Új hozzászólás Aktív témák
-
Vakegérke
félisten
Üdvözlet a fórumozó társaknak.
Bugyuta problémám van. Képtelen vagyok formattálni egy 50 gigás Panasonic BD-RE DL újraírható lemezt. A 25 gigás RE lemezzel nem volt gond, ezzel viszont nem boldogulok.
Pioneer BDRW BDR-207D újraíróm van, próbálkoztam az ImgBurn-nel, és az Ashampoo Burning Studio 2012-vel is.
Az ImgBurn ezt mondja:
I 14:50:30 Erasing Disc...
W 14:50:30 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x02) Not Supported!
W 14:50:30 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x03) Not Supported!
W 14:50:30 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x01) Not Supported!
W 14:50:30 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x00) Not Supported!
E 14:50:30 Failed to Erase Disc! - Reason: Invalid Command Operation Code
E 14:50:30 Operation Failed! - Duration: 00:00:00Hogy kéne?
Előre is köszönöm a választ.
-
Multibit
nagyúr
válasz
harcsa11 #2343 üzenetére
A Matroska csak egy konténer, ennyi információból nem tudjuk, hogy mi van benne. Lehet akár xvid video mp3 hangsávval is!
A tsMuxer és a multiAVCHD nem konvertál, csak összefűzi az elemi stream-eket. Tehát a használatuk feltétele, hogy mind a video, mind az audio sávok BD-kompatibilisek legyenek! Még az sem biztos, hogy elég, ha az mkv-ban lévő film BD-ről készült, mert ha csonkolt a kép (pl. levágták az alsó felső fekete sávot a filmről, ezáltal csökkentetve a függőleges felbontást), akkor nem használhatók közvetlenül az említett programok. -
harcsa11
csendes tag
sziasztok
kérdésem lenne: Matroska File-t mivel lehet átkonvertálni Blu-ray formátumba. eddig mindennel betliztem.
köszi
üdv -
Joshi
titán
Akinek meg van az Alien Antológia 2012-es magyar kiadása vagy a tojás-szobros az legyen szíves keressen meg priviben. THX.
-
M107
addikt
-
M107
addikt
Kodekek
Minden digitális technika alfája és omegája, hogy milyen minőségben és hogyan kódolják az általában analóg képet/hangot. A jobb minőség általában nagyobb terjedelmet is jelent, de ehhez mindenképpen szükséges egy nagyobb átviteli sebességű lejátszás is. A tömörítések lehetnek veszteségesek, vagy veszteségmentesek is. A BD-ROM szabványa számos kódolási eljárást tartalmaz mind a hardware-es kódolású lejátszók, mind a mozi-szoftverek részére. A videók miatt minden lejátszónak támogatnia kell az MPEG-2, H.264/AVC és az SMPTE VC-1 szabványokat. Az MPEG-2 kodeket már a hagyományos DVD-k is támogatják, így ez visszafelé is kompatibilis. A H.264/AVC eljárást az előd H.263-as sikere miatt fejlesztették ki direkt az MPEG és a VCEG tömörítések miatt. A VC-1 és más MPEG-4-es kodektípusokat főleg a Microsoft támogatja. A BD-ROM segítségével jelátszott videók a három lehetséges kódolási eljárás valamelyikét használják. A többszörös kódolási eljárás használata is megengedett. A kódolási eljárás kiválasztása a producerek licencelési/tulajdonjogi megállapodásának részét képezik, akárcsak a cím futási ideje vagy egyéb tömörítési eljárások. Az MPEG-2 segítségével kódolt videófolyam általában két órányi nagy felbontású felvételt tartalmaz, ami 1 db egyrétegű BD-lemezre el is fér. (25 GB) A VC-1-es és a H.264-es videókodekek alkalmazásával a lejátszási idő általában megduplázódik az MPEG-2-höz képest.
Az MPEG-2-t számos amerikai stúdió használja, például a Paramount Pictures is (de azért néha a VC-1-et is használták a HD-DVD megjelenésekhez!). Először a 2006-ban piacra dobott Blu-ray lemezeknél használták fel ezt a kodeket. Az újabb megjelenéseknél gyakran használják a H.264/AVC-t vagy a VC-1-et, mivel ezek segítségével minden tartalmat rá tudnak préselni egyetlen lemezre, melynek segítségével jelentősen csökken az előállítási költség és maga a használat is jelentősen egyszerűsödik. Ezzel együtt lehetőség nyílik „bónusz” tartalmak HD-ben való publikálására is. Egyes stúdiók (például a Warner Bros. is) különböző formátumú bónusz-tartalmakat raknak rá a lemezeikre, például a Superman visszatér c. filmet VC-1 segítségével kódolták, de a bónusz-tartalmakat már csupán MPEG-2-vel. Indok valószínűleg az lehetett, hogy így könnyebb volt őket a hagyományos DVD-ről áthozni.
Hang tekintetében a BD-ROM lejátszók (kötelezően) támogatják a következőket: Dolby Digital, DTS és lineáris PCM. A lejátszók opcionálisan támogathatják még a Dolby Digital Plus-t és a DTS-HD Magas Felbontású Audiót, akárcsak a veszteségmentes Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audió formátumokat. A BD-ROM filmeknek az egyik lehetséges formátumot kell támogatniuk a felkínált formátumok közül az elsődleges hangsávon. A másodlagos hangsávon, ha alkalmaznak ilyent egy másik – esetlegesen csak opcionálisan ajánlott formátumot – is támogathatnak.
Régió kódok
A BD-ROM lemezek az előd DVD-hez hasonlóan rendelkeznek régió-kódokkal. A különbség csak annyit, hogy az ottani régiók számát lecsökkentették (8-ról 3-ra) és némileg átformálták.
A régió (narancssárga): Kelet-Ázsia (kivéve: Kína fő területe és Mongólia), Dél-Kelet Ázsia, Észak- Dél és Közép-Amerika.
B régió (zöld): Afrika, Dél-Nyugat Ázsia, Európa (kivéve Oroszország és Kazahsztán), Ausztrália és Óceánia.
C régió: (lila): Közép-Ázsia, Kína fő területe és Mongólia, Dél-Ázsia, valamint Közép-Ázsia.
A DVD-hez hasonlóan itt is az egyes régiók csak a saját BD-lemezeiket tudják lejátszani, így a stúdiók és a filmek forgalmazói tudják irányítani az egyes régiókbeli megjelenéseket, illetve a régiókhoz tudják igazítani a speciális tartalmakat. A 2008 elején megjelent lemezek 2/3-ad része régiófüggetlen volt. Ennek ellenére a nagy stúdiók különböző régió-kódolási politikával rendelkeznek. A Paramount Pictures és a Universal Studios minden lemeze régió-független. A Sony Pictures és a Warner Bros. Legtöbb lemeze szintén régió-független, de a Warner-féle New Line Cinema lemezei már régiókódosak. A Lionsgate és a Walt Disney Pictures egyaránt adnak ki független és kódolt lemezeket is.
Digitális Jogvédelem (Digital Rigths Management = DRM)
A Blu-Ray formátum számos jogvédelmi lehetőséget támogat.
Az AACS (Advanced Access Content System) egy általános (tartalom-)védelmi eljárás. Kifejlesztője az AS Licensing Administrator és az LLC konzorcium, melynek tagjai: Disney, Intel, Microsoft, Matshushita (Panasonic), Warner Bros, IBM, Toshiba és Sony. Az eszköz 2006-os kifejlesztése óta több sikeres támadást is folytattak a védelmi eljárás ellen. Az első ismert támadás a WinDVD nevű elég gyengén védett lejátszóprogramon keresztül intézték a formátum ellen, mivel a programba épített leíró kulcsokat fejtették vissza. Mivel így a régebbi kulcsokat sikerült visszafejteni, ezért az újabb kiadású Blue-ray lemezeken már a kulcsok újabb verzióját kellett bevetni. Ez a macska-egér játék számos körben folytatódtt egészen addig, amíg 2008 augusztusában az összes jelenleg használt leíró kulcs elérhetővé vált az interneten keresztül.
A BD+ védelmet a Kriptográfiai Kutató Intézet (Cryptography Research Inc.) fejlesztette ki és az ön-védő digitális tartalmon alapszik. A BD+ valójában egy kis virtuális gépet hoz létre a z erre alkalmas lejátszókon. Így megengedi, hogy a tartalom egy futtatható programba legyen foglalva a Blu-ray lemezeken. Ha a lejátszóeszköz hardware-e azt észleli, hogy a tartalom nem eredeti vagy a lemez másolt, vagy a lemez programja megpróbálja megkerülni a védelmet, akkor a BD+-kód nem engedi a média lejátszását. Ezek a programok megtalálhatók az ezt támogató összes új lemezen – 2007 októbere óta.
Az LG és a Samsung lejátszói ezt a védelmet egy (internetes keresztüli) firmware-frissítéssel érték el, de ugyanez a probléma később is felmerült a BD-Java használattal kapcsolatban. A BD+ védelmet teljes egészében először az AnyDVD-HD program 6.4.0.0-ás verziója kerülte meg.
A BD-ROM jelzés (BD-ROM Mark) egy kis kriptográfiai jelzés, amely a BD-lemezeken önállóan foglal helyet – teljesen elkülönülve a normál adatoktól. A bitenkénti másolatok nem duplikálják a BD-ROM jelzését, amit így nem tudnak feltörni. A lemezegységbe épített speciálisan licencelt kis hardware szükséges a helyes védelemhez. A BDA szerint így a licencelési technikával kiküszöbölhető a BD-ROM-ok tömeges engedély nélküli másolása.
Típusok
Mini Blu-ray Disc: (másképpen: Mini-BD vagy Mini Blu-ray) egy 8 cm átmérőjű kicsinyített verziója a hagyományos Blu-ray lemeznek. Tárkapacitása: 7.5 Gbyte adat. Elképzelésben hasonló a MiniDVD-hez. Már hozzáférhető az egyszer írható (BR-R) és az újraírható (BR-RE) verzió is. Elsődleges felhasználási területe: kompakt kamerák és egyéb kézi adatrögzítő eszközök.
BD9/BD5 Blu-ray Disc: ez a két típus egy alacsony tárkapacitású variánsa a Blu-ray lemezeknek, melyek tartalmaznak audió és videóadatokat is a hagyományos DVD 650 nm-es (vörös lézeres) hullámhosszán. Lényeg: a Blu-ray lemezeknél megszokott kódolást tartalmazzák (MPEG-4-AVC, H.264,VC-1 és MPEG-2), így elérhető egy elég alacsony ár. Amíg a BD9 szabványos 8152 Mbyte-ot használ DVD9-es formátumban két rétegben, addig a BD5 4482 Mbyte-ot a DVD5 egyrétegű szabványa szerint. A BD9/BD5 segítségével otthoni felhasználók tudják privát anyagaikat úgy rögzíteni, hogy azt a hagyományos DVD+-R-es lejátszókon is meg lehessen nézni. Az AACS digitális jogvédelem csak opcionális. Ezt a formátumot eredetileg a Warner Home Video használta, hogy a Blu-ray Disc helyett alacsony költségű alternatív megoldást kínáljon Magát a formátumot a BD-ROM formátumba beleágyazták, beleértve a fájlrendszert és az audió-videó beállításokat is. A BD9/BD5 erős hasonlóságot mutat a HD DVD-vel.
AVCREC (más néven:HDREC): eredetileg a Blu-ray Disc alacsony tárkapacitású , melynek segítségével BD-kompatibilis anyagokat tudnak hagyományos DVD-ken terjeszteni. Elkezdték terjeszteni a kézi (kép-)rögzítő egységeken, kamkordereken, valamint a kisebb terjedelmű HD-adások rögzítésére is használták, továbbá egyéb költség-érzékeny megoldásokhoz is felhasználták. Erős hasonlóságot mutat a HD-DVD HD-rec funkciójához. Megjegyzendő, hogy az AVCREC hasonló neve ellenére sem keverendő a DVD-ken használt AVCHD tartalom-tároló eljáráshoz.
Írható Blu-ray Disc: két optikai lemez tartalmát is eltárolja, melyeket egy megfelelő felvevővel rögzítettek. A BD-R lemezek csak egyszer írhatóak, míg a BD-RE mlemeze számtalan alkalommal törölhetők és újra írhatók. A Blu-ray lemezek elméleti maximális írási sebessége a 12-szeres forgási sebesség (10000 rpm = fordulat percenként, amely azonban a túl sok ingáz és rázkódás következtében hasonlít a DVD-k 20-szoros, illetve a CR-k 52-szeres teljesítményéhez. 2007 szeptembere óta a BD-RE is elérhető a kicsi 8 cm-es átmérőjű Mini Blu-ray lemezeken is.
Források:
Wikipédia: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc és http://hu.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
Blu-ray Store: http://www.blu-ray.ie/
Blue-ray Disc Association: http://www.blu-raydisc.com/index.htm
AACS LA: http://www.aacsla.com/home
***********************A szöveg szerkesztés alatt*************************************
Többet megpróbálok összekaparni, és akkor felajálható nyitó 1 hozzászólásnak a PH rendszergazdának. Kéretik segíteni s az szövegrészek belevesszük az 1 hozzászólásba.
Na innentől várom a segítséget mindenkitől aki, segíteni szeretne, de főleg a itteni fő guruktól pm-ben.
(Lemezek- írók/olvasók- ripp-írás szerkesztés. stb-stb.), s innentől jön a neheze mert a történelmet össze lehet ollózni innen onnan, de a tapasztalatokat a legnehezebbUI: ma vagy holnap átszerkeztem egybe a a BD-R történelmet, némi illusztrációval s utána, kezdek kutakodni itteni s külföldi fórumokon az lemezek és írókról.
GG72, Jeni akik jól értik a rippelést s egyéb dolgokat tőlük leginkább ezekben várok dolgokat de ne legyen nyers azért.ÜDV : M107
-
M107
addikt
Személyem létrehozna egy topicot : Minden ami Blu-Ray s vele kapcsolatos
Ebben benne lenne minden a kezdetektől, a rippelésen ---- Írókon át a lemezekig.De csak akkor ha megvan az a bizonyos bevezető 1 hozzászólás a technikai paraméterek, történelem, írók és lemezek, és hasznos induló tanácsokkal.
És amikor kész akkor ezt a topicot lezárná egy modi.
-
M107
addikt
Technikai paraméterek
Típus : Normál méret
Fizikai méret : 12cm átmérő
Egyrétegű kapacitás : 25 GB (23.28 GB)
Kétrétegű kapacitás : 50 GB (46.56 GiB)Típus : Minidiszk
Fizikai méret : 8cm átmérő
Egyrétegű kapacitás : 7.8 GB (7.26 GB)
Kétrétegű kapacitás : 15.6 GB (14.53 GB)Blu-ray lemez felépítése
(Eredeti: http://hu.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc)
A kisebb fénynyalábbal pontosabban lehet fókuszálni, így olyan kis mélyedésekből („pits”) is kiolvassunk adatokat, amik csak 0,15 μméter (μm; 1 mikron = 10−6 méter) hosszúak – ez több, mint kétszer kisebb a DVD-n találhatókhoz képest. Ezen túl a Blu-ray lecsökkentette a sávok hüvelykméretét 0,74 mikronról 0,32 mikronra. A kisebb mélyedések, a kisebb fénysugár, és a rövidebb sáv-hüvelyk együttesen azt eredményezte, hogy az egyrétegű Blu-ray kb. ötször több információ tárolására képes a DVD-hez képest.
A lemezek a digitálisan kódolt videó és audió információt „mélyedésekben”-ben tárolja. Ezek a mélyedések („pits”) a lemezen spirálisan helyezkednek el a központból kiindulva a szélek felé. A lézer a mélyedések másik oldalát olvassa, – azaz a dudorokat („bumps”), – hogy lejátssza a filmet, vagy a programokat, amit a lemezen tárolunk. Minél több adatot tárolunk a lemezen, annál kisebb és egymáshoz közelebb pakolt gödröknek kell lenniük. Minél kisebb a gödröcske (és ez által a dudor is), annál pontosabbnak kell lennie a lézerolvasónak.
Minden BD lemez vastagsága megegyezik a DVD-vel (1,2 milliméter). De a két lemez adattárolása különböző. A DVD-n az adat, mint egy szendvics, két 0,6 milliméter vastag polikarbonát réteg között helyezkedik el. Amelyik polikarbonát réteg az adat tetején helyezkedik el a kettős törés problémáját idézheti elő, amiben az alsó réteg megtöri a lézer fényét két elkülönült fénynyalábra. Ha a fénynyaláb túl szélesen hasad el, akkor a lemez olvashatatlan lesz. Egyébként ha a DVD felszíne nem pontosan sík és ezért nem pontoson merőlegesen a fénysugár rá, akkor arra a problémára vezethet, amint úgy neveznek, hogy „disc tilt”, amiben a lézer sugár eltorzított. Mindezen tulajdonságok, a nagyon körülményes előállításhoz vezetnek. A Blu-ray lemez felülkerekedik az előbb tárgyalt DVD előállítási módon úgy, hogy az adatot egy 1,1 milliméter vastag polikarbonát rétegre helyezi. Amiatt, hogy a tetején van elhelyezve az adat, ezáltal a kettős törés és az olvashatósági problémák nem léphetnek fel. Annak következtében, hogy az olvasó mechanizmusnál az írható réteg közelebb helyezkedik el az objektív lencséhez a „disc tilt” problémáját virtuálisan eliminálták.
Az adat felszínhez közeli elhelyezkedéséből kifolyólag egy kemény védőréteggel van ellátva a lemez, hogy megvédje a karcolásoktól, illetve az ujjlenyomatoktól. Az eddig említett felépítésből az következik, hogy az előállítási költsége alacsonyabb, mint a DVD-nek. Az adatátviteli sebességben is a BD a gyorsabb. A DVD 10 Mbps gyorsaságával szemben a Blu-ray lemez mintegy 36 Mbps sebességet nyújt a felhasználóknak. Így a 25 GB adat másolásához elegendő csupán másfél óra. Ugyanakkor védelem szempontjából is jobb a Blu-ray lemez a mai DVD-knél. Egyedi biztonsági titkosító rendszerrel rendelkeznek, ami annyit jelent, hogy van egy egyedi ID-jük (azonosítójuk), ami (jelenleg, 2008-ban) védelmet nyújt a film- és szoftverkalózok ellen, illetve a szerzői jogok megsértése ellen. Egyébként, már a Blu-ray technológiának is megjelentek különböző verziói. A Sony cég kifejlesztette az XDCAM-ot és a ProDatát (Profession Disc for Data). Az előbbit televízió társaságoknak és műsorszóróknak, az utóbbit pedig inkább kereskedelmi célra, adattárolónak (pl. szerverek biztonsági mentésére).
A gyártók reményei szerint a BD-lemezek hamarosan helyettesíteni fogják a DVD-ket. Nagy kérdés: az ár milyen mértékben és hogyan esik?
*.* Felhasznált irodalom:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc)***********************A szöveg szerkesztés alatt*************************************
Többet megpróbálok összekaparni, és akkor felajálható nyitó 1 hozzászólásnak a PH rendszergazdának. Kéretik segíteni s az szövegrészek belevesszük az 1 hozzászólásba.ÜDV : M107
-
M107
addikt
Nem csak ez lesz benne, én úgy gondoltam hogy egy átfogó hozzászólás lenne, alrészekkel, és mindenki az adott alrészre kattintva el tudná olvasni az őt érdeklő információkat.
Persze ehhez kellenek olyan nagymúltú emberkék tanácsai is mint GG72 Jeni Flashget, Kicsirigó, Verybigboy stb-stb.
Mindenki hozzáadja tudását, tapasztalatait, és ha kész mindenki örömére szolgáljon.
Remélem mihamarabb elkészül, és ne a legfontosabb ne legyen nyers és száraz, hanem informatív könnyen emészthető de mégis hasznos -
Joshi
titán
Aki Blu-Ray lemezt akar írni nem hinném hogy elsősorban az érdekelné hogy milyen viszontagságos úton lett egyeduralkodó a szóban forgó szabvány.
Az első hsz inkább használható információkból álljon mint pl Blu-Ray specifikációi (adathordozó, írók és íróprogramok). Az előbbi hozzászólásomban feldobtam a labdát a rippelés és konvertálással kapcsolatban, mert nagyon sokan inkább ilyen irányú kérdéssel hozakodnak elő. Szerintem az íráshoz semmi köze a rippelésnek és a konvertálásnak, az utóbbi kettő simán megérdemelne egy külön topikot. -
Joshi
titán
A BD íráshoz mi köze van a rippelésnek és a tömörítésnek?
Ha mégis akkor célszerű lenne átnevezni/kiegészíteni a topik címét. Ez csak egy észrevétel egyáltalán nem támadó jellegű.
-
M107
addikt
Verseny a HD-DVD-vel
A Toshiba által alapított DVD-Fórum Blu-ray Association megalakulásakor bejelentette, hogy a konkurens formátum túl drága és nehézkesen használható. 2002 . márciusában a Warner Bros. és más filmstúdiók is HD-s tartalmakat adtak ki kétrétegű DVD-ken (DVD-9-en). 2002. augusztusban a Toshiba és a NEC bejelentették a kiterjesztett optikai formátumot (Advanced Optical Disc), amely alapjául szolgált a következő évben bejelentett HD-DVD-nek. Eleinte a HD-DVD sokkal jobban terjedt, mint az eladásait lassacskán növelő Blu-ray. Az első kereskedelmi forgalomba került BD-lejátszó drága volt és a szoftvere túl sok hibát tartalmazott, ráadásul alig pár film volt kapható ilyen formátumban.
Sokáig formátumháborúban állt a HD-DVD-vel. Mindkét tábornak nagyjából ugyanannyi támogatót sikerült begyűjtenie, így a harc sokáig döntetlenre állt.
A Blue-Ray támogatói: Hitachi, LG, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony és Thompson. A szövetségük hivatalosan 2002. 02. 19-én alakult meg. A formátum korábbi támogatói: Dell, HP, Mitsubishi és TDK.
A HD-DVD kizárólagos támogatói: Toshiba, NEC, Sanyo, Microsoft, RCA, Kenwood, Intel, Venturer Electronics és a Memory-Tech Corporation. Nem kizárólagos támogatók: Acer, Asus, HP, Hitachi, Maxwell, LG, Lite-On, Onkyo, Meridian, Samsung és Alpine.
Minden piaci szereplő számára egyértelművé vált, hogy csak egy nyerő formátum maradhat, mivel így olcsóbbá válhatnak a termékek. A háborút végül a Warner döntötte el, amikor 2008 elején a cég feladta HD-DVD-vel kapcsolatos terveit és állást foglalt a Blu-ray Disc mellett. Ezután a nagyobb kereskedelmi áruházláncok is közölték, hogy kivonják a kínálatából a HD-DVD lemezeket. A formátum győzelméhez hozzájárult a Sony új játékkonzoljának, a Playstation3-nak megjelenése és sikere is hozzájárult, ami beépített BD-t tartalmazott, míg a konkurens Microsoft XBox konzolja "csak" DVD meghajtót, illetve opcionálisan hozzá vásárolható HD-DVD meghajtót. 2008. február 19-én végül a Toshiba bejelentette, hogy fokozatosan leállítja a HD-DVD lejátszók, és felvevők fejlesztését, és gyártását. Így a formátumháború gyakorlatilag véget ért a Blu-ray Disc győzelmével.
Ezt az állapotot a Sony Playstation 3 megjelenése változtatta meg, amiben beépített Blu-ray lejátszó volt. Érdekes színfoltot jelentett a 2007-es CES kiállításon a Warner megjelentette a Total Hi Def hibrid formátumot, amiben a lemez egyik oldalán Blu-ray formátum volt, míg a másikon HD-DVD; de az ötlet nem bizonyult piacképesnek. 2007 januárjára a Blu-ray eladásai folyamatosan emelkedtek a Hd-DVD rovására. (2:1 arányban) A nagy amerikai stúdiók 2007-ben kiálltak a Blu-ray mellett és így a háború gyakorlatilag eldőlt. 2008 február 19-én a Toshiba végül bejelentette a HD-DVD vereségét és visszavonta a szabványt.
Blue-Ray a mindennapokban
Egy normál, egyoldalas, (pl.: írható) DVD 4,7 GB adatot képes tárolni, ami elegendő egy átlagos 2 órás, normál felbontású filmnek és pár extra adatnak. De egy nagy felbontású film, aminek sokkal tisztább képe van (HDTV – High-Definition Television), mint egy DVD filmnek körülbelül 5-ször több helyet követel, ezért nélkülözhetetlen olyan lemezek gyártása, amin sokkal több adat fér el, mint egy DVD-n. A stúdiók is egyre-inkább jobb minőségben gyártják a filmeket. A 2000-ben elkezdődött műholdas nagy felbontású BS (Broadcast Satellaview) digitális sugárzás és 2003-ban startolt földi digitális sugárzás jó minőségű rögzítéséhez elengedhetetlen az új technológiájú lemezek megléte.
A DVD felvevő által fogadott és dekódolt jeleket tömörítik egy MPEG kódolóval és úgy rögzítik a lemezre. Hogy a HDTV által sugárzott adást fel tudjuk venni HDTV MPEG2 kódoló szükséges. Azonban még ilyen eszközt nem sokat gyártottak otthoni használatra. A BS digitális adás felvétele esetén a jelek egy program adatfolyamaként („program stream”) érkeznek fixált gyorsasággal, ami 24 Mbps-t jelent HDTV programonként. A BS digitális sugárzása esetén megvan a lehetőség arra, hogy a kiegészítő adatfolyam többszörös legyen, és kívánalom, hogy ezt az adatot felvegyük és olvassuk. Egy 2 órás felvételhez nagyjából 22 GB szükséges, ami kb. 5-szöröse egy DVD-nek.
Eltérően a jelenlegi DVD-ktől, amik vörös lézert használnak az adatok írásához és olvasásához, a BD (ibolyás)kék lézert használ (amiről egyébként a nevét is kapta). A kék lézer rövidebb hullámhosszon működik (405 nanométer), mint a vörös lézer (650, illetve 780 nanométer). A kék-ibolya lézer rövidebb hullámhossza jóval több információ tárolását teszi lehetővé, mint a szintén 12 cm átmérőjű CD/DVD lemezek esetén.
***********************A szöveg szerkesztés alatt*************************************
Többet megpróbálok összekaparni, és akkor felajálható nyitó 1 hozzászólásnak a PH rendszergazdának. Kéretik segíteni s az szövegrészek belevesszük az 1 hozzászólásba.ÜDV : M107
-
M107
addikt
Megpróbálok hozzájárulni az 1 hozzászóláshoz egy kis összesítő:
Blu-Ray Disc
Média típusa: nagy felbontású optikai tároló lemez.
Kódolások: MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC és VC-1.
Tárolóképesség: 25 GByte (egyrétegű); 50 GByte (kétrétegű).
Olvasási eljárás: 405 nm lézer.
1. megjegyzés: az első 8x BD-írót Japánban jelentették meg 2008. szeptemberében, pár nap eltéréssel lehetett kapni az USA-ban is.
2. megjegyzés: Becsült sebesség! 2008. októberében még nincsen a piacon!
Fejlesztő: Kéklézeres szövegség (Blu-ray Disc Association)
Használata (pl.): adattárolás, nagyfelbontású audió-videó, Playstation 3 lemezek/játékok.
Nagy kapacitású optikai adathordozó eszköz, a DVD utóda.
Gyökerek
A Sony és a DVD együttműködésben két projektet indított el: a nagyfelbontású optikai tárolást és a kék-lézeres lemezes adatrögzítést a Pioneer-rel együtt, ami később maga a Blu-Ray Disc szabvány lett.
A prototípus 2000 októberében jelent meg a CEATEC kiállításon Japánban.
Az első bolti példányok 2003. április 10-én jelentek meg: Sony BDZ-S77 néven kizárólag Japánban. A javasolt ár 3800 USA dollár volt, ami nem tartalmazott sem előre formázott lemezt, sem film lejátszási lehetőséget. Hollywood nagy stúdiói egyelőre nem támogatták a formátumot, mert nem tartalmazott semmilyen digitális másolás elleni formátumvédelmet.
A Blu-Ray formátum véglegesítése
A szabványt 2004-ben véglegesítették. 2005 januárjában a TDK bejelentette, hogy kifejlesztettek egy kemény polimert, amivel végre biztonságosan be tudták vonni a BR-lemezeket, amik így már nem karcolódtak (olyan könnyen). A BD-ROM formátumot 2006-ban véglegesítették. Egyes hardware gyártók kérésére (Toshiba, Pioneer, Samsung) a végleges szabványból 1-2 opció kimaradt, például a másolásvédelem.
***********************A szöveg szerkesztés alatt*************************************
Többet megpróbálok összekaparni, és akkor felajálható nyitó 1 hozzászólásnak a PH rendszergazdának. Kéretik segíteni s az szövegrészek belevesszük az 1 hozzászólásba.ÜDV : M107
-
gg72
veterán
válasz
banderasz77 #2327 üzenetére
1. Rippelés: DVD Fab HD Decrypter vagy AnyDVD HD
2. Tömörítés: BD Rebuilder (itt lehet teljes lemezt tömöríteni, vagy csak a fő filmet). Ennek a használata nem túl bonyolult, de nem is olyan egyszerű, a neten találsz hozzá [leírásokat]. Hivatalos fórum itt: [link]
3. Kiírás: ImgBurn -
-
gg72
veterán
válasz
banderasz77 #2323 üzenetére
Nem tudom, nálam egy 40es Sony LCD-n nem.
Ki kell próbálni: írj ki egy BD50-es filmet és annak a BD25-re tömörített változatát (BD Rebuilder-rel készítettet, nem DVDFab HD-sat) 2 újraírható lemezre és hasonlítgasd össze őket. -
M107
addikt
válasz
banderasz77 #2323 üzenetére
Ez sok mindentől függ.
Nemcsak attól hogy van az X264 codec, milyen felbontás bit mélység, codec beállítás,bitrate (10 Mps-38 Mps) az mkv igazán szép mondjuk általában 10Mps 1920X1080I vagy P nél szokták alkalmazni +itt a file méret is terjedelemes10 Gb-15 Gb , a lejátszó codechez való hozzá állása (decode), milyen a megjelenítő pásztázás, pull down, LCD-Led panel típus képjavító áramkörök beállításai. S sok más.
Hirtelen ennyi jutott az eszembe, bonyolult azért de nem annyira -
-
p2pp
őstag
válasz
Bajusz2010 #2284 üzenetére
Cyberlink Power DVD 12
Letöltő oldalakon rajta van. -
szaszapi
őstag
válasz
Sasmadar67 #2311 üzenetére
Asztali szerintem úgy nem viszi mert könyvtárnevet nem adhatsz a filmeknek,úgy nem látja,de ha pc-ről nézed vissza megfelelő lejátszóval tv-vel összekötve, akkor úgy működni fog.
-
gg72
veterán
válasz
Sasmadar67 #2311 üzenetére
Az sajnos nem fog menni.
-
Sasmadar67
csendes tag
válasz
szaszapi #2307 üzenetére
Ezek BD strukturájú filmek.
Azért gondoltam, hogy az ImgBurn talán tudja, hogy több BD filmet is felír egy lemezre, mert van olyan benne, hogy mappa hozzáadás.
Én botor azt gondoltam, hogy ha a file hozzáadással több filet is fel tudok írni, akkor talán több kisebb BD strukturájú filmet is ugyan így mappánként fel tudok írni. -
M107
addikt
PIO 206D 6X pana lemezt vissza olvasás HDD-Re miért csak: 7880-8660 Kb/s, tudtommal 6X olvasó is?
Írni megírja 6X gyorsan.
A kockát feldobtam főleg GG72 Fő Mester és Jeni varázsló válasza érdekel..., de a többiek okos válasza is megfelelő számomra.Amúgy Cd-Dvd olvasási sebesség tökéletes. Pio 206D BK
-
szaszapi
őstag
válasz
Sasmadar67 #2302 üzenetére
ezek a filmek most bd struktúrájúak vagy mkv rippek?
-
M107
addikt
Mester mindig tudtam igényes ember vagy
+1 kérdés:
Ez a lemez megéri 100 db:16500Ft
Semmi xrta csak tartson olyan 5-6 évig legalább.
mi erről a véleményed?Traxdata Fullprint 8X DVD+R DL
8,5 GB, nyomtatható -
gg72
veterán
válasz
Sasmadar67 #2302 üzenetére
Kétszer is válaszoltam már: #2290 és #2294
ImgBurn-nel csak írni tudsz, ahhoz, hogy két MKV-t (vagy kisebb BD-t) összefűzz egy BD-lemezre, ahhoz a fenti szoftver kell.
Persze ha adatlemezként felismeri az MKV-t a lejátszód (mint M107 kollégánál), akkor jó lesz rá az ImgBurn is. De MultiAVCHD-val tudsz a lemeznek menüt is csinálni, onnan ki lehet válaztani a filmeket, feliratot, stb.
-
M107
addikt
válasz
Sasmadar67 #2302 üzenetére
Erre én portable Nero (11) -t használok.
25Gb Pana ma délelőtt írtam ki 6X , Torrente 1-2-3-4 720P + Emlékmás 720P 22.8 Gb Mkv
Asztali Philips BDP3250 Cupp cupp viszi
-
Sasmadar67
csendes tag
:-)
Csak pont arra nem válaszoltatok, amit kérdeztem.
Ami ugye abból indult ki, hogy nem akarok mkv-ból BD-vé alakított 8-9gigás filmre elhasználni egy 25-ös lemezt.
Ezért kérdeztem, hogy az ImgBurn-el lehet-e több BD filmet is egy lemezre irni a mappa hozzáadás módszerrel.
Még mindig nem tudom. Elég egy igen vagy egy nem is.
Új hozzászólás Aktív témák
● A topicban tilos a warez mindennemű formája!
Ennek értelmében nemkívánatos témák:
- filmek, sorozatok torrent- és egyéb letöltőoldalakon való fellelhetősége
- ki, mit, hogyan, mikor, milyen minőségben warezolt magának
- a különféle release-ek, illetve az azokat készítők munkásságának kitárgyalása
- másolási és egyéb védelmek kikerülése, rip-készítés, letöltött tartalmak konvertálgatása, szerkesztése
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- AKCIÓ! Asus ZenBook Pro UX7602ZM OLED notebook - i9 12900H 32GB RAM 1TB SSD RTX 3060 6GB WIN
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Csere-Beszámítás! Meta Quest 3 128GB Virtuális valóság szemüveg!
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest