-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
repvez #14441 üzenetére
Jó, erre gondoltam, de a 120 nem sarkalatos érték, használhatsz helyette pl 200Ω-ot, vagy ekörül, amit nem kell kettőből összetenni. De ahogy Janos250 írja, nem ez lesz a gond. És kötheted direktbe, ha eddig nem ment tőle tönkre, akkor valószínűleg már nem is fog. Egy-egy 100-200Ω ellenállást beköthetsz azért a kettő közé (úgy, ahogy most), ártani nem árt, viszont védi a GPS-t a magasabb feszültségtől.
A program feltöltésekor bármit dugsz az RX/TX lábra, valószínűleg meg fogja akadályozni a feltöltést, ezt nem is kell nagyon magyarázni, csak gondold végig, hogy a programfeltöltés ezen a két lábon keresztül történik! Utána tudod saját célra használni, de a feltöltés mindenképp ezen történik (kivéve, ha ICSP-n keresztül töltesz fel kódot, de ezt most hagyjuk). -
Janos250
őstag
válasz
repvez #14441 üzenetére
Felesleges. Amit próbáltam, összehasonlítottam az általad képen megadottakkal. Tökéletesen egyezik. A gond nem az, hogy az Arduino rosszul értelmezné az adatot, hanem jön a bináris adat is.
Azt a programot ne használd, ami nálam zűrt okozott!
Bár lehet, hogy véletlen volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Gigabyte Aorus Elite RX 9070 XT 16GB Videokártya! Bemutató darab!
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE H77-DS3H H77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- Samsung Galaxy A52s 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged