- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Milyen videókártyát?
- Philips LCD és LED TV-k
- Házimozi haladó szinten
- Vezetékes FEJhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED TV topic
-
PROHARDVER!
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Atomcsirke
aktív tag
válasz
alexw801 #42673 üzenetére
Szerintem, ha egy oldal neve ÁÁÁÁJ-KLÓÓÓN, akkor botorság azt hinni, hogy eredeti, márkás telefonokat árulnak, a normál piaci áruk töredékéért, pláne, hogy ők maguk sem állítanak ilyet. Gagyinokia meg gagyiájfón, óccsóért. Nincs itt semmi átverés, pláne ha korrektül le is szállítják, amiért fizetsz. De attól a dual SIM-es N9-klón, még nem lesz eredeti Nokia N9, pláne nem dual SIM-es, amit soha nem is gyártottak. Nem, akkor sem, ha rászitázzák.
-
Atomcsirke
aktív tag
-
tvamos
nagyúr
válasz
alexw801 #41722 üzenetére
Oszt minek hasznalsz olyan SIM-et, ami tud adatroamingolni?
En nem hagytam el Sved orszagot, megsem ment a telefonom, csak, ha bekapcsoltam az adatroamingot. Itt a szobamban, Nynäshamnban. Stockholmban ment, Roaming nelkul. Az osszes Kinai (Acer is!) telefonom ezt csinalta. Es nem a SIM, hanem a telefon, amin be kellett kapcsolni az adat roamingot. A beszed roaming meg kell, ha haza megyek, ugyhogy a SIM-en is be kellett allitanom a roamingot. -
-
-
-
Atomcsirke
aktív tag
válasz
alexw801 #40095 üzenetére
Definiálnád nekem az "az új okostelefonos szemlélet" fogalmát, roppant sarkosan, pár szóval?
Pl. "Tepsifonon nézzük a Barátok köztet, mert az jó!" vagy "Kircsi szélesvásznon gémelni a szomszéd ülésen levőkkel blútúton keresztül a hosszú vonatutak alatt!"
Érdekelne, mi a jó az 5"+ kijelzőjű telefonokban, mert az a kategória nekem telefonnak túl nagy, tabletnek, e-book olvasónak kicsi, és erről a kettőről pontosan tudom, mire lehet használni, illetve hogy számomra mire jók.
-
Groovebaby
tag
válasz
alexw801 #40061 üzenetére
A sebességgel nincs nagy gondom - ha éppen lenne rendes lefedettség....de elég sok helyen nincs a városban
és ami a legjobban bosszant hogy az irodámban sincs, az épület elé érve van már és ott relative gyors is.
Én is felszívtam magam és gondolkodom hogy jövőhónapban vissza is adom, csak a t-mobil meg mocsokdrága -
-
válasz
alexw801 #38161 üzenetére
Írta, hogy kihagyták a tokot, és $30 lenne a posta rá, ergo ilyenkor email már felesleges, hiszen megvolt.
Disputeról annyi igaz, hogy először caset lehet nyitni, utána disputet, aztán claimet.
De case nem csak ebayen van?
Ilyen webshopos paypal fizetésnél paypal dispute az első lépés, úgy tudom. -
dwiki
senior tag
válasz
alexw801 #37964 üzenetére
Camera FV-5 -nél akkor sajnos nálam is az van amit írsz, mentési bizonytalanság, mert hibázik mentésnél, mondjuk kb 10-ből 1-szer. Ez akkor kellemetlen, ha pont egy olyan képet ront, ami amúgy megfelelő lenne
... Viszont a progi meg nagyon jó...
Én ugyan nem fotózóm, de kb 15 éve dolgozok fel sz*rabbnál sz*rabb és - mostanában szerencsére azért (elsősorban köszönhetően a technika fejlődésének)- jobb és jó képeket is, úgyhogy biztos, hogy a fotózáshoz jobban értesz, nem kérdés, de a jpg feldolgozáshoz ezek szerint nem. Nálam sajnos előfordul, hogy sz*rból kell várat építenem
.
Illetve napi kapcsolatban vagyok nyomdákkal, valamint a végzettségem is nyomdaipari mérnök, így azt is tudom, hogy a nyomdák sokkal inkább korlátot szabnak mint a pixelhalom mennyisége meg a jpg kérdés...
Tudnék mutatni profin megcsinálta katalógusokat - nyomdai szempontból - amiben van JPG-ből és RAW-ból feldolgozott kép is. Kizártnak tartom, hogy van ember aki megmondja melyiknek mi volt az alapja... (pláne, hogy a rács elfedi a jpg zajt, ami jó minőségű kis tömörítésű jpg-nél eleve elhanyagolható) -
dwiki
senior tag
válasz
alexw801 #37765 üzenetére
Milyen jellemzőire gondolsz? Mert mondjuk én pl tömörítési beállítást nem találtam (az alap kamera szoftverben)
...
Amúgy a cél az volt, hogy alap, mindenféle állítgatás nélkül, teljesen automatán, mit csinál, de azt hiszem ezt írom is. Mivelhogy a többség úgyis így használja, azt gondolom.
Azért szvsz az költői túlzás, hogy nem érdemes JPG-hez hozzányúlni Ps-ben. Tény, hogy romlik a minőség minden egyes mentésnél is (mondjuk nyilván első megnyitás után lementi az ember tif-nek, és akkor máris csak egy minőségromlási fázis van) és azt meg nem veszed észre se képernyőn, se nyomdatermékben. És nemcsak a levegőbe beszélek, mert nem egy JPG-be fotózott képet utómunkáztam, persze nem telefonnal készült JPG-t...
Persze természetes a RAW jobb, nem kérdés, ezt nem vitatom.
Illetve szvsz nem sok értelme van telefonnal készült képet utómunkázni, nem arról szól a történet.
Amúgy nálam a Camera FV-5 nem akad, és eddig a legtetszetősebb fényképezős progi amit próbáltam, köszi a tippet. Viszont előfordul, hogy mentésnél hibázik, sérült képet ment, és pl üres szürke lesz a kép alja... Nem tom ez a program hibája, vagy memóriakártya probléma - új a kártya - . Vagy ezt értetted akadás alatt? Vagy hogyan akad nálad?
Amúgy egyre elégedettebb vagyok a V987 kamerájával, határozottan jó képeket készít, pláne összehasonlítva a többi kínai kamerával. -
-
dwiki
senior tag
válasz
alexw801 #36842 üzenetére
Ok, akkor ezzel majd frissítem a tesztet, frissítem a ROM-olás leírást. Amit én beleírtam, azt gyakorlatilag ebbe a javítottba, már Te is beraktad
... (usb kábel bedugásának és download gomb sorrendje)
A fényképező beállításáról, meg akkor írhatnál egy jó beállítási megoldást, értékeket, mit hol hogyan ... Kültérre, "normál" időjáráshoz elsősorban... De akár beltérre is
... Köszi.
-
dwiki
senior tag
válasz
alexw801 #36809 üzenetére
És mint már jeleztem feljebb, térerő gond nálam sincs.
Amúgy elkészült a tesztem a V987 -ről , és utólagos engedelmeddel Te is belekerültél a ROM frissítési leírásoddal, kicsit kiegészítve.
V987 teszt -
Zeki
nagyúr
válasz
alexw801 #36589 üzenetére
http://kiszamolo.hu/tudod-e-mennyit-szamol-fel-a-bankod-a-kulfoldi-kartyahasznalatert/
Szóval banktól és bankkártyától is függ, mennyibe is kerül az online külföldi vásárlás Ft-ban.
-
Buccer
tag
-
sharm
tag
válasz
alexw801 #34794 üzenetére
Hülye szöveg? Miért? A Gorilla Glass pl már nálam bizonyított. 3 éve hordom zsebben, fólia nélkül, és egy darab mikrokarcolás sincs rajta. A ZTE is használja nem egy telefonján.
Mivel emennek (v987-en találhatónak) nincs neve(legalábbis nem tüntetik fel sehol), ezért joggal írom, hogy noname, nem igaz?
Attól, hogy valami noname, még lehet szuperjó is. Ezért érdekelt volna, hogy mennyire bírja a strapát.
Ha meg már fóliát kell húzni a kiejlzőre, ott ette meg a fene.Kb mint amikor óvszert húzol a
"Ez nem iránytű." Remek észrevétel, ennek ellenére sok készülék tudja ezt a funkciót, és én például használni szoktam.
Nade gyroszkópon spórolni? Ez kicsit fura. -
Bagira01
veterán
-
janakbacsi
őstag
válasz
alexw801 #29906 üzenetére
megvan. itt a megoldás.
That is not an issue, that's the normal behavior of the official ROM. You have to install ZTE drivers that appear in the virtual disk that is mounted on the computer when the phone is plugged in. After installing the drivers you are then able to choose the other options from that menu. -
kosturica
őstag
válasz
alexw801 #29610 üzenetére
Ezek szerint nem! Egyébként meg igen.
-
Mateosz
aktív tag
-
osztraksajt
őstag
válasz
alexw801 #27735 üzenetére
Köszönöm uram.
Ha minden igaz és belepakolja akkor lesz egy 100%-ig magyar rom a lenovo A820 készülékre ami ténylegesen a lenovo gyári felületét és programjait tartalmazza, nem pedig egy más telefonról visszaportolt alap holoUI rom. Amivel semmi baj sincs természetesen, Cappa72 fantasztikus munkát végzett vele most is azt használom.
Csak vagyunk páran akiknek bejön a Lenovo rom, nagyon kellemes lehetőségeket rejt, a két kártya kezelése pl nagyon profin van integrálva. Semmilyen más telefonon nem láttam még hasonlóan kézreálló megoldást, még a HTC-é is egy utólagos fabrikálásnak tűnik mellette.
-
gipsztigris
addikt
válasz
alexw801 #27155 üzenetére
Szia!
Ha most poénra akarnám venni a dolgot akkor azt mondanám, hogy a mi macskánk meg lovat eszik!
Anélkül, hogy kétségbe vonnám amit írsz, azt mondom, hogy számomra ez ugyanúgy hihetetlen, mint amikor valaki azt mondja, hogy 3-4 literes fogyasztást produkál a kétezer köbcentis autója.
Vagy tényleg nagyon nem egyformák a szokásaink, vagy szerencsétlen csillagzat alatt születtem és nem láttam még hosszú üzemidejű okostelefont.Én nem általános célra használom a telefont, hanem cégesnek. Amit írtam 30-50 perc beszélgetést, az sok esetben 1-1,5 óra. BT, Wi-Fi, állandóan bekapcsolva, fényerő stabil75%-on mert utálom ha vakoskodok.
Hidd el, ha a Te telefonod lenne nálam, akkor estére tuti töltő után kiabálna a vas! -
b0bcat
addikt
válasz
alexw801 #27063 üzenetére
"Hogy jött ki ez a szép összeg?"
Ha az ember óvatlanul középárfolyammal számol, akkor könnyen megvezeti saját magát az árral.
Esetleg még arra utalhatott a kolléga, hogy egyesek (nem mindenki!) drágábban adják a többé-kevésbé használt kínai készülékeiket, mint amennyiért ők hozzájutottak.
-
hungobungo
senior tag
válasz
alexw801 #26762 üzenetére
Ez szimplán hülyeség, a ragszámnak pont az a lényege, hogy nyomon kövess egy csomagot, minek feliratoznák újra a magyarok?
A rögzítés már más tészta, nyilván a küldő fél (SG. HKpost, stb.) csak addig tudja update-elni az allapotot, amig náluk van a csomag, miután átadták a M. Postának, már rajtuk múlik, hogy mit jegyeznek be. -
janosgal
tag
válasz
alexw801 #26334 üzenetére
Tegnap megjött a ZTE v987. Eddig nagyon tetszik. Magyar nyelv van benne, rootolva volt, kína softokat kiszedtem belőle. Bruno romját még nem sikerült felrakni az alapos leírásod ellenére sem.
Sajnos a recovery nem megy fel, nem indul el a csík, a download után. Hiába húzogatom le az usb kábelt.
Lehet hogy driver probléma, pedig fent van a MT6598 USB VCOM driver. Igaz hogy csak win8 64bit-el tudtam kipróbálni. De addig nem is idegesít amíg használható a telefon, és eddig nagyon az. GPS-t még nem teszteltem majd a mai nap folyamán. Nagyon egybe van a telefon, akksija eddig jobban bírja mint a volt S3-amé. -
peter76bp
aktív tag
válasz
alexw801 #25878 üzenetére
A Stock Recovery is csak egy menü alapesetben, amíg el nem indítasz benne valamit. Ha most nem csinálsz semmit és így hagyod a telót akkor pár napon belül lemerül és ugyanazt az eredményt kapod. Megszűnik az áramforrás és kikapcsol. Viszont ha véletlenül elindítasz valami olyat amit nem kellene, azzal inkább lehet téglásítani.
De várj egy kicsit hátha jön okosabb ötlet. Az a baj, hogy pl a W8 Stock Recoveryje kínai karakteres és pont nem úgy viselkedik mint a rendes recovery, vagyis amivel ott lépkedsz az itt ENTER-nek felel meg, és elég szarul néz ki mikor ki akarsz lépni ehelyett elindul valami amiről gőzöd sincs mi és mit csinál a telóval.
-
Urby66
aktív tag
válasz
alexw801 #25813 üzenetére
Ezek szerint van egy V987-od?
Eléggé gondolkodom egy ilyen készüléken, írhatnál egy rövid véleményt róla.
Van pl. elmulasztott hívást jelző led? Egy vagy két mikrofon van benne? Jó a hangminőség?
Milyen gyorsan éled fel a kijelző, ha megnyomod a bekacsoló gombot?Egyenlőre ennyi jut eszembe...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Napelem
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Trollok komolyan
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- FSP RAIDER S 750W 80 PLUS Silver táp
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP ProBook 430 G4 Pentium 4415U (bios jelszavas)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest