Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siriusb

    veterán

    válasz F34R #178 üzenetére

    Nem ez tökéletes úgy ahogy van, ha nem lenne előtte a # akkor hibát ír ki miután lefut.
    persze, hogy hibát ír ki, mert olyankor lefut(na), de olyan parancs, hogy include nem létezik szerintem. Mit mondott a hibaüzenet, nem ezt?
    De most mintha rémleni valami, hogy már beszéltünk régebben arról, ilyen parancs nincs. Jól emlékszem?

    A xorg.conf fájl már megszűnt, automatikusan felismer mindent, a xorg.conf.d könyvárban elhelyezett konfigurációs fájlokkal lehet beállítani a szükséges opciókat. A szóban forgó fájlt már ritkán használják, pl Radeon kártyák esetén talán.

    Ajánlott olvasmány: http://www.x.org/archive/current/doc/man/man5/xorg.conf.5.xhtml

    Az InputClassra hívnám fel a figyelmet.

    (#179) chab7
    Nem a helyére, hanem a fájl végére bemásolni. Egy eszközhöz több szabály lehet. Ha az inputclassban beállított feltételeknek megfelel az eszköz, "Keyboard Defaults" néven a szabály is hozzáadásra kerül.
    Az egyes inputclassok sorrendje nem mindegy, sorrendben hajtódnak végre, tehát az utolsó szabályban megadott opciók felülbírál(hat)ják az előző konfigurációkat.
    A Xorg.0.log-ban lehet ellenőrizni, az egyes eszközök milyen beállításokat kaptak meg.

    Még egy kicsit a xorg-ról:
    Amit az /etc/X11/xorg.conf.d/10-akarmi.conf stb fájlokban beállítottatok, azok rendszer szinten érvényesek. Amint Ti is felül tudjátok bírálni ezeket felhasználói szinten (lásd xinitrc setxkbmap parancs), úgy a DE (Desktop Enviroment) is megteszi ezt, Gnome-nál pl. a gnome-settings-daemon a ludas. Tehát ilyen esetekben minden egyes felhasználónak külön konfigurálnia kell, testre kell szabnia a Gnome (KDE stb) alapbeállításait. Részemről nekem ez nem tetszik, viszont van amit ki lehet kapcsolni, ill. az előnye (könnyebbség), hogy grafikus felületen tudod piszkálni.
    Openbox pl. nem bírálja felül a xong.conf.d-ben lévő beállítást.

    (#190) chab7
    A hátteret is neked kell beállítani és indítani az autostart.xml-ben, pl nálam:
    (hsetroot -solid "#6E0652" -full ~/Downloads/Pictures/minta.png -blur 60 && xcompmgr -nf) &
    Ez ad egy egyszínű hátteret, amire berak egy képet némileg elmosva, majd indul a composite manager

    Thunar-nál, de szerintem pacmanfm-nél is be lehet állítani, hogy ő kezelje ezeket az eszközöket, automount-ot (pl. daemon módban indítva).

    Uff, ha valamit kihagytam, szóljatok

Új hozzászólás Aktív témák