Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solyomsherif

    csendes tag

    válasz daninet #75 üzenetére

    Nem jól sejted, nem csak Revittel dolgoztam. 2001-ben az Archcad volt az első CAD szoftver amit megismertem. 10 éve már nem dolgozom vele, csak követem a verziókat hogy merre halad.
    Statikusok itthon elsősorban Allplant, Teklát, Consteelt használnak, továbbá számtalan Autocad-re épülő modult. Rengeteget dolgoztam Autocad-re épülő programokkal, Allplannal kevesebbet, Teklával csak ismerkedtem. Az Allplan rettentő népszerű itthon, de engem nem győzött meg.

    Én abban látom az egyik kulcsot, hogy a szakágak közötti kommunikáció dwg-n megy. Ha az építész és a fő szakágak közt meg is valósul a közös szoftver, van számtalan kis tervező (geodézia, közmű, spinkler, konyha, kert stb stb), akik mind csak dwg képesek. Archicad azt kezeli ez Ok, de ha én statikusként olyan platformra teszem le a voksom, ami úgy kezeli a dwg-t akár egy pdf-et akkor rengeteget szívok.
    A másik kulcs, ha nekem van szükségem hirtelen alvállalkozóra, akkor olyan programmal dolgozzak ami használható dwg-ket állít elő, mert akkor gyorsan találok magam mellé alvállalkozót.
    Archicad által exportált dwg pl nem ilyen...

    Részemről örömmel váltanék egy fejlett Archicad-re, de az én szakmámat jelenleg nagyon nem elégíti ki. Tudom rengeteg modul van rá, de nehogy már folyton mindent pluszba meg kelljen vennem. Legalább a szakmám alapjai legyenek belezsúfolva egy szoftverbe.

    + mi még végeselem programot is használunk. Az AxisVM beimportálja az említett szoftverek mindegyikét, de VEM programból is rengeteg van. Ne is gondoljunk bele merre ágazik tovább ez a történet.

Új hozzászólás Aktív témák