha rámégy.Update:
Így már látom, nem erre vonatkozott a hiba, de akkor meg felesleges külön a :hover állapothoz is hozzáadni a text-decoration: none;-t, mert az a tag-en már rajta van.Na mindegy, nem okoskodok.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1208 üzenetére
Azert lehet rossz mert valszeg valahol felüldefiniálod a kódban. F12 oszt megvan a hiba azonnal. Az overline meg magaert beszel.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1206 üzenetére
a:hover { text-decoration: underline; }
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1194 üzenetére
Értjük, de félre ne érts:
1. Te a struktúrával nem boldogulsz, a tartalom irreleváns. Magyarul: azt nem teszed fel. Attól függetlenül a lényeget látjuk tök mindegy mit írsz bele.
2. Nem hiszem, hogy olyan technikai vívmány lenne benne, amit az itt fórumozók nagy részének újdonság lenne, abból kiindulva, hogy sokszor milyen dolgokon akadsz meg. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1190 üzenetére
De nem értem miért csinálsz ilyet.
Miért teszel egy konténert kívül azon amibe az egész oldalad teszed? Persze, hogy nem (feltétlenül) lesz úgy jó. Ismét belinkelném ugyan azt amit az előbb, továbbra is érvényes.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1187 üzenetére
"egyebkent pedig errol meg nem talaltam sehol sem semmi fele leirast. marmint arrol hogy hogyan lehet megcsinalni hogy minden felbontason jol mukodjon"
Tényleg nem? Pedig épp neked írtam.
[1145] -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1181 üzenetére
Csak tippelem, hogy azzal akarod középre igazítani. Ha igazam van akkor ennyit hozzáteszek:
margin: 0 auto; -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1179 üzenetére
Szokásos kérés: jsfiddle?
Másik meg: ez miazisten: margin-left: 462px;? -
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1155 üzenetére
Másik megoldás az lehetne, hogy beállítod a konténer háttérnek a kívánt képet. Viszont akkor a kép nem kép.
Nem tudom ez a megoldás megfelelő e.
-
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1153 üzenetére
Tedd bele egy adott fix méretű konténerbe (pl 100x100), rendezd benne középre, és állítsd be: overflow: hidden;. Nem próbáltam ki, de szerintem működnie kéne.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1150 üzenetére
Pedig eccerű, például így:
CSS:
#page {
width: 980px;
margin: 0 auto;
}HTML:
<div id="page">
Ebbe a konténerbe jöhet minden, fix 980 széles.
</div>Ennyi.
-
DNReNTi
őstag
válasz
huliganboy #1147 üzenetére
Kód nélkül csak tippelem, hogy a div elemek float: left; tulajdonságot kapnak. Ha ezt meg akarod szakítani használj clear-t. Ha float helyett display: inline-block; tulajdonságot kapnak a div elemek, akkor sima sörtöréssel új sorban kezdheted a következő blokkot.
A clear:
CSS:
.clear {
clear: both;
}HTML:
<div class="clear"><div>Ezt a div elemet oda kell betenni, ahol "sortörést" szeretnél.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1144 üzenetére
Nem a képarány hanem a felbontás miatt csúszik szét az oldal a kisebb monitoron.
Négy fajta design "minta" van:
Fix: önmagáért beszél, fix méretek minden kijelzőn (ezt javaslom számodra)
Fluid: százalékosan számított méretek, amely bizonyos mértékig alkalmazkodni képes a felbontáskülönbségekhez, nem valami elterjedt, épp azért mert csak bizonyos felbontások között működik használhatóan. Túl kicsi vagy túl nagy felbontáson az egész okafogyott.
Adaptív: itt jönnek képbe a media query-k, tetszőleges számú fix design között vált automatikusan meghatározott felbontás breakpoint-okon. Ezzel már lehet 4K-tól a telefonig mindenre megfelelő layout-ot készíteni.
Reszponzív: Az adaptív és a fluid kombinációja, bizonyos breakpointokon, az oldal layoutja megváltozik, de minden felbontáshoz maximálisan alkalmazkodik. Sokan keverik az adaptív design-nal, de nem teljesen ugyan az a kettő.Visszatérve a fixre. Tegyed bele az egész odalt egy fix szélességű konténerbe, és akkor nem fog szétborulni, max ha nem fér el, görgetni kell, nem valami elegáns, de szerencsére ma már elég kevés 800x600-as monitor van. Korábban a 960-980px szélességgel dolgoztunk, mert az még vertikális görgetősávval is elment az 1024-es kijelzőkön.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1140 üzenetére
Két lehetőség van:
- vagy az egész konténert középre rendezed
- vagy csak a képet"azt igazábol tudnám hogy hogyan lehet csak a kód eleje kellene amivel megadom a css-ben hogy a containerben lévő képet akarom formázni"
A ".osztály elem { }" selectorral tudod adott konténer bizonyos elemét kiválasztani.
A példámban ez:
.container_2 img { }Kiemelném: nem bántani akarlak, de megint magadat cáfolod meg, többször kikérted magadnak, hogy az alapokkal tisztában vagy. Nos ettől már nem is tudnék alapabbat elképzelni. Mindenképp nézd át a selector-ok használatát.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1136 üzenetére
Szvsz semmi félreértelmezhető nincs benne:
"No need for the HTML tag, it's already in the output."
Magyarról magyarra: Nincs szükség a HTML tag-re, alapból tartalmazza a kimenet.A kódot használd egészséggel
Ettől egyszerűbb má' nem lesz.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1132 üzenetére
No itten van egy faék egyszerűségű pure css menü, kétszintű lenyílós: fiddle.
Picit másabb mint amivel eddig példálóztam, most kottáztam be, talán egyszerűbb, de ez is egy formázott lista, nincs benne felesleges sallang (kivéve a színek). Ez alapján már mindenképpen meg kell értsd mi hogyan működik, és miért úgy. Kikommentezni már nem maradt erőm, a "varázslat" a display és a position tulajdonságok megfelelő használatában, meg a ">" selectorban rejlik, a többi meg alap. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1129 üzenetére
Egy könyvbe nem lehet mindent leírni, általában típuspéldákat tanítanak és gyakoroltatnak, ezeket az életben sosem fogod pont úgy használni, mint ahogy le van írva, csak arra jó, hogy elsajátíts egy-egy technikát. Menüvel valószínű, azért nem foglalkozik, mert nincs ilyen hogy "css menü". (Tegyük hozzá: HTML5-ben már van nav tag, ami konkrétan nevezhető menü elemnek.) A css menü, egy ügyesen megformázott lista, benne linkekkel. Ha pedig a könyv foglalkozik linkekkel, listákkal, valamint ezek megformázásnak lehetőségeivel, akkor végül is foglalkozik a menüvel.
Remélem sikerült érthetőnek lennem. A könyv helyett sokkal hasznosabb olvasmány a net, tele van jobbnál jobb leírásokkal, kódokkal, trükökkel, ráadásul naprakész, persze az esetek nagy részében nem azt találod meg ami neked épp pont abban a formában kell, de megtalálod benne a kulcsot a megoldáshoz.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1120 üzenetére
Azzal semmi baj nincs, hogy valaki kezdő, a baj inkább az, hogy a a css tulajdonságok nagy részét még nem is ismered, de te már pure css menüt akarsz készíteni, meg pseudo selectorokat használni, miközben meg vagy akadva azon, a beírt tartalom miért az oldal tetejére kerül. Ez amúgy hiszed vagy nem, annak köszönhető, hogy valszeg rossz helyre írod be: nekem jó helyen van. E mellé társul egy arrogáns stílus, meg a folyamatos ellentmondás, hogy ne szóljunk le mert kezdő vagy (emiatt senki nem szól le itt), de te nem hibázol, hanem a kód meg a tutorialok rosszak.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1116 üzenetére
Én megpróbáltam még egyszer, bár a múltkori után megfogadtam nem teszem. Nem is tudom mit vártam. Most is ugyan ott tartunk ahol legutóbb:
"de ez nem normalis"
Megint minden szar."ez egyszeruen idiota.miaz hogy nem kell ?"
Ki is írja neked: No need for the HTML tag, it's already in the output.
Hát ezért."a css kodra pedig nem dobott ki semmi fele hiba uzenetet"
Attól mert a kód nem hibás még csinálhat hülyeséget. Pl:
h1 { font-size: 0; }
Ez a kód jó, de hülyeség.De ha már sikerült a fiddle-re bepakolni a kódot, mi lenne ha megosztanád, hogy esetleg érdemi segítséghez juss?
Egyébként egyre inkább az jön le, hogy neked gőzöd nincs arról mit csinálsz, csak kapkodsz, ollózol össze mindent amit találsz, aztán fel vagy háborodva ha nem jó, persze egy pontosvessző hibát nem vennél észre. Azt tudom mondani amit a többiek is mondtak: előbb az alapokkal kellene megismerkedni, aztán jöhetnek a lvl2-es dolgok.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1113 üzenetére
jsfiddle példa?
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1096 üzenetére
"Ha nem működik akkor nem működik."
"Kipróbáltam úgy is hogy nem is írogatom, hanem mindent bemásolok És úgy sem jó. És ha bemásolva sem működik akkor pedig nincs más lehetőség mint hogy a kóddal van a baj."Oké ne haragudj, hogy segíteni akartam. Elnézés igérem többé nem fordul elő.
Annyit még hozzátennék: a line25 példát egy az egyben másolva pontosan azt kapom amit kell. Nem tudom hol rontottam el. Maximum 5 perc volt, de csak mert átírtam a menüket nehogy meg legyek gyanúsítva hogy az eredetit befotosoppoltam.Részemről lezárva.
Tehát összegzem: mindenki hülye, a kód szar, te vagy a király. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1094 üzenetére
Igen, tuti rosszak. Azert mukodnek a demo oldalakon.
jsfiddle-re tegyed fel azt a kodot had lassuk hol hibaztak a posztok iroi.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1090 üzenetére
"Olyan oldalt nem találok sehol ami kifejezetten a css menüvel foglalkozik"
Tényleg?
A teljesség igénye nélkül néhány:
line25
And/Or
purecss
+1Ezek kifejezetten css menü posztok, részletes html és css kódokkal, magyarázattal, lépésről lépésre. Ezen felül nem tudom mi várható el egy css menükröl szóló bejegyzésben.
A keresés 2mp volt, ebben benne van a böngésző elindítása is.
-
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1063 üzenetére
Valóban nem sikerült ezt eddig megfogalmaznod
fiddle -
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1061 üzenetére
Hát ha eddig eljutottál akkor nem értem a többi miért gond.
No de megoldottam neked. -
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1056 üzenetére
Minden formázást félretéve csak a lényeg:
ul { list-style: none; text-align: center; }
li { display: inline-block; }
jsfiddle példa -
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1037 üzenetére
Frissített jsfiddle.
Szerintem ez már az amit leírtál.
update: Így még átmenetes is -
DNReNTi
őstag
válasz
kemkriszt98 #1031 üzenetére
Nem túl egyértelmű a kérdés, amire te gondolsz az szerintem valami jquery lightbox szerű dolog lehet. De ha elég az hogy csak kicsit nagyobb legyen a kép, akkor :hover állapotra el kell venni a margóból (már ha van miből). Fiddle.
-
DNReNTi
őstag
Hátha van még rajtam kívül valaki akinek ez új:
Vertikálisan középre rendezés CSS-el bármit, bármiben! A tűz és a kerék óta nem volt ilyen jelentős felfedezése az emberiségnek. -
DNReNTi
őstag
válasz
ritterkrisz #1025 üzenetére
A fejléchez a .header_inner osztály min-height attribútumát, a a lábléchez a .footer osztályhoz add hozzá a height attribútumot. A keresőmező a .search_input_left, itt módosítsd a tulajdonságokat úgy hogy neked megfejeljen.
Annyit azért hozzátennék, hogy ez egy nagyon rossz struktúra így. Táblákban div-ek, egyedi elemekre felhasznált osztályok... jaj.
-
DNReNTi
őstag
válasz
ritterkrisz #1023 üzenetére
Könnyebb lenne a feladat ha az oldalt linkelnéd be amin ezt használod.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Megkímélt állapotú Xbox Series X 1TB eladó. Kitisztítva és újrapasztázva!
- Gamer PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- Szerezd be most az érzékelhető különbséget! Akár 0% THM-re
- BESZÁMÍTÁS! NZXT Kraken Elite 360 RGB vízhűtés garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest