Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sianis
    addikt

    Érdekes. Az egész adapter-kérdést az onResume-ba helyezve is működik. (bocsánat, az előbb elírtam onStart-ra, de az onPause párja az onResume)
    Tehát: adatbázis megnyitás, query, majd a simplecursoradapter az onResume-ban van,
    cursor zárás, adatbázis zárás az onPause-ban.
    ((Az más kérdés, hogy a gyakoribb lekérdezés lehet hosszú, de most csak néhány elemről van szó - inkább az elmélet megértésére.))
    A kérdés most fordítva merül fel bennem: van valami oka, amiért annyi más (hibaüzenetet adó) megoldás mellett ezt nem találtam a neten? Nekem elméletileg és gyakorlatilag is korrektnek tűnik (időtényezőt nem nézve); szól ez ellen a megoldás ellen valami, amit nem vettem észre?

    Maximum annyi, hogy túl gyakori lehet a meghívása. Jön egy telefonhívás, átnavigálsz egy másik appra, alvó üzemmódba kerül a telefon, átváltasz egy másik Activityre. Van létjogosultsága, de pl engem nagyon zavarna, ha lemegyek egy lista aljára, elrakom a telefont alvóba, majd mikor előveszem akkor megint a lista tetején vagyok, mivel az adapter újra lett építve teljesen.

    Sianis

Új hozzászólás Aktív témák